International Waterski and Wakeboard Federation

Competitions results and ranking lists

   
iwwfed-ea.org: 3 Event Tournament -WA Water Park




Bonney's Water Ski Park


Tournament

Jury panel
Time table & start lists

Results

All skiers D1 Slalom  (pdf)
All skiers D1 Tricks  (pdf)

All skiers D2 Slalom  (pdf)
All skiers D2 Jump  (pdf)

All skiers D3 Slalom  (pdf)
All skiers D3 Tricks  (pdf)
All skiers D3 Jump  (pdf)

All skiers D4 Slalom  (pdf)
All skiers D4 Tricks  (pdf)
All skiers D4 Jump  (pdf)

All skiers D5 Slalom  (pdf)
All skiers D5 Tricks  (pdf)

All results
3 Event Tournament -WA Water Park
Bonney's Water Ski Park - 19/20 Nov 2022

3 Event Tournament -WA Water Park - Individual classification

3 Event Tournament -WA Water Park

All skiers D1 Slalom Results

Homologation: Ranking List - 19/11/2022 - 20/11/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Pts
1 Butler Dion *AUS
AUS
 
5.00/55/12.00 5.00/55/12.00 2.50/55/11.25 1.00/55/11.25 190.00
2 Nottle Damon *AUS
AUS
 
2.00/55/13.00 2.25/55/11.25     184.25
3 Nottle Byron *AUS
AUS
 
2.50/58/14.25 3.00/58/13.00 2.00/58/12.00 1.00/58/12.00 179.50
4 Beech Samuel *AUS
AUS
 
2.50/58/12.00 2.50/58/18.25     173.00
5 Cavanagh Georgia *AUS
AUS
 
4.50/55/14.25 2.00/55/13.00     168.50

All skiers D2 Slalom Results

Homologation: Ranking List - 19/11/2022 - 20/11/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Pts
1 Cavanagh Lisa *AUS
AUS
 
0.50/52/13.00 4.00/52/14.25 2.50/52/14.25 1.50/52/14.25 154.50
2 Possingham Breanna *AUS
AUS
 
2.00/55/18.25 1.50/55/16.00     141.50
3 Sands Aaron *AUS
AUS
 
3.50/55/18.25 5.00/55/18.25     140.50
4 Briant Ian *AUS
AUS
 
4.50/43 2.50/52/14.25     121.00
5 Andrews Brett *AUS
AUS
 
5.00/43 2.00/43 4.00/55/18.25 3.00/55/18.25 91.00
6 Hailand Jacob *AUS
AUS
 
4.00/58/18.25   4.00/58/18.25   76.00
7 Dagg Alan *AUS
AUS
 
4.00/49/14.25   4.00/49/14.25   70.00
8 Wilson Damien *AUS
AUS
 
    5.00/55/18.25   0.00

All skiers D3 Slalom Results

Homologation: Ranking List - 19/11/2022 - 20/11/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Pts
1 Clayton Tom *AUS
AUS
 
2.00/58/18.25 4.00/55/18.25 1.50/58/16.00   144.00
2 Lucev Holly *AUS
AUS
 
2.00/55/16.00 0.50/55/18.25 4.25/55/18.25   140.50
3 Rodgers Bruce *AUS
AUS
 
5.00/55/16.00   2.00/55/18.25   77.00
4 Green Daisy *AUS
AUS
 
0.50/52/16.00   3.00/52/16.00   66.50
5 Stewart Kent *AUS
AUS
 
3.00/43       45.00
6 Easton Lucas *AUS
AUS
 
    4.00/52   0.00
6 Wilson Ben *AUS
AUS
 
    2.50/55/18.25 2.50/52 0.00
6 Wilson James *AUS
AUS
 
    0.50/55/18.25   0.00
6 Wilson Thomas *AUS
AUS
 
    3.50/52   0.00

All skiers D4 Slalom Results

Homologation: Ranking List - 19/11/2022 - 20/11/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Pts
1 Nightingale Harry *AUS
AUS
 
4.00/55/18.25 3.00/55/18.25 4.00/52 2.00/55/18.25 139.00
2 Butler Bailey *AUS
AUS
 
3.00/52 3.00/49 3.00/52 4.00/49 120.00
3 Hartley Anthonia *AUS
AUS
 
2.00/52 4.00/40 3.00/49 5.00/49 102.00
4 Deer Mitchell *AUS
AUS
 
0.00/43 0.00/43 0.00/43 0.00/43 84.00
5 Wilson Mackenzie *AUS
AUS
 
    1.50/52   0.00

All skiers D1 Tricks Results

Homologation: Ranking List - 19/11/2022 - 20/11/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Pts
1 Green Fletcher *AUS
AUS
 
2360 5720 5140 6740 8080
2 Green Daisy *AUS
AUS
 
2990 3180 3070 2160 6170

All skiers D3 Tricks Results

Homologation: Ranking List - 19/11/2022 - 20/11/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Pts
1 Lucev Holly *AUS
AUS
 
1740   1500 1140 1740
2 Hailand Jacob *AUS
AUS
 
1390   1700   1390
3 Dagg Alan *AUS
AUS
 
1330   1500   1330
4 Easton Lucas *AUS
AUS
 
    760   0
4 Wilson James *AUS
AUS
 
    1070   0
4 Wilson Thomas *AUS
AUS
 
    1880   0

All skiers D4 Tricks Results

Homologation: Ranking List - 19/11/2022 - 20/11/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Pts
1 Briant Ian *AUS
AUS
 
470       470
2 Wilson Ben *AUS
AUS
 
    200   0
2 Wilson Damien *AUS
AUS
 
    840   0
2 Wilson Mackenzie *AUS
AUS
 
    580   0

All skiers D5 Tricks Results

Homologation: Ranking List - 19/11/2022 - 20/11/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Pts
1 Stewart Kent *AUS
AUS
 
200       200

All skiers D2 Jump Results

Homologation: Ranking List - 19/11/2022 - 20/11/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Pts
1 Green Fletcher *AUS
AUS
 
28.7m 29.1m     57.8
2 Wilson Damien *AUS
AUS
 
24.7m       24.7

All skiers D3 Jump Results

Homologation: Ranking List - 19/11/2022 - 20/11/2022
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Pts
1 Wilson Thomas *AUS
AUS
 
19.2m       19.2
2 Wilson James *AUS
AUS
 
18.5m       18.5
3 Easton Lucas *AUS
AUS
 
11.2m       11.2

www.iwwfed-ea.org IWWF - International Waterski and Wakeboard Federation - Hanworth Lane, Chertsey, Surrey, England copyright © IWWF - all rights reserved