AUSTRIAN OPEN 2016
Under 12 Boys Slalom Results
Homologation: Ranking List - 1.7.2016 - 3.7.2016
|
Name |
Country |
Categ. |
Round 1 |
Round 2 |
Round 3 |
|
|
1 |
Kuhn Dominic |
AUT |
|
-12 M |
2,50/55/14.25 |
3,00/55/14.25 |
|
|
|
2 |
Hrushko Oleksandr |
UKR |
|
-12 M |
1,50/55/16.00 |
2,25/55/18.25 |
|
|
|
3 |
Schmidberger David |
AUT |
|
-12 M |
0,50/55/16.00 |
5,00/55/18.25 |
|
|
|
4 |
Kuktenko Alexander |
UKR |
|
-12 M |
3,00/55/18.25 |
3,50/49 |
|
|
|
5 |
Erber Maximilian |
AUT |
|
-12 M |
2,00/55/18.25 |
5,00/52 |
4,00/52 |
|
|
6 |
Chornyy Ivan |
UKR |
|
-12 M |
2,50/46 |
4,00/49 |
4,00/49 |
|
|
7 |
Semavin Savely |
BLR |
|
-12 M |
2,00/43 |
0,50/43 |
|
|
|
8 |
Ryabinchuk Ilya |
UKR |
|
-12 M |
1,50/40 |
1,00/40 |
|
|
|
Under 14 Girls Slalom Results
Homologation: Ranking List - 1.7.2016 - 3.7.2016
|
Name |
Country |
Categ. |
Round 1 |
Round 2 |
Round 3 |
|
|
1 |
Prosvetova Stanislava |
UKR |
|
-14 F |
1,50/55/12.00 |
0,50/55/12.00 |
|
|
|
2 |
Rybak Iryna |
UKR |
|
-14 F |
1,00/55/13.00 |
1,50/55/14.25 |
5,00/55/14.25 |
|
|
3 |
Ahammer Elena |
AUT |
|
-14 F |
4,00/55/16.00 |
0,50/55/14.25 |
3,00/55/16.00 |
|
|
4 |
Schmidberger Theresa |
AUT |
|
-14 F |
5,00/55/16.00 |
2,50/55/18.25 |
|
|
|
5 |
Crupi Emilia |
AUT |
|
-14 F |
3,00/55/16.00 |
2,00/55/16.00 |
3,00/55/16.00 |
|
|
6 |
Tsiutsiura Maria |
UKR |
|
-14 F |
4,00/55/18.25 |
2,00/55/16.00 |
2,00/55/16.00 |
|
|
Under 14 Boys Slalom Results
Homologation: Ranking List - 1.7.2016 - 3.7.2016
|
Name |
Country |
Categ. |
Round 1 |
Round 2 |
Round 3 |
|
|
1 |
Gschiel Alexander |
AUT |
|
-14 M |
0,00/43 |
1,00/55/12.00 |
|
|
|
2 |
Engelhardt Moritz |
AUT |
|
-14 M |
1,50/55/13.00 |
2,50/55/14.25 |
4,00/55/13.00 |
|
|
3 |
Leu Lenard |
AUT |
|
-14 M |
2,50/55/14.25 |
0,50/55/13.00 |
|
|
|
4 |
Filaretov Damir |
UKR |
|
-14 M |
0,00/43 |
0,50/55/16.00 |
5,00/55/14.25 |
|
|
5 |
Pastelnikov Yaroslav |
UKR |
|
-14 M |
2,00/55/16.00 |
3,00/52 |
|
|
|
Under 17 Girls Slalom Results
Homologation: Ranking List - 1.7.2016 - 3.7.2016
|
Name |
Country |
Categ. |
Round 1 |
Round 2 |
Round 3 |
|
|
1 |
Kuhn Nicola |
AUT |
|
-17 F |
3,50/55/12.00 |
1,00/55/12.00 |
2,00/55/12.00 |
|
|
2 |
Niederbäumer Kim Helen |
GER |
|
-17 F |
4,00/55/13.00 |
2,00/55/13.00 |
1,00/55/12.00 |
|
|
3 |
Lexser Alissa |
AUT |
|
-17 F |
4,00/55/13.00 |
4,00/55/13.00 |
5,00/55/13.00 |
|
|
4 |
Kuzmenko Ksenia |
UKR |
|
-17 F |
1,00/55/13.00 |
0,00/55/13.00 |
5,00/55/13.00 |
|
|
5 |
Maksimenkova Sofia |
UKR |
|
-17 F |
3,50/55/13.00 |
4,50/55/14.25 |
1,50/55/13.00 |
|
|
6 |
Niederbäumer Chris |
GER |
|
-17 F |
2,00/55/16.00 |
5,00/55/18.25 |
|
|
|
Under 17 Boys Slalom Results
Homologation: Ranking List - 1.7.2016 - 3.7.2016
|
Name |
Country |
Categ. |
Round 1 |
Round 2 |
Round 3 |
|
|
1 |
Damm Jorgensen Andreas |
DEN |
|
-17 M |
4,50/58/13.00 |
3,50/58/14.25 |
0,00/58/12.00 |
|
|
2 |
Rauchenwald Luca |
AUT |
|
-17 M |
2,00/58/13.00 |
3,00/58/13.00 |
|
|
|
3 |
Schmitberger Jonas |
AUT |
|
-17 M |
2,00/58/13.00 |
5,00/58/14.25 |
4,00/58/14.25 |
|
|
4 |
Noisternig Sandro |
AUT |
|
-17 M |
5,00/58/14.25 |
|
3,50/58/14.25 |
|
|
5 |
Masar Adam |
SVK |
|
-17 M |
2,00/58/14.25 |
5,50/46 |
|
|
|
6 |
Marek Petr |
CZE |
|
-17 M |
1,50/58/14.25 |
1,50/46 |
|
|
|
7 |
Maier Samuel |
AUT |
|
-17 M |
0,00/46 |
0,00/58/14.25 |
|
|
|
Under 21 Ladies Slalom Results
Homologation: Ranking List - 1.7.2016 - 3.7.2016
|
Name |
Country |
Categ. |
Round 1 |
Round 2 |
Round 3 |
|
|
1 |
Vrabcova Katerina |
CZE |
|
-21 F |
2,00/55/13.00 |
1,50/49 |
3,00/55/13.00 |
|
|
2 |
Svecova Katerina |
CZE |
|
-21 F |
2,00/55/13.00 |
2,00/55/14.25 |
|
|
|
3 |
Rader Laura |
AUT |
|
-21 F |
0,50/55/13.00 |
2,50/49 |
|
|
|
Under 21 Men Slalom Results
Homologation: Ranking List - 1.7.2016 - 3.7.2016
|
Name |
Country |
Categ. |
Round 1 |
Round 2 |
Round 3 |
|
|
1 |
Fil'Chenko Danylo |
UKR |
|
-21 M |
3,00/58/12.00 |
4,50/58/13.00 |
|
|
|
2 |
Rauchenwald Nicolas |
AUT |
|
-21 M |
1,00/58/12.00 |
2,00/58/12.00 |
4,50/58/13.00 |
|
|
3 |
Baueregger Lukas |
AUT |
|
-21 M |
1,00/58/13.00 |
4,00/49 |
4,00/58/14.25 |
|
|
Open Ladies Slalom Results
Homologation: Ranking List - 1.7.2016 - 3.7.2016
|
Name |
Country |
Categ. |
Round 1 |
Round 2 |
Round 3 |
|
|
1 |
Shevkunova Alisa |
RUS |
|
Ope F |
1,50/55/10.75 |
1,50/55/11.25 |
3,00/55/11.25 |
|
|
2 |
Dymant Iryna |
BLR |
|
Ope F |
5,00/55/11.25 |
1,50/55/11.25 |
3,50/55/12.00 |
|
|
3 |
Rohrer Irena |
AUT |
|
Ope F |
4,00/55/12.00 |
1,50/55/12.00 |
3,00/55/12.00 |
|
|
Over 35 Men Slalom Results
Homologation: Ranking List - 1.7.2016 - 3.7.2016
|
Name |
Country |
Categ. |
Round 1 |
Round 2 |
Round 3 |
|
|
1 |
Wienerroither Michael |
AUT |
|
35+ M |
3,00/55/11.25 |
|
|
|
|
2 |
Radon Thomas |
AUT |
|
35+ M |
0,00/55/12.00 |
0,50/55/12.00 |
0,00/55/11.25 |
|
|
3 |
Mayer Martin |
AUT |
|
35+ M |
3,50/55/13.00 |
2,00/55/13.00 |
|
|
|
4 |
Schober Martin |
AUT |
|
35+ M |
5,00/55/16.00 |
|
4,00/52 |
|
|
Over 45 Men Slalom Results
Homologation: Ranking List - 1.7.2016 - 3.7.2016
|
Name |
Country |
Categ. |
Round 1 |
Round 2 |
Round 3 |
|
|
1 |
Schulze Frank |
AUT |
|
45+ M |
2,50/55/11.25 |
0,50/55/12.00 |
2,50/55/11.25 |
|
|
2 |
Baueregger Norbert |
AUT |
|
45+ M |
5,00/55/12.00 |
1,50/55/12.00 |
1,25/55/12.00 |
|
|
3 |
Lang Michael |
GER |
|
45+ M |
0,50/55/12.00 |
0,00/49 |
5,00/55/12.00 |
|
|
4 |
Engelhardt Volker |
AUT |
|
45+ M |
1,00/55/12.00 |
2,50/55/14.25 |
4,00/55/12.00 |
|
|
5 |
Schipner Thoralf |
GER |
|
45+ M |
3,50/55/12.00 |
2,50/55/12.00 |
|
|
|
6 |
Leu Rainer |
AUT |
|
45+ M |
1,50/55/14.25 |
|
|
|
|
Over 55 Men Slalom Results
Homologation: Ranking List - 1.7.2016 - 3.7.2016
|
Name |
Country |
Categ. |
Round 1 |
Round 2 |
Round 3 |
|
|
1 |
Kottl Hermann |
AUT |
|
55+ M |
0,50/55/13.00 |
0,00/55/16.00 |
2,50/55/13.00 |
|
|
2 |
Erber Gerhard |
AUT |
|
55+ M |
1,00/55/14.25 |
3,00/55/16.00 |
2,00/55/14.25 |
|
|
Over 65 Men Slalom Results
Homologation: Ranking List - 1.7.2016 - 3.7.2016
|
Name |
Country |
Categ. |
Round 1 |
Round 2 |
Round 3 |
|
|
1 |
Begovich Heinz |
AUT |
|
65+ M |
3,00/52/12.00 |
0,50/52/13.00 |
3,00/52/13.00 |
|
|
2 |
Jirak Bernd |
AUT |
|
65+ M |
3,00/52/13.00 |
1,00/52/13.00 |
2,00/52/13.00 |
|
|
Over 35 Ladies Slalom Results
Homologation: Ranking List - 1.7.2016 - 3.7.2016
|
Name |
Country |
Categ. |
Round 1 |
Round 2 |
Round 3 |
|
|
1 |
Böhler Claudia |
AUT |
|
35+ F |
5,00/55/16.00 |
1,00/55/16.00 |
4,00/55/16.00 |
|
|
Open Men Slalom Results
Homologation: Ranking List - 1.7.2016 - 3.7.2016
|
Name |
Country |
Categ. |
Round 1 |
Round 2 |
Round 3 |
|
|
1 |
Pugstaller Robert |
AUT |
|
Ope M |
0,50/58/10.75 |
3,00/58/11.25 |
0,50/58/10.75 |
|
|
2 |
Schipner Bojan |
GER |
|
Ope M |
1,50/58/11.25 |
4,00/58/11.25 |
|
|
|
3 |
Isayeu Aliaksandr |
BLR |
|
Ope M |
0,00/55/18.25 |
3,00/58/11.25 |
|
|
|
4 |
Gerhofer Peter |
AUT |
|
Ope M |
2,00/58/12.00 |
2,00/58/11.25 |
2,50/58/12.00 |
|
|
5 |
Swoboda Matthias |
AUT |
|
Ope M |
2,00/58/11.25 |
2,50/58/12.00 |
|
|
|
6 |
Bauer Martin |
AUT |
|
Ope M |
1,50/58/11.25 |
1,50/55/18.25 |
2,50/58/12.00 |
|
|
7 |
Baueregger Stefan |
AUT |
|
Ope M |
5,00/58/12.00 |
4,50/58/12.00 |
2,50/55/18.25 |
|
|
8 |
Grosek Josef |
AUT |
|
Ope M |
2,00/58/13.00 |
1,50/58/12.00 |
|
|
|
9 |
Dobringer Daniel |
AUT |
|
Ope M |
1,00/58/12.00 |
|
|
|
|
10 |
Kottl Matthias |
AUT |
|
Ope M |
0,50/58/12.00 |
0,50/58/13.00 |
2,50/58/13.00 |
|
|
11 |
Ryanzin Vladimir |
RUS |
|
Ope M |
3,50/58/13.00 |
2,00/58/13.00 |
|
|
|
Under 12 Boys Tricks Results
Homologation: Ranking List - 1.7.2016 - 3.7.2016
|
Name |
Country |
Categ. |
Round 1 |
Round 2 |
Round 3 |
|
|
1 |
Hrushko Oleksandr |
UKR |
|
-12 M |
3560 |
3940 |
4230 |
|
|
2 |
Chornyy Ivan |
UKR |
|
-12 M |
3480 |
2790 |
|
|
|
3 |
Ryabinchuk Ilya |
UKR |
|
-12 M |
3360 |
3070 |
2470 |
|
|
4 |
Kuktenko Alexander |
UKR |
|
-12 M |
1310 |
2140 |
3340 |
|
|
5 |
Kuhn Dominic |
AUT |
|
-12 M |
2760 |
2550 |
2760 |
|
|
6 |
Semavin Savely |
BLR |
|
-12 M |
2420 |
2570 |
830 |
|
|
7 |
Ahammer Vincent |
AUT |
|
-12 M |
1800 |
1590 |
1690 |
|
|
8 |
Schmidberger David |
AUT |
|
-12 M |
720 |
810 |
940 |
|
|
Under 14 Girls Tricks Results
Homologation: Ranking List - 1.7.2016 - 3.7.2016
|
Name |
Country |
Categ. |
Round 1 |
Round 2 |
Round 3 |
|
|
1 |
Rybak Iryna |
UKR |
|
-14 F |
5670 |
5520 |
|
|
|
2 |
Prosvetova Stanislava |
UKR |
|
-14 F |
5340 |
4470 |
4150 |
|
|
3 |
Tsiutsiura Maria |
UKR |
|
-14 F |
2110 |
5000 |
|
|
|
4 |
Schmidberger Theresa |
AUT |
|
-14 F |
2620 |
1090 |
3060 |
|
|
5 |
Ahammer Elena |
AUT |
|
-14 F |
1660 |
2240 |
|
|
|
Under 14 Boys Tricks Results
Homologation: Ranking List - 1.7.2016 - 3.7.2016
|
Name |
Country |
Categ. |
Round 1 |
Round 2 |
Round 3 |
|
|
1 |
Filaretov Damir |
UKR |
|
-14 M |
4940 |
5800 |
|
|
|
2 |
Pastelnikov Yaroslav |
UKR |
|
-14 M |
2960 |
5310 |
5640 |
|
|
3 |
Gschiel Alexander |
AUT |
|
-14 M |
2900 |
2910 |
1990 |
|
|
Under 17 Girls Tricks Results
Homologation: Ranking List - 1.7.2016 - 3.7.2016
|
Name |
Country |
Categ. |
Round 1 |
Round 2 |
Round 3 |
|
|
1 |
Maksimenkova Sofia |
UKR |
|
-17 F |
5620 |
5770 |
|
|
|
2 |
Kuzmenko Ksenia |
UKR |
|
-17 F |
5180 |
2590 |
|
|
|
3 |
Kuhn Nicola |
AUT |
|
-17 F |
4420 |
4510 |
|
|
|
4 |
Lexser Alissa |
AUT |
|
-17 F |
2300 |
1820 |
|
|
|
5 |
Niederbäumer Chris |
GER |
|
-17 F |
740 |
1320 |
|
|
|
6 |
Niederbäumer Kim Helen |
GER |
|
-17 F |
|
950 |
|
|
|
Under 17 Boys Tricks Results
Homologation: Ranking List - 1.7.2016 - 3.7.2016
|
Name |
Country |
Categ. |
Round 1 |
Round 2 |
Round 3 |
|
|
1 |
Rauchenwald Luca |
AUT |
|
-17 M |
3340 |
3840 |
3950 |
|
|
2 |
Noisternig Sandro |
AUT |
|
-17 M |
1110 |
1920 |
|
|
|
3 |
Maier Samuel |
AUT |
|
-17 M |
|
1700 |
|
|
|
Under 21 Ladies Tricks Results
Homologation: Ranking List - 1.7.2016 - 3.7.2016
|
Name |
Country |
Categ. |
Round 1 |
Round 2 |
Round 3 |
|
|
1 |
Svecova Katerina |
CZE |
|
-21 F |
4170 |
|
4780 |
|
|
2 |
Vrabcova Katerina |
CZE |
|
-21 F |
2910 |
|
3110 |
|
|
Under 21 Men Tricks Results
Homologation: Ranking List - 1.7.2016 - 3.7.2016
|
Name |
Country |
Categ. |
Round 1 |
Round 2 |
Round 3 |
|
|
1 |
Fil'Chenko Danylo |
UKR |
|
-21 M |
10970 |
10290 |
6820 |
|
|
2 |
Urban Sebastian |
AUT |
|
-21 M |
4480 |
5330 |
5170 |
|
|
3 |
Rauchenwald Nicolas |
AUT |
|
-21 M |
2850 |
1440 |
|
|
|
Over 35 Men Tricks Results
Homologation: Ranking List - 1.7.2016 - 3.7.2016
|
Name |
Country |
Categ. |
Round 1 |
Round 2 |
Round 3 |
|
|
1 |
Mayer Martin |
AUT |
|
35+ M |
1540 |
|
|
|
|
2 |
Schober Martin |
AUT |
|
35+ M |
|
|
220 |
|
|
Over 45 Men Tricks Results
Homologation: Ranking List - 1.7.2016 - 3.7.2016
|
Name |
Country |
Categ. |
Round 1 |
Round 2 |
Round 3 |
|
|
1 |
Schulze Frank |
AUT |
|
45+ M |
|
940 |
|
|
|
Open Men Tricks Results
Homologation: Ranking List - 1.7.2016 - 3.7.2016
|
Name |
Country |
Categ. |
Round 1 |
Round 2 |
Round 3 |
|
|
1 |
Grosek Josef |
AUT |
|
Ope M |
5560 |
5360 |
|
|
|
2 |
Grutschnig Gregor |
AUT |
|
Ope M |
3210 |
4960 |
3850 |
|
|
Under 12 Boys Jump Results
Homologation: Ranking List - 1.7.2016 - 3.7.2016
|
Name |
Country |
Categ. |
Round 1 |
Round 2 |
Round 3 |
|
|
1 |
Kuktenko Alexander |
UKR |
|
-12 M |
13,8m |
16,1m |
|
|
|
2 |
Hrushko Oleksandr |
UKR |
|
-12 M |
14,9m |
15,1m |
|
|
|
3 |
Chornyy Ivan |
UKR |
|
-12 M |
11,4m |
12,6m |
|
|
|
Under 14 Girls Jump Results
Homologation: Ranking List - 1.7.2016 - 3.7.2016
|
Name |
Country |
Categ. |
Round 1 |
Round 2 |
Round 3 |
|
|
1 |
Prosvetova Stanislava |
UKR |
|
-14 F |
28,9m |
30,6m |
|
|
|
2 |
Rybak Iryna |
UKR |
|
-14 F |
26,9m |
29,1m |
|
|
|
3 |
Schmidberger Theresa |
AUT |
|
-14 F |
23,7m |
25,1m |
|
|
|
4 |
Ahammer Elena |
AUT |
|
-14 F |
23,1m |
24,4m |
|
|
|
5 |
Tsiutsiura Maria |
UKR |
|
-14 F |
21,1m |
23,1m |
|
|
|
Under 14 Boys Jump Results
Homologation: Ranking List - 1.7.2016 - 3.7.2016
|
Name |
Country |
Categ. |
Round 1 |
Round 2 |
Round 3 |
|
|
1 |
Filaretov Damir |
UKR |
|
-14 M |
25,8m |
28,9m |
|
|
|
2 |
Pastelnikov Yaroslav |
UKR |
|
-14 M |
15,7m |
17,5m |
|
|
|
3 |
Gschiel Alexander |
AUT |
|
-14 M |
16,0m |
16,7m |
|
|
|
Under 17 Girls Jump Results
Homologation: Ranking List - 1.7.2016 - 3.7.2016
|
Name |
Country |
Categ. |
Round 1 |
Round 2 |
Round 3 |
|
|
1 |
Maksimenkova Sofia |
UKR |
|
-17 F |
38,3m |
41,9m |
|
|
|
2 |
Lexser Alissa |
AUT |
|
-17 F |
28,9m |
30,9m |
|
|
|
3 |
Kuzmenko Ksenia |
UKR |
|
-17 F |
27,4m |
28,9m |
|
|
|
4 |
Niederbäumer Kim Helen |
GER |
|
-17 F |
|
|
28,6m |
|
|
5 |
Niederbäumer Chris |
GER |
|
-17 F |
20,6m |
22,1m |
22,9m |
|
|
Under 17 Boys Jump Results
Homologation: Ranking List - 1.7.2016 - 3.7.2016
|
Name |
Country |
Categ. |
Round 1 |
Round 2 |
Round 3 |
|
|
1 |
Rauchenwald Luca |
AUT |
|
-17 M |
41,2m |
43,8m |
|
|
|
2 |
Masar Adam |
SVK |
|
-17 M |
36,2m |
39,2m |
41,1m |
|
|
3 |
Marek Petr |
CZE |
|
-17 M |
30,0m |
36,1m |
36,0m |
|
|
4 |
Maier Samuel |
AUT |
|
-17 M |
|
|
36,0m |
|
|
5 |
Noisternig Sandro |
AUT |
|
-17 M |
32,9m |
35,6m |
|
|
|
6 |
Schmitberger Jonas |
AUT |
|
-17 M |
27,1m |
30,0m |
|
|
|
Under 21 Ladies Jump Results
Homologation: Ranking List - 1.7.2016 - 3.7.2016
|
Name |
Country |
Categ. |
Round 1 |
Round 2 |
Round 3 |
|
|
1 |
Svecova Katerina |
CZE |
|
-21 F |
35,2m |
39,0m |
40,3m |
|
|
2 |
Rader Laura |
AUT |
|
-21 F |
|
|
38,2m |
|
|
3 |
Vrabcova Katerina |
CZE |
|
-21 F |
18,8m |
23,6m |
|
|
|
Under 21 Men Jump Results
Homologation: Ranking List - 1.7.2016 - 3.7.2016
|
Name |
Country |
Categ. |
Round 1 |
Round 2 |
Round 3 |
|
|
1 |
Fil'Chenko Danylo |
UKR |
|
-21 M |
55,2m |
59,6m |
|
|
|
2 |
Rauchenwald Nicolas |
AUT |
|
-21 M |
40,1m |
39,3m |
|
|
|
Over 35 Men Jump Results
Homologation: Ranking List - 1.7.2016 - 3.7.2016
|
Name |
Country |
Categ. |
Round 1 |
Round 2 |
Round 3 |
|
|
1 |
Wienerroither Michael |
AUT |
|
35+ M |
45,9m |
47,9m |
50,9m |
|
|
2 |
Mayer Martin |
AUT |
|
35+ M |
41,5m |
41,9m |
44,1m |
|
|
Over 45 Men Jump Results
Homologation: Ranking List - 1.7.2016 - 3.7.2016
|
Name |
Country |
Categ. |
Round 1 |
Round 2 |
Round 3 |
|
|
1 |
Schipner Thoralf |
GER |
|
45+ M |
46,9m |
51,4m |
54,2m |
|
|
2 |
Schulze Frank |
AUT |
|
45+ M |
35,2m |
38,2m |
|
|
|
Open Men Jump Results
Homologation: Ranking List - 1.7.2016 - 3.7.2016
|
Name |
Country |
Categ. |
Round 1 |
Round 2 |
Round 3 |
|
|
1 |
Schipner Bojan |
GER |
|
Ope M |
64,7m |
66,5m |
67,4m |
|
|
2 |
Ryanzin Vladimir |
RUS |
|
Ope M |
61,7m |
66,2m |
65,1m |
|
|
3 |
Isayeu Aliaksandr |
BLR |
|
Ope M |
61,5m |
63,9m |
63,4m |
|
|
4 |
Dobringer Daniel |
AUT |
|
Ope M |
58,3m |
58,9m |
62,2m |
|
|
5 |
Swoboda Matthias |
AUT |
|
Ope M |
58,0m |
58,2m |
60,1m |
|
|
6 |
Weichhart Andreas |
AUT |
|
Ope M |
56,4m |
57,8m |
55,1m |
|
|
7 |
Grosek Josef |
AUT |
|
Ope M |
55,1m |
54,1m |
52,6m |
|
|
8 |
Kottl Matthias |
AUT |
|
Ope M |
50,4m |
52,3m |
|
|
|
9 |
Bauer Martin |
AUT |
|
Ope M |
50,7m |
50,1m |
|
|
|
Under 12 Boys Overall Results
- 1.7.2016 - 3.7.2016
|
Name |
Country |
Categ. |
Slalom |
Tricks |
Jump |
|
1 |
Hrushko Oleksandr |
UKR |
|
-12 M |
642,86 |
586,69 |
243,98 |
1473,53 |
2 |
Kuktenko Alexander |
UKR |
|
-12 M |
584,42 |
463,25 |
274,10 |
1321,77 |
3 |
Chornyy Ivan |
UKR |
|
-12 M |
441,56 |
482,66 |
168,67 |
1092,89 |
Under 14 Girls Overall Results
- 1.7.2016 - 3.7.2016
|
Name |
Country |
Categ. |
Slalom |
Tricks |
Jump |
|
1 |
Prosvetova Stanislava |
UKR |
|
-14 F |
985,40 |
811,55 |
897,34 |
2694,29 |
2 |
Rybak Iryna |
UKR |
|
-14 F |
890,51 |
861,70 |
840,30 |
2592,51 |
3 |
Tsiutsiura Maria |
UKR |
|
-14 F |
729,93 |
759,88 |
612,17 |
2101,98 |
4 |
Schmidberger Theresa |
AUT |
|
-14 F |
773,72 |
465,05 |
688,21 |
1926,98 |
5 |
Ahammer Elena |
AUT |
|
-14 F |
795,62 |
340,43 |
661,60 |
1797,65 |
Under 14 Boys Overall Results
- 1.7.2016 - 3.7.2016
|
Name |
Country |
Categ. |
Slalom |
Tricks |
Jump |
|
1 |
Filaretov Damir |
UKR |
|
-14 M |
766,23 |
804,44 |
659,64 |
2230,31 |
2 |
Pastelnikov Yaroslav |
UKR |
|
-14 M |
649,35 |
782,25 |
316,27 |
1747,87 |
3 |
Gschiel Alexander |
AUT |
|
-14 M |
870,13 |
403,61 |
292,17 |
1565,91 |
Under 17 Girls Overall Results
- 1.7.2016 - 3.7.2016
|
Name |
Country |
Categ. |
Slalom |
Tricks |
Jump |
|
1 |
Maksimenkova Sofia |
UKR |
|
-17 F |
858,11 |
659,43 |
923,28 |
2440,82 |
2 |
Kuzmenko Ksenia |
UKR |
|
-17 F |
878,38 |
592,00 |
579,37 |
2049,75 |
3 |
Lexser Alissa |
AUT |
|
-17 F |
878,38 |
262,86 |
632,28 |
1773,52 |
4 |
Niederbäumer Kim Helen |
GER |
|
-17 F |
905,41 |
108,57 |
571,43 |
1585,41 |
5 |
Niederbäumer Chris |
GER |
|
-17 F |
675,68 |
150,86 |
420,63 |
1247,17 |
Under 17 Boys Overall Results
- 1.7.2016 - 3.7.2016
|
Name |
Country |
Categ. |
Slalom |
Tricks |
Jump |
|
1 |
Rauchenwald Luca |
AUT |
|
-17 M |
787,50 |
375,83 |
796,54 |
1959,87 |
2 |
Noisternig Sandro |
AUT |
|
-17 M |
737,50 |
182,68 |
619,05 |
1539,23 |
3 |
Maier Samuel |
AUT |
|
-17 M |
675,00 |
161,75 |
627,71 |
1464,46 |
Under 21 Ladies Overall Results
- 1.7.2016 - 3.7.2016
|
Name |
Country |
Categ. |
Slalom |
Tricks |
Jump |
|
1 |
Svecova Katerina |
CZE |
|
-21 F |
729,41 |
557,11 |
765,52 |
2052,04 |
2 |
Vrabcova Katerina |
CZE |
|
-21 F |
741,18 |
362,47 |
381,61 |
1485,26 |
Under 21 Men Overall Results
- 1.7.2016 - 3.7.2016
|
Name |
Country |
Categ. |
Slalom |
Tricks |
Jump |
|
1 |
Fil'Chenko Danylo |
UKR |
|
-21 M |
758,24 |
939,21 |
865,13 |
2562,58 |
2 |
Rauchenwald Nicolas |
AUT |
|
-21 M |
747,25 |
244,01 |
544,41 |
1535,67 |
Over 35 Men Overall Results
- 1.7.2016 - 3.7.2016
|
Name |
Country |
Categ. |
Slalom |
Tricks |
Jump |
|
1 |
Mayer Martin |
AUT |
|
35+ M |
747,06 |
171,11 |
684,50 |
1602,67 |
Over 45 Men Overall Results
- 1.7.2016 - 3.7.2016
|
Name |
Country |
Categ. |
Slalom |
Tricks |
Jump |
|
1 |
Schulze Frank |
AUT |
|
45+ M |
871,35 |
188,76 |
654,09 |
1714,20 |
Open Men Overall Results
- 1.7.2016 - 3.7.2016
|
Name |
Country |
Categ. |
Slalom |
Tricks |
Jump |
|
1 |
Grosek Josef |
AUT |
|
Ope M |
741,76 |
476,03 |
791,12 |
2008,91 |