International Waterski and Wakeboard Federation
Europe - Africa Confederation

Competitions results and ranking lists

 
iwwfed-ea.org: Grand Prix of the Cable - European Cup 2010


Poland, Szczecinek


Tournament

  Time table & start lists
  List of participants

Results

  Junior Girls under 15 Slalom
  Junior Girls under 15 Tricks
  Junior Girls under 15 Jump
  Junior Girls under 15 Overall

  Junior Boys under 15 Slalom
  Junior Boys under 15 Tricks
  Junior Boys under 15 Jump
  Junior Boys under 15 Overall

  Junior Girls under 19 Slalom
  Junior Girls under 19 Tricks
  Junior Girls under 19 Jump
  Junior Girls under 19 Overall

  Junior Boys under 19 Slalom
  Junior Boys under 19 Tricks
  Junior Boys under 19 Jump
  Junior Boys under 19 Overall

  Open Ladies Slalom
  Open Ladies Tricks
  Open Ladies Jump
  Open Ladies Overall

  Open Men Slalom
  Open Men Tricks
  Open Men Jump
  Open Men Overall
Grand Prix of the Cable - European Cup 2010
Poland, Szczecinek - 23/25 Jul 2010 2010

Grand Prix of the Cable - European Cup 2010 - Individual classification

Grand Prix of the Cable - European Cup 2010

Junior Girls under 19 Slalom Results

Homologation: Ranking List - 2010-07-23 - 2010-07-25
  Bib Name Country Preliminary Final Pts Overall
1 (11) Van De Crommert Linda NED 2,00/52   0,00 1000,00
2 (26) Kuzbiel Aleksandra POL 5,00/46   0,00 763,16
2 (9) Tomanova Katerina CZE 5,00/46   0,00 763,16
4 (60) Kusiak Ada POL 3,00/34   0,00 78,95
4 (45) Otremba Anna POL 3,00/34   0,00 78,95
6 (56) Gogola Aleksandra POL 1,25/34   0,00 32,89
7 (12) Brulinska Paulina POL 1,00/34   0,00 26,32

Junior Boys under 19 Slalom Results

Homologation: Ranking List - 2010-07-23 - 2010-07-25
  Bib Name Country Preliminary Final Pts Overall
1 (71) Vasko Alexander SVK 5,00/58/18.25   0,00 1000,00
2 (69) Szasz Jakub SVK 4,50/58/18.25   0,00 989,36
3 (70) Brezovsky Peter SVK 4,50/55/18.25   0,00 861,70
4 (16) Klos Adam POL 3,00/55/18.25   0,00 829,79
5 (20) Andracki Dawid POL 5,50/52   0,00 755,32
6 (67) Basinski Mikhail BLR 5,25/52   0,00 750,00
7 (21) Domanski Rafal POL 4,00/52   0,00 723,40
7 (19) Ulanowicz Olaf POL 4,00/52   0,00 723,40
9 (15) Boisnard Niels NED 3,00/52   0,00 702,13
10 (27) Ostrwski Krzysztof POL 4,00/46   0,00 468,09
11 (28) Ostrowski Eryk POL 5,00/43   0,00 361,70
12 (440) Chladek Lukas CZE 5,00/37   0,00 106,38
12 (8) Loudil Marek CZE 5,00/37   0,00 106,38
14 (43) Swietek Pavel POL 4,50/37   0,00 95,74
15 (31) Biegunski Sebastian POL 3,00/37   0,00 63,83
15 (47) Kowalczyk Tadeusz POL 3,00/37   0,00 63,83
17 (33) Kreft Michal POL 2,25/37   0,00 47,87

Open Ladies Slalom Results

Homologation: Ranking List - 2010-07-23 - 2010-07-25
  Bib Name Country Preliminary Final Pts Overall
1 (54) Mazurkiewicz Justyna POL 2,50/55/18.25   0,00 1000,00
2 (41`) Mos Anna POL 0,50/55/18.25   0,00 955,06
3 (62) Smolen Agata POL 3,00/49   0,00 741,57
4 (53) Gogola Anna POL 0,00/49   0,00 674,16

Open Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 2010-07-23 - 2010-07-25
  Bib Name Country Preliminary Final Pts Overall
1 (42) Kazek Dawid POL 4,00/58/18.25   0,00 1000,00
2 (63) Bernatowicz Krzysztov POL 1,00/58/18.25   0,00 934,78
3 (68) Hribik Miroslav SVK 5,00/52   0,00 760,87
4 (65) Rutkowski Jakub POL 4,00/52   0,00 739,13
5 (17) Kwapien Mariusz POL 3,25/52   0,00 722,83
6 (39) Hugues Piotr POL 3,00/52   0,00 717,39
7 (44) Pieczonka Bartosz POL 2,50/52   0,00 706,52
8 (22) Milewski Maciej POL 2,25/52   0,00 701,09
9 (57) Naorniakowski Marek POL 5,00/49   0,00 630,43
10 (58) Flisiak Michal POL 4,50/37   0,00 97,83
11 (38) Galinowski Jan POL 3,50/37   0,00 76,09

Junior Girls under 15 Tricks Results

Homologation: Ranking List - 2010-07-23 - 2010-07-25
  Bib Name Country Preliminary Final Pts Overall
1 (75) Zakharkevich Katherina BLR 2290   0 1000,00
2 (77) Setchanka Volha BLR 1870   0 816,59
3 (7) Starkova Rebeka CZE 1390   0 606,99
4 (66) Rutkowska Malgorzata POL 860   0 375,55
5 (80) Splichalova Andrea CZE 820   0 358,08
6 (6) Klementova Bara CZE 580   0 253,28
7 (74) Cseploova Veronika SVK 480   0 209,61
7 (50) Konarska Patrycja POL 480   0 209,61
9 (61) Wozniak Idalia POL 280   0 122,27
10 (48) Morzydusza Adrianna POL 240   0 104,80
10 (79) Splichalova Denisa CZE 240   0 104,80
12 (14) Raczkowska Izabela POL 180   0 78,60
13 (78) Balonova Pavlina CZE 100   0 43,67
14 (36) Cyl Ewelina POL 20   0 8,73

Junior Boys under 15 Tricks Results

Homologation: Ranking List - 2010-07-23 - 2010-07-25
  Bib Name Country Preliminary Final Pts Overall
1 (76) Shpak Stsiapan BLR 3320   0 1000,00
2 (72) Hynek Radovan SVK 2630   0 792,17
3 (73) Kerpcsar Juraj SVK 1900   0 572,29
4 (37) Borysewicz Kamil POL 1770   0 533,13
5 (64) Oronowicz Jakub POL 1440   0 433,73
6 (23) Zawadzki Erwin POL 1070   0 322,29
7 (55) Gogola Wojciech POL 720   0 216,87
8 (25) Kulbacki Karol POL 640   0 192,77
9 (2) Boisnard Loic NED 540   0 162,65
10 (59) Grzesiak Mateusz POL 480   0 144,58
11 (49) Lata Dominik POL 360   0 108,43
12 (18) Zawadzki Konrad POL 300   0 90,36
13 (46) Kowalczyk Krysztof POL 100   0 30,12

Junior Girls under 19 Tricks Results

Homologation: Ranking List - 2010-07-23 - 2010-07-25
  Bib Name Country Preliminary Final Pts Overall
1 (9) Tomanova Katerina CZE 1970   0 1000,00
2 (11) Van De Crommert Linda NED 970   0 492,39
3 (56) Gogola Aleksandra POL 860   0 436,55
4 (12) Brulinska Paulina POL 580   0 294,42
5 (60) Kusiak Ada POL 120   0 60,91
5 (45) Otremba Anna POL 120   0 60,91
7 (26) Kuzbiel Aleksandra POL 0   0  

Junior Boys under 19 Tricks Results

Homologation: Ranking List - 2010-07-23 - 2010-07-25
  Bib Name Country Preliminary Final Pts Overall
1 (43) Swietek Pavel POL 4760   0 1000,00
2 (67) Basinski Mikhail BLR 3840   0 806,72
3 (440) Chladek Lukas CZE 3600   0 756,30
4 (71) Vasko Alexander SVK 2930   0 615,55
5 (69) Szasz Jakub SVK 2560   0 537,82
6 (19) Ulanowicz Olaf POL 1910   0 401,26
7 (8) Loudil Marek CZE 1560   0 327,73
8 (70) Brezovsky Peter SVK 1470   0 308,82
9 (47) Kowalczyk Tadeusz POL 880   0 184,87
10 (21) Domanski Rafal POL 810   0 170,17
11 (20) Andracki Dawid POL 580   0 121,85
12 (16) Klos Adam POL 430   0 90,34
13 (33) Kreft Michal POL 420   0 88,24
14 (15) Boisnard Niels NED 200   0 42,02

Open Ladies Tricks Results

Homologation: Ranking List - 2010-07-23 - 2010-07-25
  Bib Name Country Preliminary Final Pts Overall
1 (54) Mazurkiewicz Justyna POL 2200   0 1000,00
2 (41`) Mos Anna POL 1670   0 759,09
3 (53) Gogola Anna POL 930   0 422,73
4 (62) Smolen Agata POL 260   0 118,18

Open Men Tricks Results

Homologation: Ranking List - 2010-07-23 - 2010-07-25
  Bib Name Country Preliminary Final Pts Overall
1 (42) Kazek Dawid POL 5030   0 1000,00
2 (68) Hribik Miroslav SVK 4640   0 922,47
3 (63) Bernatowicz Krzysztov POL 4400   0 874,75
4 (44) Pieczonka Bartosz POL 2570   0 510,93
5 (38) Galinowski Jan POL 1420   0 282,31
6 (17) Kwapien Mariusz POL 1120   0 222,66
7 (58) Flisiak Michal POL 780   0 155,07
8 (22) Milewski Maciej POL 450   0 89,46
9 (39) Hugues Piotr POL 340   0 67,59

www.iwwfed-ea.org International Waterski and Wakeboard Federation - Europe - Africa, Bekersveld 9, 2630 Aartselaar, Belgium copyright © iwwf-ea - all rights reserved