Belarus Juniors Championships
Junior Girls under 15 Slalom Results
Homologation: Who-beats-who homol. - 21.06.2021 - 22.06.2021
|
Name |
Club |
|
Categ. |
Preliminary |
Final |
|
Overall |
1 |
Kazelskaya Maryia |
Vitebsk region |
|
-15 F |
1,50/55/16.00 |
3,00/55/13.00 |
|
1000,00 |
2 |
Merkulava Alisa |
Minsk region |
|
-15 F |
5,00/55/16.00 |
3,00/55/16.00 |
|
824,56 |
3 |
Yuranava Maryia |
Vitebsk region |
|
-15 F |
2,50/55/18.25 |
4,00/55/18.25 |
|
701,75 |
4 |
Bakach Palina |
Minsk region |
|
-15 F |
3,00/55/18.25 |
3,00/55/18.25 |
|
684,21 |
5 |
Padkoushchykava Darya |
*Minsk region |
|
-15 F |
2,00/49 |
4,00/49 |
|
491,23 |
6 |
Sankevich Anastasiya |
Minsk region |
|
-15 F |
4,00/46 |
|
|
385,96 |
7 |
Tsukanava Kseniya |
*Minsk region |
|
-15 F |
2,00/46 |
|
|
350,88 |
8 |
Chaunionak Sofya |
*Minsk region |
|
-15 F |
3,00/31 |
|
|
|
Junior Boys under 15 Slalom Results
Homologation: Who-beats-who homol. - 21.06.2021 - 22.06.2021
|
Name |
Club |
|
Categ. |
Preliminary |
Final |
|
Overall |
1 |
Markouski Aliaksei |
Minsk region |
|
-15 M |
2,00/58/18.25 |
2,50/58/18.25 |
|
1000,00 |
2 |
Tsukanau Arseni |
Minsk region |
|
-15 M |
4,50/55/18.25 |
5,00/55/18.25 |
|
909,09 |
3 |
Danisheuski Siarhei |
Minsk region |
|
-15 M |
0,50/58/18.25 |
3,00/55/18.25 |
|
948,05 |
4 |
Semavin Saveli |
Vitebsk region |
|
-15 M |
3,50/55/18.25 |
3,00/55/18.25 |
|
870,13 |
5 |
Kalilets Hleb |
*Minsk region |
|
-15 M |
3,00/55/18.25 |
3,00/55/18.25 |
|
857,14 |
6 |
Kadzinets Daniil |
*Minsk region |
|
-15 M |
4,00/43 |
|
|
259,74 |
7 |
Tubalets Nikita |
*Minsk region |
|
-15 M |
1,00/43 |
|
|
181,82 |
Junior Girls under 19 Slalom Results
Homologation: Who-beats-who homol. - 21.06.2021 - 22.06.2021
|
Name |
Club |
|
Categ. |
Preliminary |
Final |
|
Overall |
1 |
Parkhomenka Alena |
Minsk region |
|
-19 F |
3,50/55/13.00 |
2,00/55/13.00 |
|
1000,00 |
2 |
Dziadok Yelizaveta |
Minsk region |
|
-19 F |
2,00/55/14.25 |
0,50/55/13.00 |
|
941,75 |
3 |
Khukhrakova Iryna |
Vitebsk region |
|
-19 F |
4,00/55/14.25 |
4,25/55/14.25 |
|
898,06 |
4 |
Hvozdzeva Sofya |
Vitebsk region |
|
-19 F |
3,00/55/16.00 |
2,25/55/14.25 |
|
859,22 |
5 |
Liatun Hanna |
Minsk region |
|
-19 F |
4,50/55/16.00 |
1,50/55/16.00 |
|
786,41 |
6 |
Belskaya Maryia |
Vitebsk region |
|
-19 F |
4,50/55/18.25 |
|
|
669,90 |
Junior Boys under 19 Slalom Results
Homologation: Who-beats-who homol. - 21.06.2021 - 22.06.2021
|
Name |
Club |
|
Categ. |
Preliminary |
Final |
|
Overall |
1 |
Mazurkevich Vasili |
Minsk region |
|
-19 M |
3,00/58/13.00 |
2,00/58/13.00 |
|
927,27 |
2 |
Straltsou Ilya |
Vitebsk region |
|
-19 M |
5,00/58/18.25 |
5,00/58/16.00 |
|
745,45 |
3 |
Khamiantouski Fiodar |
Minsk region |
|
-19 M |
1,00/58/12.00 |
2,50/58/16.00 |
|
1000,00 |
4 |
Bozdag Bora |
Minsk region |
|
-19 M |
5,00/58/18.25 |
2,50/58/16.00 |
|
700,00 |
5 |
Lapkouski Kiryl |
Vitebsk region |
|
-19 M |
5,50/58/18.25 |
5,50/58/18.25 |
|
645,45 |
Junior Girls under 15 Tricks Results
Homologation: Who-beats-who homol. - 21.06.2021 - 22.06.2021
Junior Boys under 15 Tricks Results
Homologation: Who-beats-who homol. - 21.06.2021 - 22.06.2021
Junior Girls under 19 Tricks Results
Homologation: Who-beats-who homol. - 21.06.2021 - 22.06.2021
Junior Boys under 19 Tricks Results
Homologation: Who-beats-who homol. - 21.06.2021 - 22.06.2021
Junior Girls under 15 Jump Results
Homologation: Who-beats-who homol. - 21.06.2021 - 22.06.2021
|
Name |
Club |
|
Categ. |
Preliminary |
Final |
|
Overall |
1 |
Kazelskaya Maryia |
Vitebsk region |
|
-15 F |
31,1m |
32,6m |
|
1000,00 |
2 |
Yuranava Maryia |
Vitebsk region |
|
-15 F |
23,1m |
25,4m |
|
779,14 |
3 |
Bakach Palina |
Minsk region |
|
-15 F |
20,4m |
24,0m |
|
736,20 |
4 |
Merkulava Alisa |
Minsk region |
|
-15 F |
21,3m |
23,6m |
|
723,93 |
5 |
Tsukanava Kseniya |
*Minsk region |
|
-15 F |
10,2m |
9,7m |
|
312,88 |
6 |
Padkoushchykava Darya |
*Minsk region |
|
-15 F |
9,6m |
|
|
294,48 |
7 |
Sankevich Anastasiya |
Minsk region |
|
-15 F |
9,2m |
|
|
282,21 |
Junior Boys under 15 Jump Results
Homologation: Who-beats-who homol. - 21.06.2021 - 22.06.2021
|
Name |
Club |
|
Categ. |
Preliminary |
Final |
|
Overall |
1 |
Semavin Saveli |
Vitebsk region |
|
-15 M |
36,1m |
35,4m |
|
1000,00 |
2 |
Danisheuski Siarhei |
Minsk region |
|
-15 M |
32,8m |
34,2m |
|
947,37 |
3 |
Tsukanau Arseni |
Minsk region |
|
-15 M |
25,6m |
24,7m |
|
709,14 |
4 |
Markouski Aliaksei |
Minsk region |
|
-15 M |
18,7m |
18,5m |
|
518,01 |
5 |
Kalilets Hleb |
*Minsk region |
|
-15 M |
19,6m |
0,00m |
|
542,94 |
Junior Girls under 19 Jump Results
Homologation: Who-beats-who homol. - 21.06.2021 - 22.06.2021
|
Name |
Club |
|
Categ. |
Preliminary |
Final |
|
Overall |
1 |
Khukhrakova Iryna |
Vitebsk region |
|
-19 F |
39,6m |
40,7m |
|
1000,00 |
2 |
Hvozdzeva Sofya |
Vitebsk region |
|
-19 F |
40,0m |
40,0m |
|
980,39 |
3 |
Belskaya Maryia |
Vitebsk region |
|
-19 F |
35,3m |
37,1m |
|
899,16 |
4 |
Parkhomenka Alena |
Minsk region |
|
-19 F |
37,4m |
36,5m |
|
907,56 |
5 |
Liatun Hanna |
Minsk region |
|
-19 F |
28,4m |
28,2m |
|
655,46 |
6 |
Dziadok Yelizaveta |
Minsk region |
|
-19 F |
25,5m |
|
|
574,23 |
Junior Boys under 19 Jump Results
Homologation: Who-beats-who homol. - 21.06.2021 - 22.06.2021
|
Name |
Club |
|
Categ. |
Preliminary |
Final |
|
Overall |
1 |
Lapkouski Kiryl |
Vitebsk region |
|
-19 M |
41,8m |
49,3m |
|
1000,00 |
2 |
Mazurkevich Vasili |
Minsk region |
|
-19 M |
44,2m |
44,9m |
|
888,04 |
3 |
Straltsou Ilya |
Vitebsk region |
|
-19 M |
41,3m |
41,2m |
|
796,44 |
4 |
Bozdag Bora |
Minsk region |
|
-19 M |
30,7m |
33,4m |
|
595,42 |
Junior Girls under 15 Overall Results
- 21.06.2021 - 22.06.2021
|
Name |
Club |
|
Categ. |
Slalom |
Tricks |
Jump |
Overall |
1 |
Kazelskaya Maryia |
Vitebsk region |
|
-15 F |
1000,00 |
1000,00 |
1000,00 |
3000,00 |
2 |
Merkulava Alisa |
Minsk region |
|
-15 F |
824,56 |
579,71 |
723,93 |
2128,20 |
3 |
Yuranava Maryia |
Vitebsk region |
|
-15 F |
701,75 |
561,08 |
779,14 |
2041,97 |
4 |
Bakach Palina |
Minsk region |
|
-15 F |
684,21 |
296,07 |
736,20 |
1716,48 |
5 |
Padkoushchykava Darya |
*Minsk region |
|
-15 F |
491,23 |
380,95 |
294,48 |
1166,66 |
6 |
Sankevich Anastasiya |
Minsk region |
|
-15 F |
385,96 |
451,35 |
282,21 |
1119,52 |
7 |
Tsukanava Kseniya |
*Minsk region |
|
-15 F |
350,88 |
428,57 |
312,88 |
1092,33 |
Junior Boys under 15 Overall Results
- 21.06.2021 - 22.06.2021
|
Name |
Club |
|
Categ. |
Slalom |
Tricks |
Jump |
Overall |
1 |
Semavin Saveli |
Vitebsk region |
|
-15 M |
870,13 |
1000,00 |
1000,00 |
2870,13 |
2 |
Danisheuski Siarhei |
Minsk region |
|
-15 M |
948,05 |
644,10 |
947,37 |
2539,52 |
3 |
Tsukanau Arseni |
Minsk region |
|
-15 M |
909,09 |
665,94 |
709,14 |
2284,17 |
4 |
Markouski Aliaksei |
Minsk region |
|
-15 M |
1000,00 |
369,00 |
518,01 |
1887,01 |
5 |
Kalilets Hleb |
*Minsk region |
|
-15 M |
857,14 |
393,01 |
542,94 |
1793,09 |
Junior Girls under 19 Overall Results
- 21.06.2021 - 22.06.2021
|
Name |
Club |
|
Categ. |
Slalom |
Tricks |
Jump |
Overall |
1 |
Parkhomenka Alena |
Minsk region |
|
-19 F |
1000,00 |
1000,00 |
907,56 |
2907,56 |
2 |
Khukhrakova Iryna |
Vitebsk region |
|
-19 F |
898,06 |
898,10 |
1000,00 |
2796,16 |
3 |
Belskaya Maryia |
Vitebsk region |
|
-19 F |
669,90 |
777,20 |
899,16 |
2346,26 |
4 |
Hvozdzeva Sofya |
Vitebsk region |
|
-19 F |
859,22 |
229,71 |
980,39 |
2069,32 |
5 |
Liatun Hanna |
Minsk region |
|
-19 F |
786,41 |
576,86 |
655,46 |
2018,73 |
6 |
Dziadok Yelizaveta |
Minsk region |
|
-19 F |
941,75 |
221,07 |
574,23 |
1737,05 |
Junior Boys under 19 Overall Results
- 21.06.2021 - 22.06.2021
|
Name |
Club |
|
Categ. |
Slalom |
Tricks |
Jump |
Overall |
1 |
Mazurkevich Vasili |
Minsk region |
|
-19 M |
927,27 |
875,34 |
888,04 |
2690,65 |
2 |
Lapkouski Kiryl |
Vitebsk region |
|
-19 M |
645,45 |
1000,00 |
1000,00 |
2645,45 |
3 |
Straltsou Ilya |
Vitebsk region |
|
-19 M |
745,45 |
260,16 |
796,44 |
1802,05 |
4 |
Bozdag Bora |
Minsk region |
|
-19 M |
700,00 |
|
595,42 |
1295,42 |