International Waterski and Wakeboard Federation
Europe - Africa Confederation

Competitions results and ranking lists

 
iwwfed-ea.org: International Mickey Mouse Trophy 2011


Omegna - ITALY

  map of site

Tournament

  Time table & start lists
  List of participants

Results

  Live results

  Under 14 Girls Slalom
  Under 14 Girls Tricks
  Under 14 Girls Overall

  Under 14 Boys Slalom
  Under 14 Boys Tricks
  Under 14 Boys Overall

  Overall Team classification
International Mickey Mouse Trophy 2011
Omegna - ITALY - 3/4 Sep 2011 2011

International Mickey Mouse Trophy 2011 - Individual classification

International Mickey Mouse Trophy 2011

Under 14 Girls Slalom Results

Homologation: Ranking List - 03/09/2011 - 04/09/2011
  Name Country   Categ. Round 1 Round 2   Overall
1 Pirri Beatrice ITA ITA -14 F 3,00/52 4,00/49   1000,00
2 Vrabcova Katerina CZE CZE -14 F 3,50/34 2,00/49   820,51
3 La Barbera Elena *ITA ITA -14 F 3,00/46 2,50/46   692,31
4 Roselli Guendalina ITA ITA -14 F 1,50/43 4,00/34   500,00
5 Vanni Calvello Gloria ITA ITA -14 F 4,00/40 2,50/37   410,26
6 Tagliati Greta ITA ITA -14 F 2,00/37 6,00/34   205,13
7 Oravcova Zuzana SVK SVK -14 F 4,00/34 1,00/37   179,49
8 Wolfisberg Emma SUI SUI -14 F 0,00/34 3,00/34   76,92
9 Burge Mara SUI SUI -14 F 1,50/34 0,50/34   38,46
10 Wolfisberg Pirjo SUI SUI -14 F 1,00/34 1,00/34   25,64
11 Luxor Sina Ashraf EGY EGY -14 F 0,00/34 0,00/34    
11 Mahmoud Raneem Hesham EGY EGY -14 F   0,00/34    
11 Wolfisberg Kirsi SUI SUI -14 F 0,00/34 0,00/34    

Under 14 Boys Slalom Results

Homologation: Ranking List - 03/09/2011 - 04/09/2011
  Name Country   Categ. Round 1 Round 2   Overall
1 Slansky Jan CZE CZE -14 M 3,50/55/18.25 4,00/55/18.25   1000,00
2 Caprioli Michele ITA ITA -14 M 3,00/55/18.25 5,00/34   975,00
3 Bellomo Davide ITA ITA -14 M 3,00/52 3,00/52   825,00
4 Riva Lorenzo ITA ITA -14 M 3,50/34 5,50/49   737,50
5 Di Bello Nicolas ITA ITA -14 M 2,00/49 2,00/49   650,00
6 La Malfa Alberto ITA ITA -14 M 5,00/34 4,50/46   562,50
7 Ghisi Ettore ITA ITA -14 M 3,00/46 0,50/46   525,00
8 Keusseoglou Alexis MON MON -14 M 1,00/34 3,00/46   525,00
9 Oravec Jakub SVK SVK -14 M 0,00/46 5,00/34   450,00
10 Zenoni Giorgio ITA ITA -14 M 0,50/40 3,00/43   375,00
11 Riolo Vincenzo ITA ITA -14 M 1,50/40 2,00/40   200,00
12 Galides Andreas CYP CYP -14 M 1,25/34 3,00/37   75,00
13 Oravec Samuel SVK SVK -14 M 1,00/34 1,50/34    
14 Papadopoulos Rodion CYP CYP -14 M 1,00/34 1,00/34    
15 Tawfik Youssef Tarek EGY EGY -14 M   0,00/34    

Under 14 Girls Tricks Results

Homologation: Ranking List - 03/09/2011 - 04/09/2011
  Name Country   Categ. Round 1 Round 2   Overall
1 Pirri Beatrice ITA ITA -14 F 3070 1400   1000,00
2 Vrabcova Katerina CZE CZE -14 F 1240 2020   657,98
3 Oravcova Zuzana SVK SVK -14 F 780 860   280,13
4 Wolfisberg Kirsi SUI SUI -14 F 600 660   214,98
5 Vanni Calvello Gloria ITA ITA -14 F 500 410   162,87
6 Tagliati Greta ITA ITA -14 F 360 500   162,87
7 La Barbera Elena *ITA ITA -14 F 280 410   133,55
8 Burge Mara SUI SUI -14 F 400 300   130,29
9 Roselli Guendalina ITA ITA -14 F 160 160   52,12
10 Wolfisberg Pirjo SUI SUI -14 F 80 80   26,06

Under 14 Boys Tricks Results

Homologation: Ranking List - 03/09/2011 - 04/09/2011
  Name Country   Categ. Round 1 Round 2   Overall
1 Slansky Jan CZE CZE -14 M 1290 2280
(Tie break: 1140)
  1000,00
2 Caprioli Michele ITA ITA -14 M 1940 2280
(Tie break: 1040)
  1000,00
3 La Malfa Alberto ITA ITA -14 M 1290 1500   657,89
4 Oravec Jakub SVK SVK -14 M 1440 980   631,58
5 Zenoni Giorgio ITA ITA -14 M 880 1230   539,47
6 Ghisi Ettore ITA ITA -14 M 860 1070   469,30
7 Riva Lorenzo ITA ITA -14 M 700 1050   460,53
8 Di Bello Nicolas ITA ITA -14 M 1010 630   442,98
9 Riolo Vincenzo ITA ITA -14 M 970 820   425,44
10 Oravec Samuel SVK SVK -14 M 660 520   289,47
11 Bellomo Davide ITA ITA -14 M 500 320   219,30

www.iwwfed-ea.org International Waterski and Wakeboard Federation - Europe - Africa, Bekersveld 9, 2630 Aartselaar, Belgium copyright © iwwf-ea - all rights reserved