2019 Australian National Barefoot Championships
Mulwala - 13/17 Mar 2019

Wednesday, 13 March 2019

   9:00 AM  Sub Junior Boys Serie 2 Tricks Round 1  East Lake  start list             
   9:30 AM  Open 2 Men Slalom Round 1  West Lake  start list          
   9:42 AM  Sub Junior Boys Serie 1 Tricks Round 1  East Lake  start list             
   10:05 AM  Open 1 Men Slalom Round 1  West Lake  start list          
   10:30 AM  Veteran 1 Men Tricks Round 1  East Lake  start list             
   10:35 AM  Junior Boys Slalom Round 1  West Lake  start list          
   11:00 AM  Veteran 1 Women Tricks Round 1  East Lake  start list             
   11:05 AM  Veteran Women Tricks Round 1  East Lake  start list             
   11:10 AM  Senior Women Tricks Round 1  East Lake  start list             
   11:25 AM  Open 3 Men Serie 2 Tricks Round 1  East Lake  start list             
   11:40 AM  Junior Girls Slalom Round 1  West Lake  start list          
   12:05 PM  Senior Men Slalom Round 1  West Lake  start list          
   12:10 PM  Open 3 Men Serie 1 Tricks Round 1  East Lake  start list             
   12:30 PM  Veteran Men Slalom Round 1  West Lake  start list          
   1:05 PM  Open 2 Women Tricks Round 1  East Lake  start list             
   1:35 PM  Open Pro Men Slalom Round 1  West Lake  start list          
   1:35 PM  Open 1 Women Tricks Round 1  East Lake  start list             
   1:50 PM  Sub Junior Girls Tricks Round 1  East Lake  start list             
   2:25 PM  Open Pro Women Slalom Round 1  West Lake  start list          
   2:25 PM  Junior Boys Jump Round 1  East Lake  start list          
   3:15 PM  Sub Junior Boys Jump Round 1  East Lake  start list          
   3:45 PM  Open Pro Women Jump Round 1  East Lake  start list          
   4:05 PM  Open Pro Men Jump Round 1  East Lake  start list          

Thursday, 14 March 2019

   8:30 AM  Junior Girls Tricks Round 1  East Lake  start list             
   8:45 AM  Open 1 Women Slalom Round 1  West Lake  start list          
   8:55 AM  Senior Men Tricks Round 1  East Lake  start list             
   9:00 AM  Open 2 Women Slalom Round 1  West Lake  start list          
   9:10 AM  Veteran 2 Men Tricks Round 1  East Lake  start list             
   9:35 AM  Veteran Men Tricks Round 1  East Lake  start list             
   9:45 AM  Veteran Women Slalom Round 1  West Lake  start list          
   9:50 AM  Senior Women Slalom Round 1  West Lake  start list          
   10:00 AM  Sub Junior Girls Slalom Round 1  West Lake  start list          
   10:30 AM  Open 3 Men Serie 2 Slalom Round 1  West Lake  start list          
   10:30 AM  Open 3 Men Serie 1 Slalom Round 1  West Lake  start list          
   10:40 AM  Open 2 Men Tricks Round 1  East Lake  start list             
   11:20 AM  Open 1 Men Tricks Round 1  East Lake  start list             
   11:50 AM  Junior Boys Tricks Round 1  East Lake  start list             
   12:30 PM  Veteran 1 Men Slalom Round 1  West Lake  start list          
   12:55 PM  Senior Women Jump Round 1  East Lake  start list          
   1:00 PM  Veteran 1 Women Slalom Round 1  West Lake  start list          
   1:05 PM  Senior Men Jump Round 1  East Lake  start list          
   1:10 PM  Open 2 Men Jump Round 1  East Lake  start list          
   1:10 PM  Veteran 2 Men Slalom Round 1  West Lake  start list          
   1:30 PM  Sub Junior Boys Serie 2 Slalom Round 1  West Lake  start list          
   1:30 PM  Sub Junior Boys Serie 1 Slalom Round 1  West Lake  start list          
   2:00 PM  Open 1 Men Jump Round 1  East Lake  start list          
   2:35 PM  Open Pro Men Tricks Round 1  East Lake  start list             
   3:20 PM  Open Pro Women Tricks Round 1  East Lake  start list             

Friday, 15 March 2019

   10:00 AM  Sub Junior Boys Serie 2 Tricks Finals  East Lake  start list             
   10:15 AM  Open 3 Men Serie 1 Slalom Finals  West Lake  start list          
   10:35 AM  Sub Junior Boys Serie 1 Tricks Finals  East Lake  start list             
   10:35 AM  Sub Junior Boys Tricks Finals    start list             
   11:00 AM  Open 3 Men Serie 2 Slalom Finals  West Lake  start list          
   11:35 AM  Veteran 1 Men Tricks Finals  East Lake  start list             
   11:50 AM  Open 1 Women Slalom Finals  West Lake  start list          
   12:00 PM  Open 2 Women Slalom Finals  West Lake  start list          
   12:05 PM  Veteran 1 Women Tricks Finals  East Lake  start list             
   12:15 PM  Veteran Women Tricks Finals  East Lake  start list             
   12:20 PM  Senior Women Tricks Finals  East Lake  start list             
   12:30 PM  Open 2 Women Tricks Finals  East Lake  start list             
   12:45 PM  Sub Junior Girls Slalom Finals  West Lake  start list          
   1:00 PM  Open 1 Women Tricks Finals  East Lake  start list             
   1:15 PM  Sub Junior Girls Tricks Finals  East Lake  start list             
   1:20 PM  Open 2 Men Slalom Finals  West Lake  start list          
   1:50 PM  Open 3 Men Serie 2 Tricks Finals  East Lake  start list             
   1:50 PM  Open 3 Men Serie 1 Tricks Finals  East Lake  start list             
   2:00 PM  Open 1 Men Slalom Finals  West Lake  start list          
   2:30 PM  Veteran 1 Men Slalom Finals  West Lake  start list          
   3:00 PM  Veteran 1 Women Slalom Finals  West Lake  start list          
   3:05 PM  Veteran 2 Men Slalom Finals  West Lake  start list          
   3:24 PM  Senior Women Jump Finals  East Lake  start list          
   3:30 PM  Senior Men Jump Finals  East Lake  start list          
   3:30 PM  Sub Junior Boys Serie 2 Slalom Finals  West Lake  start list          
   3:50 PM  Open 2 Men Jump Finals  East Lake  start list          
   4:15 PM  Sub Junior Boys Serie 1 Slalom Finals  West Lake  start list          
   4:15 PM  Sub Junior Boys Slalom Finals    start list          
   4:35 PM  Open 1 Men Jump Finals  East Lake  start list          
   5:15 PM  Sub Junior Boys Jump Finals  East Lake  start list          
   5:40 PM  Junior Boys Jump Finals  East Lake  start list          

Saturday, 16 March 2019

   8:00 AM  Senior Men Tricks Finals  East Lake  start list             
   8:25 AM  Veteran 2 Men Tricks Finals  East Lake  start list             
   8:50 AM  Veteran Men Tricks Finals  East Lake  start list             
   10:00 AM  Junior Boys Slalom Finals  East Lake  start list          
   11:10 AM  Junior Girls Slalom Finals  East Lake  start list          
   11:35 AM  Senior Men Slalom Finals  East Lake  start list          
   11:54 AM  Veteran Women Slalom Finals  East Lake  start list          
   12:00 PM  Senior Women Slalom Finals  East Lake  start list          
   12:18 PM  Veteran Men Slalom Finals  East Lake  start list          
   1:30 PM  Open 2 Men Tricks Finals  East Lake  start list             
   2:06 PM  Open 1 Men Tricks Finals  East Lake  start list             
   2:35 PM  Open Pro Men Slalom Finals  East Lake  start list          
   3:25 PM  Open Pro Women Slalom Finals  East Lake  start list          

Sunday, 17 March 2019

   8:00 AM  Junior Girls Tricks Finals  East Lake  start list             
   8:40 AM  Junior Boys Tricks Finals  East Lake  start list             
   9:50 AM  Open Pro Men Tricks Finals  East Lake  start list             
   10:30 AM  Open Pro Women Tricks Finals  East Lake  start list             
   10:45 AM  Open Pro Women Jump Finals  East Lake  start list          
   11:05 AM  Open Pro Men Jump Finals  East Lake  start list          

www.iwwfed-ea.org International Waterski and Wakeboard Federation - Europe - Africa, Bekersveld 9, 2630 Aartselaar, Belgium copyright © iwwf-ea - all rights reserved