International Waterski and Wakeboard Federation
Europe - Africa Confederation

Competitions results and ranking lists

 
iwwfed-ea.org: Silesia Cup 2009


Sosina lake Jaworzno

  map of site

Results

  Open Women Slalom
  Open Women Tricks
  Open Women Jump
  Open Women Overall

  Open Men Slalom
  Open Men Tricks
  Open Men Jump
  Open Men Overall

  Under 17 Girls Slalom
  Under 17 Girls Tricks
  Under 17 Girls Jump
  Under 17 Girls Overall

  Under 17 Boys Slalom
  Under 17 Boys Tricks
  Under 17 Boys Jump
  Under 17 Boys Overall
Silesia Cup 2009
Sosina lake Jaworzno - 13/14 Jun 2009 2009

Silesia Cup 2009 - Individual classification

Silesia Cup 2009

Under 17 Boys Slalom Results

Homologation: Ranking List - 13.6.2009 - 14.6.2009
  Name Club Country Preliminary Final Overall
1 Labkovich Ilya GWSK BLR 5,00/58/18.25 2,50/58/16.00 1000,00
2 Swietek Pawel ZEF POL 2,50/37 1,50/52 623,76

Under 17 Girls Slalom Results

Homologation: Ranking List - 13.6.2009 - 14.6.2009
  Name Club Country Preliminary Final Overall
1 Henova Nina GWSK BLR 3,00/52 1,50/52 1000,00
2 Rutkowska Malgorzata AKS POL 0,50/34 2,00/43 512,82

Open Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 13.6.2009 - 14.6.2009
  Name Club Country Preliminary Final Overall
1 Pieczonka Bartosz ZEF POL 3,00/58/18.25 3,25/58/16.00 1000,00
2 Kakorych Dzianis GWSK BLR 3,50/58/18.25 1,50/58/16.00 965,85
3 Rutkowski Jakub AKS POL 5,00/55/18.25 3,00/58/18.25 878,05
4 Naorniakowski Tomasz SLA POL 3,50/55/18.25 4,25/55/18.25 785,37
5 Naorniakowski Marek SLA POL 3,50/52 3,50/55/18.25 770,73
6 Witek Michal BOR POL 2,00/52   624,39
7 Grutza Martin BRH GER 4,50/37   87,80
8 Puznowski Piotr AZS POL 4,00/37   78,05

Open Women Slalom Results

Homologation: Ranking List - 13.6.2009 - 14.6.2009
  Name Club Country Preliminary Final Overall
1 Dymant Iryna OLIMP BLR 1,50/55/14.25 1,00/55/12.00 1000,00
2 Rabchun Aliaksandra OLIMP BLR 0,50/55/13.00 2,50/55/13.00 932,84
3 Pavlova Olga OLIMP BLR 5,00/55/14.25 2,00/55/13.00 925,37
4 Mos Anna ZEF POL 2,50/55/16.00 1,00/55/14.25 820,90
5 Karabanava Maryia OLIMP BLR 3,50/55/16.00 2,50/55/18.25 768,66
6 Gogola Anna BOR POL 2,50/52   574,63
7 Janczuk Marta SLA POL 5,25/34   78,36
8 Gogola Aleksandra BOR POL 0,50/34   7,46

Under 17 Boys Tricks Results

Homologation: Ranking List - 13.6.2009 - 14.6.2009
  Name Club Country Preliminary Final Overall
1 Labkovich Ilya GWSK BLR 7340 7340 1000,00
2 Anufryieu Ales OLIMP BLR 3150 3670 500,00
3 Maroz Danila OLIMP BLR 3640 3330 495,91
4 Zhukov Roman OLIMP BLR 2600 3280 446,87
5 Swietek Pawel ZEF POL 3110 2660 423,71
6 Vauchok Uladzislau OLIMP BLR 2040   277,93
7 Gogola Wojciech BOR POL 1120   152,59

Under 17 Girls Tricks Results

Homologation: Ranking List - 13.6.2009 - 14.6.2009
  Name Club Country Preliminary Final Overall
1 Valodzkina Aliaksandra OLIMP BLR 3760 3760 1000,00
2 Henova Hanna GWSK BLR 1750 3200 851,06
3 Henova Nina GWSK BLR 2210 2390 635,64
4 Rutkowska Malgorzata AKS POL 740   196,81
5 Konczewska Kasia BOR POL 0    

Open Men Tricks Results

Homologation: Ranking List - 13.6.2009 - 14.6.2009
  Name Club Country Preliminary Final Overall
1 Kakorych Dzianis GWSK BLR 5100 6770 1000,00
2 Grutza Martin BRH GER 4090 4090 604,14
3 Pieczonka Bartosz ZEF POL 3600 3570 531,76
4 Naorniakowski Tomasz SLA POL 1320 1690 249,63
5 Witek Michal BOR POL 580 760 112,26

Open Women Tricks Results

Homologation: Ranking List - 13.6.2009 - 14.6.2009
  Name Club Country Preliminary Final Overall
1 Pavlova Olga OLIMP BLR 6720 6230 1000,00
2 Mos Anna ZEF POL 5210 5100 775,30
3 Karabanava Maryia OLIMP BLR 3470 3370 516,37
4 Begun Anna OLIMP BLR 3650 3340 543,15
5 Gogola Anna BOR POL 2560 2170 380,95
6 Dymant Iryna OLIMP BLR 1490   221,73
7 Gogola Aleksandra BOR POL 790   117,56
8 Janczuk Marta SLA POL 140   20,83

Under 17 Boys Jump Results

Homologation: Ranking List - 13.6.2009 - 14.6.2009
  Name Club Country Preliminary Overall
1 Swietek Pawel ZEF POL 22,8m 1000,00

Under 17 Girls Jump Results

Homologation: Ranking List - 13.6.2009 - 14.6.2009
  Name Club Country Preliminary Overall
1 Rutkowska Malgorzata AKS POL 18,0m 1000,00

Open Men Jump Results

Homologation: Ranking List - 13.6.2009 - 14.6.2009
  Name Club Country Preliminary Overall
1 Rutkowski Jakub AKS POL 44,1m 1000,00
2 Pieczonka Bartosz ZEF POL 33,7m 695,01
3 Grutza Martin BRH GER 28,3m 536,66
4 Naorniakowski Tomasz SLA POL 26,8m 492,67

Open Women Jump Results

Homologation: Ranking List - 13.6.2009 - 14.6.2009
  Name Club Country Preliminary Overall
1 Pavlova Olga OLIMP BLR 34,2m 1000,00
2 Dymant Iryna OLIMP BLR 28,4m 760,33
3 Rabchun Aliaksandra OLIMP BLR 27,3m 714,88
4 Gogola Anna BOR POL 25,5m 640,50
5 Mos Anna ZEF POL 23,2m 545,45

Under 17 Boys Overall Results

- 13.6.2009 - 14.6.2009
  Name Club Country Slalom Tricks Jump Overall
1 Swietek Pawel ZEF POL 623,76 423,71 1000,00 2047,47

Under 17 Girls Overall Results

- 13.6.2009 - 14.6.2009
  Name Club Country Slalom Tricks Jump Overall
1 Rutkowska Malgorzata AKS POL 512,82 196,81 1000,00 1709,63

Open Men Overall Results

- 13.6.2009 - 14.6.2009
  Name Club Country Slalom Tricks Jump Overall
1 Pieczonka Bartosz ZEF POL 1000,00 531,76 695,01 2226,77
2 Naorniakowski Tomasz SLA POL 785,37 249,63 492,67 1527,67
3 Grutza Martin BRH GER 87,80 604,14 536,66 1228,60

Open Women Overall Results

- 13.6.2009 - 14.6.2009
  Name Club Country Slalom Tricks Jump Overall
1 Pavlova Olga OLIMP BLR 925,37 1000,00 1000,00 2925,37
2 Mos Anna ZEF POL 820,90 775,30 545,45 2141,65
3 Dymant Iryna OLIMP BLR 1000,00 221,73 760,33 1982,06
4 Gogola Anna BOR POL 574,63 380,95 640,50 1596,08

www.iwwfed-ea.org International Waterski and Wakeboard Federation - Europe - Africa, Bekersveld 9, 2630 Aartselaar, Belgium copyright © iwwf-ea - all rights reserved