International Waterski and Wakeboard Federation

Competitions results and ranking lists

   
iwwfed-ea.org: European Age Categories Championships




ENTC

Map of site

Tournament

Jury panel
Time table & start lists

List of participants

Results

Live results lake 1

Junior Girls under 15 Slalom  (pdf)
Junior Girls under 15 Tricks  (pdf)
Junior Girls under 15 Jump  (pdf)
Junior Girls under 15 Overall  (pdf)
Junior Girls under 15 Overall  (pdf)

Junior Boys under 15 Slalom  (pdf)
Junior Boys under 15 Tricks  (pdf)
Junior Boys under 15 Jump  (pdf)
Junior Boys under 15 Overall  (pdf)
Junior Boys under 15 Overall  (pdf)

Junior Girls under 19 Slalom  (pdf)
Junior Girls under 19 Tricks  (pdf)
Junior Girls under 19 Jump  (pdf)
Junior Girls under 19 Overall  (pdf)
Junior Girls under 19 Overall  (pdf)

Junior Boys under 19 Slalom  (pdf)
Junior Boys under 19 Tricks  (pdf)
Junior Boys under 19 Jump  (pdf)
Junior Boys under 19 Overall  (pdf)
Junior Boys under 19 Overall  (pdf)

Senior 1 Ladies Slalom  (pdf)
Senior 1 Ladies Tricks  (pdf)
Senior 1 Ladies Jump  (pdf)
Senior 1 Ladies Overall  (pdf)
Senior 1 Ladies Overall  (pdf)

Senior 1 Men Slalom  (pdf)
Senior 1 Men Tricks  (pdf)
Senior 1 Men Jump  (pdf)
Senior 1 Men Overall  (pdf)
Senior 1 Men Overall  (pdf)

Senior 2 Ladies Slalom
Senior 2 Ladies Tricks  (pdf)

Senior 2 Men Slalom  (pdf)
Senior 2 Men Tricks  (pdf)
Senior 2 Men Jump  (pdf)
Senior 2 Men Overall  (pdf)
Senior 2 Men Overall  (pdf)

Overall Seniors 1,Seniors 2 Team classification (pdf)
Overall Juniors under 19 Team classification (pdf)
Overall Juniors under 15 Team classification (pdf)
European Age Categories Championships
ENTC - 22/25 Sep 2022

Thursday, 22. of September 2022

   06:00  Homologation              
   08:00  Registration of teams and Skiers              
   10:30  Judges Meeting              
   11:15  Team Captains Meeting              
   12:00  Start Competiton - Slalom Open              
   17:30  Busses leaving parking Pool Hall              
   18:30  Gathering participants in Weert Centrum              
   18:30  Opening ceremony in the City Hall              

Friday, 23. of September 2022

   08:00  Junior Girls under 15 Slalolm Preliminary Round Group 1    start list          
   Following  Senior 1 Ladies Slalom Preliminary Round Group 1    start list          
   Following  Junior Girls under 19 Slalolm Preliminary Round Group 2    start list          
   Following  Junior Boys under 15 Slalom Preliminary Round Group 3    start list          
   Following  Junior Boys under 19 Slalolm Preliminary Round Group 4    start list          
   Following  Senior 1 Men Slalom Preliminary Round Group 5    start list          
   Following  Senior 2 Men Slalom Preliminary Round Group 6    start list          
   Following  Break 1/2 Hours              
   Following  Junior Girls under 15 Jump Preliminary Round Group 1    start list          
   Following  Junior Girls under 19 Jump Preliminary Round Group 1    start list          
   Following  Junior Boys under 15 Jump Preliminary Round Group 2    start list          
   Following  Junior Boys under 19 Serie 1 Jump Preliminary Round Group 2    start list          
   Following  Senior 1 Ladies Jump Preliminary Round Group 3    start list          
   Following  Senior 1 Men Serie 1 Jump Preliminary Round Group 3    start list          
   Following  Senior 2 Men Jump Preliminary Round Group 3    start list          
   Following  Senior 1 Men Serie 2 Jump Preliminary Round Group 2 165 cm    start list          
   Following  Junior Boys under 19 Serie 2 Jump Preliminary Round Group 1 165cm    start list          

Saturday, 24. of September 2022

   08:00  Junior Girls under 15 Tricks Preliminary Round    start list      master sheets       
   Following  Junior Girls under 19 Tricks Preliminary Round    start list      master sheets       
   Following  Junior Boys under 15 Tricks Preliminary Round    start list      master sheets       
   Following  Junior Boys under 19 Tricks Preliminary Round    start list      master sheets       
   Following  Senior 1 Ladies Tricks Preliminary Round    start list      master sheets       
   Following  Senior 2 Ladies Tricks Preliminary Round    start list             
   Following  Senior 1 Men Tricks Preliminary Round    start list      master sheets       
   Following  Senior 2 Men Tricks Preliminary Round    start list      master sheets       
   Following  Break 1/2 Hours              
   Following  Junior Girls under 15 Slalom Final    start list          
   Following  Junior Girls under 19 Slalom Final    start list          
   Following  Junior Boys under 15 Slalom Final    start list          
   Following  Senior 1 Ladies Slalom Final    start list          
   Following  Senior 2 Men Slalom Final    start list          
   Following  Senior 1 Men Slalom Final    start list          
   Following  Junior Boys under 19 Slalom Final    start list          
   Following  Medal ceremony for Slalom              

Sunday, 25. of September 2022

   08:00  Senior 1 Ladies Tricks Final Group 2    start list             
   Following  Senior 1 Men Tricks Final Group 3    start list             
   Following  Senior 2 Men Tricks Final Group 3    start list             
   Following  Junior Girls under 15 Tricks Final Group 4    start list             
   Following  Junior Girls under 19 Tricks Final Group 4    start list             
   Following  Junior Boys under 15 Tricks Final Group 5    start list             
   Following  Junior Boys under 19 Tricks Final Group 5    start list             
   Following  Break 1/2 Hours              
   Following  Junior Girls under 15 Jump Final Group 1    start list          
   Following  Junior Girls under 19 Jump Final Group 1    start list          
   Following  Junior Boys under 15 Jump Final Group 2    start list          
   Following  Senior 2 Men Jump Final Group 2    start list          
   Following  Senior 1 Ladies Jump Final Group 3    start list          
   Following  Senior 1 Men Jump Final Group 3, Group4 165cm    start list          
   Following  Junior Boys under 19 Jump Final Group 3, Group 4 165cm    start list          
   Following  Medal ceremony for Tricks and Jump              
   19:00  Closing ceremony and medal ceremony              
   Following  Final Night Party              

www.iwwfed-ea.org IWWF - International Waterski and Wakeboard Federation - Hanworth Lane, Chertsey, Surrey, England copyright © IWWF - all rights reserved