International Waterski and Wakeboard Federation

Competitions results and ranking lists

   
iwwfed-ea.org: SQ Goondiwindi Water Park - Round 5




Goondiwindi Water Park


Tournament

Jury panel
Time table & start lists

Results

All skiers D1 Slalom
All skiers D1 Tricks
All skiers D1 Jump

All skiers D2 Slalom
All skiers D2 Tricks
All skiers D2 Jump

All skiers D3 Slalom
All skiers D3 Tricks
All skiers D3 Jump

All skiers D4 Slalom
All skiers D4 Tricks
All skiers D4 Jump

All skiers D5 Slalom
All skiers D5 Tricks
All skiers D5 Jump

All skiers D6 Slalom
All skiers D6 Tricks

Under 10 Boys Overall

Under 12 Girls Overall

Under 14 Boys Overall

Under 17 Boys Overall

Under 21 Men Overall

Open Women Overall

Over 45 Men Overall

Over 55 Overall

All results
SQ Goondiwindi Water Park - Round 5
Goondiwindi Water Park - 26/27 Feb 2022

SQ Goondiwindi Water Park - Round 5 - Individual classification

SQ Goondiwindi Water Park - Round 5

All skiers D1 Slalom Results

Homologation: Ranking List - 26/02/2022 - 27/02/2022
  Name Round 1 Round 2 Round 3   Pts
1 Cornale Lucas 2.50/58/11.25 4.50/58/11.25 3.00/58/11.25   46.50
2 Williams Brad 3.00/55/11.25 3.25/55/11.25 4.00/55/12.00   45.25
3 Cornale Peter 2.50/55/11.25 1.50/55/11.25 2.00/55/11.25   44.50
4 Reeves Scott 4.50/49 5.00/55/12.00     41.00
5 Wooderson Casey 2.50/55/12.00 3.50/55/13.00 3.00/55/12.00   39.00
6 Smith William 5.00/58/13.00 1.50/58/12.00 3.00/58/12.00   39.00
7 Smith Bryce 0.00/49 2.50/55/13.00 0.50/55/12.00   36.50
8 Demartini Mark 3.50/55/13.00 3.50/55/14.25 5.00/55/13.00   35.00
9 Reeves Taj 3.00/49/13.00 4.50/49/14.25 2.00/49/13.00   33.00
10 Jones Chris 1.50/55/13.00 1.50/55/14.25 2.00/55/13.00   32.00
11 Munro Hilary 1.50/55/13.00 DNS     31.50

All skiers D2 Slalom Results

Homologation: Ranking List - 26/02/2022 - 27/02/2022
  Name Round 1 Round 2 Round 3   Pts
1 Roberts Ethan 2.00/55/13.00 2.50/55/13.00 2.00/55/13.00   32.50
2 Reeves Zarhli 3.50/52/14.25 2.50/52/13.00 0.00/52/13.00   32.50
3 O'Connor Callum 1.00/55/13.00 0.50/55/14.25 3.00/55/14.25   31.00
4 Nicolson Paul 4.00/55/14.25 2.50/49 5.00/55/14.25   29.00
5 Holt Andrew 4.50/58/14.25 2.00/58/16.00 4.50/58/16.00   28.50
6 Lukin Greg 2.50/55/14.25 DNS 4.00/49   26.50
7 O'Connor Cara 1.50/55/16.00 2.50/55/18.25 2.50/55/16.00   20.50
8 Porritt Robert 2.50/58/18.25 5.00/55/18.25 3.00/55/18.25   14.50
9 Jordan Mark 4.00/49 3.50/49 3.50/49   4.00

All skiers D3 Slalom Results

Homologation: Ranking List - 26/02/2022 - 27/02/2022
  Name Round 1 Round 2 Round 3   Pts
1 Ward Melanie 4.00/55/16.00 5.00/43 0.50/55/18.25   34.00
2 Smith Isabelle 1.00/52/16.00 4.00/52 2.00/52/16.00   32.00
3 Rose Alex 0.50/55/18.25 DNS 5.00/58/18.25   29.00
4 Napier Carina 4.00/55/18.25 1.50/52 3.50/55/18.25   28.00
5 Ito Ken 3.50/52 4.00/55/18.25     28.00
6 Roberts Jason 1.00/55/18.25 3.00/55/18.25 1.00/52   27.00
7 Dunn Grant 2.50/43 3.00/55/18.25 3.00/43   27.00
8 Sutherland Jack 1.00/55/18.25 3.00/55/18.25 2.50/58/18.25   26.50
9 Reeves Amy 5.00/52 2.00/52 1.00/52   23.00
10 Sutherland Brett 4.00/52 1.50/52 4.00/52   22.00
11 Weeks John 2.50/52 4.00/43 4.00/52   22.00
12 Jensen Shane DNS DNS DNS   0.00
12 Wake Murray DNS DNS DNS   0.00

All skiers D4 Slalom Results

Homologation: Ranking List - 26/02/2022 - 27/02/2022
  Name Round 1 Round 2 Round 3   Pts
1 Prosser Fred 3.00/55/18.25 5.00/49 0.50/55/18.25   39.00
2 Mann Bradley 4.00/52 2.00/49 0.00/52   34.00
3 Mann Andrea 3.50/49 4.00/46 2.00/49   27.50
4 Wooderson Virginia 3.50/49 DNS DNS   27.50
5 Lukin Zachary 0.50/49 DNS 0.50/46   24.50
6 Reid Brent 0.50/46 2.50/37 2.50/46   20.50

All skiers D5 Slalom Results

Homologation: Ranking List - 26/02/2022 - 27/02/2022
  Name Round 1 Round 2 Round 3   Pts
1 Wittkopp Lochie 6.00/46 2.00/25 4.00/25   48.00
2 Dunn Jayden 3.00/46 3.00/43 2.00/43   45.00
3 Sutherland Susann 3.00/40 4.00/40 4.00/40   34.00
4 Lukin Jacob 0.00/25 DNS 1.50/25   1.50

All skiers D1 Tricks Results

Homologation: Ranking List - 26/02/2022 - 27/02/2022
  Name Round 1 Round 2 Round 3   Pts
1 Cornale Lucas 6770 4590     6770
2 Munro Hilary 3720 3950     3950
3 Wooderson Casey 3520 3670     3670

All skiers D2 Tricks Results

Homologation: Ranking List - 26/02/2022 - 27/02/2022
  Name Round 1 Round 2 Round 3   Pts
1 Reeves Zarhli 1380 2640     2640
2 Smith Bryce 1600 2560     2560
3 Ito Ken 790 1780 1640   1780

All skiers D3 Tricks Results

Homologation: Ranking List - 26/02/2022 - 27/02/2022
  Name Round 1 Round 2 Round 3   Pts
1 O'Connor Callum 1530 1780     1780
2 Reeves Taj 1300 1300     1300
3 O'Connor Cara 930 1230     1230
4 Roberts Ethan 1000 870     1000
5 Smith William 890 650     890

All skiers D4 Tricks Results

Homologation: Ranking List - 26/02/2022 - 27/02/2022
  Name Round 1 Round 2 Round 3   Pts
1 Porritt Robert 320 470     470
2 Jensen Shane DNS       0

All skiers D5 Tricks Results

Homologation: Ranking List - 26/02/2022 - 27/02/2022
  Name Round 1 Round 2 Round 3   Pts
1 Sutherland Jack 570 570     570
2 Dunn Jayden 200 200     200
3 Lukin Zachary 160 160     160

All skiers D6 Tricks Results

Homologation: Ranking List - 26/02/2022 - 27/02/2022
  Name Round 1 Round 2 Round 3   Pts
1 Carrigan Fred 219 278 220   278
2 Carrigan Archie 259 272 231   272
3 Nicolson Tyla 238 238 243   243
4 Nicol Bridgette 241 181 174   241
5 Nicolson Hailey 216 201 198   216
6 Derrick Belinda 99 134 DNS   134

All skiers D1 Jump Results

Homologation: Ranking List - 26/02/2022 - 27/02/2022
  Name Round 1 Round 2 Round 3   Pts
1 Reeves Scott 47.7m 52.8m 53.1m   53.1

All skiers D2 Jump Results

Homologation: Ranking List - 26/02/2022 - 27/02/2022
  Name Round 1 Round 2 Round 3   Pts
1 Wooderson Casey 38.5m 39.2m     39.2
2 Cornale Lucas 38.7m 38.9m     38.9
3 Munro Hilary 29.7m 34.0m 33.8m   34.0
4 Smith Bryce 18.0m 27.2m     27.2
5 Ito Ken DNS DNS     0.0

All skiers D4 Jump Results

Homologation: Ranking List - 26/02/2022 - 27/02/2022
  Name Round 1 Round 2 Round 3   Pts
1 Reeves Zarhli 19.8m 20.7m     20.7
2 O'Connor Callum 18.2m 19.4m     19.4
3 Sutherland Jack 15.0m 16.5m     16.5
4 Jensen Shane DNS DNS     0.0

Under 12 Girls Overall Results

- 26/02/2022 - 27/02/2022
  Name Categ. Slalom Tricks Jump  
1 Reeves Zarhli U12 F 911.29 660.00 940.91 2512.20

Under 14 Boys Overall Results

- 26/02/2022 - 27/02/2022
  Name Categ. Slalom Tricks Jump  
1 Smith Bryce U14 M 794.64 386.12 679.84 1860.60
2 O'Connor Callum U14 M 767.86 230.77 324.11 1322.74

Under 17 Boys Overall Results

- 26/02/2022 - 27/02/2022
  Name Categ. Slalom Tricks Jump  
1 Cornale Lucas U17 M 809.09 561.83 478.26 1849.18

Open Women Overall Results

- 26/02/2022 - 27/02/2022
  Name Categ. Slalom Tricks Jump  
1 Wooderson Casey Ope F 658.12 312.61 496.54 1467.27

Under 21 Men Overall Results

- 26/02/2022 - 27/02/2022
  Name Categ. Slalom Tricks Jump  
1 Sutherland Jack U21 M 144.00 45.35   189.35

www.iwwfed-ea.org IWWF - International Waterski and Wakeboard Federation - Hanworth Lane, Chertsey, Surrey, England copyright © IWWF - all rights reserved