International Waterski and Wakeboard Federation

Competitions results and ranking lists

   
iwwfed-ea.org: Malibu Australian National Championships




Max Kirwan Lakes Mulwala


Tournament

Jury panel
Time table & start lists

Results

Live results

Under 10 Girls Slalom
Under 10 Girls Tricks
Under 10 Girls Overall

Under 10 Boys Slalom
Under 10 Boys Tricks
Under 10 Boys Overall

Under 12 Girls Slalom
Under 12 Girls Tricks
Under 12 Girls Jump
Under 12 Girls Overall

Under 12 Boys Slalom
Under 12 Boys Tricks
Under 12 Boys Jump
Under 12 Boys Overall

Under 14 Girls Slalom
Under 14 Girls Tricks
Under 14 Girls Jump
Under 14 Girls Overall

Under 14 Boys Slalom
Under 14 Boys Tricks
Under 14 Boys Jump
Under 14 Boys Overall

Under 17 Girls Slalom
Under 17 Girls Tricks
Under 17 Girls Jump
Under 17 Girls Overall

Under 17 Boys Slalom
Under 17 Boys Tricks
Under 17 Boys Jump
Under 17 Boys Overall

Under 21 Women Slalom
Under 21 Women Tricks
Under 21 Women Jump
Under 21 Women Overall

Under 21 Men Slalom
Under 21 Men Tricks
Under 21 Men Jump
Under 21 Men Overall

Open Women Slalom
Open Women Tricks
Open Women Jump
Open Women Overall

Open Men Slalom
Open Men Tricks
Open Men Jump
Open Men Overall

Over 35 Women Slalom
Over 35 Women Tricks
Over 35 Women Jump
Over 35 Women Overall

Over 35 Men Slalom
Over 35 Men Tricks
Over 35 Men Jump
Over 35 Men Overall

Over 45 Women Slalom
Over 45 Women Tricks
Over 45 Women Jump
Over 45 Women Overall

Over 45 Men Slalom
Over 45 Men Tricks
Over 45 Men Jump
Over 45 Men Overall

Over 55 Women Slalom
Over 55 Women Tricks
Over 55 Women Jump
Over 55 Women Overall

Over 55 Men Slalom
Over 55 Men Tricks
Over 55 Men Jump
Over 55 Men Overall

Over 65 Women Slalom
Over 65 Women Tricks
Over 65 Women Overall

Over 65 Men Slalom
Over 65 Men Tricks
Over 65 Men Overall

Over 21 Women Slalom
Over 21 Women Tricks
Over 21 Women Jump
Over 21 Women Overall

Over 21 Men Slalom
Over 21 Men Tricks
Over 21 Men Jump
Over 21 Men Overall

Over 70 Men Slalom
Over 70 Men Tricks
Over 70 Men Overall

Over 75 Men Slalom
Over 75 Men Tricks
Over 75 Men Overall

All results
Malibu Australian National Championships
Max Kirwan Lakes Mulwala - 31 Mar/4 Apr 2022

Malibu Australian National Championships - Individual classification

Malibu Australian National Championships

Under 10 Girls Slalom Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Fletcher Ellouise NSW
AUS
 
0.25/49/14.25 5.00/49/16.00    
2 Mccarthy Sienna NSW
AUS
 
1.00/28 0.00/40    

Under 10 Boys Slalom Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Reeves Taj QLD
AUS
 
1.00/49/13.00 1.00/49/13.00    
2 Belcher William TAS
AUS
 
1.00/43 3.00/43    
3 Fletcher Mitchell NSW
AUS
 
4.00/28 2.50/49    
4 Dalzell Cadel SA
AUS
 
2.00/40 4.50/37    

Under 12 Girls Slalom Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Reeves Zarhli QLD
AUS
 
2.00/52/13.00 4.00/52/13.00    
2 Smith Isabelle QLD
AUS
 
5.00/52 3.00/52/16.00    
3 Pollock Hannah QLD
AUS
 
5.00/52 2.50/52/16.00    
4 Appleton Selina QLD
AUS
 
2.00/52/16.00 3.50/52    
5 Thrower Ellie NSW
AUS
 
0.50/34 1.00/52/14.25    
6 Hayes Laura NSW
AUS
 
2.00/52 1.50/34    
7 Wright Emma QLD
AUS
 
2.00/43 0.00/37    

Under 12 Boys Slalom Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Habermann Rory QLD
AUS
 
2.00/52/12.00 2.00/52/12.00    
2 Wright Dylan QLD
AUS
 
3.50/52/13.00 4.00/52/13.00    
3 King Jagger NSW
AUS
 
3.00/40 3.00/52/16.00    
4 Cowan Oscar ACT
AUS
 
2.00/40 2.00/52/16.00    

Under 14 Girls Slalom Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Appleton Kristy QLD
AUS
 
2.00/52/12.00 1.50/52/11.25    
2 Moloney Bridget NSW
AUS
 
1.00/52/16.00 1.00/52/14.25    
3 Richards Georgie NSW
AUS
 
3.00/52 4.50/52    
4 Cooper Georgie QLD
AUS
 
0.50/40 2.00/52/13.00    
5 Martin Jessica SA
AUS
 
1.00/49 2.50/40    

Under 14 Boys Slalom Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Leake Henry VIC
AUS
 
4.50/55/13.00 1.00/55/12.00    
2 Roberts Ethan QLD
AUS
 
3.00/55/13.00 5.00/55/13.00    
3 Mitchell Fyn SA
AUS
 
2.00/55/13.00 3.50/55/13.00    
4 Mcnamara Oscar VIC
AUS
 
0.00/55/14.25 2.00/55/12.00    
5 O'Connor Callum QLD
AUS
 
2.50/55/14.25 2.00/55/14.25    
6 Sheehy Jett QLD
AUS
 
0.50/55/16.00 3.00/55/13.00    
7 Haigh Jesse QLD
AUS
 
5.25/55/16.00 2.00/55/14.25    
8 Barbuto David VIC
AUS
 
3.50/55/18.25 2.00/55/16.00    
9 Smith Bryce QLD
AUS
 
1.50/43 0.50/55/12.00    
10 Pigdon Nate NSW
AUS
 
2.50/55/18.25 5.00/52    
11 Easton Lucas WA
AUS
 
3.00/52 2.00/55/18.25    

Under 17 Girls Slalom Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Butlin Lara NSW
AUS
 
2.50/55/12.00 1.00/55/11.25    
2 Neiberding Emma QLD
AUS
 
1.00/55/12.00 2.50/55/13.00    
3 Sweeney Jada VIC
AUS
 
0.00/55/18.25 2.00/55/13.00    
4 Ashcroft Jaycee NSW
AUS
 
3.00/55/14.25 3.00/55/14.25    
5 Macdonald Caitlin VIC
AUS
 
1.00/55/14.25 3.00/55/14.25    
6 Dennis Caitlin VIC
AUS
 
3.00/55/14.25 2.50/55/14.25    
7 Thomas Stella SA
AUS
 
3.50/55/16.00 2.00/55/14.25    
8 Pigdon Georgia NSW
AUS
 
3.00/55/16.00 2.00/55/14.25    
9 Ackerly Jennifer NSW
AUS
 
0.00/55/16.00 0.50/55/14.25    
10 Mccarthy Emita NSW
AUS
 
2.50/55/18.25 3.50/55/16.00    
11 Richards Ada NSW
AUS
 
2.00/55/18.25 4.00/55/18.25    
12 Perrett Amanda VIC
AUS
 
3.50/52 3.00/55/18.25    
13 Mason Chloe NSW
AUS
 
3.00/55/18.25 4.00/52    

Under 17 Boys Slalom Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Cornale Lucas QLD
AUS
 
5.00/58/11.25 5.50/58/11.25    
2 Sheehy Finn QLD
AUS
 
4.50/58/13.00 2.00/58/11.25    
3 Smith William QLD
AUS
 
2.50/58/13.00 5.00/58/13.00    
4 Butlin Lochie NSW
AUS
 
1.50/58/13.00 3.00/58/13.00    
5 Neiberding Sam QLD
AUS
 
2.50/58/13.00 2.50/58/13.00    
5 Werner Alexei VIC
AUS
 
2.50/58/13.00 2.50/58/13.00    
7 Macdonald Ryan VIC
AUS
 
1.00/58/13.00 5.00/58/14.25    
8 O'Neill Darcy VIC
AUS
 
2.50/58/16.00 1.50/58/14.25    
9 Nolan Ethan QLD
AUS
 
1.00/58/16.00 1.00/58/14.25    
10 Bickerton Hayden NSW
AUS
 
2.50/52 2.00/58/16.00    
11 Spiteri Austin VIC
AUS
 
3.00/55/18.25 0.00/58/16.00    
12 Haigh Matthew QLD
AUS
 
1.50/58/18.25 2.50/58/18.25    
13 Trapani Dimitri ACT
AUS
 
0.00/55/18.25 2.00/58/18.25    
14 Montagu Alex SA
AUS
 
1.50/52 2.50/55/18.25    
15 Ackerly Benjamin NSW
AUS
 
3.50/58/16.00 4.50/52    

Under 21 Women Slalom Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Hunter Bennett Milla VIC
AUS
 
5.00/55/14.25 0.50/55/12.00    
2 O'Connor Cara QLD
AUS
 
5.00/55/16.00 3.50/55/14.25    
3 Stephen Lauren VIC
AUS
 
2.00/55/14.25 3.00/55/14.25    

Under 21 Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Tomanovits Jack VIC
AUS
 
5.00/58/14.25 1.50/58/12.00    
2 Jennings-Gallagher Lugaidh NSW
AUS
 
2.50/58/12.00 5.50/58/13.00    
3 Moroney William VIC
AUS
 
2.00/58/13.00 1.50/58/13.00    
4 Veal Dylan VIC
AUS
 
2.00/58/13.00 3.50/58/18.25    

Open Women Slalom Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Simmonds Tayla QLD
AUS
 
1.00/55/11.25 5.00/55/12.00    
2 Di Salvo Ruby QLD
AUS
 
5.00/55/13.00 3.50/55/12.00    
3 Wooderson Casey QLD
AUS
 
3.50/55/12.00 2.50/55/12.00    
4 Moroney Layne VIC
AUS
 
1.50/55/14.25 2.00/55/12.00    
5 Keeley Chloe NSW
AUS
 
1.50/55/14.25 3.50/55/13.00    
6 Englebretsen Hope QLD
AUS
 
5.50/55/13.00 1.50/55/13.00    
6 Hayes Erica NSW
AUS
 
5.50/55/13.00 1.50/55/13.00    
8 Munro Hilary QLD
NZL
 
1.00/55/12.00 2.50/55/14.25    
9 Christie Lucy QLD
AUS
 
0.00/55/16.00 0.00/55/14.25    

Open Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Howley Joel QLD
AUS
 
1.50/58/10.25 3.00/58/10.25    
2 Adams Nicholas VIC
AUS
 
4.00/58/10.75 5.00/58/10.75    
3 Nelson Cranfield Trent ACT
AUS
 
5.00/58/11.25 5.00/58/10.75    
4 Christie Jack VIC
AUS
 
4.00/58/11.25 2.50/58/10.75    
5 Ryan Thomas VIC
AUS
 
2.00/58/10.75 2.00/58/10.75    
6 Sherry Joseph VIC
AUS
 
1.50/58/10.75 1.50/58/10.75    
7 Davis Archie ACT
AUS
 
1.50/58/11.25 3.50/58/11.25    
8 Crisp Patrick VIC
AUS
 
4.00/58/11.25 3.00/58/11.25    
9 Saddington Corey VIC
AUS
 
1.50/58/11.25 2.00/58/11.25    
10 Barber Mitchell NSW
AUS
 
2.50/58/12.00 3.50/58/12.00    
11 Cosgriff Ben VIC
AUS
 
1.00/58/11.25 3.00/58/12.00    
12 Burgess Jarrah VIC
AUS
 
0.50/58/12.00 2.50/58/12.00    
13 Ashcroft Callan NSW
AUS
 
5.00/58/13.00 1.50/58/13.00    

Over 21 Women Slalom Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Browne Shania TAS
AUS
 
2.50/55/14.25 4.50/55/14.25    
2 Tremelling Brooke VIC
AUS
 
3.50/55/16.00 1.50/55/13.00    
3 Napier Carina QLD
AUS
 
2.00/55/18.25 2.00/55/16.00    
4 Ward Melanie QLD
AUS
 
5.50/55/18.25 1.00/55/18.25    

Over 21 Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Veal Jake VIC
AUS
 
1.00/58/12.00 1.00/58/14.25    
2 Browne Matthew TAS
AUS
 
4.50/58/13.00 3.00/58/14.25    
3 Holt Andrew QLD
AUS
 
4.00/58/14.25 3.50/58/16.00    
4 Daff Toby VIC
AUS
 
1.50/58/14.25 2.00/58/18.25    
5 Vermeeren Ashley SA
AUS
 
2.00/58/16.00 3.50/58/18.25    
6 Emmins Leigh VIC
AUS
 
3.50/58/18.25 4.50/58/18.25    

Over 35 Women Slalom Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Macdonald Shelly VIC
AUS
 
1.50/55/16.00 3.50/55/16.00    
2 Pickford Katie QLD
AUS
 
2.50/46 1.00/49    
3 Reeves Amy QLD
AUS
 
5.00/40 1.50/52    
4 Angel Melissa QLD
AUS
 
2.50/40 5.00/40    

Over 35 Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Cornale Peter QLD
AUS
 
5.00/55/11.25 3.00/55/11.25    
2 Adams John VIC
AUS
 
3.00/55/11.25 2.00/55/11.25    
3 Banks Robert VIC
AUS
 
3.00/55/11.25 5.00/55/12.00    
4 Reeves Scott QLD
AUS
 
3.00/55/11.25 3.00/55/12.00    
5 Finnimore David NSW
AUS
 
3.50/55/12.00 2.00/55/11.25    
6 Mason Barry NSW
AUS
 
3.00/55/12.00 2.00/55/11.25    
7 Keeley Greg NSW
AUS
 
3.50/55/12.00 4.00/55/12.00    
8 Hooper Mark NSW
AUS
 
1.25/55/11.25 1.50/55/13.00    
9 Faoro Jarrod VIC
AUS
 
3.50/55/13.00 2.00/55/12.00    
10 Black Dane VIC
AUS
 
5.00/55/14.25 4.50/55/14.25    
11 Werner Nicholas VIC
AUS
 
3.00/55/14.25 1.50/55/14.25    
12 Martin Drew SA
AUS
 
4.00/55/18.25 2.00/55/14.25    
13 Fletcher Bob NSW
AUS
 
1.50/52 3.00/52    

Over 45 Women Slalom Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Anderson Rhiannon QLD
AUS
 
2.50/52 5.00/52    
2 Campbell Kim QLD
AUS
 
3.00/52 2.00/52    
3 Quinn Virginia QLD
AUS
 
4.00/52 0.00/49    
4 Moroney Gaye VIC
AUS
 
4.00/49 4.00/49    
5 Timmermans Nikki NSW
AUS
 
5.00/40 1.00/52/14.25    

Over 45 Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Williams Brad QLD
AUS
 
1.00/55/11.25 2.50/55/11.25    
2 Petersen Neil QLD
AUS
 
3.00/55/12.00 2.50/55/12.00    
3 Sheehy Paul QLD
AUS
 
4.00/55/12.00 1.50/55/12.00    
4 Sparrow Nigel VIC
AUS
 
3.00/55/13.00 5.00/55/13.00    
5 Coulter Shane NSW
AUS
 
3.50/55/13.00 2.50/55/13.00    
6 Mitchell Jamie SA
AUS
 
5.00/55/14.25 5.00/55/13.00    
7 Mcdougall Adam NT
AUS
 
2.50/55/14.25 2.00/55/13.00    
8 Belcher Michael TAS
AUS
 
2.50/55/14.25 4.50/55/14.25    
9 Macdonald Mark VIC
AUS
 
0.50/55/13.00 0.50/55/14.25    
10 O'Neill Warren WA
AUS
 
4.50/55/16.00 4.50/55/18.25    
11 Barbuto Peter VIC
AUS
 
3.50/55/13.00 3.50/49    
12 Roberts Jason QLD
AUS
 
2.00/55/16.00 4.50/55/18.25    
13 Martin Paul  
AUS
 
2.00/55/18.25 4.00/55/16.00    
14 Ashcroft Graham NSW
AUS
 
0.50/49 2.00/55/13.00    
15 Bunge Mark VIC
AUS
 
4.00/55/18.25 3.50/55/18.25    
16 Butlin Darren NSW
AUS
 
2.50/52 5.00/52    
17 Pollock Gary QLD
AUS
 
4.00/49 0.00/55/18.25    
18 O'Neill Paul VIC
AUS
 
3.00/52 5.00/49    
19 Alexander Rob SA
AUS
 
1.50/49 5.00/52    

Over 55 Women Slalom Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Buck Cherie NSW
AUS
 
5.00/37 2.50/52/14.25    
2 Maczkowiack Rose VIC
AUS
 
3.00/37 2.50/37    

Over 55 Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Tomanovits Peter VIC
AUS
 
4.00/55/13.00 4.00/55/13.00    
2 Veal Chris VIC
AUS
 
5.00/55/14.25 1.00/55/12.00    
3 Gilman Michael VIC
AUS
 
3.00/55/14.25 4.00/55/13.00    
4 Campbell Michael QLD
AUS
 
2.50/55/13.00 2.50/55/14.25    
5 Louder Mark NSW
AUS
 
4.50/55/18.25 2.00/55/13.00    
6 Ryan Dave VIC
AUS
 
4.00/55/14.25 3.50/55/18.25    
7 Wing Robert NSW
AUS
 
2.00/55/16.00 5.00/55/16.00    
8 Smith Peter VIC
AUS
 
1.50/55/16.00 4.00/55/16.00    
9 Martin Lee VIC
AUS
 
0.00/55/16.00 3.00/55/16.00    
10 Anderson Dean QLD
AUS
 
0.50/55/16.00 4.00/55/18.25    
11 Hennig Shayne SA
AUS
 
2.00/55/14.25 3.00/43    
12 Cooper Greg QLD
AUS
 
2.00/43 1.50/55/14.25    
13 Quinn Mark QLD
AUS
 
2.00/55/16.00 1.50/43    
14 Cameron Alister VIC
AUS
 
5.00/43 5.25/43    
15 O'Toole Neil NSW
AUS
 
4.00/43 4.00/43    

Over 65 Women Slalom Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Crisp Sue VIC
AUS
 
3.00/49/16.00 2.00/49/13.00    

Over 65 Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Weidman Gary WA
AUS
 
1.00/52/13.00 4.00/52/14.25    
2 Weston David SA
AUS
 
2.50/52/16.00 3.00/52/16.00    
3 Heys Brian VIC
AUS
 
1.50/43 2.00/52/13.00    
4 Copping Layton SA
AUS
 
3.00/52/14.25 4.50/43    

Over 70 Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Douglas Frederick VIC
AUS
 
3.00/40 2.50/52/14.25    

Over 75 Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Crisp Richard VIC
AUS
 
4.00/40 2.00/40    

Under 10 Girls Tricks Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Fletcher Ellouise NSW
AUS
 
1070 1120    
2 Mccarthy Sienna NSW
AUS
 
780 950    
3 Mitchell Makaidie SA
AUS
 
200 80    
4 Shaw Mia NSW
AUS
 
80 80    

Under 10 Boys Tricks Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Reeves Taj QLD
AUS
 
1840 2190    
2 Fletcher Mitchell NSW
AUS
 
680 700    
3 Dalzell Cadel SA
AUS
 
570 420    
4 Belcher William TAS
AUS
 
200 360    

Under 12 Girls Tricks Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Hayes Laura NSW
AUS
 
4610 2690    
2 Appleton Selina QLD
AUS
 
3400 3400    
3 Reeves Zarhli QLD
AUS
 
3290 3290    
4 Thrower Ellie NSW
AUS
 
1670 1640    
5 Wright Emma QLD
AUS
 
290 350    

Under 12 Boys Tricks Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Habermann Rory QLD
AUS
 
1980 1410    
2 Wright Dylan QLD
AUS
 
1210 790    
3 King Jagger NSW
AUS
 
280 380    

Under 14 Girls Tricks Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Appleton Kristy QLD
AUS
 
3800 4180    
2 Richards Georgie NSW
AUS
 
1160 1470    
3 Moloney Bridget NSW
AUS
 
970 690    
4 Cooper Georgie QLD
AUS
 
460 760    

Under 14 Boys Tricks Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Sheehy Jett QLD
AUS
 
3070 1600    
2 Roberts Ethan QLD
AUS
 
2080 2230    
3 Smith Bryce QLD
AUS
 
2500 1460    
4 Mcnamara Oscar VIC
AUS
 
2330 1590    
5 O'Connor Callum QLD
AUS
 
1540 1580    
6 Mitchell Fyn SA
AUS
 
1470 1080    
7 Easton Lucas WA
AUS
 
700 1090    

Under 17 Girls Tricks Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Butlin Lara NSW
AUS
 
2900 4040    
2 Sweeney Jada VIC
AUS
 
3000 3230    
3 Macdonald Caitlin VIC
AUS
 
1010 2510    
4 Dennis Caitlin VIC
AUS
 
1600 2390    
5 Ashcroft Jaycee NSW
AUS
 
1440 2370    
6 Mccarthy Emita NSW
AUS
 
1960 1990    
7 Neiberding Emma QLD
AUS
 
1460 1920    
8 Richards Ada NSW
AUS
 
1490 1730    

Under 17 Boys Tricks Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Cornale Lucas QLD
AUS
 
5350 7430    
2 Butlin Lochie NSW
AUS
 
5400 5210    
3 Macdonald Ryan VIC
AUS
 
1880 3040    
4 Neiberding Sam QLD
AUS
 
2030 1520    

Under 21 Women Tricks Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Hunter Bennett Milla VIC
AUS
 
3460 2650    
2 Stephen Lauren VIC
AUS
 
2880 2240    

Under 21 Men Tricks Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Christie Jack VIC
AUS
 
5020 5020    
2 Moroney William VIC
AUS
 
4590 4290    
3 Cosgriff Ben VIC
AUS
 
1880 2730    
4 Saddington Corey VIC
AUS
 
1680 590    

Open Women Tricks Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Simmonds Tayla QLD
AUS
 
7120 7120    
2 Hayes Erica NSW
AUS
 
4320 5210    
3 Munro Hilary QLD
NZL
 
4220 4250    
4 Mulach Bianca ACT
AUS
 
4280 3970    
5 Wooderson Casey QLD
AUS
 
3970 3820    
6 Moroney Layne VIC
AUS
 
3770 3460    

Open Men Tricks Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Davis Archie ACT
AUS
 
8770 7380    
2 Ashcroft Callan NSW
AUS
 
3470 5340    
3 O'Toole Joel NSW
AUS
 
5300 5220    
4 Crisp Patrick VIC
AUS
 
7460 4070    

Over 21 Women Tricks Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Browne Shania TAS
AUS
 
2690 3140    

Over 21 Men Tricks Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Browne Matthew TAS
AUS
 
2430 3220    

Over 35 Women Tricks Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Pickford Katie QLD
AUS
 
2660 2030    
2 Macdonald Shelly VIC
AUS
 
1620 1810    

Over 35 Men Tricks Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Faoro Jarrod VIC
AUS
 
1320 1780    

Over 45 Women Tricks Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Moroney Gaye VIC
AUS
 
1220 1090    
2 Timmermans Nikki NSW
AUS
 
610 410    

Over 45 Men Tricks Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Petersen Neil QLD
AUS
 
1430 1740    
2 Smedley Brett VIC
AUS
 
1360 1210    
3 O'Neill Warren WA
AUS
 
1300 1020    
4 Macdonald Mark VIC
AUS
 
780 690    
5 Ashcroft Graham NSW
AUS
 
920 550    

Over 55 Women Tricks Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Buck Cherie NSW
AUS
 
1460 1660    

Over 55 Men Tricks Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Cooper Greg QLD
AUS
 
1800 1800    
2 Louder Mark NSW
AUS
 
1680 1440    
3 Smith Peter VIC
AUS
 
1190 1110    
4 Wing Robert NSW
AUS
 
660 1340    

Over 65 Women Tricks Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Crisp Sue VIC
AUS
 
1980 1940    

Over 65 Men Tricks Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Copping Layton SA
AUS
 
660 860    

Over 75 Men Tricks Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Crisp Richard VIC
AUS
 
830 1150    

Under 12 Girls Jump Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Reeves Zarhli QLD
AUS
 
19.2m 20.5m    
2 Appleton Selina QLD
AUS
 
12.5m 13.4m    

Under 12 Boys Jump Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Habermann Rory QLD
AUS
 
16.8m 20.9m    
2 Wright Dylan QLD
AUS
 
12.7m 13.0m    

Under 14 Girls Jump Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Appleton Kristy QLD
AUS
 
32.5m 31.9m    
2 Moloney Bridget NSW
AUS
 
11.3m 13.3m    
3 Richards Georgie NSW
AUS
 
11.1m 10.9m    

Under 14 Boys Jump Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Sheehy Jett QLD
AUS
 
29.8m 31.2m    
2 Smith Bryce QLD
AUS
 
28.2m 31.1m    
3 Mcnamara Oscar VIC
AUS
 
23.6m 21.3m    
4 O'Connor Callum QLD
AUS
 
20.2m 21.0m    
5 Easton Lucas WA
AUS
 
11.9m 13.5m    

Under 17 Girls Jump Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Butlin Lara NSW
AUS
 
30.4m 31.2m    
2 Sweeney Jada VIC
AUS
 
27.4m 28.4m    
3 Ashcroft Jaycee NSW
AUS
 
23.1m 23.4m    
4 Dennis Caitlin VIC
AUS
 
17.2m 18.5m    
5 Perrett Amanda VIC
AUS
 
17.2m 17.5m    
6 Macdonald Caitlin VIC
AUS
 
15.5m 16.8m    

Under 17 Boys Jump Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Cornale Lucas QLD
AUS
 
40.8m 41.2m    
2 Butlin Lochie NSW
AUS
 
34.8m 41.1m    
3 Sheehy Finn QLD
AUS
 
35.5m 36.8m    
4 Macdonald Ryan VIC
AUS
 
25.8m 30.7m    

Under 21 Women Jump Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Hunter Bennett Milla VIC
AUS
 
28.9m 29.3m    

Under 21 Men Jump Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Cosgriff Ben VIC
AUS
 
44.9m 48.1m    
2 Christie Jack VIC
AUS
 
45.4m 46.1m    
3 Moroney William VIC
AUS
 
24.0m 27.4m    

Open Women Jump Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Wooderson Casey QLD
AUS
 
39.6m 42.3m    
2 Munro Hilary QLD
NZL
 
35.1m 36.7m    
3 Browne Shania TAS
AUS
 
33.0m 33.8m    
4 Moroney Layne VIC
AUS
 
32.1m 32.0m    
5 Hayes Erica NSW
AUS
 
24.1m 22.3m    

Open Men Jump Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Davis Archie ACT
AUS
 
58.5m 58.4m    
2 Reeves Scott QLD
AUS
 
53.8m 56.2m    
3 Ashcroft Callan NSW
AUS
 
51.7m 49.7m    
4 Saddington Corey VIC
AUS
 
47.1m 46.0m    

Over 21 Men Jump Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Browne Matthew TAS
AUS
 
37.5m 43.9m    

Over 35 Men Jump Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Faoro Jarrod VIC
AUS
 
41.5m 41.7m    

Over 45 Men Jump Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Ashcroft Graham NSW
AUS
 
34.0m 36.1m    
2 Macdonald Mark VIC
AUS
 
33.6m 32.5m    
3 O'Neill Warren WA
AUS
 
23.0m 27.1m    
4 Petersen Neil QLD
AUS
 
21.8m 22.9m    

Over 55 Men Jump Results

Homologation: Ranking List - 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Round 1 Round 2   Team
1 Louder Mark NSW
AUS
 
33.5m 34.5m    
2 Smith Peter VIC
AUS
 
22.1m 24.5m    

Under 10 Girls Overall Results

- 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Slalom Tricks Jump  
1 Fletcher Ellouise NSW
AUS
 
1000.00 1000.00   2000.00
2 Mccarthy Sienna NSW
AUS
 
442.40 848.21   1290.61

Under 10 Boys Overall Results

- 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Slalom Tricks Jump  
1 Reeves Taj QLD
AUS
 
1000.00 1000.00   2000.00
2 Fletcher Mitchell NSW
AUS
 
729.51 319.63   1049.14
3 Belcher William TAS
AUS
 
540.98 164.38   705.36
4 Dalzell Cadel SA
AUS
 
426.23 260.27   686.50

Under 12 Girls Overall Results

- 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Slalom Tricks Jump  
1 Reeves Zarhli QLD
AUS
 
1000.00 967.65 1000.00 2967.65
2 Appleton Selina QLD
AUS
 
758.62 1000.00 653.66 2412.28

Under 12 Boys Overall Results

- 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Slalom Tricks Jump  
1 Habermann Rory QLD
AUS
 
1000.00 1000.00 1000.00 3000.00
2 Wright Dylan QLD
AUS
 
920.00 611.11 622.01 2153.12

Under 14 Girls Overall Results

- 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Slalom Tricks Jump  
1 Appleton Kristy QLD
AUS
 
1000.00 1000.00 1000.00 3000.00
2 Moloney Bridget NSW
AUS
 
666.67 232.06 247.06 1145.79
3 Richards Georgie NSW
AUS
 
513.51 351.67 160.78 1025.96

Under 14 Boys Overall Results

- 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Slalom Tricks Jump  
1 Sheehy Jett QLD
AUS
 
900.00 1000.00 1000.00 2900.00
2 Smith Bryce QLD
AUS
 
970.00 814.33 995.28 2779.61
3 Mcnamara Oscar VIC
AUS
 
1000.00 758.96 641.51 2400.47
4 O'Connor Callum QLD
AUS
 
770.00 514.66 518.87 1803.53
5 Easton Lucas WA
AUS
 
520.00 355.05 165.09 1040.14

Under 17 Girls Overall Results

- 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Slalom Tricks Jump  
1 Butlin Lara NSW
AUS
 
1000.00 1000.00 1000.00 3000.00
2 Sweeney Jada VIC
AUS
 
744.19 799.50 846.15 2389.84
3 Ashcroft Jaycee NSW
AUS
 
627.91 586.63 571.43 1785.97
4 Dennis Caitlin VIC
AUS
 
627.91 591.58 302.20 1521.69
5 Macdonald Caitlin VIC
AUS
 
627.91 621.29 208.79 1457.99

Under 17 Boys Overall Results

- 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Slalom Tricks Jump  
1 Cornale Lucas QLD
AUS
 
1000.00 1000.00 1000.00 3000.00
2 Butlin Lochie NSW
AUS
 
694.74 726.78 995.28 2416.80
3 Macdonald Ryan VIC
AUS
 
652.63 409.15 504.72 1566.50

Under 21 Women Overall Results

- 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Slalom Tricks Jump  
1 Hunter Bennett Milla VIC
AUS
 
1000.00 1000.00 1000.00 3000.00

Under 21 Men Overall Results

- 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Slalom Tricks Jump  
1 Moroney William VIC
AUS
 
1000.00 1000.00 1000.00 3000.00

Open Women Overall Results

- 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Slalom Tricks Jump  
1 Wooderson Casey QLD
AUS
 
1000.00 762.00 1000.00 2762.00
2 Munro Hilary QLD
NZL
 
936.71 815.74 778.66 2531.11
3 Moroney Layne VIC
AUS
 
962.03 723.61 596.84 2282.48
4 Hayes Erica NSW
AUS
 
898.73 1000.00 280.63 2179.36
5 Browne Shania TAS
AUS
 
721.52 602.69 664.03 1988.24

Open Men Overall Results

- 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Slalom Tricks Jump  
1 Davis Archie ACT
AUS
 
900.99 1000.00 1000.00 2900.99
2 Christie Jack VIC
AUS
 
1000.00 572.41 629.85 2202.26
3 Ashcroft Callan NSW
AUS
 
693.07 608.89 797.01 2098.97
4 Cosgriff Ben VIC
AUS
 
851.49 311.29 689.55 1852.33
5 Saddington Corey VIC
AUS
 
871.29 191.56 659.70 1722.55

Over 21 Men Overall Results

- 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Slalom Tricks Jump  
1 Browne Matthew TAS
AUS
 
1000.00 1000.00 1000.00 3000.00

Over 35 Men Overall Results

- 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Slalom Tricks Jump  
1 Faoro Jarrod VIC
AUS
 
1000.00 1000.00 1000.00 3000.00

Over 45 Men Overall Results

- 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Slalom Tricks Jump  
1 Petersen Neil QLD
AUS
 
1000.00 1000.00 374.41 2374.41
2 Ashcroft Graham NSW
AUS
 
820.51 528.74 1000.00 2349.25
3 Macdonald Mark VIC
AUS
 
782.05 448.28 881.52 2111.85
4 O'Neill Warren WA
AUS
 
576.92 747.13 573.46 1897.51

Over 55 Men Overall Results

- 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Slalom Tricks Jump  
1 Louder Mark NSW
AUS
 
1000.00 1000.00 1000.00 3000.00
2 Smith Peter VIC
AUS
 
772.73 708.33 591.84 2072.90

Over 75 Men Overall Results

- 31/03/2022 - 4/04/2022
  Name League   Slalom Tricks Jump  
1 Crisp Richard VIC
AUS
 
1000.00 1000.00   2000.00

www.iwwfed-ea.org IWWF - International Waterski and Wakeboard Federation - Hanworth Lane, Chertsey, Surrey, England copyright © IWWF - all rights reserved