International Waterski and Wakeboard Federation
Europe - Africa Confederation

Competitions results and ranking lists

 
iwwfed-ea.org: Majstrovstva SR




Ko?ice


Tournament

Jury panel
Time table & start lists

Results

Women Slalom OPEN
Women Tricks OPEN
Women Jump OPEN
Women Overall OPEN

Men Slalom OPEN
Men Tricks OPEN
Men Jump OPEN
Men Overall OPEN

Junior Girls under 15 Slalom
Junior Girls under 15 Tricks
Junior Girls under 15 Jump
Junior Girls under 15 Overall

Junior Boys under 15 Slalom
Junior Boys under 15 Tricks
Junior Boys under 15 Jump
Junior Boys under 15 Overall

Junior Boys under 19 Slalom
Junior Boys under 19 Tricks
Junior Boys under 19 Jump
Junior Boys under 19 Overall

All results (pdf)
Majstrovstva SR
Košice - 7/8 Oct 2017

Majstrovstva SR - Individual classification

Majstrovstva SR

Junior Girls under 15 Slalom Results

Homologation: Normal - 7. 10. 2017 - 8. 10. 2017
  Name Club   Youth Preliminary Youth Final      
1 Fedorova Lucia TXK
SVK
 
1,50/55/14.25 2,00/55/13.00      
2 Csokasova Nika TXK
SVK
 
5,00/55/18.25 5,50/55/18.25      
3 Pokorna Ella TXK
SVK
 
5,00/49 3,00/55/18.25      
4 Luptakova Patricia TXK
SVK
 
4,00/52 3,00/52      
5 Vrazelova Sarka TXK
SVK
 
2,00/55/18.25 1,50/52      
6 Luptakova Kristina TXK
SVK
 
3,00/49 1,00/52      
7 Sablaturova Ema TXK
SVK
 
5,50/46        
8 Csokasova Zuzana TXK
SVK
 
4,50/46        
9 Vaskova Sara TXK
SVK
 
3,00/31        
10 Stroncekova Alexandra TXK
SVK
 
5,00/28        
11 Strbakova Alexandra TXK
SVK
 
6,00/25        

Junior Boys under 15 Slalom Results

Homologation: Normal - 7. 10. 2017 - 8. 10. 2017
  Name Club   Youth Preliminary Youth Final      
1 Saxa Samuel TXK
SVK
 
2,00/58/10.75 2,50/58/11.25      
2 Zambory Tobias TXK
SVK
 
2,50/58/13.00 2,50/58/13.00      
3 Pokorny Ronald TXK
SVK
 
3,50/52 2,00/52      
4 Ochotnícky Alex TXK
SVK
 
3,00/49 1,00/49      
5 Ochotnícky Viliam TXK
SVK
 
1,00/31 4,00/28      
6 Elias Adrian TXK
SVK
 
1,00/25        

Junior Boys under 19 Slalom Results

Homologation: Normal - 7. 10. 2017 - 8. 10. 2017
  Name Club   Youth Preliminary Youth Final      
1 Muransky Jakub TXK
SVK
 
4,00/58/18.25 4,25/58/18.25      
2 Vasko Daniel TXK
SVK
 
5,50/37 5,00/37      

Women Slalom OPEN Results

Homologation: Normal - 7. 10. 2017 - 8. 10. 2017
  Name Club   Open Preliminary Open Final      
1 Fedorova Lucia TXK
SVK
 
2,00/55/12.00 6,00/55/14.25      
2 Csokasova Nika TXK
SVK
 
4,00/55/18.25 2,00/55/14.25      
3 Vrazelova Sarka TXK
SVK
 
1,50/52 4,50/52      
4 Luptakova Patricia TXK
SVK
 
5,00/49 3,50/52      
5 Luptakova Kristina TXK
SVK
 
4,00/52 3,00/52      
6 Sablaturova Ema TXK
SVK
 
2,00/49        
7 Csokasova Zuzana TXK
SVK
 
4,00/46        

Men Slalom OPEN Results

Homologation: Normal - 7. 10. 2017 - 8. 10. 2017
  Name Club   Open Preliminary Open Final      
1 Saxa Samuel TXK
SVK
 
4,50/58/10.75 1,00/58/10.75      
2 Brezovsky Peter TXK
SVK
 
1,00/58/12.00 2,50/58/13.00      
3 Vasko Daniel TXK
SVK
 
2,00/58/12.00 5,00/58/14.25      
4 Zambory Tobias TXK
SVK
 
3,00/58/13.00 3,50/58/14.25      
5 Szasz Jakub TXK
SVK
 
1,00/58/14.25 1,50/58/16.00      
6 Muransky Jakub TXK
SVK
 
2,50/58/18.25        
7 Ochotnícky Alex TXK
SVK
 
0,50/49        

Junior Girls under 15 Tricks Results

Homologation: Normal - 7. 10. 2017 - 8. 10. 2017
  Name Club   Youth Preliminary Youth Final      
1 Fedorova Lucia TXK
SVK
 
2450 2850      
2 Csokasova Nika TXK
SVK
 
2220 2270      
3 Pokorna Ella TXK
SVK
 
590 590      
4 Csokasova Zuzana TXK
SVK
 
290 410      
5 Sablaturova Ema TXK
SVK
 
290 200      
6 Luptakova Patricia TXK
SVK
 
200        
6 Vrazelova Sarka TXK
SVK
 
200        
8 Luptakova Kristina TXK
SVK
 
160        

Junior Boys under 15 Tricks Results

Homologation: Normal - 7. 10. 2017 - 8. 10. 2017
  Name Club   Youth Preliminary Youth Final      
1 Saxa Samuel TXK
SVK
 
2970 3110      
2 Zambory Tobias TXK
SVK
 
2410 3060      
3 Pokorny Ronald TXK
SVK
 
340 770      

Junior Boys under 19 Tricks Results

Homologation: Normal - 7. 10. 2017 - 8. 10. 2017
  Name Club   Youth Preliminary Youth Final      
1 Vasko Daniel TXK
SVK
 
3810 4860      

Women Tricks OPEN Results

Homologation: Normal - 7. 10. 2017 - 8. 10. 2017
  Name Club   Open Preliminary Open Final      
1 Fedorova Lucia TXK
SVK
 
2450 2740      
2 Csokasova Nika TXK
SVK
 
2470 2580      
3 Luptakova Patricia TXK
SVK
 
250 410      
4 Csokasova Zuzana TXK
SVK
 
350 290      
5 Luptakova Kristina TXK
SVK
 
260 200      
6 Sablaturova Ema TXK
SVK
 
200        
6 Vrazelova Sarka TXK
SVK
 
200        

Men Tricks OPEN Results

Homologation: Normal - 7. 10. 2017 - 8. 10. 2017
  Name Club   Open Preliminary Open Final      
1 Vasko Daniel TXK
SVK
 
4860 5110      
2 Szasz Jakub TXK
SVK
 
5380 3550      
3 Brezovsky Peter TXK
SVK
 
2530 3180      
4 Saxa Samuel TXK
SVK
 
2220 2560      
5 Zambory Tobias TXK
SVK
 
2510 2410      

Junior Girls under 15 Jump Results

Homologation: Normal - 7. 10. 2017 - 8. 10. 2017
  Name Club   Youth Preliminary Youth Final      
1 Csokasova Nika TXK
SVK
 
29,9m 29,2m      

Junior Boys under 15 Jump Results

Homologation: Normal - 7. 10. 2017 - 8. 10. 2017
  Name Club   Youth Preliminary Youth Final      
1 Zambory Tobias TXK
SVK
 
35,5m 32,6m      
2 Saxa Samuel TXK
SVK
 
32,9m 31,8m      

Junior Boys under 19 Jump Results

Homologation: Normal - 7. 10. 2017 - 8. 10. 2017
  Name Club   Youth Preliminary Youth Final      
1 Vasko Daniel TXK
SVK
 
43,4m 46,4m      
2 Muransky Jakub TXK
SVK
 
25,8m 25,3m      

Women Jump OPEN Results

Homologation: Normal - 7. 10. 2017 - 8. 10. 2017
  Name Club   Open Preliminary Open Final      
1 Csokasova Nika TXK
SVK
 
28,0m 30,4m      

Men Jump OPEN Results

Homologation: Normal - 7. 10. 2017 - 8. 10. 2017
  Name Club   Open Preliminary Open Final      
1 Vasko Daniel TXK
SVK
 
37,2m 40,4m      
2 Zambory Tobias TXK
SVK
 
32,7m 35,5m      
3 Saxa Samuel TXK
SVK
 
31,3m 32,5m      

Junior Girls under 15 Overall Results

- 7. 10. 2017 - 8. 10. 2017
  Name Club   Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1 Csokasova Nika TXK
SVK
 
-15 F 732,14 778,95 1023,97 2734,40
2 Fedorova Lucia TXK
SVK
 
-15 F 883,93 859,65   2000,00
3 Pokorna Ella TXK
SVK
 
-15 F 696,43 207,02   903,45
4 Vrazelova Sarka TXK
SVK
 
-15 F 678,57 70,18   849,31
5 Luptakova Patricia TXK
SVK
 
-15 F 607,14 70,18   768,50
6 Luptakova Kristina TXK
SVK
 
-15 F 482,14 56,14   610,76
7 Sablaturova Ema TXK
SVK
 
-15 F 419,64 101,75   593,12
8 Csokasova Zuzana TXK
SVK
 
-15 F 401,79 101,75   572,92

Junior Boys under 15 Overall Results

- 7. 10. 2017 - 8. 10. 2017
  Name Club   Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1 Saxa Samuel TXK
SVK
 
-15 M 1000,00 1000,00 975,46 2975,46
2 Zambory Tobias TXK
SVK
 
-15 M 824,82 983,92 1000,00 2808,74
3 Pokorny Ronald TXK
SVK
 
-15 M 379,56 247,59   627,15

Junior Boys under 19 Overall Results

- 7. 10. 2017 - 8. 10. 2017
  Name Club   Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1 Vasko Daniel TXK
SVK
 
-19 M   783,95 917,58 2000,00
2 Muransky Jakub TXK
SVK
 
-19 M 992,70   434,07 1473,05

Women Overall OPEN Results

- 7. 10. 2017 - 8. 10. 2017
  Name Club   Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1 Csokasova Nika TXK
SVK
 
-15 F 925,93 941,61 1000,00 2867,54

Men Overall OPEN Results

- 7. 10. 2017 - 8. 10. 2017
  Name Club   Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1 Vasko Daniel TXK
SVK
 
-19 M 643,84 1000,00 856,34 2500,18
2 Saxa Samuel TXK
SVK
 
-15 M 1000,00 500,98 915,49 2416,47
3 Zambory Tobias TXK
SVK
 
-15 M 780,82 491,19 921,13 2211,64

www.iwwfed-ea.org International Waterski and Wakeboard Federation - Europe - Africa, Bekersveld 9, 2630 Aartselaar, Belgium copyright © iwwf-ea - all rights reserved