International Waterski and Wakeboard Federation
Europe - Africa Confederation

Competitions results and ranking lists

   

Waterski
Results 2020
Results 2019

E&A ranking 2020
E&A ranking 2019

E&A skier ranking IDs

Cableski
Results 2020
Results 2019

World ranking 2020
World ranking 2019

E&A ranking 2020
E&A ranking 2019

Who beats who 2020
Who beats who 2019

Disabled
Results 2020
Results 2019

E&A ranking 2020
E&A ranking 2019

Barefoot
Results 2020
Results 2019

World ranking 2020
World ranking 2019

E&A ranking 2020
E&A ranking 2019

Boat Wakeboard
Results 2020
Results 2019

Wakesurf
Results 2020
Results 2019

Administration
Add a competition
Remove a competition
See test competitions

Links
Iwwf E&A office
Iwwf E&A ski schools
Iwwf - World
Iwwf - EMS
Waterski softwares

  iwwfed-ea.org - classic
+ Waterski - Results of competitions 2020
21 Nov
classic
21MEX001
2do. Nacional de Esquí 2020
  Bocalaguna

7/8 Nov
classic
21CYP001
RCB BANK 16th CYPRUS CUP
  POLEMIDIA DAM
html
pdf
7 Nov
classic
20NAM04
NWSC Competition
  Von Bach Dam
html
pdf
31 Oct/3 Nov
classic
20JPN031
Japan Collegiate Nationals
  Yabakei Aqua Park

31 Oct/1 Nov
classic
20GRE015
21th MICHAILIDIS MASTERS 2020
  KAIAFAS LAKE
html
pdf
23/24 Oct
classic
21S068R
MasterCraft Pro
  Lake Grew

17/18 Oct
classic
20FRA042
Vinney's Cup
  Seysses
html
pdf
17/18 Oct
classic
20FRA027
Freezing Magic Cup
  Grez-sur-Loing
html
pdf
11 Oct
classic
21S039R
Swiss Pro Slalom - Cash Prize
  Swiss Waterski Resort

10/12 Oct
classic
20GRE006
VERVERODA CUP 2020
  PORTO HELI VERVERODA BAY
html
pdf
10/11 Oct
classic
20FRA017
Baurech Classic
  Baurech
html
pdf
10 Oct
classic
20NAM03
NWSC Competition October 2020
  Von Bach Dam
html
pdf
3/4 Oct
classic
20FRA012
FUN GLISS CUP
  Dommartin
html
3/4 Oct
classic
20FRA005
LE PLAN D'EAU 3D - OCTOBRE
  Jaumard
html
pdf
3 Oct
classic
20GER012
Einheits-Springen 2020 Feldberg
  Feldberg
html
pdf
26 Sep
classic
20GBR019
Turps Trophy
  Gosfield
html
pdf
25/27 Sep
classic
20UKR005
Sentosa Open 2020
  Sentosa Waterski Club, Dnipro
html
pdf
25/27 Sep
classic
20ITA015
Campionato Italiano Assoluto Laghetto Cup
  Sperlonga
html
pdf
20 Sep
classic
20DEN004
September Cup
  Vallensbæk Vandskiklub
html
pdf
20 Sep
classic
20BEL013
Clubkampioenschap MWK
  Mechelen

pdf
19/20 Sep
classic
20NOR016
Arctic Winter Waterski Challenge
  Slåstad VSK
html
pdf
19/20 Sep
classic
20FRA033
Championnats de Ligue Occitanie
  Blagnac
html
pdf
19/20 Sep
classic
20FRA020
Magic Ski Time
  Grez sur Loing
html
pdf
19/20 Sep
classic
20FRA010
Championnats de ligue AURA 2020
  GRENOBLE
html
pdf
19/20 Sep
classic
20ESP005
CAMPEONATO DE ESPANA DE CLASICAS 2020
  Sesena
html
pdf
18 Sep
classic
20GBR027
Gosfield Invitational
  Gosfield
html
pdf
12/13 Sep
classic
20SUI005
Geneva Waterski Champ 2020
  Bourg-en-Bresse Exo01 La Rena
html
12/13 Sep
classic
20POL010
Mistrzostwa Polski w slalomie i skokach OPEN
  Augustow
html
pdf
12/13 Sep
classic
20POL006
Mistrzostwa Polski w slalomie i skokach AGE CAT
  Augustow
html
pdf
12/13 Sep
classic
20GRE014
DIAKAKEIA 2020
  LAKE STRATOS
html
pdf
12/13 Sep
classic
20FRA026
VIRY LAKE' S CHALLENGE
  VIRY-CHATILLON
html
pdf
12/13 Sep
classic
20FRA016
Bordeaux Slalom Cup
  Baurech
html
pdf
12/13 Sep
classic
20CZE003
Mistrovstvi CR junioru a senioru
  Melice
html
pdf
11/13 Sep
classic
20ITA012
KLI TROPHY 2020
  Fosso Ghiaia
html
pdf
11/13 Sep
classic
20GER015
German Senior
  Halle Hufeisensee
html
pdf
11/13 Sep
classic
20GER014
German Team
  Halle - Hufeisensee
html
pdf
11/12 Sep
classic
21S038R
Malibu Open
  Trophy Lakes, Charleston, South Carolina

5/6 Sep
classic
20NOR011
Slåstad Fall Slalom
  Slåstad VSK
html
pdf
5/6 Sep
classic
20FRA036
Championnats de Ligue Grand Est
  52200 PEIGNEY Lac de la Liez
html
pdf
5/6 Sep
classic
20FRA009
Aqua'Cup
  Gravon
html
5/6 Sep
classic
20FRA006
Coupe de Pitrot
  Lacanau Pitrot
html
pdf
5/6 Sep
classic
20CZE007
Marin klub masters
  Melice
html
pdf
5 Sep
classic
20BEL009
Coupe de la Ville de Namur
  Wepion
html
pdf
5 Sep
classic
20AUT012
Vienna Regionals
  Raasdorf
html
pdf
4/6 Sep
classic
20GER013
Deutsche Offene Meisterschaft 2020
  Bremerhaven
html
pdf
4/6 Sep
classic
20GER007
Deutsche Jugendmeisterschaft 2020
  Bremerhaven
html
pdf
4/6 Sep
classic
20GER006
International Bremerhaven Competition 2020
  Bremerhaven

3/6 Sep
classic
20ITA017
Campionato Italiani di categoria - Trofeo Tomassini
  Recetto
html
pdf
29/30 Aug
classic
20SVK004
Majstrovstvá SR juniorov, seniorov a finále SP
  Blatné
html
pdf
29/30 Aug
classic
20GRE019
HATZIS CUP 2020
  KAIAFAS LAKE
html
pdf
29/30 Aug
classic
20FRA018
Championnats de Ligue BFC Coupe du Pays de Montbéliard
  Dambenois
html
pdf
29/30 Aug
classic
20ESP006
CAMPIONAT DE CATALUNYA
  Panta de la Baells
html
pdf
28/30 Aug
classic
20SWE008
Gästabudstrofén
  Tunsätter
html
pdf
25 Aug
classic
20NOR010
Tirsdagscup 6
  Slåstad VSK
html
pdf
24/25 Aug
classic
20GBR018
Malibu Multi Mid Week
  Hazelwoods Ski World
html
pdf
22/23 Aug
classic
20UKR004
Ukraine Open 2020
  Sentosa Waterski Club, Dnipro
html
pdf
22/23 Aug
classic
20FRA008
Mémorial M.Naudinat Championnat Ligue NAQU
  Saint Même les Carrières
html
pdf
22/23 Aug
classic
20CZE009
Czech and Slovak national championships
  Melice
html
pdf
22/23 Aug
classic
20AUT011
Austrian Nationals
  Fischlham
html
pdf
21/23 Aug
classic
20ITA008
XV INTERNATIONAL SAN GERVASIO BRESCIANO
  SAN GERVASIO BRESCIANO
html
pdf
21 Aug
classic
20FRA041
Saint-Pardoux Cup
  Saint-Pardoux
html
pdf
15/16 Aug
classic
20FRA024
AUSTIN'S CUP
  Seysses
html
pdf
15/16 Aug
classic
20FRA022
THE FUNGLISS
  Dommartin
html
pdf
15/16 Aug
classic
20CZE006
Moravian Slalom Trophy
  Oleksovice
html
pdf
15 Aug
classic
20SWE005
Mariestad Open
  Sveriges nationalarena
html
pdf
14/16 Aug
classic
20GER011
International German Open 2020 Feldberg
  Feldberg
html
pdf
13/14 Aug
classic
20GBR026
PWTC Invitational
  Hazelwoods Ski World
html
pdf
11 Aug
classic
20NOR009
Tirsdagscup 5
  Slåstad VSK
html
pdf
9 Aug
classic
20NOR013
Dr.Oetker 2020
  Enebakk VSK
html
pdf
8/9 Aug
classic
20SWE006
Kräftcupen
  Ambjörnarp
html
pdf
8/9 Aug
classic
20FRA030
Championnats de France OPEN 2020
  Arc sur Tille
html
pdf
8 Aug
classic
20NOR014
Enebakk Open
  Enebakk VSK
html
pdf
7/9 Aug
classic
20RUS002
Vega Open 2020
  Vega Waterski Club
html
pdf
6 Aug
classic
20NOR015
Slåstad Junior Jump 4
  Slåstad VSK
html
pdf
4/6 Aug
classic
20FRA029
CHAMPIONNATS DE FRANCE RELEVE 2020
  ARC SUR TILLE
html
pdf
1/2 Aug
classic
20FRA031
CHAMPIONNATS DE FRANCE SENIORS 2020
  ARC SUR TILLE
html
pdf
1/2 Aug
classic
20FRA013
CHAMPIONNAT DU MONT DE LAROCHE
  Laroche saint Cydroine
html
pdf
1/2 Aug
classic
20FRA001
GRAND PRIX DE MARCILLAC
  Marcillac-la-croisille
html
pdf
1/2 Aug
classic
20CZE011
Memoriál Viti Kadlcika - závod do 12
  Straz pod Ralskem

1/2 Aug
classic
20CZE008
Memoriál Viti Kadlcika
  Straz pod Ralskem
html
pdf
31 Jul/2 Aug
classic
20SVK002
Slovakia Trophy 2020
  Slnava
html
pdf
31 Jul/2 Aug
classic
20RUS001
Moscow Region Istra
  Moscow Region, Sokolovskoe
html
pdf
30 Jul/2 Aug
classic
20GRE017
GREEK YOUTH & SENIORS NATIONALS 2020
  STRATOS LAKE AGRINIO
html
pdf
30 Jul/2 Aug
classic
20GRE012
GREEK OPEN NATIONALS 2020
  STRATOS LAKE AGRINIO
html
pdf
25/26 Jul
classic
20NOR008
NM Open
  Slåstad VSK
html
pdf
25/26 Jul
classic
20FRA038
Challenge Orthezien
  Orthez

pdf
25/26 Jul
classic
20FRA0019
Magic Cup
  Grez sur Loing
html
pdf
25/26 Jul
classic
20DEN003
Open Danish Nationals
  Vallensbæk Vandskiklub
html
pdf
24/25 Jul
classic
20NOR007
NM Aldersbestemt
  Slåstad VSK
html
pdf
23/25 Jul
classic
20SWE004
Malibu 3-round Slalom
  Karlstad Örsholmstjärn
html
pdf
23/24 Jul
classic
20DEN002
Danish Nationals Special
  Vallensbæk Vandskiklub
html
pdf
18/19 Jul
classic
20HUN001
V4 Slalom Cup
  Sylvia Lake
html
pdf
18/19 Jul
classic
20CZE010
POHÁR SLAVOJE PLZEÒ - závod do 12 let
  Hracholusky

18/19 Jul
classic
20CZE001
POHÁR SLAVOJE PLZEÒ
  Hracholusky
html
pdf
18 Jul
classic
20SWE003
Sydsvenska Mästerskapen 2020
  Svanen
html
18 Jul
classic
20NOR002
Slåstad Junior 2020
  Slåstad VSK
html
pdf
10/12 Jul
classic
20BLR003
Belarus Open Youth Championships 2020
  Belarus, Novopolotsk, Genov Water Ski School, Liuchovo Lake
html
pdf
4/5 Jul
classic
20SWE001
West Coast Open 2020
  Ulasjön, Bollebygd
html
pdf
4/5 Jul
classic
20SVK003
Pohar Interu 2020
  Blatne
html
pdf
2 Jul
classic
20NOR012
Slåstad Junior Jump 3
  SlÃ¥stad VSK
html
pdf
27/28 Jun
classic
20NOR006
Slåstad Open
  Siap, Skarnes, Norway
html
pdf
27/28 Jun
classic
20CZE005
Moravia Cup
  Oleksovice
html
pdf
27 Jun
classic
20SWE010
Strömsnäs Open
  VSK Svanen
html
23 Jun
classic
20NOR005
Tirsdagscup 4
  Slåstad VSK
html
pdf
9 Jun
classic
20NOR004
Tirsdagscup 3
  Slåstad VSK
html
pdf
26 May
classic
20NOR003
Tirsdagscup 2
  Slåstad VSK
html
pdf
12 May
classic
20NOR001
Tirsdagscup 1
  Slåstad VSK
html
pdf
9/13 Apr
classic
20AUS104
Australian Nationals Cancelled due to Coronaviris
  Max Kirwan Lakes Mulwala

14 Mar
classic
20NAM002
NAMIBIAN NATIONALS 2020
  VON BACH DAM
html
pdf
6/9 Mar
classic
20AUS316
Moomba Masters 2020
  Yarra River

5/9 Mar
classic
20AUS315
2020 Moomba Night Jump & Slalom
  Yarra River Melbourne

4/5 Mar
classic
20AUS314
Junior Moomba 2020
  Yarra River Melbourne

22/23 Feb
classic
20AUS228
Stoney Park February 22nd Tournament
  Stoney Park

6/9 Feb
classic
19NZL29
Aussie Kiwi 2020
  Lake Crichton

1/2 Feb
classic
20AUS218
Stoney Park Febuary Pick & Choose
  Stoney Park

18/19 Jan
classic
20AUS100
Australian Junior Masters
  Stoney Park NSW Australia

11/12 Jan
classic
20RSA001
KYSNA PORTLAND 2020
  PORTLAND LAKE,KNYSNA
html
pdf
11 Jan
classic
20NAM01
NWSC JANUARY 2020
  VON BACH DAM
html
pdf
17/18 Dec 2019
classic
20CHI006
Fun Tastic IV
  Lago Valle Maipo

30 Nov/1 Dec 2019
classic
19RSA432
Limpopo
  Ski World

30 Nov/1 Dec 2019
classic
19COL14
IV Abierto Nacional de Esquí Náutico
  La Pradera de Potosí

22/25 Nov 2019
classic
19COL13
XXI Juegos Deportivos Nacionales - Overall
  Escuala Naval Manzanillo

22/25 Nov 2019
classic
19COL12
XXI Juegos Deportivos Nacionales
  Escuala Naval Manzanillo

2/3 Nov 2019
classic
20AUS502
Big Red Masters Series 2 Rd 2
  Berry Springs NT

2/3 Nov 2019
classic
19CYP001
15th Cyprus Cup
  Polemidia Dam, Limassol
html
pdf
2 Nov 2019
classic
19SWE071
Ymers Cup 2019
  Tunsätter Nyköping


www.iwwfed-ea.org International Waterski and Wakeboard Federation - Europe - Africa, Bekersveld 9, 2630 Aartselaar, Belgium copyright © iwwf-ea - all rights reserved