International Waterski and Wakeboard Federation
Europe - Africa Confederation

Competitions results and ranking lists

 
iwwfed-ea.org:


Szczecinek


Results

  Junior Girls under 15 Slalom
  Junior Girls under 15 Tricks
  Junior Girls under 15 Jump
  Junior Girls under 15 Overall

  Junior Boys under 15 Slalom
  Junior Boys under 15 Tricks
  Junior Boys under 15 Jump
  Junior Boys under 15 Overall

  Junior Girls under 19 Slalom
  Junior Girls under 19 Tricks
  Junior Girls under 19 Jump
  Junior Girls under 19 Overall

  Junior Boys under 19 Slalom
  Junior Boys under 19 Tricks
  Junior Boys under 19 Jump
  Junior Boys under 19 Overall

  Open Ladies Slalom
  Open Ladies Tricks
  Open Ladies Jump
  Open Ladies Overall

  Open Men Slalom
  Open Men Tricks
  Open Men Jump
  Open Men Overall

  Overall Team classification
Grand prix of the cable â?? Szczecinek 2009
Szczecinek - 18/19 Jul 2009 2009

Grand prix of the cable – Szczecinek 2009 - Individual classification - all results publish

Grand prix of the cable – Szczecinek 2009

Junior Girls under 15 Slalom Results

Homologation: Ranking List - 18.07.2009 - 19.07.2009
  Bib Name Club     Categ. Preliminary Final Overall
1 (40) Cseploova Veronika SVK SVK   -15 F 2,00/55/18.25 2,00/52 1000,00
2 (49) Kuzbiel Aleksandra MOS POL   -15 F 4,50/34 4,50/49 784,09
3 (31) Rutkowska Malgorzata AKS POL   -15 F 2,50/46 3,00/46 613,64
4 (55) Otremba Anna ZEF POL   -15 F 2,25/34 5,00/34 113,64
5 (15) Leniec Katarzyna SKW POL   -15 F 2,00/34 1,00/34 45,45
5 (50) Molenda Magdalena MOS POL   -15 F 2,00/34 1,00/34 45,45
7 (29) Sobocinska Paula AZS POL   -15 F 0,00/34    

Junior Boys under 15 Slalom Results

Homologation: Ranking List - 18.07.2009 - 19.07.2009
  Bib Name Club     Categ. Preliminary Final Overall
1 (32) Borysewicz Kamil AKS POL   -15 M 2,00/58/16.00 5,50/58/18.25 1000,00
2 (4) Chrobok Jan CZE CZE   -15 M 1,00/58/18.25 2,50/55/18.25 860,00
3 (57) Swietek Pavel ZEF POL   -15 M 5,00/55/18.25 5,00/52 820,00
4 (59) Kowalczyk Tadeusz ZEF POL   -15 M 4,00/49 4,00/49 560,00
5 (10) Oronowicz Jakub SKL POL   -15 M 2,00/49 1,25/49 520,00
6 (52) Jatkowski Maciej MOS POL   -15 M 2,00/49 5,00/46 520,00
7 (51) Zawadzki Erwin MOS POL   -15 M 2,00/46   400,00
8 (60) Kowalczyk Krysztof ZEF POL   -15 M 5,50/43   350,00
9 (14) Gogola Wojciech BOR POL   -15 M 4,50/40   210,00
10 (24) Kochan Piotr AZS POL   -15 M 1,50/37   30,00
11 (19) Werstak Pawel SKW POL   -15 M 0,50/37   10,00
12 (25) Kochan Jakub AZS POL   -15 M 0,00/37    

Junior Girls under 19 Slalom Results

Homologation: Ranking List - 18.07.2009 - 19.07.2009
  Bib Name Club   Preliminary Final   Overall Pts
1 (54) Mazurkiewicz Justyna ZEF POL 1,50/55/14.25 3,00/55/14.25   1000,00 10
2 (12) Gogola Aleksandra BOR POL 2,00/43 3,00/40   350,88 9
3 (21) Piaseczna Agata SKW POL 0,00/40 2,00/40   35,09 8
4 (64) Janczuk Marta SLW POL 0,00/43 1,50/40   315,79 7
5 (11) Kusiak Ada SKL POL 0,50/43 1,00/40   324,56 6

Junior Boys under 19 Slalom ResultsJunior Boys under 19 Slalom Results

Homologation: Ranking List - 18.07.2009 - 19.07.2009
  Bib Name Club   Preliminary Final   Overall Pts
1 (39) Brezovsky Peter SVK SVK 3,50/58/18.25 5,00/58/16.00   1000,00 10
2 (3) Chladek Lukasz CZE CZE 4,25/58/18.25 5,25/58/18.25   891,51 9
3 (33) Galinowski Jan AKS POL 5,00/55/18.25 5,00/55/18.25   773,58 8
4 (8) Flisiak Michal SKL POL 3,50/49 4,50/52   650,94 7
5 (48) Andracki Dawid MOS POL 4,50/52 4,50/46   650,94 6
6 (47) Klos Adam MOS POL 5,00/52     660,38 5
7 (45) Ulanowicz Olaf MOS POL 5,00/43     94,34 4
8 (17) Biegunski Sebastian SKW POL 4,00/43     75,47 3
9 (46) Domanski Rafal MOS POL 3,00/43     56,60 2
10 (66) Mlynarski Konrad SLW POL 2,00/43     37,74 1
11 (20) Michniewicz Tomasz SKW POL 1,50/43     28,30  
12 (16) Kreft Michal SKW POL 1,00/43     18,87  
12 (18) Zydalowicz Karol SKW POL 1,00/43     18,87  

Open Ladies Slalom Results

Homologation: Ranking List - 18.07.2009 - 19.07.2009
  Bib Name Club   Preliminary Final   Overall Pts
1 (53) Mos Anna ZEF POL 3,00/55/18.25 5,00/55/18.25   1000,00 10
2 (22) Kurczynska Olga AZS POL 2,50/55/18.25 4,50/55/18.25   989,36 9
3 (13) Gogola Anna BOR POL 2,50/46 1,00/49   659,57 8
4 (6) Smolen Agata SKL POL 4,00/49 4,50/43   723,40 7

Open Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 18.07.2009 - 19.07.2009
  Bib Name Club   Preliminary Final   Overall Pts
1 (5) Bernatowicz Krzysztof SKL POL 4,00/55/18.25 5,25/58/18.25   1000,00 10
2 (35) Krzywinski Mateusz AKS POL 3,50/49 3,00/55/18.25   825,40 9
3 (7) Smolen Jacek SKL POL 2,50/52 5,00/52   740,74 8
4 (34) Rutkowski Jakub AKS POL 5,00/46
(Tie break: 3,00/52)
4,00/52   719,58 7
5 (9) Marcinkowski Kamil SKL POL 3,50/49 5,00/46   582,01 6
6 (62) Naorniakowski Marek SLW POL 5,50/49     624,34 5
7 (63) Naorniakowski Tomasz SLW POL 5,00/46
(Tie break: 5,00/49)
    105,82 4
8 (36) Hugues Piotr AKS POL 5,00/46
(Tie break: 4,00/49)
    105,82 3
9 (37) Hribik Miroslav SVK SVK 4,00/46     84,66 2
9 (2) Nonn Vladimír CZE CZE 4,00/46     84,66 2
9 (58) Pieczonka Bartosz SKW POL 4,00/46     84,66 2
12 (56) Kazek Dawid ZEF POL 2,50/46     52,91  
12 (43) Kwapien Mariusz MOS POL 2,50/46     52,91  
14 (65) Mrozek Krzysztof SLW POL 0,00/46        

Junior Girls under 15 Tricks Results

Homologation: Ranking List - 18.07.2009 - 19.07.2009
  Bib Name Club     Categ. Preliminary Final Overall
1 (31) Rutkowska Malgorzata AKS POL   -15 F 900 800 1000,00
2 (23) Brulinska Paulina AZS POL   -15 F 300 610 677,78
3 (55) Otremba Anna ZEF POL   -15 F 480 570 633,33
4 (40) Cseploova Veronika SVK SVK   -15 F 730 560 811,11
5 (49) Kuzbiel Aleksandra MOS POL   -15 F 710 480 788,89
6 (29) Sobocinska Paula AZS POL   -15 F 250   277,78
7 (50) Molenda Magdalena MOS POL   -15 F 150   166,67
8 (30) Sobocinska Karla AZS POL   -15 F 140   155,56
9 (15) Leniec Katarzyna SKW POL   -15 F 40   44,44
10 (61) Konarska Patrycja ZEF POL   -15 F 20   22,22

Junior Boys under 15 Tricks Results

Homologation: Ranking List - 18.07.2009 - 19.07.2009
  Bib Name Club     Categ. Preliminary Final Overall
1 (57) Swietek Pavel ZEF POL   -15 M 3640 2540 1000,00
2 (32) Borysewicz Kamil AKS POL   -15 M 2810 1540 771,98
3 (4) Chrobok Jan CZE CZE   -15 M 2290 530 629,12
4 (52) Jatkowski Maciej MOS POL   -15 M 450 530 145,60
5 (51) Zawadzki Erwin MOS POL   -15 M 440 440 120,88
6 (14) Gogola Wojciech BOR POL   -15 M 860 320 236,26
7 (59) Kowalczyk Tadeusz ZEF POL   -15 M 280   76,92
8 (10) Oronowicz Jakub SKL POL   -15 M 180   49,45
9 (24) Kochan Piotr AZS POL   -15 M 80   21,98
10 (60) Kowalczyk Krysztof ZEF POL   -15 M 40   10,99
11 (25) Kochan Jakub AZS POL   -15 M 0    

Junior Girls under 19 Tricks Results

Homologation: Ranking List - 18.07.2009 - 19.07.2009
  Bib Name Club   Preliminary Final   Overall Pts
1 (54) Mazurkiewicz Justyna ZEF POL 5860 4880   1000,00 10
2 (12) Gogola Aleksandra BOR POL 1020 820   174,06 9
3 (11) Kusiak Ada SKL POL 290 200   49,49 8
4 (64) Janczuk Marta SLW POL 50 70   11,95 7

Junior Boys under 19 Tricks Results

Homologation: Ranking List - 18.07.2009 - 19.07.2009
  Bib Name Club   Preliminary Final   Overall Pts
1 (3) Chladek Lukasz CZE CZE 780 3900   1000,00 10
2 (39) Brezovsky Peter SVK SVK 2590 3480   892,31 9
3 (45) Ulanowicz Olaf MOS POL 1250 2110   541,03 8
4 (8) Flisiak Michal SKL POL 1220 2110   541,03 7
5 (33) Galinowski Jan AKS POL 3080     789,74 6
6 (48) Andracki Dawid MOS POL 620     158,97 5
6 (47) Klos Adam MOS POL 620     158,97 5
8 (46) Domanski Rafal MOS POL 610     156,41 3
9 (16) Kreft Michal SKW POL 60     15,38 2

Open Ladies Tricks Results

Homologation: Ranking List - 18.07.2009 - 19.07.2009
  Bib Name Club   Preliminary Final   Overall Pts
1 (53) Mos Anna ZEF POL 4390 4550   1000,00 10
2 (22) Kurczynska Olga AZS POL 1180 1060   259,34 9
3 (6) Smolen Agata SKL POL 1120 410   246,15 8
4 (13) Gogola Anna BOR POL 320     70,33 7

Open Men Tricks Results

Homologation: Ranking List - 18.07.2009 - 19.07.2009
  Bib Name Club   Preliminary Final   Overall Pts
1 (37) Hribik Miroslav SVK SVK 6820 6050   1000,00 10
2 (5) Bernatowicz Krzysztof SKL POL 6380 5500   935,48 9
3 (56) Kazek Dawid ZEF POL 4610 4910   719,94 8
4 (58) Pieczonka Bartosz SKW POL 4660 3260   683,28 7
5 (2) Nonn Vladimír CZE CZE 2240 1740   328,45 6
6 (43) Kwapien Mariusz MOS POL 2260 1490   331,38 5
7 (63) Naorniakowski Tomasz SLW POL 1160     170,09 4
8 (34) Rutkowski Jakub AKS POL 960     140,76 3
9 (9) Marcinkowski Kamil SKL POL 850     124,63 2
10 (35) Krzywinski Mateusz AKS POL 800     117,30 1
11 (7) Smolen Jacek SKL POL 770     112,90  
12 (36) Hugues Piotr AKS POL 140     20,53  
13 (65) Mrozek Krzysztof SLW POL 100     14,66  

Junior Girls under 15 Jump ResultsJunior Girls under 15 Jump Results

Homologation: Ranking List - 18.07.2009 - 19.07.2009
  Bib Name Club     Categ. Preliminary Final Overall
1 (49) Kuzbiel Aleksandra MOS POL   -15 F 19,8m   1000,00
2 (31) Rutkowska Malgorzata AKS POL   -15 F 18,5m   898,44
3 (40) Cseploova Veronika SVK SVK   -15 F 14,9m   617,19
4 (50) Molenda Magdalena MOS POL   -15 F 0,0m    

Junior Boys under 15 Jump Results

Homologation: Ranking List - 18.07.2009 - 19.07.2009
  Bib Name Club     Categ. Preliminary Final Overall
1 (32) Borysewicz Kamil AKS POL   -15 M 31,8m   1000,00
2 (57) Swietek Pavel ZEF POL   -15 M 26,5m   756,88
3 (51) Zawadzki Erwin MOS POL   -15 M 23,9m   637,61
4 (4) Chrobok Jan CZE CZE   -15 M 21,0m   504,59
5 (52) Jatkowski Maciej MOS POL   -15 M 20,5m   481,65

Junior Girls under 19 Jump Results

Homologation: Ranking List - 18.07.2009 - 19.07.2009
  Bib Name Club   Preliminary Final   Overall Pts
1 (54) Mazurkiewicz Justyna ZEF POL 0,0m       10

Junior Boys under 19 Jump Results

Homologation: Ranking List - 18.07.2009 - 19.07.2009
  Bib Name Club   Preliminary Final   Overall Pts
1 (33) Galinowski Jan AKS POL 41,6m     1000,00 10
2 (46) Domanski Rafal MOS POL 28,8m     594,94 9
3 (48) Andracki Dawid MOS POL 27,2m     544,30 8
4 (39) Brezovsky Peter SVK SVK 27,1m     541,14 7
5 (45) Ulanowicz Olaf MOS POL 26,8m     531,65 6
6 (3) Chladek Lukasz CZE CZE 26,7m     528,48 5
7 (47) Klos Adam MOS POL 20,7m     338,61 4

Open Ladies Jump ResultsOpen Ladies Jump Results

Homologation: Ranking List - 18.07.2009 - 19.07.2009
  Bib Name Club   Preliminary Final   Overall Pts
1 (22) Kurczynska Olga AZS POL 24,1m     1000,00 10
2 (13) Gogola Anna BOR POL 23,3m     953,22 9
3 (53) Mos Anna ZEF POL 22,8m     923,98 8

Open Men Jump Results

Homologation: Ranking List - 18.07.2009 - 19.07.2009
  Bib Name Club   Preliminary Final   Overall Pts
1 (5) Bernatowicz Krzysztof SKL POL 47,0m     1000,00 10
2 (35) Krzywinski Mateusz AKS POL 41,7m     856,76 9
3 (34) Rutkowski Jakub AKS POL 40,8m     832,43 8
4 (37) Hribik Miroslav SVK SVK 40,6m     827,03 7
5 (36) Hugues Piotr AKS POL 39,7m     802,70 6
6 (58) Pieczonka Bartosz SKW POL 35,8m     697,30 5
7 (7) Smolen Jacek SKL POL 31,7m     586,49 4
8 (56) Kazek Dawid ZEF POL 25,4m     416,22 3
9 (9) Marcinkowski Kamil SKL POL 25,1m     408,11 2
10 (43) Kwapien Mariusz MOS POL 21,9m     321,62 1

Junior Girls under 15 Overall Results

- 18.07.2009 - 19.07.2009
  Bib Name Club     Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1 (49) Kuzbiel Aleksandra MOS POL   -15 F 784,09 788,89 1000,00 2572,98
2 (31) Rutkowska Malgorzata AKS POL   -15 F 613,64 1000,00 898,44 2512,08
3 (40) Cseploova Veronika SVK SVK   -15 F 1000,00 811,11 617,19 2428,30
4 (50) Molenda Magdalena MOS POL   -15 F 45,45 166,67   212,12

Junior Boys under 15 Overall Results

- 18.07.2009 - 19.07.2009
  Bib Name Club     Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1 (32) Borysewicz Kamil AKS POL   -15 M 1000,00 771,98 1000,00 2771,98
2 (57) Swietek Pavel ZEF POL   -15 M 820,00 1000,00 756,88 2576,88
3 (4) Chrobok Jan CZE CZE   -15 M 860,00 629,12 504,59 1993,71
4 (51) Zawadzki Erwin MOS POL   -15 M 400,00 120,88 637,61 1158,49
5 (52) Jatkowski Maciej MOS POL   -15 M 520,00 145,60 481,65 1147,25

Junior Girls under 19 Overall ResultsJunior Girls under 19 Overall Results

- 18.07.2009 - 19.07.2009
  Bib Name Club     Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1 (54) Mazurkiewicz Justyna ZEF POL   -19 F 1000,00 1000,00   2000,00

Junior Boys under 19 Overall Results

- 18.07.2009 - 19.07.2009
  Bib Name Club     Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1 (33) Galinowski Jan AKS POL   -19 M 773,58 789,74 1000,00 2563,32
2 (39) Brezovsky Peter SVK SVK   -19 M 1000,00 892,31 541,14 2433,45
3 (3) Chladek Lukasz CZE CZE   -19 M 891,51 1000,00 528,48 2419,99
4 (48) Andracki Dawid MOS POL   -19 M 650,94 158,97 544,30 1354,21
5 (45) Ulanowicz Olaf MOS POL   -19 M 94,34 541,03 531,65 1167,02
6 (47) Klos Adam MOS POL   -19 M 660,38 158,97 338,61 1157,96
7 (46) Domanski Rafal MOS POL   -19 M 56,60 156,41 594,94 807,95

Open Ladies Overall Results

- 18.07.2009 - 19.07.2009
  Bib Name Club     Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1 (53) Mos Anna ZEF POL   Ope F 1000,00 1000,00 923,98 2923,98
2 (22) Kurczynska Olga AZS POL   Ope F 989,36 259,34 1000,00 2248,70
3 (13) Gogola Anna BOR POL   Ope F 659,57 70,33 953,22 1683,12

Open Men Overall Results

- 18.07.2009 - 19.07.2009
  Bib Name Club     Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1 (5) Bernatowicz Krzysztof SKL POL   Ope M 1000,00 935,48 1000,00 2935,48
2 (37) Hribik Miroslav SVK SVK   Ope M 84,66 1000,00 827,03 1911,69
3 (35) Krzywinski Mateusz AKS POL   Ope M 825,40 117,30 856,76 1799,46
4 (34) Rutkowski Jakub AKS POL   Ope M 719,58 140,76 832,43 1692,77
5 (58) Pieczonka Bartosz SKW POL   Ope M 84,66 683,28 697,30 1465,24
6 (7) Smolen Jacek SKL POL   Ope M 740,74 112,90 586,49 1440,13
7 (56) Kazek Dawid ZEF POL   Ope M 52,91 719,94 416,22 1189,07
8 (9) Marcinkowski Kamil SKL POL   Ope M 582,01 124,63 408,11 1114,75
9 (36) Hugues Piotr AKS POL   Ope M 105,82 20,53 802,70 929,05
10 (43) Kwapien Mariusz MOS POL   Ope M 52,91 331,38 321,62 705,91

www.iwwfed-ea.org International Waterski and Wakeboard Federation - Europe - Africa, Bekersveld 9, 2630 Aartselaar, Belgium copyright © iwwf-ea - all rights reserved