International Waterski and Wakeboard Federation
Europe - Africa Confederation

Competitions results and ranking lists

 
iwwfed-ea.org: Mistrovstvi CR Junioru




Oleksovice


Tournament

Jury panel
Time table & start lists

Results

Under 15 Grils Slalom
Under 15 Girls Tricks
Under 15 Girls Jump
Under 15 Girls Overall

Under 15 Boys Slalom
Under 15 Men Tricks
Under 15 Men Jump
Under 15 Men Overall

Under 19 Ladies Slalom
Under 19 Ladies Tricks
Under 19 Ladies Jump
Under 19 Ladies Overall

Under 19 Men Slalom
Under 19 Men Tricks
Under 19 Men Jump
Under 19 Men Overall
Over 35 Ladies Tricks

Over 35 Men Slalom
Mistrovstvi CR Junioru
Oleksovice - 13/15 Sep 2013 2013

Mistrovstvi CR Junioru - Individual classification

Mistrovstvi CR Junioru

Under 15 Grils Slalom Results

Homologation: Ranking List - 13. 9. 2013 - 15. 9. 2013
  Name Club Preliminary Final   Overall
1 Vrabcova Katerina SKP 2,50/55/16.00 4,00/55/14.25   764,04
2 Susova Karolina WSN 3,00/55/14.25 3,00/55/14.25   741,57
3 Ledvinova Tereza SKP 3,50/55/18.25 2,50/55/18.25   483,15
4 Starkova Isabela WSN 1,50/55/18.25 1,50/55/18.25   438,20
5 Hlavacova Barbora SKP 1,00/37 3,00/52   337,08

Under 15 Boys Slalom Results

Homologation: Ranking List - 13. 9. 2013 - 15. 9. 2013
  Name Club Preliminary Final   Overall
1 Cespivo Jakub WSN 1,25/55/12.00 2,00/55/12.00   808,51
2 Slansky Jan SMK 5,00/55/14.25 2,00/55/13.00   680,85
3 Kalina Ondrej VLS 5,00/52 3,00/55/16.00   446,81
4 Marek Petr VLS 1,50/55/18.25 4,00/52   287,23

Under 19 Ladies Slalom Results

Homologation: Ranking List - 13. 9. 2013 - 15. 9. 2013
  Name Club Preliminary Final   Overall
1 Cespivova Anna WSN 2,00/55/12.00 1,00/55/12.00   653,06
2 Svecova Katerina SKO 2,00/55/13.00 4,00/55/14.25   530,61
3 Starkova Rebeka WSN 1,50/55/14.25 3,00/55/14.25   428,57
4 Balounova Kamila WSN 3,00/55/18.25 2,50/55/18.25   183,67

Under 19 Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 13. 9. 2013 - 15. 9. 2013
  Name Club Preliminary Final   Overall
1 Meisner Viktor WSN 2,00/58/12.00 2,50/58/12.00   590,91
2 Svoboda Jan SKP 4,00/58/13.00 3,50/58/13.00   509,09
3 Loudil Marek WSN 2,00/58/13.00 3,00/58/13.00
(Tie break: 3,00/58/13.00)
  490,91
3 Hruby Libor SWP 2,00/58/13.00 3,00/58/13.00
(Tie break: 2,50/58/13.00)
  490,91
5 Kolar Vaclav SKO 2,00/58/14.25 2,00/58/14.25   363,64

Over 35 Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 13. 9. 2013 - 15. 9. 2013
  Name Club Preliminary Final   Overall
1 Valek Robert DOL 4,00/55/18.25 5,00/55/18.25   136,21
2 Tichy Vaclav Sen DOL 5,50/52 3,00/49   117,94

Under 15 Girls Tricks Results

Homologation: Ranking List - 13. 9. 2013 - 15. 9. 2013
  Name Club Preliminary Final   Overall
1 Susova Karolina WSN 1530 3330   506,08
2 Vrabcova Katerina SKP 3100 3300   501,52
3 Ledvinova Tereza SKP 2210 3100   471,12
4 Starkova Isabela WSN 2810 2910   442,25
5 Klementova Radka WSN 1780 1560   270,52
6 Hlavacova Barbora SKP 1370     208,21
7 Hanusova Adela WSN 1220     185,41

Under 15 Men Tricks Results

Homologation: Ranking List - 13. 9. 2013 - 15. 9. 2013
  Name Club Preliminary Final   Overall
1 Lang Martin SLP 3430 3550   472,70
2 Cespivo Jakub WSN 3300 3340   444,74
3 Slansky Jan SMK 3510 3160   467,38
4 Kalina Ondrej VLS 1860 2430   323,57
5 Marek Petr VLS 2200 2230   296,94

Under 19 Ladies Tricks Results

Homologation: Ranking List - 13. 9. 2013 - 15. 9. 2013
  Name Club Preliminary Final   Overall
1 Svecova Katerina SKO 5390 5290   628,21
2 Cespivova Anna WSN 4650 4560   541,96
3 Starkova Rebeka WSN 2920 2970   346,15
4 Balounova Kamila WSN 2420 1950   282,05

Under 19 Men Tricks Results

Homologation: Ranking List - 13. 9. 2013 - 15. 9. 2013
  Name Club Preliminary Final   Overall
1 Meisner Viktor WSN 6360 6360   544,52
2 Hruby Libor SWP 4100 3390   351,03
3 Loudil Marek WSN 1460 3210   274,83
4 Kolar Vaclav SKO 2290 2830   242,29
5 Svoboda Jan SKP 4330 1890   370,72

Over 35 Ladies Tricks Results

Homologation: Ranking List - 13. 9. 2013 - 15. 9. 2013
  Name Club Preliminary Final   Overall
1 Ledvinova Hana SKP 830 1720   254,81

Under 15 Girls Jump Results

Homologation: Ranking List - 13. 9. 2013 - 15. 9. 2013
  Name Club Preliminary Final   Overall
1 Susova Karolina WSN 21,1m 21,6m   555,13
2 Vrabcova Katerina SKP 19,0m 20,1m   498,10
3 Hlavacova Barbora SKP 13,3m 14,1m   269,96
4 Starkova Isabela WSN 11,3m 11,5m   176,53

Under 15 Men Jump Results

Homologation: Ranking List - 13. 9. 2013 - 15. 9. 2013
  Name Club Preliminary Final   Overall
1 Slansky Jan SMK 26,8m 30,2m   606,61
2 Cespivo Jakub WSN 29,4m 29,0m   582,58
3 Kalina Ondrej VLS 21,7m 22,8m   384,38
4 Marek Petr VLS 23,9m 22,3m   417,42

Under 19 Ladies Jump Results

Homologation: Ranking List - 13. 9. 2013 - 15. 9. 2013
  Name Club Preliminary Final   Overall
1 Svecova Katerina SKO 31,1m 31,5m   432,84
2 Cespivova Anna WSN 27,9m 31,4m   429,85
3 Starkova Rebeka WSN 29,3m 30,3m   397,01
4 Balounova Kamila WSN 19,1m 19,7m   129,06

Under 19 Men Jump Results

Homologation: Ranking List - 13. 9. 2013 - 15. 9. 2013
  Name Club Preliminary Final   Overall
1 Hruby Libor SWP 43,5m 45,6m   481,31
2 Meisner Viktor WSN 37,5m 38,0m   303,74
3 Loudil Marek WSN 35,6m 36,3m   264,02
4 Svoboda Jan SKP 28,6m 32,3m   170,56
5 Kolar Vaclav SKO 23,6m 27,8m   105,65

Under 15 Girls Overall Results

- 13. 9. 2013 - 15. 9. 2013
  Name Club Slalom Tricks Jump Overall
1 Susova Karolina WSN 741,57 506,08 555,13 1802,78
2 Vrabcova Katerina SKP 764,04 501,52 498,10 1763,66
3 Starkova Isabela WSN 438,20 442,25 176,53 1056,98
4 Hlavacova Barbora SKP 337,08 208,21 269,96 815,25

Under 15 Men Overall Results

- 13. 9. 2013 - 15. 9. 2013
  Name Club Slalom Tricks Jump Overall
1 Cespivo Jakub WSN 808,51 444,74 582,58 1835,83
2 Slansky Jan SMK 680,85 467,38 606,61 1754,84
3 Kalina Ondrej VLS 446,81 323,57 384,38 1154,76
4 Marek Petr VLS 287,23 296,94 417,42 1001,59

Under 19 Ladies Overall Results

- 13. 9. 2013 - 15. 9. 2013
  Name Club Slalom Tricks Jump Overall
1 Cespivova Anna WSN 653,06 541,96 429,85 1624,87
2 Svecova Katerina SKO 530,61 628,21 432,84 1591,66
3 Starkova Rebeka WSN 428,57 346,15 397,01 1171,73
4 Balounova Kamila WSN 183,67 282,05 129,06 594,78

Under 19 Men Overall Results

- 13. 9. 2013 - 15. 9. 2013
  Name Club Slalom Tricks Jump Overall
1 Meisner Viktor WSN 590,91 544,52 303,74 1439,17
2 Hruby Libor SWP 490,91 351,03 481,31 1323,25
3 Svoboda Jan SKP 509,09 370,72 170,56 1050,37
4 Loudil Marek WSN 490,91 274,83 264,02 1029,76
5 Kolar Vaclav SKO 363,64 242,29 105,65 711,58

www.iwwfed-ea.org International Waterski and Wakeboard Federation - Europe - Africa, Bekersveld 9, 2630 Aartselaar, Belgium copyright © iwwf-ea - all rights reserved