Europe - Africa Confederation

Standing list based on best performance - Slalom - Under 19 Women

Competitions from 01.01.2018 to 31.12.2018 Minimum homologation: Normal Intl - 28.10.2018

PlaceNameCountry ScoreCompetitionOverall
1Trubskaya Valeryia
BLR
 
BLR20014,00/55/12.0018NED021000,00
2Borikova Karin
SVK
 
SVK20003,00/55/12.0018NED02985,71
3Fedorova Lucia
SVK
 
SVK20024,50/55/13.0018SVK002C921,43
4Parkhomenka Alena
BLR
 
BLR20023,00/55/13.0018NED02900,00
5Kuzmenko Xeniya
UKR
 
UKR20003,00/55/13.0018NED02900,00
6Valuiskaya Lizaveta
BLR
 
BLR20012,00/55/13.0018NED02885,71
7Hannes Cassandra
GER
 
GER20031,00/55/13.0018NED02871,43
8Hillenbrand Laura
GER
 
GER20021,00/55/13.0018SVK002C871,43
9Polkowska Zuzanna
POL
 
POL1999*6,00/55/14.2518POL002C*857,14
10Hvozdzeva Sofia
BLR
 
BLR20044,00/55/14.2518NED02828,57
11Beamond Brooke
GBR
 
GBR20012,25/55/14.2518NED02803,57
12Misailova Krystyna
UKR
 
UKR20035,50/55/16.0018IWWF01C764,29
13Pokorna Ella
SVK
 
SVK20065,00/55/16.0018NED02757,14
14Belskaya Maryia
BLR
 
BLR20045,00/55/16.0018NED02757,14
15Kozelskaya Mariya
BLR
 
BLR20065,00/55/16.0018NED02757,14
16Charnyshova Luisa
BLR
 
BLR20005,00/55/16.0018BLR002C757,14
17Luptakova Patricia
SVK
 
SVK20055,25/55/18.2518SVK002C675,00
18De Leijer Jasmijn
NED
 
NED20015,00/55/18.2518NED001C671,43
19Artsiomava Aryna
BLR
 
BLR20045,00/55/18.2518BLR002C671,43
19Dedok Elizaveta
BLR
 
BLR20045,00/55/18.2518BLR002C671,43
21Gassner Miriam
AUT
 
AUT20024,00/55/18.2518AUT01657,14
22Danlowski Nina
GER
 
GER20004,00/55/18.2518NED001C657,14
22Letun Anna
BLR
 
BLR20034,00/55/18.2518BLR002C657,14
22Torbecke Anna
GER
 
GER19994,00/55/18.2518NED001C657,14
25Vrazelova Sarka
SVK
 
SVK20053,50/55/18.2518SVK003C650,00
26Csokasova Zuzana
SVK
 
SVK20053,00/55/18.2518SVK003C642,86
27Van De Sandt Lara
GER
 
GER20015,50/5218NED001C592,86
28Sablaturova Ema
SVK
 
SVK20043,00/5218SVK004C557,14
29Piatek Maja
POL
 
POL20053,00/5218POL002C557,14
30Gajdzik Oliwia
POL
 
POL20032,00/4918POL002C457,14
31Janik Oliwia
POL
 
POL20035,00/4618POL001C414,29
32Selmeciova Emma
SVK
 
SVK20061,50/4618SVK003C364,29
33Silkowska Julia
POL
 
POL20023,50/4318POL001C307,14
34Strbakova Alexandra
SVK
 
SVK20083,00/4318SVK003C300,00
35Baumgardt Phoenix
GER
 
GER20052,00/4318NED001C285,71
36Kompert Sara
POL
 
POL19996,00/4018POL001C257,14
37GŲtz Paula
GER
 
GER20052,00/4018NED001C200,00
38Spyra Oliwia
POL
 
POL20072,00/3718POL001C114,29
39Vaskova Sara
SVK
 
SVK20105,50/3418SVK003C78,57
40Hirchy-Zak Kamila
POL
 
POL20025,00/2218POL001C
41Khuhryakova Irina
BLR
 
BLR20024,25/2218NED02
42Szumanska Emilia
POL
 
POL20073,00/2218POL001C
43Kasinska Julia
POL
 
POL20022,00/2218POL001C
44Luptakova Kristina
SVK
 
SVK20031,50/2218SVK002C
45Shevtsova Yeva
UKR
 
UKR20011,00/2218NED02
46Witek Roksana
POL
 
POL20090,00/2218POL001C