International Waterski and Wakeboard Federation
Europe - Africa Confederation

Competitions results and ranking lists

   
iwwfed-ea.org: Bridgewater Trophy Series R1




Loddon River


Tournament

Jury panel
Time table & start lists

Results

Disabled Slalom
Disabled Tricks

Under 12 Girls Slalom
Under 12 Girls Tricks

Under 14 Boys Slalom
Under 14 Boys Tricks

Under 17 Girls Slalom
Under 17 Girls Tricks

Under 17 Boys Slalom
Under 17 Boys Tricks
Under 21 Women Tricks
Under 21 Men Tricks

Open Women Slalom
Open Women Tricks

Open Men Slalom

Over 35 Men Slalom
Over 35 Men Tricks

Over 45 Women Slalom
Over 45 Women Tricks

Over 45 Men Slalom

Over 55 Men Slalom
Over 55 Men Tricks

Over 65 Men Slalom

Over 21 Women Slalom

All results
Bridgewater Trophy Series R1
Loddon River - 11/12 Dec 2021 2021

Bridgewater Trophy Series R1 - Individual classification

Bridgewater Trophy Series R1

Open Men Slalom Results

Homologation: Normal - 11/12/2021 - 12/12/2021
  Name Round 1 Round 2   Team
1 Saddington Corey 1.50/58/12.00 1.50/58/11.25    

Open Women Slalom Results

Homologation: Normal - 11/12/2021 - 12/12/2021
  Name Round 1 Round 2   Team
1 Collicoat Anthea 4.00/55/14.25 0.50/55/14.25    

Under 12 Girls Slalom Results

Homologation: Normal - 11/12/2021 - 12/12/2021
  Name Round 1 Round 2   Team
1 Bray Georgia 1.00/40 3.00/40    

Under 14 Boys Slalom Results

Homologation: Normal - 11/12/2021 - 12/12/2021
  Name Round 1 Round 2   Team
1 Mcnamara Oscar 1.00/55/13.00 1.50/55/13.00    
2 Bray Mitchell 3.50/52 2.00/55/18.25    

Under 17 Girls Slalom Results

Homologation: Normal - 11/12/2021 - 12/12/2021
  Name Round 1 Round 2   Team
1 Sweeney Jada 3.00/55/18.25 3.00/55/18.25    
2 Atkinson Gabby 4.00/49 3.00/49    
3 Bray Maddison 2.50/46 5.00/46    

Under 17 Boys Slalom Results

Homologation: Normal - 11/12/2021 - 12/12/2021
  Name Round 1 Round 2   Team
1 Saddington Jacob 1.50/58/12.00 0.50/58/12.00    
2 Werner Alexei 1.50/58/14.25 2.00/58/14.25    
3 Spiteri Austin 4.00/52 0.50/55/18.25    

Over 35 Men Slalom Results

Homologation: Normal - 11/12/2021 - 12/12/2021
  Name Round 1 Round 2   Team
1 Bray Lee 2.00/55/11.25 2.00/55/11.25    

Disabled Slalom Results

Homologation: Normal - 11/12/2021 - 12/12/2021
  Name Round 1 Round 2   Team
1 Weavell Peita 3.00/43 5.00/46    
2 Sleep Jason 5.50/43 2.00/46    
3 Watt Paul 0.00/40 1.50/37    

Over 55 Men Slalom Results

Homologation: Normal - 11/12/2021 - 12/12/2021
  Name Round 1 Round 2   Team
1 Martin Lee 3.00/55/14.25 2.00/55/14.25    
2 Smith Peter 4.00/55/18.25 3.00/55/16.00    

Over 65 Men Slalom Results

Homologation: Normal - 11/12/2021 - 12/12/2021
  Name Round 1 Round 2   Team
1 Heys Brian 4.50/52/13.00 2.00/52/12.00    

Over 45 Women Slalom Results

Homologation: Normal - 11/12/2021 - 12/12/2021
  Name Round 1 Round 2   Team
1 Atkinson Kelly 2.00/52/14.25 4.00/52/14.25    

Over 21 Women Slalom Results

Homologation: Normal - 11/12/2021 - 12/12/2021
  Name Round 1 Round 2   Team
1 Sheldon Chloe 4.00/55/18.25 4.00/49    

Over 45 Men Slalom Results

Homologation: Normal - 11/12/2021 - 12/12/2021
  Name Round 1 Round 2   Team
1 Smedley Brett 4.00/52 2.00/55/18.25    

Open Women Tricks Results

Homologation: Normal - 11/12/2021 - 12/12/2021
  Name Round 1 Round 2   Team
1 Collicoat Anthea 2370 3440    

Over 35 Men Tricks Results

Homologation: Normal - 11/12/2021 - 12/12/2021
  Name Round 1 Round 2   Team
1 Bray Lee 2710 2510    

Under 17 Boys Tricks Results

Homologation: Normal - 11/12/2021 - 12/12/2021
  Name Round 1 Round 2   Team
1 Saddington Jacob 3750 3750    

Over 45 Women Tricks Results

Homologation: Normal - 11/12/2021 - 12/12/2021
  Name Round 1 Round 2   Team
1 Atkinson Kelly 1730      

Under 17 Girls Tricks Results

Homologation: Normal - 11/12/2021 - 12/12/2021
  Name Round 1 Round 2   Team
1 Sweeney Jada 2960 3070    
2 Atkinson Emma 1280      
3 Atkinson Gabby 1040      
4 Bray Maddison 660      

Under 14 Boys Tricks Results

Homologation: Normal - 11/12/2021 - 12/12/2021
  Name Round 1 Round 2   Team
1 Mcnamara Oscar 1350 1010    
2 Bray Mitchell 600 1270    

Under 12 Girls Tricks Results

Homologation: Normal - 11/12/2021 - 12/12/2021
  Name Round 1 Round 2   Team
1 Bray Georgia 260 200    

Disabled Tricks Results

Homologation: Normal - 11/12/2021 - 12/12/2021
  Name Round 1 Round 2   Team
1 Sleep Jason 1370 1610    
2 Watt Paul 580 490    
3 Weavell Peita 400 400    

Over 55 Men Tricks Results

Homologation: Normal - 11/12/2021 - 12/12/2021
  Name Round 1 Round 2   Team
1 Smith Peter 1110 1030    

Under 21 Women Tricks Results

Homologation: Normal - 11/12/2021 - 12/12/2021
  Name Round 1 Round 2   Team
1 Hunter Bennett Milla 2830 3010    

Under 21 Men Tricks Results

Homologation: Normal - 11/12/2021 - 12/12/2021
  Name Round 1 Round 2   Team
1 Saddington Corey 1460 1880    

www.iwwfed-ea.org International Waterski and Wakeboard Federation - Europe - Africa, Bekersveld 9, 2630 Aartselaar, Belgium copyright © iwwf-ea - all rights reserved