International Waterski and Wakeboard Federation

Competitions results and ranking lists

   
iwwfed-ea.org: SQ ISIS Ski Gardens - Round 4




Isis Ski Gardens


Tournament

Jury panel
Time table & start lists

Results

All skiers D1 Slalom
All skiers D1 Tricks
All skiers D1 Jump

All skiers D2 Slalom
All skiers D2 Tricks
All skiers D2 Jump

All skiers D3 Slalom
All skiers D3 Tricks
All skiers D3 Jump

All skiers D4 Slalom
All skiers D4 Tricks
All skiers D4 Jump

All skiers D5 Slalom
All skiers D5 Tricks
All skiers D5 Jump

All skiers D6 Slalom
All skiers D6 Slalom
All skiers D6 Jump

All results
SQ ISIS Ski Gardens - Round 4
Isis Ski Gardens - 22/23 Jan 2022

SQ ISIS Ski Gardens - Round 4 - Individual classification

SQ ISIS Ski Gardens - Round 4

All skiers D1 Slalom Results

Homologation: Ranking List - 22/01/2022 - 23/01/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Pts
1 Cornale Peter *AUS
AUS
 
2.50/55/10.75 2.25/55/10.75     50.50
2 Cornale Lucas *AUS
AUS
 
1.50/58/12.00 3.50/58/11.25     45.50
3 Reeves Scott *AUS
AUS
 
2.50/55/11.25 3.00/55/11.25     45.00
4 Smith Bryce *AUS
AUS
 
0.50/55/11.25 3.00/55/11.25     45.00
5 Sheehy Finn *AUS
AUS
 
2.00/58/11.25 1.50/58/12.00     44.00
6 Little Greig *AUS
AUS
 
3.00/52/12.00 2.00/52/12.00     39.00
6 Sheehy Paul *AUS
AUS
 
3.00/55/12.00 2.00/55/12.00     39.00
8 Wooderson Casey *AUS
AUS
 
4.00/55/13.00 2.00/55/12.00     38.00
9 Habermann Rory *AUS
AUS
 
4.00/52/13.00 1.00/52/12.00     37.00
10 Smith William *AUS
AUS
 
2.00/58/14.25 1.00/58/12.00     37.00
11 Di Salvo Ruby *AUS
AUS
 
5.00/55/13.00 4.50/55/13.00     35.00
12 Petersen Neil *AUS
AUS
 
2.50/55/13.00 5.50/55/14.25     32.50
13 Demartini Mark *AUS
AUS
 
0.00/55/14.25 5.00/55/14.25     29.00

All skiers D2 Slalom Results

Homologation: Ranking List - 22/01/2022 - 23/01/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Pts
1 Reeves Taj *AUS
AUS
 
2.00/49/13.00 1.00/49/12.00     37.00
2 Reeves Zarhli *AUS
AUS
 
1.00/52/13.00 3.00/52/14.25     31.00
3 O'Connor Callum *AUS
AUS
 
3.50/55/14.25 4.50/55/18.25     27.50
4 Sheehy Jett *AUS
AUS
 
3.00/55/14.25 3.00/55/14.25     27.00
5 Holt Andrew *AUS
AUS
 
2.00/58/14.25 3.00/58/14.25     27.00
6 Jordan Mark *AUS
AUS
 
2.00/55/14.25 2.00/55/14.25     26.00
7 O'Connor Cara *AUS
AUS
 
4.00/55/18.25 2.00/55/14.25     26.00
8 Roberts Ethan *AUS
AUS
 
5.00/55/16.00 2.50/55/16.00     23.00
9 Cross Jackson *AUS
AUS
 
3.00/52 5.25/52     5.25
10 Mcmanus Daniel *AUS
AUS
 
DNS DNS     0.00

All skiers D3 Slalom Results

Homologation: Ranking List - 22/01/2022 - 23/01/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Pts
1 Bell Taylah *AUS
AUS
 
1.50/55/16.00 3.00/55/16.00     33.00
2 Angel Melissa *AUS
AUS
 
5.00/55/18.25 2.50/55/16.00     32.50
3 Rose Alex *AUS
AUS
 
5.00/58/18.25 0.50/55/18.25     29.00
4 Jensen Shane *AUS
AUS
 
4.00/55/18.25 4.00/55/18.25     28.00
5 Sutherland Jack *AUS
AUS
 
4.00/55/18.25 4.00/58/18.25     28.00
6 Roberts Jason *AUS
AUS
 
2.00/52 3.50/55/18.25     27.50
7 Smith Isabelle *AUS
AUS
 
3.00/52 0.00/52     27.00
8 Alcorn Steven *AUS
AUS
 
2.50/55/18.25 DNS     26.50
9 Reeves Amy *AUS
AUS
 
2.00/55/18.25 2.00/55/18.25     26.00
10 Kerslake Gregory *AUS
AUS
 
2.50/43 2.00/55/18.25     26.00
11 Crothers Ethan *AUS
AUS
 
4.00/55/18.25 1.50/58/18.25     25.50
12 Ito Ken *AUS
AUS
 
1.25/55/18.25 4.00/43     25.25
13 Wake Murray *AUS
AUS
 
5.00/43 5.50/52     23.50
14 Weeks John *AUS
AUS
 
2.00/52 5.00/52     23.00
15 Sutherland Brett *AUS
AUS
 
4.00/52 3.00/52     22.00
16 Mitchell Rob *AUS
AUS
 
0.00/52 1.50/52     19.50
17 Teague James *AUS
AUS
 
4.00/43 0.50/52     18.50
18 Dunn Grant *AUS
AUS
 
0.00/43 3.50/43     3.50

All skiers D4 Slalom Results

Homologation: Ranking List - 22/01/2022 - 23/01/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Pts
1 Mann Bradley *AUS
AUS
 
2.50/52 2.00/52     20.50
2 Mann Andrea *AUS
AUS
 
3.50/46 5.50/49     17.50
3 Wooderson Virginia *AUS
AUS
 
5.00/43 4.00/49     16.00
4 Kerslake Annette *AUS
AUS
 
2.00/46 2.00/46     8.00

All skiers D5 Slalom Results

Homologation: Ranking List - 22/01/2022 - 23/01/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Pts
1 Dunn Jayden *AUS
AUS
 
5.00/43 0.00/25     41.00
2 Sutherland Susann *AUS
AUS
 
4.00/25 5.50/25     5.50
3 Wintle Scott *AUS
AUS
 
3.00/25 2.00/25     3.00

All skiers D1 Tricks Results

Homologation: Ranking List - 22/01/2022 - 23/01/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Pts
1 Cornale Lucas *AUS
AUS
 
3510 7010     7010
2 Munro Hilary *NZL
NZL
 
3730 3840     3840

All skiers D2 Tricks Results

Homologation: Ranking List - 22/01/2022 - 23/01/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Pts
1 Reeves Zarhli *AUS
AUS
 
3060 2000     3060
2 Sheehy Jett *AUS
AUS
 
2560 2390     2560
3 Smith Bryce *AUS
AUS
 
1900 2030     2030
4 Ito Ken *AUS
AUS
 
1780 1820     1820

All skiers D3 Tricks Results

Homologation: Ranking List - 22/01/2022 - 23/01/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Pts
1 Reeves Taj *AUS
AUS
 
2180 1630     2180
2 O'Connor Callum *AUS
AUS
 
1810 2010     2010
3 Roberts Ethan *AUS
AUS
 
1680 1140     1680
4 Petersen Neil *AUS
AUS
 
810 1410     1410
5 O'Connor Cara *AUS
AUS
 
1270 1010     1270
6 Habermann Rory *AUS
AUS
 
490 1170     1170
7 Smith William *AUS
AUS
 
1070 810     1070
8 Wintle Scott *AUS
AUS
 
1020 250     1020

All skiers D4 Tricks Results

Homologation: Ranking List - 22/01/2022 - 23/01/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Pts
1 Little Greig *AUS
AUS
 
910 700     910
2 Jensen Shane *AUS
AUS
 
410 500     500

All skiers D5 Tricks Results

Homologation: Ranking List - 22/01/2022 - 23/01/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Pts
1 Sutherland Jack *AUS
AUS
 
480 480     480
2 Dunn Jayden *AUS
AUS
 
140 200     200

All skiers D6 Slalom Results

Homologation: Ranking List - 22/01/2022 - 23/01/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Pts
1 Smith Louise *AUS
AUS
 
257 260     260
2 Derrick Belinda *AUS
AUS
 
201 184     201
3 Brown Tracey *AUS
AUS
 
165 194     194

All skiers D1 Jump Results

Homologation: Ranking List - 22/01/2022 - 23/01/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Pts
1 Reeves Scott *AUS
AUS
 
51.9m 52.1m     52.1

All skiers D2 Jump Results

Homologation: Ranking List - 22/01/2022 - 23/01/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Pts
1 Cornale Lucas *AUS
AUS
 
34.7m 36.3m     36.3
2 Sheehy Finn *AUS
AUS
 
33.5m 35.4m     35.4
3 Munro Hilary *NZL
NZL
 
34.6m 34.2m     34.6
4 Ito Ken *AUS
AUS
 
30.8m 30.1m     30.8
5 Smith Bryce *AUS
AUS
 
29.3m 28.7m     29.3

All skiers D3 Jump Results

Homologation: Ranking List - 22/01/2022 - 23/01/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Pts
1 Sheehy Jett *AUS
AUS
 
25.3m 26.2m     26.2

All skiers D4 Jump Results

Homologation: Ranking List - 22/01/2022 - 23/01/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Pts
1 Petersen Neil *AUS
AUS
 
18.7m 21.4m     21.4
2 O'Connor Callum *AUS
AUS
 
19.7m 19.5m     19.7
3 Wintle Scott *AUS
AUS
 
18.0m 18.4m     18.4
4 Reeves Zarhli *AUS
AUS
 
17.8m 18.3m     18.3
5 Habermann Rory *AUS
AUS
 
16.4m 17.6m     17.6
6 Sutherland Jack *AUS
AUS
 
14.8m 15.4m     15.4
7 Jensen Shane *AUS
AUS
 
14.6m 15.1m     15.1

All skiers D5 Jump Results

Homologation: Ranking List - 22/01/2022 - 23/01/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Pts
1 Angel Melissa *AUS
AUS
 
9.6m 9.7m     9.7

www.iwwfed-ea.org IWWF - International Waterski and Wakeboard Federation - Hanworth Lane, Chertsey, Surrey, England copyright © IWWF - all rights reserved