International Waterski and Wakeboard Federation

Competitions results and ranking lists

   
iwwfed-ea.org: Bedrock Series Round 3 Pick & Choose 3 Events




Bedrock (Blanchetown)


Tournament

Jury panel
Time table & start lists

Results

Under 10 Girls Tricks
Under 10 Girls Overall

Under 10 Boys Tricks
Under 10 Boys Overall

Under 12 Girls Slalom
Under 12 Girls Tricks
Under 12 Girls Overall

Under 12 Boys Slalom
Under 12 Boys Tricks
Under 12 Boys Overall

Under 14 Girls Slalom
Under 14 Girls Tricks
Under 14 Girls Overall

Under 14 Boys Slalom
Under 14 Boys Tricks
Under 14 Boys Overall

Under 17 Girls Slalom
Under 17 Girls Tricks
Under 17 Girls Jump
Under 17 Girls Overall

Under 17 Boys Slalom
Under 17 Boys Tricks
Under 17 Boys Overall

Under 21 Women Slalom
Under 21 Women Tricks
Under 21 Women Overall

Under 21 Men Slalom
Under 21 Men Tricks
Under 21 Men Jump
Under 21 Men Overall

Open Men Slalom
Open Men Jump
Open Men Overall

Over 35 Men Slalom
Over 35 Men Overall

Over 45 Men Slalom
Over 45 Men Tricks
Over 45 Men Overall

Over 55 Men Slalom
Over 55 Men Overall

Over 65 Men Slalom
Over 65 Men Overall

Over 21 Women Tricks
Over 21 Women Overall

Over 21 Men Slalom
Over 21 Men Overall

All results
Bedrock Series Round 3 Pick & Choose 3 Events
Bedrock (Blanchetown) - 29/30 Jan 2022

Bedrock Series Round 3 Pick & Choose 3 Events - Individual classification

Bedrock Series Round 3 Pick & Choose 3 Events

Under 12 Boys Slalom Results

  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 YOUNG, Jesse *AUS
AUS
 
2.00/52   2.50/40    

Under 14 Girls Slalom Results

  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 MARTIN, Jessica *AUS
AUS
 
3.50/46 4.00/49 2.50/49 5.00/49  

Under 14 Boys Slalom Results

  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 MITCHELL, Fyn *AUS
AUS
 
1.50/55/16.00 0.50/55/14.25 2.00/55/13.00 0.50/43  

Under 17 Girls Slalom Results

  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 THOMAS, Stella *AUS
AUS
 
  1.50/55/16.00 1.00/55/14.25 2.00/55/14.25  
2 FLAHERTY, Demi *AUS
AUS
 
5.00/55/18.25 1.50/55/18.25 0.50/55/18.25 3.50/55/18.25  
3 ALEXANDER, Alice *AUS
AUS
 
2.50/49 1.50/52 3.00/49 5.50/46  

Under 17 Boys Slalom Results

  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 MONTAGU, Alex *AUS
AUS
 
2.00/58/18.25 0.50/58/18.25 4.00/58/18.25 1.50/58/18.25  

Under 21 Women Slalom Results

  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 HUGHES, Matilda *AUS
AUS
 
3.00/55/16.00 3.00/55/16.00 5.00/55/16.00 2.00/55/16.00  
2 FLAHERTY, Ella *AUS
AUS
 
0.50/55/18.25 3.00/55/16.00      

Under 21 Men Slalom Results

  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 HUGHES, Ned *AUS
AUS
 
    3.00/58/18.25 3.00/58/18.25  
2 KROEHN, Will *AUS
AUS
 
0.50/49   2.00/55/18.25    

Over 21 Men Slalom Results

  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 VERMEEREN, Ashley *AUS
AUS
 
3.00/58/16.00 4.00/58/16.00 4.00/58/16.00 2.00/58/16.00  

Over 35 Men Slalom Results

  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 MARTIN, Drew *AUS
AUS
 
1.00/55/14.25 1.50/55/14.25 2.00/55/14.25 3.00/55/18.25  
2 ROBINSON, Daniel *AUS
AUS
 
2.00/49 2.00/55/18.25 4.00/52 3.00/52  
3 WARNOCK, Jason *AUS
AUS
 
0.00/49 4.00/52 2.50/49 5.00/52  

Over 45 Men Slalom Results

  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 HUGHES, Tony *AUS
AUS
 
3.00/55/13.00 5.00/55/14.25 2.50/49 3.00/55/14.25  
2 HALL, David *AUS
AUS
 
2.00/55/13.00 1.00/55/13.00 1.00/55/14.25 5.00/55/14.25  
3 MITCHELL, Jamie *AUS
AUS
 
1.50/55/13.00 1.50/55/14.25 4.00/55/14.25 3.50/55/14.25  
4 JAMES, Brodie *AUS
AUS
 
4.00/55/18.25 0.50/55/16.00 4.00/52 4.00/55/16.00  
5 ALEXANDER, Rob *AUS
AUS
 
2.00/55/18.25 5.00/52 3.00/55/18.25 3.50/49  
6 YOUNG, Matthew *AUS
AUS
 
3.00/52 2.00/52 2.50/52 6.00/49  

Over 55 Men Slalom Results

  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 REED, Steven *AUS
AUS
 
1.50/52 5.00/52 4.00/52 3.00/52  

Over 65 Men Slalom Results

  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 WESTON, David *AUS
AUS
 
5.00/52/16.00 2.00/52/14.25 5.00/52/16.00 2.50/52/14.25  

Under 10 Girls Tricks Results

  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 MITCHELL, Makaidie *AUS
AUS
 
260 230 260    

Over 21 Women Tricks Results

  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 MILLIKAN, Kira *AUS
AUS
 
860 960 1300 1450  

Under 10 Boys Tricks Results

  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 DALZELL, Cadel *AUS
AUS
 
  200   200  

Under 12 Girls Tricks Results

  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 MARTIN, Amy *AUS
AUS
 
  80   140  

Under 12 Boys Tricks Results

  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 YOUNG, Jesse *AUS
AUS
 
  420   540  

Open Men Jump Results

  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 WALLENT, Joshua *AUS
AUS
 
58.1m 57.5m 60.7m 62.2m  

Under 17 Girls Jump Results

  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 THOMAS, Stella *AUS
AUS
 
  0.00m      

Under 21 Men Jump Results

  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 KROEHN, Will *AUS
AUS
 
  9.4m      

www.iwwfed-ea.org IWWF - International Waterski and Wakeboard Federation - Hanworth Lane, Chertsey, Surrey, England copyright © IWWF - all rights reserved