International Waterski and Wakeboard Federation

Competitions results and ranking lists

   
iwwfed-ea.org: Stoney Park 3 Event Pick & Choose




Stoney Park


Tournament

Jury panel
Time table & start lists

Results

Live results

Under 10 Girls Slalom
Under 10 Girls Tricks

Under 10 Boys Slalom
Under 10 Boys Tricks

Under 12 Girls Slalom
Under 12 Girls Tricks
Under 12 Girls Jump

Under 12 Boys Slalom
Under 12 Boys Tricks
Under 12 Boys Jump

Under 14 Girls Slalom
Under 14 Girls Tricks
Under 14 Girls Jump

Under 14 Boys Slalom
Under 14 Boys Tricks
Under 14 Boys Jump

Under 17 Girls Slalom
Under 17 Girls Tricks
Under 17 Girls Jump  (pdf)

Under 17 Boys Slalom
Under 17 Boys Tricks
Under 17 Boys Jump

Mini Course Slalom
Mini Course

Open Women Slalom
Open Women Tricks
Open Women Jump

Open Men Slalom
Open Men Tricks
Open Men Jump

Over 35 Women Slalom
Over 35 Women Tricks

Over 35 Men Slalom
Over 35 Men Tricks
Over 35 Men Jump

Over 65 Women Slalom
Over 65 Women Tricks

Over 65 Men Slalom
Over 65 Men Tricks

All results
Stoney Park 3 Event Pick & Choose
Stoney Park - 29/30 Jan 2022

Stoney Park 3 Event Pick & Choose - Individual classification

Stoney Park 3 Event Pick & Choose

Under 10 Girls Slalom Results

Homologation: Ranking List - 29/01/2022 - 30/01/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Fletcher Ellouise *AUS
AUS
 
1.00/49/16.00 0.50/49/14.25      
2 Mccarthy Sienna *AUS
AUS
 
4.00/43 2.00/43      

Under 10 Boys Slalom Results

Homologation: Ranking List - 29/01/2022 - 30/01/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Reeves Taj *AUS
AUS
 
3.00/49/13.00 2.00/49/13.00 5.00/49/13.00 4.00/49/13.00  
2 Fletcher Mitchell *AUS
AUS
 
2.00/49 5.00/46      

Under 12 Girls Slalom Results

Homologation: Ranking List - 29/01/2022 - 30/01/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Reeves Zarhli *AUS
AUS
 
2.00/52/13.00 3.50/52/13.00 0.50/52/13.00 1.00/52/13.00  
2 Appleton Selina *AUS
AUS
 
2.00/52/16.00 2.00/52/16.00      

Under 17 Girls Slalom Results

Homologation: Ranking List - 29/01/2022 - 30/01/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Appleton Kristy *AUS
AUS
 
4.00/55/13.00 3.00/55/13.00      
2 Ashcroft Jaycee *AUS
AUS
 
3.00/55/14.25 2.00/55/14.25      
3 Mccarthy Emita *AUS
AUS
 
2.00/55/16.00 1.50/55/16.00      
4 Mason Chloe *AUS
AUS
 
4.00/52 2.50/52 3.00/55/18.25 4.50/55/18.25  
5 Robinson Caitlyn *AUS
AUS
 
2.00/49 3.00/49      
6 Shaw Isabel *AUS
AUS
 
DNS DNS      

Under 17 Boys Slalom Results

Homologation: Ranking List - 29/01/2022 - 30/01/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Cornale Lucas *AUS
AUS
 
5.25/58/11.25 1.50/58/10.75 5.00/58/12.00 5.00/58/11.25  
2 Sheehy Finn *AUS
AUS
 
      1.50/58/11.25  
3 Bickerton Hayden *AUS
AUS
 
1.50/58/18.25 3.00/58/18.25      

Open Women Slalom Results

Homologation: Ranking List - 29/01/2022 - 30/01/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Wooderson Casey *AUS
AUS
 
2.00/55/12.00 0.50/55/12.00   1.50/55/12.00  
2 Keeley Chloe *AUS
AUS
 
2.50/55/13.00 0.50/55/12.00 2.50/55/13.00 2.00/55/12.00  
3 Di Salvo Ruby *AUS
AUS
 
1.50/55/13.00 DNS 4.00/55/13.00    
4 Napier Carina *AUS
AUS
 
4.00/55/18.25 5.00/52 2.00/55/18.25 3.00/55/18.25  

Open Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 29/01/2022 - 30/01/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Ashcroft Callan *AUS
AUS
 
2.00/58/12.00 2.00/58/12.00      
2 Dyson Murray *AUS
AUS
 
1.50/58/16.00 1.50/58/18.25 3.50/58/18.25    
3 Hooper Josh *AUS
AUS
 
1.00/55/18.25 3.50/58/18.25      

Over 35 Women Slalom Results

Homologation: Ranking List - 29/01/2022 - 30/01/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Cockburn Nicki *AUS
AUS
 
2.00/55/13.00 2.00/55/13.00      
2 Reeves Amy *AUS
AUS
 
5.00/52 3.00/55/18.25 5.00/52 2.00/55/18.25  

Over 35 Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 29/01/2022 - 30/01/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Cockburn Chris *AUS
AUS
 
5.00/55/10.75 2.50/55/10.75 4.50/55/10.75 2.50/55/10.75  
2 Cornale Peter *AUS
AUS
 
5.00/55/11.25 0.50/55/10.75 4.00/55/10.75 3.00/55/10.75  
3 Reeves Scott *AUS
AUS
 
3.50/55/11.25 2.00/55/11.25      
4 Hooper Mark *AUS
AUS
 
1.50/55/12.00 5.00/55/12.00 5.00/55/12.00 3.00/55/11.25  
5 Mason Barry *AUS
AUS
 
2.00/55/11.25 2.50/55/12.00 1.50/55/11.25 3.50/55/13.00  
6 Coulter Shane *AUS
AUS
 
1.50/55/14.25 2.50/52 3.00/55/13.00 4.00/55/13.00  
7 Sheehy Paul *AUS
AUS
 
2.50/55/13.00 3.50/55/13.00 0.50/52 DNS  
8 Fletcher Bob *AUS
AUS
 
1.00/52 1.50/55/14.25 3.00/55/13.00 3.00/55/13.00  
9 Louder Mark *AUS
AUS
 
DNS 0.50/55/14.25      

Over 65 Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 29/01/2022 - 30/01/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Southwell Leigh *AUS
AUS
 
4.00/43 4.00/43 4.50/43 3.00/43  

Under 10 Girls Tricks Results

Homologation: Ranking List - 29/01/2022 - 30/01/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Fletcher Ellouise *AUS
AUS
 
670 1440      
2 Mccarthy Sienna *AUS
AUS
 
860 730      

Under 10 Boys Tricks Results

Homologation: Ranking List - 29/01/2022 - 30/01/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Fletcher Mitchell *AUS
AUS
 
460 560      

Under 12 Girls Tricks Results

Homologation: Ranking List - 29/01/2022 - 30/01/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Appleton Selina *AUS
AUS
 
2350 3230      

Under 14 Boys Tricks Results

Homologation: Ranking List - 29/01/2022 - 30/01/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Sheehy Jett *AUS
AUS
 
2390 2630 2390 1730  

Under 17 Girls Tricks Results

Homologation: Ranking List - 29/01/2022 - 30/01/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Appleton Kristy *AUS
AUS
 
3070 3620      
2 Mccarthy Emita *AUS
AUS
 
1230 2330      
3 Ashcroft Jaycee *AUS
AUS
 
1840 2100      
4 Robinson Caitlyn *AUS
AUS
 
200 200      
5 Shaw Isabel *AUS
AUS
 
DNS DNS      

Under 17 Boys Tricks Results

Homologation: Ranking List - 29/01/2022 - 30/01/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Bickerton Hayden *AUS
AUS
 
1460 1300      

Open Women Tricks Results

Homologation: Ranking List - 29/01/2022 - 30/01/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Wooderson Casey *AUS
AUS
 
3450        

Open Men Tricks Results

Homologation: Ranking List - 29/01/2022 - 30/01/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Ashcroft Callan *AUS
AUS
 
4480 3900      
2 Hooper Josh *AUS
AUS
 
680 620      

Over 35 Women Tricks Results

Homologation: Ranking List - 29/01/2022 - 30/01/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Cockburn Nicki *AUS
AUS
 
2250 2650      

Over 35 Men Tricks Results

Homologation: Ranking List - 29/01/2022 - 30/01/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Louder Mark *AUS
AUS
 
1830 680      

Under 12 Girls Jump Results

Homologation: Ranking List - 29/01/2022 - 30/01/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Appleton Selina *AUS
AUS
 
11.7m 11.6m      

Under 17 Girls Jump Results

Homologation: Ranking List - 29/01/2022 - 30/01/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Appleton Kristy *AUS
AUS
 
28.8m 28.9m      
2 Ashcroft Jaycee *AUS
AUS
 
24.9m 24.5m      
3 Shaw Isabel *AUS
AUS
 
DNS DNS      

Under 17 Boys Jump Results

Homologation: Ranking List - 29/01/2022 - 30/01/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Sheehy Finn *AUS
AUS
 
35.0m 36.8m 35.3m 37.7m  
2 Bickerton Hayden *AUS
AUS
 
20.5m 20.8m      

Open Men Jump Results

Homologation: Ranking List - 29/01/2022 - 30/01/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Reeves Scott *AUS
AUS
 
51.3m 46.5m      
2 Ashcroft Callan *AUS
AUS
 
49.5m 47.0m 46.6m    
3 Hooper Josh *AUS
AUS
 
20.4m   20.2m    

Over 35 Men Jump Results

Homologation: Ranking List - 29/01/2022 - 30/01/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Louder Mark *AUS
AUS
 
34.5m 35.6m 35.6m    

Under 12 Girls Overall Results

- 29/01/2022 - 30/01/2022
  Name Country Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1 Appleton Selina *AUS
AUS
 
U12 F 709.68 807.50 531.82 2049.00

Under 17 Girls Overall Results

- 29/01/2022 - 30/01/2022
  Name Country Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1 Appleton Kristy *AUS
AUS
 
U17 F 618.18 421.91 424.00 1464.09
2 Ashcroft Jaycee *AUS
AUS
 
U17 F 490.91 244.76 317.33 1053.00

Under 17 Boys Overall Results

- 29/01/2022 - 30/01/2022
  Name Country Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1 Bickerton Hayden *AUS
AUS
 
U17 M 245.90 125.00   370.90

Open Men Overall Results

- 29/01/2022 - 30/01/2022
  Name Country Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1 Ashcroft Callan *AUS
AUS
 
Ope M 622.95 383.56 572.43 1578.94
2 Hooper Josh *AUS
AUS
 
Ope M 254.10 58.22   312.32

Over 35 Men Overall Results

- 29/01/2022 - 30/01/2022
  Name Country Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1 Louder Mark *AUS
AUS
 
O35 M 370.00 164.86 383.29 918.15

Mini Course Results

Homologation: Ranking List - 29/01/2022 - 30/01/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Bickerton Georgie *AUS
AUS
 
203   185    
2 Cockburn Zack *AUS
AUS
 
192   182 145  
3 Cockburn Kenzie *AUS
AUS
 
10   12 26  

www.iwwfed-ea.org IWWF - International Waterski and Wakeboard Federation - Hanworth Lane, Chertsey, Surrey, England copyright © IWWF - all rights reserved