Turps Trophy
Gosfield Lake - 23/24 Sep 2017 2017

Turps Trophy - Individual classification

Turps Trophy

Under 10 Boys Slalom Results

Homologation: Ranking List - 23/09/2017 - 24/09/2017
  Name Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Crossland Harrison   2.00/49/14.25 3.00/49/14.25 2.00/49/14.25  
2 Turp Sebastian 1.00/49/14.25 2.50/49/14.25   4.50/49/16.00  

Under 12 Girls Slalom Results

Homologation: Ranking List - 23/09/2017 - 24/09/2017
  Name Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Gamski Stella 4.00/52 3.25/52 4.00/52 4.00/52  

Under 14 Girls Slalom Results

Homologation: Ranking List - 23/09/2017 - 24/09/2017
  Name Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Turp Matilda 4.00/55/16.00 4.00/55/16.00 1.00/55/14.25    
2 Lee Molly 1.00/55/16.00 4.00/55/16.00 1.00/55/14.25 4.25/55/18.25  

Under 14 Boys Slalom Results

Homologation: Ranking List - 23/09/2017 - 24/09/2017
  Name Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Smyth Nick 3.00/52 1.50/55/18.25 3.00/55/18.25    

Under 17 Girls Slalom Results

Homologation: Ranking List - 23/09/2017 - 24/09/2017
  Name Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Nutt Katie 0.50/55/12.00 3.50/55/13.00 1.50/55/12.00 1.50/55/13.00  
2 Yorke-Davies Saba 0.50/55/14.25 2.50/55/16.00 2.00/55/13.00 3.50/55/14.25  

Under 17 Boys Slalom Results

Homologation: Ranking List - 23/09/2017 - 24/09/2017
  Name Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Turp Benjamin 2.50/58/12.00 4.50/58/12.00 3.50/58/13.00 3.00/58/12.00  
2 Bates Jonah 4.00/55/18.25 0.00/52 4.00/55/18.25 2.00/58/18.25  

Under 21 Ladies Slalom Results

Homologation: Ranking List - 23/09/2017 - 24/09/2017
  Name Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Bates Sophie 5.00/55/16.00 5.00/55/14.25 2.00/55/14.25 0.00/55/16.00  

Under 21 Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 23/09/2017 - 24/09/2017
  Name Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Heath Calum 2.50/58/11.25 1.50/58/10.75 0.50/58/11.25 1.50/58/11.25  
2 Hazelwood Robert 4.50/58/12.00 0.50/58/13.00 1.00/58/10.75    

Open Ladies Slalom Results

Homologation: Ranking List - 23/09/2017 - 24/09/2017
  Name Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Wharton Charlotte 3.00/55/12.00 2.00/55/11.25      

Over 45 Ladies Slalom Results

Homologation: Ranking List - 23/09/2017 - 24/09/2017
  Name Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Winter Hilary 3.00/55/13.00 5.00/55/14.25      
2 Boutle Yvonne 2.00/49 4.00/37 2.00/52    

Over 45 Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 23/09/2017 - 24/09/2017
  Name Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Scott-Ely Stuart 3.50/55/12.00 3.50/55/12.00 1.00/55/11.25    
2 Colverd Peter 5.00/55/13.00 2.00/55/13.00      
3 Cox Russell 4.00/55/14.25 2.50/55/14.25 4.00/55/14.25    
4 Brumpton Nigel 5.00/40 4.00/40 4.00/55/18.25 3.00/55/18.25  
5 Howitt John       1.50/52  

Over 55 Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 23/09/2017 - 24/09/2017
  Name Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Lukic Dusko 0.00/55/14.25 3.00/55/14.25 3.00/55/14.25    
2 Griffiths Ray 0.50/55/14.25 3.00/55/18.25 2.00/55/14.25    
3 Horne Colin 4.00/40 3.00/55/18.25 2.50/52    
4 Ragg Keith 4.00/52 2.50/49 3.00/52    
5 Payne John 5.00/40 2.50/40 3.00/40    

Over 65 Ladies Slalom Results

Homologation: Ranking List - 23/09/2017 - 24/09/2017
  Name Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Worship Carol 3.50/37 2.50/49 1.00/49/16.00    
2 Thompson Juliet 3.00/34 4.00/37 3.00/40 5.00/37  

Over 65 Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 23/09/2017 - 24/09/2017
  Name Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Turp Carl   4.00/52/16.00 5.00/40    

Under 10 Boys Tricks Results

Homologation: Ranking List - 23/09/2017 - 24/09/2017
  Name Round 1 Round 2      
1 Crossland Harrison 1720 1210      
2 Turp Sebastian 640 580      

Under 12 Girls Tricks Results

Homologation: Ranking List - 23/09/2017 - 24/09/2017
  Name Round 1 Round 2      
1 Gamski Stella 220 370      

Under 14 Girls Tricks Results

Homologation: Ranking List - 23/09/2017 - 24/09/2017
  Name Round 1 Round 2      
1 Turp Matilda 1070 910      
2 Lee Molly 740 820      

Under 17 Girls Tricks Results

Homologation: Ranking List - 23/09/2017 - 24/09/2017
  Name Round 1 Round 2      
1 Nutt Katie 3700 2700      
2 Yorke-Davies Saba 580 1170      

Under 17 Boys Tricks Results

Homologation: Ranking List - 23/09/2017 - 24/09/2017
  Name Round 1 Round 2      
1 Turp Benjamin 4500 5700      

Under 21 Men Tricks Results

Homologation: Ranking List - 23/09/2017 - 24/09/2017
  Name Round 1 Round 2      
1 Hazelwood Robert 6440        

Over 35 Ladies Tricks Results

Homologation: Ranking List - 23/09/2017 - 24/09/2017
  Name Round 1 Round 2      
1 Ellis Claire 1230 1520      

Over 65 Ladies Tricks Results

Homologation: Ranking List - 23/09/2017 - 24/09/2017
  Name Round 1 Round 2      
1 Thompson Juliet 380 500      

Under 14 Girls Jump Results

Homologation: Ranking List - 23/09/2017 - 24/09/2017
  Name Round 1 Round 2      
1 Turp Matilda 18.4m 18.4m      

Under 17 Girls Jump Results

Homologation: Ranking List - 23/09/2017 - 24/09/2017
  Name Round 1 Round 2      
1 Nutt Katie 24.9m        
2 Yorke-Davies Saba 15.4m 14.8m      

Under 17 Boys Jump Results

Homologation: Ranking List - 23/09/2017 - 24/09/2017
  Name Round 1 Round 2      
1 Turp Benjamin 41.7m 37.1m      

Under 10 Boys Overall Results

- 23/09/2017 - 24/09/2017
  Name Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1 Crossland Harrison -10 M 1000.00 1000.00   2000.00
2 Turp Sebastian -10 M 987.18 372.09   1359.27

Under 14 Girls Overall Results

- 23/09/2017 - 24/09/2017
  Name Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1 Turp Matilda -14 F 1000.00 1000.00 1000.00 3000.00

Under 17 Girls Overall Results

- 23/09/2017 - 24/09/2017
  Name Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1 Nutt Katie -17 F 1000.00 1000.00 1000.00 3000.00
2 Yorke-Davies Saba -17 F 910.57 316.22 469.27 1696.06

Under 17 Boys Overall Results

- 23/09/2017 - 24/09/2017
  Name Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1 Turp Benjamin -17 M 1000.00 1000.00 1000.00 3000.00

Over 35 Ladies Jump Results

Homologation: Ranking List - 23/09/2017 - 24/09/2017
  Name Round 1 Round 2      
1 Ellis Claire 12.9m 13.7m      

Over 35 Ladies Tricks Results

Homologation: Ranking List - 23/09/2017 - 24/09/2017
  Name Round 1 Round 2      
1 Ellis Claire 1230 1520      

www.iwwfed-ea.org International Waterski and Wakeboard Federation - Europe - Africa, Bekersveld 9, 2630 Aartselaar, Belgium copyright © iwwf-ea - all rights reserved