Silesia Cup 2014
Sosina lake in Jaworzno - 14/15 Jun 2014 2014

Silesia Cup 2014 - Individual classification

Silesia Cup 2014

Under 14 Girls Slalom Results

Homologation: Ranking List - 14/06/2014 - 15/06/2014
  Name Club   Country Round 1 Round 2   Overall
1 Charnyshova Luiza SDUSOR
BLR
 
BLR 2.50/55/14.25 0.00/55/18.25   824.82
2 Valuiskaya Lizaveta SDUSOR
BLR
 
BLR 3.00/55/18.25     656.93
3 Khukhrakova Irina SDUSOR
BLR
 
BLR 1.00/55/18.25 1.00/55/18.25   627.74
4 Parkhomenka Alena RTSOP
BLR
 
BLR 2.00/49 3.00/52   569.34
5 Belskaya Maryia SDUSOR
BLR
 
BLR 4.00/43 3.00/43   321.17
6 Hvozdzeva Sofya SDUSOR
BLR
 
BLR 3.00/37 3.00/40   218.98

Under 14 Boys Slalom Results

Homologation: Ranking List - 14/06/2014 - 15/06/2014
  Name Club   Country Round 1 Round 2   Overall
1 Piatrenka Stefan RTSOP
BLR
 
BLR 3.00/55/16.00 5.00/55/16.00   688.31
2 Lapkouski Kiryl SDUSOR
BLR
 
BLR 2.00/55/18.25 2.00/55/16.00   649.35
3 Straltsou Ilya SDUSOR
BLR
 
BLR 0.00/37 0.00/46   311.69

Under 17 Girls Slalom Results

Homologation: Ranking List - 14/06/2014 - 15/06/2014
  Name Club   Country Round 1 Round 2   Overall
1 Trubskaya Valeryia RTSOP
BLR
 
BLR 5.00/55/18.25 0.00/55/14.25   729.73
2 Lahunova Anastasia RTSOP
BLR
 
BLR 4.00/34 4.00/52   540.54
3 Kompert Sara KNWJ
POL
 
POL 0.00/34 1.00/34   13.51

Under 17 Boys Slalom Results

Homologation: Ranking List - 14/06/2014 - 15/06/2014
  Name Club   Country Round 1 Round 2   Overall
1 Kowalczyk Krzysztof ZEFIR
POL
 
POL 4.00/37 1.50/58/14.25   685.19
2 Gogola Wojciech ZEFIR
POL
 
POL 2.50/58/18.25 3.00/37   549.38

Open Ladies Slalom Results

Homologation: Ranking List - 14/06/2014 - 15/06/2014
  Name Club   Country Round 1 Round 2   Overall
1 Pavlova Olga BELARUS
BLR
 
BLR 0.00/55/14.25 1.50/55/13.00   723.53
2 Mazurkiewicz Justyna ZEFIR
POL
 
POL 3.00/55/16.00     600.00
3 Mos Anna ZEFIR
POL
 
POL 4.00/55/18.25     541.18

Open Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 14/06/2014 - 15/06/2014
  Name Club   Country Round 1 Round 2   Overall
1 Borysewicz Kamil AKS
POL
 
POL 5.00/58/13.00 1.50/58/13.00   714.29
2 Kazek Dawid ZEFIR
POL
 
POL 1.50/58/13.00     675.82
3 Pieczonka Bartosz ZEFIR
POL
 
POL 3.50/58/16.00     565.93
4 Swietek Pawel ZEFIR
POL
 
POL 1.50/55/18.25 3.50/55/18.25   434.07

Under 14 Girls Tricks Results

Homologation: Ranking List - 14/06/2014 - 15/06/2014
  Name Club   Country Round 1 Round 2   Overall
1 Charnyshova Luiza SDUSOR
BLR
 
BLR 4900 3520   744.68
2 Parkhomenka Alena RTSOP
BLR
 
BLR 4400 3880   668.69
3 Valuiskaya Lizaveta SDUSOR
BLR
 
BLR 3200     486.32
4 Khukhrakova Irina SDUSOR
BLR
 
BLR 700 2620   398.18
5 Hvozdzeva Sofya SDUSOR
BLR
 
BLR 1380 1730   262.92
6 Belskaya Maryia SDUSOR
BLR
 
BLR 680 790   120.06

Under 14 Boys Tricks Results

Homologation: Ranking List - 14/06/2014 - 15/06/2014
  Name Club   Country Round 1 Round 2   Overall
1 Lapkouski Kiryl SDUSOR
BLR
 
BLR 3900 3830   519.31
2 Piatrenka Stefan RTSOP
BLR
 
BLR 3380 3510   467.38
3 Straltsou Ilya SDUSOR
BLR
 
BLR 1330 1020   177.10

Under 17 Girls Tricks Results

Homologation: Ranking List - 14/06/2014 - 15/06/2014
  Name Club   Country Round 1 Round 2   Overall
1 Trubskaya Valeryia RTSOP
BLR
 
BLR 3610 3080   412.57
2 Lahunova Anastasia RTSOP
BLR
 
BLR 1910 2810   321.14
3 Kompert Sara KNWJ
POL
 
POL 800 760   91.43

Under 17 Boys Tricks Results

Homologation: Ranking List - 14/06/2014 - 15/06/2014
  Name Club   Country Round 1 Round 2   Overall
1 Gogola Wojciech ZEFIR
POL
 
POL 2350 2490   236.92
2 Kowalczyk Krzysztof ZEFIR
POL
 
POL 810     77.07

Open Ladies Tricks Results

Homologation: Ranking List - 14/06/2014 - 15/06/2014
  Name Club   Country Round 1 Round 2   Overall
1 Pavlova Olga BELARUS
BLR
 
BLR 6060 4720   706.29
2 Mazurkiewicz Justyna ZEFIR
POL
 
POL 3520     410.26
3 Mos Anna ZEFIR
POL
 
POL 2580     300.70

Open Men Tricks Results

Homologation: Ranking List - 14/06/2014 - 15/06/2014
  Name Club   Country Round 1 Round 2   Overall
1 Swietek Pawel ZEFIR
POL
 
POL 1060 3680   315.07
2 Kazek Dawid ZEFIR
POL
 
POL 3520 2480   301.37
3 Pieczonka Bartosz ZEFIR
POL
 
POL 1750     149.83
4 Borysewicz Kamil AKS
POL
 
POL 1110     95.03

Under 14 Girls Jump Results

Homologation: Normal - 14/06/2014 - 15/06/2014
  Name Club   Country Round 1 Round 2   Overall
1 Charnyshova Luiza SDUSOR
BLR
 
BLR 22.3m 25.5m   703.42
2 Khukhrakova Irina SDUSOR
BLR
 
BLR 19.9m 19.8m   490.49
3 Parkhomenka Alena RTSOP
BLR
 
BLR 16.2m 16.3m   353.61
4 Belskaya Maryia SDUSOR
BLR
 
BLR 0.00m 10.6m   136.88
5 Hvozdzeva Sofya SDUSOR
BLR
 
BLR 0.00m 0.00m    
5 Valuiskaya Lizaveta SDUSOR
BLR
 
BLR 0.00m      

Under 14 Boys Jump Results

Homologation: Normal - 14/06/2014 - 15/06/2014
  Name Club   Country Round 1 Round 2   Overall
1 Lapkouski Kiryl SDUSOR
BLR
 
BLR 27.3m 26.2m   559.23
2 Piatrenka Stefan RTSOP
BLR
 
BLR 22.9m 20.4m   438.02
3 Straltsou Ilya SDUSOR
BLR
 
BLR 14.1m 16.4m   258.95

Under 17 Girls Jump Results

Homologation: Normal - 14/06/2014 - 15/06/2014
  Name Club   Country Round 1 Round 2   Overall
1 Lahunova Anastasia RTSOP
BLR
 
BLR 0.00m 13.0m   158.73
2 Trubskaya Valeryia RTSOP
BLR
 
BLR 11.0m 12.3m   140.21

Under 17 Boys Jump Results

Homologation: Normal - 14/06/2014 - 15/06/2014
  Name Club   Country Round 1 Round 2   Overall
1 Gogola Wojciech ZEFIR
POL
 
POL 31.3m     524.84
2 Kowalczyk Krzysztof ZEFIR
POL
 
POL 24.5m     377.97

Open Ladies Jump Results

Homologation: Normal - 14/06/2014 - 15/06/2014
  Name Club   Country Round 1 Round 2   Overall
1 Mos Anna ZEFIR
POL
 
POL 18.6m     266.67

Open Men Jump Results

Homologation: Normal - 14/06/2014 - 15/06/2014
  Name Club   Country Round 1 Round 2   Overall
1 Borysewicz Kamil AKS
POL
 
POL 43.0m     592.11
2 Swietek Pawel ZEFIR
POL
 
POL 27.5m     337.17

Under 14 Girls Overall Results

- 14/06/2014 - 15/06/2014
  Name Club   Country Slalom Tricks Jump Overall
1 Charnyshova Luiza SDUSOR
BLR
 
BLR 824.82 744.68 703.42 2272.92
2 Parkhomenka Alena RTSOP
BLR
 
BLR 569.34 668.69 353.61 1591.64
3 Khukhrakova Irina SDUSOR
BLR
 
BLR 627.74 398.18 490.49 1516.41
4 Belskaya Maryia SDUSOR
BLR
 
BLR 321.17 120.06 136.88 578.11

Under 14 Boys Overall Results

- 14/06/2014 - 15/06/2014
  Name Club   Country Slalom Tricks Jump Overall
1 Lapkouski Kiryl SDUSOR
BLR
 
BLR 649.35 519.31 559.23 1727.89
2 Piatrenka Stefan RTSOP
BLR
 
BLR 688.31 467.38 438.02 1593.71
3 Straltsou Ilya SDUSOR
BLR
 
BLR 311.69 177.10 258.95 747.74

Under 17 Girls Overall Results

- 14/06/2014 - 15/06/2014
  Name Club   Country Slalom Tricks Jump Overall
1 Trubskaya Valeryia RTSOP
BLR
 
BLR 729.73 412.57 140.21 1282.51
2 Lahunova Anastasia RTSOP
BLR
 
BLR 540.54 321.14 158.73 1020.41

Under 17 Boys Overall Results

- 14/06/2014 - 15/06/2014
  Name Club   Country Slalom Tricks Jump Overall
1 Gogola Wojciech ZEFIR
POL
 
POL 549.38 236.92 524.84 1311.14
2 Kowalczyk Krzysztof ZEFIR
POL
 
POL 685.19 77.07 377.97 1140.23

Open Ladies Overall Results

- 14/06/2014 - 15/06/2014
  Name Club   Country Slalom Tricks Jump Overall
1 Mos Anna ZEFIR
POL
 
POL 541.18 300.70 266.67 1108.55

Open Men Overall Results

- 14/06/2014 - 15/06/2014
  Name Club   Country Slalom Tricks Jump Overall
1 Borysewicz Kamil AKS
POL
 
POL 714.29 95.03 592.11 1401.43
2 Swietek Pawel ZEFIR
POL
 
POL 434.07 315.07 337.17 1086.31

www.iwwfed-ea.org International Waterski and Wakeboard Federation - Europe - Africa, Bekersveld 9, 2630 Aartselaar, Belgium copyright © iwwf-ea - all rights reserved