International Waterski and Wakeboard Federation
Europe - Africa Confederation

Competitions results and ranking lists

 
iwwfed-ea.org: Silesia Cup


Sosina lake in Jaworzno


Results

  Under 17 Girls Slalom
  Under 17 Girls Tricks
  Under 17 Girls Jump
  Under 17 Girls Overall

  Under 17 Boys Slalom
  Under 17 Boys Tricks
  Under 17 Boys Jump
  Under 17 Boys Overall

  Open Ladies Slalom
  Open Ladies Tricks
  Open Ladies Jump
  Open Ladies Overall

  Open Men Slalom
  Open Men Tricks
  Open Men Jump
  Open Men Overall
Silesia Cup
Sosina lake in Jaworzno - 12/13 Jun 2010 2010

Silesia Cup - Individual classification

Silesia Cup

Under 17 Girls Slalom Results

Homologation: Ranking List - 12.6.2010 - 13.6.2010
  Name Country   Club Preliminary Final   Overall
1 Rutkowska Malgorzata POL POL AKS 2,00/52     1000,00

Open Ladies Slalom Results

Homologation: Ranking List - 12.6.2010 - 13.6.2010
  Name Country   Club Preliminary Final   Overall
1 Dymant Iryna BLR BLR OLIMP 3,50/55/13.00 3,00/55/13.00   933,82
2 Pavlova Olga BLR BLR OLIMP 4,00/55/13.00 5,00/55/14.25   941,18
3 Rabchun Aliaksandra BLR BLR OLIMP 2,00/55/12.00 4,50/55/14.25   1000,00
4 Mazurkiewicz Justyna POL POL ZEF 1,00/55/14.25 5,00/55/16.00   808,82
5 Mos Anna POL POL ZEF 2,50/55/16.00 5,00/55/16.00   779,41
6 Begun Anna BLR BLR OLIMP 3,00/55/18.25     661,76
7 Gogola Anna POL POL BOR 4,50/52     595,59
8 Smolen Agata POL POL SKI 2,50/52     566,18
9 Gogola Aleksandra POL POL BOR 4,00/49     500,00

Under 17 Boys Slalom Results

Homologation: Ranking List - 12.6.2010 - 13.6.2010
  Name Country   Club Preliminary Final   Overall
1 Borysewicz Kamil POL POL AKS 3,50/58/16.00 2,50/58/14.25   1000,00
2 Swietek Pawel POL POL ZEF 3,50/55/18.25 4,50/55/18.25   716,81
3 Kowalczyk Tadeusz POL POL ZEF 1,50/52 4,50/49   557,52
4 Gogola Wojciech POL POL BOR 1,50/52 4,25/49   557,52
5 Kowalczyk Krzysztof POL POL ZEF 4,00/43 5,50/40   283,19

Open Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 12.6.2010 - 13.6.2010
  Name Country   Club Preliminary Final   Overall
1 Grutza Martin GER GER BRE 4,50/58/14.25 2,25/58/14.25   1000,00
2 Kazek Dawid POL POL ZEF 2,50/58/14.25 1,50/58/14.25   965,81
3 Presz Jan POL POL KKW 2,00/58/16.00 5,00/58/16.00   905,98
4 Pieczonka Bartosz POL POL ZEF 2,50/58/16.00 4,00/58/16.00   888,89
5 Hugues Piotr POL POL AKS 0,00/58/16.00     820,51
6 Bernatowicz Tomasz POL POL SKI 4,50/58/18.25     794,87
7 Naorniakowski Marek POL POL SLA 3,50/58/18.25     777,78
8 Witek Michal POL POL BOR 0,00/55/18.25     615,38
9 Flisiak Michal POL POL SKI 5,00/52     598,29
10 Kowalski Pawel POL POL PLA 3,00/37     51,28

Under 17 Girls Tricks Results

Homologation: Ranking List - 12.6.2010 - 13.6.2010
  Name Country   Club Preliminary Final   Overall
1 Konarska Patrycia POL POL ZEF 500 630   926,47
2 Rutkowska Malgorzata POL POL AKS 680 500   1000,00

Open Ladies Tricks Results

Homologation: Ranking List - 12.6.2010 - 13.6.2010
  Name Country   Club Preliminary Final   Overall
1 Dymant Iryna BLR BLR OLIMP 5530 5880   975,12
2 Pavlova Olga BLR BLR OLIMP 6030 5810   1000,00
3 Begun Anna BLR BLR OLIMP 5390 4940   893,86
4 Mazurkiewicz Justyna POL POL ZEF 3380 4640   769,49
5 Rabchun Aliaksandra BLR BLR OLIMP 3550 3450   588,72
6 Mos Anna POL POL ZEF 1950     323,38
7 Gogola Anna POL POL BOR 1780     295,19
8 Smolen Agata POL POL SKI 850     140,96
9 Gogola Aleksandra POL POL BOR 660     109,45

Under 17 Boys Tricks Results

Homologation: Ranking List - 12.6.2010 - 13.6.2010
  Name Country   Club Preliminary Final   Overall
1 Swietek Pawel POL POL ZEF 2960 2740   1000,00
2 Gogola Wojciech POL POL BOR 830 580   280,41
3 Borysewicz Kamil POL POL AKS 1490     503,38

Open Men Tricks Results

Homologation: Ranking List - 12.6.2010 - 13.6.2010
  Name Country   Club Preliminary Final   Overall
1 Kazek Dawid POL POL ZEF 5710 6890   1000,00
2 Grutza Martin GER GER BRE 2970 2810   431,06
3 Bernatowicz Tomasz POL POL SKI 2690 2740   397,68
4 Presz Jan POL POL KKW 3080 2500   447,02
5 Flisiak Michal POL POL SKI 1360     197,39
6 Pieczonka Bartosz POL POL ZEF 1210     175,62

Under 17 Girls Jump Results

Homologation: Ranking List - 12.6.2010 - 13.6.2010
  Name Country   Club Preliminary Final   Overall
1 Rutkowska Malgorzata POL POL AKS 24,2m 27,1m   1000,00

Open Ladies Jump Results

Homologation: Ranking List - 12.6.2010 - 13.6.2010
  Name Country   Club Preliminary Final   Overall
1 Pavlova Olga BLR BLR OLIMP 38,3m 38,9m   1000,00
2 Dymant Iryna BLR BLR OLIMP 34,9m 38,4m   984,33
3 Begun Anna BLR BLR OLIMP 31,6m 34,0m   846,39
4 Rabchun Aliaksandra BLR BLR OLIMP 27,5m 32,0m   783,70
5 Gogola Anna POL POL BOR 22,8m 28,2m   664,58
6 Smolen Agata POL POL SKI 20,8m     432,60

Under 17 Boys Jump Results

Homologation: Ranking List - 12.6.2010 - 13.6.2010
  Name Country   Club Preliminary Final   Overall
1 Borysewicz Kamil POL POL AKS 37,6m 36,8m   1000,00
2 Gogola Wojciech POL POL BOR 16,8m 19,7m   351,45

Open Men Jump Results

Homologation: Ranking List - 12.6.2010 - 13.6.2010
  Name Country   Club Preliminary Final   Overall
1 Hugues Piotr POL POL AKS 37,2m 39,1m   1000,00
2 Pieczonka Bartosz POL POL ZEF 36,4m 36,8m   920,96
3 Grutza Martin GER GER BRE 33,4m 34,6m   845,36
4 Kazek Dawid POL POL ZEF 31,4m     735,40

Under 17 Girls Overall Results

- 12.6.2010 - 13.6.2010
  Name Country   Club Slalom Tricks Jump Overall
1 Rutkowska Malgorzata POL POL AKS 1000,00 1000,00 1000,00 3000,00

Open Ladies Overall Results

- 12.6.2010 - 13.6.2010
  Name Country   Club Slalom Tricks Jump Overall
1 Pavlova Olga BLR BLR OLIMP 941,18 1000,00 1000,00 2941,18
2 Dymant Iryna BLR BLR OLIMP 933,82 975,12 984,33 2893,27
3 Begun Anna BLR BLR OLIMP 661,76 893,86 846,39 2402,01
4 Rabchun Aliaksandra BLR BLR OLIMP 1000,00 588,72 783,70 2372,42
5 Gogola Anna POL POL BOR 595,59 295,19 664,58 1555,36
6 Smolen Agata POL POL SKI 566,18 140,96 432,60 1139,74

Under 17 Boys Overall Results

- 12.6.2010 - 13.6.2010
  Name Country   Club Slalom Tricks Jump Overall
1 Borysewicz Kamil POL POL AKS 1000,00 503,38 1000,00 2503,38
2 Gogola Wojciech POL POL BOR 557,52 280,41 351,45 1189,38

Open Men Overall Results

- 12.6.2010 - 13.6.2010
  Name Country   Club Slalom Tricks Jump Overall
1 Kazek Dawid POL POL ZEF 965,81 1000,00 735,40 2701,21
2 Grutza Martin GER GER BRE 1000,00 431,06 845,36 2276,42
3 Pieczonka Bartosz POL POL ZEF 888,89 175,62 920,96 1985,47

www.iwwfed-ea.org International Waterski and Wakeboard Federation - Europe - Africa, Bekersveld 9, 2630 Aartselaar, Belgium copyright © iwwf-ea - all rights reserved