International Waterski and Wakeboard Federation

Competitions results and ranking lists

   
iwwfed-ea.org: WAWSA TWSA-State Series-Round 5 WA Water Ski Park




Bonney's Water Ski Park


Tournament

Jury panel
Time table & start lists

Results

Live results

All skiers D1 Slalom
All skiers D1 Tricks
All skiers D1 Jump

All skiers D2 Slalom
All skiers D2 Tricks
All skiers D2 Jump

All skiers D3 Slalom
All skiers D3 Tricks
All skiers D3 Jump

All skiers D4 Slalom
All skiers D4 Tricks
All skiers D4 Jump

All skiers D5 Slalom
All skiers D5 Tricks
All skiers D5 Jump

All results
WAWSA TWSA-State Series-Round 5 WA Water Ski Park
Bonney's Water Ski Park - 26/27 Feb 2022

WAWSA TWSA-State Series-Round 5 WA Water Ski Park - Individual classification

WAWSA TWSA-State Series-Round 5 WA Water Ski Park

All skiers D1 Slalom Results

Homologation: Ranking List - 26/02/2022 - 27/02/2022
  Name Country Round 1 Round 2      
1 Butler Dion *AUS
AUS
 
0.50/55/11.25 1.50/55/11.25      
2 Nottle Damon *AUS
AUS
 
1.50/55/12.00 2.00/55/11.25      
3 Dagg Alan *AUS
AUS
 
2.00/52        

All skiers D2 Slalom Results

Homologation: Ranking List - 26/02/2022 - 27/02/2022
  Name Country Round 1 Round 2      
1 Nottle Byron *AUS
AUS
 
2.50/58/13.00 3.00/58/13.00      
2 Briant Ian *AUS
AUS
 
3.00/52/13.00 1.50/52/13.00      
3 Spencer Kynan *AUS
AUS
 
1.50/58/16.00 1.50/58/16.00      
4 Andrews Brett *AUS
AUS
 
3.00/55/14.25 4.00/55/16.00      
5 Hailand Jacob *AUS
AUS
 
5.50/58/18.25 1.50/58/18.25      
5 Weidman Gary *AUS
AUS
 
0.50/52/14.25 0.50/52/13.00      
7 Sands Aaron *AUS
AUS
 
1.50/55/16.00 3.50/55/16.00      
8 Possingham Breanna *AUS
AUS
 
1.50/55/16.00 0.50/55/16.00      
9 Terlet Toby *AUS
AUS
 
5.00/52 1.00/55/14.25      
10 Sherwood Kayde *AUS
AUS
 
4.00/58/14.25        
11 Green Fletcher *AUS
AUS
 
1.00/55/13.00        
12 Cooper Damian *AUS
AUS
 
3.00/55/18.25        

All skiers D3 Slalom Results

Homologation: Ranking List - 26/02/2022 - 27/02/2022
  Name Country Round 1 Round 2      
1 Clayton Tom *AUS
AUS
 
3.00/55/18.25 5.00/55/18.25      
2 Wilson Ben *AUS
AUS
 
2.50/49 4.00/55/18.25      
3 Wilson James *AUS
AUS
 
5.00/55/18.25        
4 O'Neill Warren *AUS
AUS
 
4.50/55/18.25        
5 Easton Lucas *AUS
AUS
 
3.00/55/18.25        
6 Green Daisy *AUS
AUS
 
0.50/52/16.00        
7 Horton Ramon *AUS
AUS
 
4.00/52        
8 Rodgers Bruce *AUS
AUS
 
  5.00/49      
9 Wilson Thomas *AUS
AUS
 
1.00/49        
10 Stewart Kent *AUS
AUS
 
4.00/43        
11 Budd Graham *AUS
AUS
 
2.00/40        

All skiers D4 Slalom Results

Homologation: Ranking List - 26/02/2022 - 27/02/2022
  Name Country Round 1 Round 2      
1 Butler Bailey *AUS
AUS
 
5.00/46 3.00/49      
2 Hartley Anthonia *AUS
AUS
 
2.00/49 3.00/40      
3 Wilson Mackenzie *AUS
AUS
 
3.50/49        
4 Wilson Patrick *AUS
AUS
 
1.50/46        
5 Rodgers Ruben *AUS
AUS
 
  3.00/43      

All skiers D5 Slalom Results

Homologation: Ranking List - 26/02/2022 - 27/02/2022
  Name Country Round 1 Round 2      
1 Wilson Edward *AUS
AUS
 
1.50/52        
2 Butler Hamish *AUS
AUS
 
2.00/34 2.50/37      

All skiers D1 Tricks Results

Homologation: Ranking List - 26/02/2022 - 27/02/2022
  Name Country Round 1 Round 2      
1 Green Fletcher *AUS
AUS
 
6610        

All skiers D2 Tricks Results

Homologation: Ranking List - 26/02/2022 - 27/02/2022
  Name Country Round 1 Round 2      
1 Green Daisy *AUS
AUS
 
3240        

All skiers D3 Tricks Results

Homologation: Ranking List - 26/02/2022 - 27/02/2022
  Name Country Round 1 Round 2      
1 Sherwood Kayde *AUS
AUS
 
1460 1180      
2 Horton Ramon *AUS
AUS
 
1700        
3 Wilson Thomas *AUS
AUS
 
1490        
4 Wilson James *AUS
AUS
 
1380        
5 Dagg Alan *AUS
AUS
 
1320        
6 O'Neill Warren *AUS
AUS
 
1200        
7 Spencer Kynan *AUS
AUS
 
1190        
8 Cooper Damian *AUS
AUS
 
1160        
9 Hailand Jacob *AUS
AUS
 
840        

All skiers D4 Tricks Results

Homologation: Ranking List - 26/02/2022 - 27/02/2022
  Name Country Round 1 Round 2      
1 Easton Lucas *AUS
AUS
 
910 780      
2 Wilson Mackenzie *AUS
AUS
 
750        
3 Wilson Patrick *AUS
AUS
 
680        
4 Stewart Kent *AUS
AUS
 
260        

All skiers D5 Tricks Results

Homologation: Ranking List - 26/02/2022 - 27/02/2022
  Name Country Round 1 Round 2      
1 Wilson Ben *AUS
AUS
 
410        
2 O'Neill Melissa *AUS
AUS
 
350        
3 Wilson Edward *AUS
AUS
 
320        
4 Budd Graham *AUS
AUS
 
80        

All skiers D2 Jump Results

Homologation: Ranking List - 26/02/2022 - 27/02/2022
  Name Country Round 1 Round 2      
1 O'Neill Warren *AUS
AUS
 
26.0m 24.6m      

All skiers D3 Jump Results

Homologation: Ranking List - 26/02/2022 - 27/02/2022
  Name Country Round 1 Round 2      
1 Green Fletcher *AUS
AUS
 
26.2m 25.9m      
2 Wilson James *AUS
AUS
 
17.9m 16.5m      
3 Wilson Thomas *AUS
AUS
 
15.4m 16.0m      
4 Cooper Damian *AUS
AUS
 
14.4m 14.0m      
5 Horton Ramon *AUS
AUS
 
13.5m        

All skiers D4 Jump Results

Homologation: Ranking List - 26/02/2022 - 27/02/2022
  Name Country Round 1 Round 2      
1 Wilson Mackenzie *AUS
AUS
 
9.7m 9.5m      
2 Wilson Patrick *AUS
AUS
 
9.0m 10.0m      
3 Green Daisy *AUS
AUS
 
8.4m 9.5m      
4 Wilson Edward *AUS
AUS
 
7.7m 8.0m      
5 Easton Lucas *AUS
AUS
 
0.00m 14.4m      

www.iwwfed-ea.org IWWF - International Waterski and Wakeboard Federation - Hanworth Lane, Chertsey, Surrey, England copyright © IWWF - all rights reserved