International Waterski and Wakeboard Federation

Competitions results and ranking lists

   
iwwfed-ea.org: XVII International San Gervasio




San Gervasio Bresciano

Map of site
OUR WEBPAGE
OUR COACH

Tournament

Jury panel
Time table & start lists

List of participants

Results

Under 10 Boys Slalom
Under 10 Boys Tricks
Under 10 Boys Overall

Under 12 Girls Slalom
Under 12 Girls Tricks
Under 12 Girls Jump
Under 12 Girls Overall

Under 12 Boys Slalom
Under 12 Boys Tricks
Under 12 Boys Jump
Under 12 Boys Overall

Under 14 Girls Slalom
Under 14 Girls Tricks
Under 14 Girls Jump
Under 14 Girls Overall

Under 14 Boys Slalom
Under 14 Boys Tricks
Under 14 Boys Jump
Under 14 Boys Overall

Under 17 Girls Slalom
Under 17 Girls Tricks
Under 17 Girls Jump
Under 17 Girls Overall

Under 17 Boys Slalom
Under 17 Boys Tricks
Under 17 Boys Jump
Under 17 Boys Overall

Under 21 Women Slalom
Under 21 Women Tricks
Under 21 Women Jump
Under 21 Women Overall

Open Women Slalom
Open Women Tricks
Open Women Jump
Open Women Overall

Open Men Slalom
Open Men Tricks
Open Men Jump
Open Men Overall

Over 35 Women Slalom

Over 35 Men Slalom

Over 45 Men Slalom
Over 45 Men Tricks
Over 45 Men Jump
Over 45 Men Overall

Over 55 Women Tricks

Over 55 Men Slalom
Over 55 Men Jump

Over 65 Men Jump

All results (pdf)
XVII International San Gervasio
San Gervasio Bresciano - 17/19 Jun 2022

XVII International San Gervasio - Individual classification

XVII International San Gervasio

Under 12 Girls Slalom Results

Homologation: Ranking List - 17/06/2022 - 19/06/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 COSGROVE Isabel *GBR
GBR
 
5,00/52/16.00 5,00/52/16.00      
2 JELINEK Rosa *AUT
AUT
 
1,00/52/16.00 2,00/52/16.00      
3 GRAHAM Scarlett *ITA
ITA
 
5,00/52 5,00/46      

Under 12 Boys Slalom Results

Homologation: Ranking List - 17/06/2022 - 19/06/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 ASSENNATO Antonio *ITA
ITA
 
2,00/52/16.00 3,00/52/16.00      
2 MICHAILIDIS Ion *GRE
GRE
 
4,00/46 1,00/49      

Under 14 Girls Slalom Results

Homologation: Ranking List - 17/06/2022 - 19/06/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 PRESICCI Giada *ITA
ITA
 
2,00/52/13.00 4,00/52/13.00      
2 POPOVA Mariia *UKR
UKR
 
1,00/52/13.00 2,00/52/13.00      
3 JACOBSEN Maise *DEN
DEN
 
2,00/52/13.00 4,00/52/14.25      
4 DI RAIMO Antonia *ITA
ITA
 
4,00/52/14.25 5,00/52/14.25      
5 GRAHAM Michela *ITA
ITA
 
2,50/52/14.25 0,50/52/14.25      

Under 14 Boys Slalom Results

Homologation: Ranking List - 17/06/2022 - 19/06/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 CONSTANTINOU Andreas *CYP
CYP
 
3,00/55/12.00 2,50/55/12.00 5,00/55/12.00    
2 ATTENSAM Constantin *AUT
AUT
 
2,00/55/12.00 3,00/55/12.00 5,00/55/12.00    
3 MARTORANA Salvatore *ITA
ITA
 
1,50/55/12.00 2,50/55/14.25      
4 MYKHAILICHENKO Mykhailo *UKR
UKR
 
1,00/55/12.00 1,00/55/12.00      
5 ACQUAVIVA Giuseppe *ITA
ITA
 
2,00/55/13.00 3,00/55/13.00      
6 NEUMANN Leo *AUT
AUT
 
2,50/55/13.00 5,00/55/14.25      
7 WIENERROITHER Maximilian *AUT
AUT
 
1,00/55/13.00 2,50/55/14.25      
8 COSGROVE James *GBR
GBR
 
0,50/37 1,00/55/13.00      
9 SERAFICA Ettore *ITA
ITA
 
0,50/55/13.00 5,50/55/14.25      
10 SCHUHAI Daniel *AUT
AUT
 
3,50/55/14.25 3,50/55/14.25      
11 TOFAS Andreas *CYP
CYP
 
0,50/55/14.25 2,50/55/14.25 3,50/55/14.25    

Under 17 Girls Slalom Results

Homologation: Ranking List - 17/06/2022 - 19/06/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 SARACCO Vittoria *ITA
ITA
 
3,00/55/12.00 3,00/55/13.00 2,00/55/12.00    
2 SERAFICA Margherita *ITA
ITA
 
3,00/55/13.00 1,00/55/13.00      
3 WIMMER Alexandra *AUT
AUT
 
2,00/55/13.00 2,00/55/13.00      
4 SCHWARZKOPF Sarah *GER
GER
 
4,00/55/14.25 3,50/55/16.00      
5 FRITZ Julia *AUT
AUT
 
2,00/55/16.00 1,50/55/14.25      
6 HAFNER Katharina *AUT
AUT
 
0,50/34 0,50/55/14.25      

Under 17 Boys Slalom Results

Homologation: Ranking List - 17/06/2022 - 19/06/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 MARINO Vincenzo *ITA
ITA
 
4,00/58/11.25 2,00/58/10.75      
2 FILARETOV Damir *UKR
UKR
 
3,00/58/11.25 4,50/58/11.25      
3 DI BERNARDO Giuseppe *ITA
ITA
 
2,00/58/12.00 3,00/58/12.00 3,00/58/12.00    
4 LA MALFA Edoardo *ITA
ITA
 
0,50/58/12.00 2,00/58/12.00      
5 STEINER Peter *AUT
AUT
 
1,50/58/13.00 1,50/58/12.00      
6 SARACCO Guglielmo *ITA
ITA
 
4,50/58/13.00 2,50/58/14.25 1,00/58/12.00    

Under 21 Women Slalom Results

Homologation: Ranking List - 17/06/2022 - 19/06/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 STEINER Lili *AUT
AUT
 
3,00/55/13.00 3,00/55/12.00      
2 MEZZETTI Nina Maria *ITA
ITA
 
5,00/34 1,00/55/13.00      
3 MATTERSDORFER Pia *AUT
AUT
 
4,00/34 3,50/55/14.25      

Open Women Slalom Results

Homologation: Ranking List - 17/06/2022 - 19/06/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 VYMPRANIETSOVA Marie *GRE
GRE
 
3,50/55/12.00 4,00/55/12.00 3,00/55/13.00    
2 PAPADIMITRIOU Angeliki *GRE
GRE
 
0,50/55/13.00 2,50/55/14.25      

Open Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 17/06/2022 - 19/06/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 LUZZERI Matteo *ITA
ITA
 
1,00/58/10.25 1,50/58/10.75      
2 PARTH Florian *ITA
ITA
 
3,50/58/10.75 2,50/58/10.75 4,50/58/11.25    
3 ATTENSAM Nikolaus *AUT
AUT
 
3,50/58/11.25 1,50/58/10.75 3,00/58/10.75    
4 FILCHENKO Danylo *UKR
UKR
 
4,50/58/11.25 1,00/58/10.75      
5 CHICHARRO Samuel *CHI
CHI
 
  3,50/58/12.00 2,50/58/12.00    
6 HANIG Lorenzo *GER
GER
 
2,50/43        

Over 35 Women Slalom Results

Homologation: Ranking List - 17/06/2022 - 19/06/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 ANDERSEN Katrine *DEN
DEN
 
4,00/55/13.00 2,00/55/13.00 5,00/55/13.00    

Over 35 Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 17/06/2022 - 19/06/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 MICHELETTI Riccardo *ITA
ITA
 
1,00/55/18.25 1,50/55/18.25 2,50/55/18.25    

Over 45 Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 17/06/2022 - 19/06/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 GURALIA Genadi *GEO
GEO
 
2,00/55/10.75 3,00/55/10.75      
2 LAGRANGE Stefan *BEL
BEL
 
2,00/55/12.00 4,00/55/12.00 2,50/55/12.00    
3 PAPADAKIS Stefanos GRE
GRE
 
2,00/55/12.00 1,00/55/12.00 3,00/55/12.00    
4 JACOBSEN Peter *DEN
DEN
 
2,50/55/18.25 4,00/55/18.25 4,00/37    

Over 55 Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 17/06/2022 - 19/06/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 ROVETTA Andrea *ITA
ITA
 
4,00/37 2,50/55/12.00 0,50/55/12.00    
2 VLISIDIS Ioannis *GRE
GRE
 
3,50/37 2,00/55/13.00 4,00/55/13.00    
3 CONSTANTINOU Stelios *CYP
CYP
 
4,00/55/14.25 2,00/55/13.00 2,50/55/14.25    
4 SABAINI Roberto *ITA
ITA
 
5,00/55/16.00 3,00/55/14.25      
5 OLSEN Lars Rosenkrands *DEN
DEN
 
4,00/55/18.25 4,00/55/18.25 5,50/37    

Under 12 Girls Tricks Results

Homologation: Ranking List - 17/06/2022 - 19/06/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 GRAHAM Scarlett *ITA
ITA
 
2360 870      
2 COSGROVE Isabel *GBR
GBR
 
1830 2020      
3 JELINEK Rosa *AUT
AUT
 
1860 840      

Under 12 Boys Tricks Results

Homologation: Ranking List - 17/06/2022 - 19/06/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 ASSENNATO Antonio *ITA
ITA
 
1360 2370      
2 MICHAILIDIS Ion *GRE
GRE
 
410 950      

Under 14 Girls Tricks Results

Homologation: Ranking List - 17/06/2022 - 19/06/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 POPOVA Mariia *UKR
UKR
 
5420 5030      
2 DI RAIMO Antonia *ITA
ITA
 
2900 3270      
3 GRAHAM Michela *ITA
ITA
 
2380 2740      
4 PRESICCI Giada *ITA
ITA
 
2660 2280      
5 JACOBSEN Maise *DEN
DEN
 
2170 2000      

Under 14 Boys Tricks Results

Homologation: Ranking List - 17/06/2022 - 19/06/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 MYKHAILICHENKO Mykhailo *UKR
UKR
 
6230 5550      
2 MARTORANA Salvatore *ITA
ITA
 
5290 5560      
3 ACQUAVIVA Giuseppe *ITA
ITA
 
4760 4640      
4 SERAFICA Ettore *ITA
ITA
 
2650 4630      
5 SCHUHAI Daniel *AUT
AUT
 
2020 2170      
6 NEUMANN Leo *AUT
AUT
 
1620 1640      
7 COSGROVE James *GBR
GBR
 
1400 1550      
8 WIENERROITHER Maximilian *AUT
AUT
 
1510 480      

Under 17 Girls Tricks Results

Homologation: Ranking List - 17/06/2022 - 19/06/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 SERAFICA Margherita *ITA
ITA
 
2700 3050      
2 HAFNER Katharina *AUT
AUT
 
1900 2700      
3 WIMMER Alexandra *AUT
AUT
 
2340 2600      
4 SCHWARZKOPF Sarah *GER
GER
 
1270 1820      
5 FRITZ Julia *AUT
AUT
 
1050 1280      

Under 17 Boys Tricks Results

Homologation: Ranking List - 17/06/2022 - 19/06/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 FILARETOV Damir *UKR
UKR
 
7770 9370      
2 LA MALFA Edoardo *ITA
ITA
 
3150 5160      
3 MARINO Vincenzo *ITA
ITA
 
3940 4310      
4 STEINER Peter *AUT
AUT
 
1280 1650      

Under 21 Women Tricks Results

Homologation: Ranking List - 17/06/2022 - 19/06/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 MEZZETTI Nina Maria *ITA
ITA
 
4350 4270      
2 STEINER Lili *AUT
AUT
 
3380 3560      
3 MATTERSDORFER Pia *AUT
AUT
 
1350 2260      

Open Women Tricks Results

Homologation: Ranking List - 17/06/2022 - 19/06/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 PAPADIMITRIOU Angeliki *GRE
GRE
 
3000        

Open Men Tricks Results

Homologation: Ranking List - 17/06/2022 - 19/06/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 FILCHENKO Danylo *UKR
UKR
 
8630 11370      
2 BALLON Pierre *FRA
FRA
 
10200 9720 8170    

Over 45 Men Tricks Results

Homologation: Ranking List - 17/06/2022 - 19/06/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 GURALIA Genadi *GEO
GEO
 
6810 8090      

Over 55 Women Tricks Results

Homologation: Ranking List - 17/06/2022 - 19/06/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 BELLO Roberta *ITA
ITA
 
870 990 860    

Under 12 Girls Jump Results

Homologation: Ranking List - 17/06/2022 - 19/06/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 GRAHAM Scarlett *ITA
ITA
 
12,9m (42ft) 15,1m (50ft)      
2 COSGROVE Isabel *GBR
GBR
 
12,7m (42ft) 13,6m (45ft)      

Under 12 Boys Jump Results

Homologation: Ranking List - 17/06/2022 - 19/06/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 ASSENNATO Antonio *ITA
ITA
 
15,2m (50ft) 17,5m (57ft)      
2 MICHAILIDIS Ion *GRE
GRE
 
9,9m (32ft)        

Under 14 Girls Jump Results

Homologation: Ranking List - 17/06/2022 - 19/06/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 JACOBSEN Maise *DEN
DEN
 
34,0m (112ft) 35,7m (117ft)      
2 POPOVA Mariia *UKR
UKR
 
24,7m (81ft) 28,2m (93ft)      
3 PRESICCI Giada *ITA
ITA
 
22,1m (73ft) 22,6m (74ft)      
4 DI RAIMO Antonia *ITA
ITA
 
21,7m (71ft) 22,4m (73ft)      
5 GRAHAM Michela *ITA
ITA
 
19,5m (64ft) 21,5m (71ft)      

Under 14 Boys Jump Results

Homologation: Ranking List - 17/06/2022 - 19/06/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 MYKHAILICHENKO Mykhailo *UKR
UKR
 
30,6m (100ft) 33,8m (111ft)      
2 MARTORANA Salvatore *ITA
ITA
 
27,7m (91ft) 32,3m (106ft)      
3 WIENERROITHER Maximilian *AUT
AUT
 
31,8m (104ft) 31,1m (102ft)      
4 ACQUAVIVA Giuseppe *ITA
ITA
 
28,6m (94ft) 29,6m (97ft)      
5 SCHUHAI Daniel *AUT
AUT
 
27,2m (89ft) 29,2m (96ft)      
6 NEUMANN Leo *AUT
AUT
 
21,5m (71ft) 25,8m (85ft)      
7 SERAFICA Ettore *ITA
ITA
 
21,2m (70ft) 23,1m (76ft)      
8 COSGROVE James *GBR
GBR
 
13,2m (43ft) 13,7m (45ft)      

Under 17 Girls Jump Results

Homologation: Ranking List - 17/06/2022 - 19/06/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 WIMMER Alexandra *AUT
AUT
 
30,9m (101ft) 31,0m (102ft)      
2 HAFNER Katharina *AUT
AUT
 
28,4m (93ft) 29,5m (97ft)      
3 SERAFICA Margherita *ITA
ITA
 
  26,8m (88ft)      
4 FRITZ Julia *AUT
AUT
 
24,8m (81ft) 25,8m (85ft)      
5 SCHWARZKOPF Sarah *GER
GER
 
16,8m (55ft) 17,0m (56ft)      

Under 17 Boys Jump Results

Homologation: Ranking List - 17/06/2022 - 19/06/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 FILARETOV Damir *UKR
UKR
 
49,2m (161ft) 49,3m (162ft)      
2 MARINO Vincenzo *ITA
ITA
 
47,6m (156ft) 49,1m (161ft)      
3 LA MALFA Edoardo *ITA
ITA
 
45,8m (150ft) 46,4m (152ft)      
4 STEINER Peter *AUT
AUT
 
33,3m (109ft) 36,8m (121ft)      

Under 21 Women Jump Results

Homologation: Ranking List - 17/06/2022 - 19/06/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 STEINER Lili *AUT
AUT
 
42,1m (138ft) 41,6m (136ft)      
2 MATTERSDORFER Pia *AUT
AUT
 
39,9m (131ft) 39,3m (129ft)      
3 MEZZETTI Nina Maria *ITA
ITA
 
38,3m (126ft) 37,9m (124ft)      

Open Women Jump Results

Homologation: Ranking List - 17/06/2022 - 19/06/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 PAPADIMITRIOU Angeliki *GRE
GRE
 
27,3m (90ft)        

Open Men Jump Results

Homologation: Ranking List - 17/06/2022 - 19/06/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 FILCHENKO Danylo *UKR
UKR
 
57,0m (187ft) 56,8m (186ft)      
2 LUZZERI Matteo *ITA
ITA
 
48,1m (158ft) 48,8m (160ft)      

Over 45 Men Jump Results

Homologation: Ranking List - 17/06/2022 - 19/06/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 GURALIA Genadi *GEO
GEO
 
45,0m (148ft)        

Over 55 Men Jump Results

Homologation: Ranking List - 17/06/2022 - 19/06/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 SABAINI Roberto *ITA
ITA
 
22,9m (75ft) 24,8m (81ft)      

Over 65 Men Jump Results

Homologation: Ranking List - 17/06/2022 - 19/06/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 TRIVELLATO Filippo *ITA
ITA
 
28,3m (93ft) 28,8m (94ft) 29,1m (95ft)    

Under 10 Boys Overall Results

- 17/06/2022 - 19/06/2022
  Name Country Slalom Tricks Jump  
1 GUT Leon *SUI
SUI
 
671,64 407,50   1079,14

Under 12 Girls Overall Results

- 17/06/2022 - 19/06/2022
  Name Country Slalom Tricks Jump  
1 GRAHAM Scarlett *ITA
ITA
 
822,30 491,67 604,00 1917,97
2 COSGROVE Isabel *GBR
GBR
 
905,92 420,83 544,00 1870,75

Under 12 Boys Overall Results

- 17/06/2022 - 19/06/2022
  Name Country Slalom Tricks Jump  
1 ASSENNATO Antonio *ITA
ITA
 
782,61 383,50 700,00 1866,11
2 MICHAILIDIS Ion *GRE
GRE
 
608,70 153,72 396,00 1158,42

Under 14 Girls Overall Results

- 17/06/2022 - 19/06/2022
  Name Country Slalom Tricks Jump  
1 POPOVA Mariia *UKR
UKR
 
785,71 1022,64 1060,00 2868,35
2 JACOBSEN Maise *DEN
DEN
 
785,71 409,43 1435,00 2630,14
3 DI RAIMO Antonia *ITA
ITA
 
732,14 616,98 770,00 2119,12
4 PRESICCI Giada *ITA
ITA
 
821,43 501,89 780,00 2103,32
5 GRAHAM Michela *ITA
ITA
 
687,50 516,98 725,00 1929,48

Under 14 Boys Overall Results

- 17/06/2022 - 19/06/2022
  Name Country Slalom Tricks Jump  
1 MYKHAILICHENKO Mykhailo *UKR
UKR
 
875,00 939,67 940,71 2755,38
2 MARTORANA Salvatore *ITA
ITA
 
883,93 838,61 881,42 2603,96
3 ACQUAVIVA Giuseppe *ITA
ITA
 
803,57 717,95 774,70 2296,22
4 SERAFICA Ettore *ITA
ITA
 
758,93 698,34 517,79 1975,06
5 WIENERROITHER Maximilian *AUT
AUT
 
767,86 227,75 861,66 1857,27
6 SCHUHAI Daniel *AUT
AUT
 
705,36 327,30 758,89 1791,55
7 NEUMANN Leo *AUT
AUT
 
794,64 247,36 624,51 1666,51
8 COSGROVE James *GBR
GBR
 
767,86 233,79 146,25 1147,90

Under 17 Girls Overall Results

- 17/06/2022 - 19/06/2022
  Name Country Slalom Tricks Jump  
1 WIMMER Alexandra *AUT
AUT
 
640,00 249,04 545,45 1434,49
2 SERAFICA Margherita *ITA
ITA
 
660,00 292,15 418,18 1370,33
3 HAFNER Katharina *AUT
AUT
 
490,00 258,62 500,00 1248,62
4 FRITZ Julia *AUT
AUT
 
510,00 122,61 387,88 1020,49
5 SCHWARZKOPF Sarah *GER
GER
 
560,00 174,33 121,21 855,54

Under 17 Boys Overall Results

- 17/06/2022 - 19/06/2022
  Name Country Slalom Tricks Jump  
1 FILARETOV Damir *UKR
UKR
 
877,36 777,59 749,36 2404,31
2 MARINO Vincenzo *ITA
ITA
 
943,40 357,68 744,25 2045,33
3 LA MALFA Edoardo *ITA
ITA
 
716,98 428,22 675,19 1820,39
4 STEINER Peter *AUT
AUT
 
707,55 136,93 429,67 1274,15

Under 21 Women Overall Results

- 17/06/2022 - 19/06/2022
  Name Country Slalom Tricks Jump  
1 STEINER Lili *AUT
AUT
 
666,67 316,16 579,68 1562,51
2 MEZZETTI Nina Maria *ITA
ITA
 
529,91 386,32 491,92 1408,15
3 MATTERSDORFER Pia *AUT
AUT
 
470,09 200,71 528,87 1199,67

Open Women Overall Results

- 17/06/2022 - 19/06/2022
  Name Country Slalom Tricks Jump  
1 PAPADIMITRIOU Angeliki *GRE
GRE
 
521,37 266,43 237,88 1025,68

Open Men Overall Results

- 17/06/2022 - 19/06/2022
  Name Country Slalom Tricks Jump  
1 FILCHENKO Danylo *UKR
UKR
 
784,00 904,53 610,69 2299,22

Over 45 Men Overall Results

- 17/06/2022 - 19/06/2022
  Name Country Slalom Tricks Jump  
1 GURALIA Genadi *GEO
GEO
 
1000,00 1498,15 789,47 3287,62

Under 10 Boys Slalom Results

Homologation: Ranking List - 17/06/2022 - 19/06/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 GUT Leon *SUI
SUI
 
2,50/43 3,00/46      

Under 10 Boys Tricks Results

Homologation: Ranking List - 17/06/2022 - 19/06/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 GUT Leon *SUI
SUI
 
1630 1350      

www.iwwfed-ea.org IWWF - International Waterski and Wakeboard Federation - Hanworth Lane, Chertsey, Surrey, England copyright © IWWF - all rights reserved