International Waterski and Wakeboard Federation
Europe - Africa Confederation

Competitions results and ranking lists

 
iwwfed-ea.org: Memorial Maxe Stehna




M?lice


Tournament

Jury panel
Time table & start lists

Results


Under 12 Girls Slalom Zavod do 12
Under 12 Girls Tricks Zavod do 12

Under 12 Boys Slalom Zavod do 12
Under 12 Boys Tricks Zavod do 12

Under 12 Girls,Under 14 Girls Slalom
Under 12 Girls,Under 14 Girls Tricks

Under 12 Boys,Under 14 Boys Slalom
Under 12 Boys,Under 14 Boys Tricks

Under 17 Girls Slalom
Under 17 Girls Tricks

Under 17 Boys Slalom
Under 17 Boys Tricks

Open Ladies Slalom
Open Ladies Tricks

Open Men Slalom
Open Men Tricks
Memorial Maxe Stehna
Mělice - 16/17 Jun 2012 2012

Memorial Maxe Stehna - Individual classification

Memorial Maxe Stehna

Under 12 Girls Slalom Zavod do 12 Results

Homologation: Ranking List - 16.6.2012 - 17.6.2012
  Name Club Do 12 let - 1. k. Do 12 let - 2. k.      
1 Ledvinova Tereza SKP 1,00/28 2,00/28      

Under 12 Boys Slalom Zavod do 12 Results

Homologation: Ranking List - 16.6.2012 - 17.6.2012
  Name Club Do 12 let - 1. k. Do 12 let - 2. k.      
1 Kalina Ondrej VLS 1,50/43 4,25/49      
2 Marek Petr VLS 0,50/28 2,00/40      

Under 12 Girls,Under 14 Girls Slalom Results

Homologation: Ranking List - 16.6.2012 - 17.6.2012
  Name Club Hlavni z. - 1. k. Hlavni z. - 2. k.      
1 Susova Karolina WSN 2,00/55/16.00 0,00/55/14.25      
2 Vrabcova Katerina SKP 2,00/55/18.25 4,50/52      
3 Ledvinova Tereza SKP 1,00/34 0,00/34      

Under 12 Boys,Under 14 Boys Slalom Results

Homologation: Ranking List - 16.6.2012 - 17.6.2012
  Name Club Hlavni z. - 1. k. Hlavni z. - 2. k.      
1 Cespivo Jakub WSN 1,00/55/14.25 2,00/55/16.00      
2 Slansky Jan SMK 0,50/55/14.25 5,00/55/16.00      
3 Kalina Ondrej VLS 3,50/46 4,00/46      
4 Marek Petr VLS 3,50/37 2,00/40      

Under 17 Girls Slalom ResultsUnder 17 Girls Slalom Results

Homologation: Ranking List - 16.6.2012 - 17.6.2012
  Name Club Hlavni z. - 1. k. Hlavni z. - 2. k.      
1 Cespivova Anna WSN 2,50/55/13.00 0,50/55/13.00      
2 Starkova Rebeka SKO 3,00/55/14.25 3,00/55/14.25      
3 Klementova Barbora WSN 2,50/55/14.25 2,00/55/14.25      
4 Svecova Katerina SKO 1,50/34 1,50/55/14.25      

Under 17 Boys Slalom Results

Homologation: Ranking List - 16.6.2012 - 17.6.2012
  Name Club Hlavni z. - 1. k. Hlavni z. - 2. k.      
1 Svoboda Jan SKP 4,00/37 2,50/58/16.00      

Open Ladies Slalom Results

Homologation: Ranking List - 16.6.2012 - 17.6.2012
  Name Club Hlavni z. - 1. k. Hlavni z. - 2. k.      
1 Zlatohlavkova Martina WSN 1,00/55/12.00 2,50/55/12.00      
2 Povolna Petra WSN 2,50/55/13.00 2,00/55/13.00      

Open Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 16.6.2012 - 17.6.2012
  Name Club Hlavni z. - 1. k. Hlavni z. - 2. k.      
1 Meisner Viktor WSN 3,00/58/12.00 1,25/58/13.00      

Over 35 Ladies Slalom Results

- 16.6.2012 - 17.6.2012

Over 35 Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 16.6.2012 - 17.6.2012
  Name Club Hlavni z. - 1. k. Hlavni z. - 2. k.      
1 Kolman Zdenek Sen. VLP 4,00/55/13.00 4,00/55/13.00      
2 Mezl Pavel DOL 2,50/55/14.25        
3 Nosek Michal TPH 4,50/55/16.00 3,00/55/16.00      
4 Valek Robert DOL 4,00/55/16.00 3,00/37      

Under 12 Girls Tricks Zavod do 12 Results

Homologation: Ranking List - 16.6.2012 - 17.6.2012
  Name Club Do 12 let - 1. k. Do 12 let - 2. k.      
1 Starkova Isabela SKO 1780 1450      
2 Ledvinova Tereza SKP 990 1260      
3 Hanusova Adela WSN 460        

Under 12 Boys Tricks Zavod do 12 Results

Homologation: Ranking List - 16.6.2012 - 17.6.2012
  Name Club Do 12 let - 1. k. Do 12 let - 2. k.      
1 Kalina Ondrej VLS 2070 1720      
2 Marek Petr VLS 910 1630      
3 Lizler Michal VLS 290 170      

Under 12 Girls,Under 14 Girls Tricks Results

Homologation: Ranking List - 16.6.2012 - 17.6.2012
  Name Club Hlavni z. - 1. k. Hlavni z. - 2. k.      
1 Susova Karolina WSN 2740 2560      
2 Vrabcova Katerina SKP 2300 2370      
3 Ledvinova Tereza SKP 1290 1720      
4 Starkova Isabela SKO 1020 1080      
5 Hanusova Adela WSN 570 820      

Under 12 Boys,Under 14 Boys Tricks Results

Homologation: Ranking List - 16.6.2012 - 17.6.2012
  Name Club Hlavni z. - 1. k. Hlavni z. - 2. k.      
1 Cespivo Jakub WSN 2930 3640      
2 Slansky Jan SMK 3110 3110      
3 Kalina Ondrej VLS 2400 2510      
4 Marek Petr VLS 1510 1630      

Under 17 Girls Tricks Results

Homologation: Ranking List - 16.6.2012 - 17.6.2012
  Name Club Hlavni z. - 1. k. Hlavni z. - 2. k.      
1 Klementova Barbora WSN 3770 4290      
2 Starkova Rebeka SKO 3220 4280      
3 Cespivova Anna WSN 3920 3020      
4 Svecova Katerina SKO 420 3340      

Under 17 Boys Tricks Results

Homologation: Ranking List - 16.6.2012 - 17.6.2012
  Name Club Hlavni z. - 1. k. Hlavni z. - 2. k.      
1 Svoboda Jan SKP 2230 2000      

Open Ladies Tricks Results

Homologation: Ranking List - 16.6.2012 - 17.6.2012
  Name Club Hlavni z. - 1. k. Hlavni z. - 2. k.      
1 Povolna Petra WSN 6460 5400      
2 Zlatohlavkova Martina WSN 6450 6450      

Open Men Tricks Results

Homologation: Ranking List - 16.6.2012 - 17.6.2012
  Name Club Hlavni z. - 1. k. Hlavni z. - 2. k.      
1 Kolman Zdenek VLP 8290 8770      
2 Meisner Viktor WSN 5120 6560      
3 Gerencsery Ladislav WSN 5070 5550      
4 Hruby Libor SWP 4640 5000      

Over 35 Men Tricks ResultsOver 35 Men Tricks Results

Homologation: Ranking List - 16.6.2012 - 17.6.2012
  Name Club Hlavni z. - 1. k. Hlavni z. - 2. k.      
1 Kolman Zdenek Sen. VLP 1760 2330      

Under 12 Girls,Under 14 Girls Jump Results

Homologation: Ranking List - 16.6.2012 - 17.6.2012
  Name Club Hlavni z. - 1. k. Hlavni z. - 2. k.      
1 Susova Karolina WSN 13,4m 14,9m      

Under 12 Boys,Under 14 Boys Jump Results

Homologation: Ranking List - 16.6.2012 - 17.6.2012
  Name Club Hlavni z. - 1. k. Hlavni z. - 2. k.      
1 Slansky Jan SMK 27,7m 27,7m      
2 Cespivo Jakub WSN 19,1m 22,2m      
3 Marek Petr VLS 17,3m 18,9m      

Under 17 Girls Jump Results

Homologation: Ranking List - 16.6.2012 - 17.6.2012
  Name Club Hlavni z. - 1. k. Hlavni z. - 2. k.      
1 Starkova Rebeka SKO 26,6m 28,8m      
2 Klementova Barbora WSN 18,9m 21,0m      

Under 17 Boys Jump Results

Homologation: Ranking List - 16.6.2012 - 17.6.2012
  Name Club Hlavni z. - 1. k. Hlavni z. - 2. k.      
1 Svoboda Jan SKP 31,2m        

Open Ladies Jump ResultsOpen Ladies Jump Results

Homologation: Ranking List - 16.6.2012 - 17.6.2012
  Name Club Hlavni z. - 1. k. Hlavni z. - 2. k.      
1 Zlatohlavkova Martina WSN 38,2m 38,7m      
2 Povolna Petra WSN 37,9m 37,5m      

Open Men Jump Results

Homologation: Ranking List - 16.6.2012 - 17.6.2012
  Name Club Hlavni z. - 1. k. Hlavni z. - 2. k.      
1 Hruby Libor SWP 47,6m 48,0m      
2 Meisner Viktor WSN 39,8m 40,5m      

Over 35 Men Jump Results

- 16.6.2012 - 17.6.2012

Under 12 Girls,Under 14 Girls Overall Results

- 16.6.2012 - 17.6.2012
  Name Club Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1 Susova Karolina WSN -14 F 674,16 416,41 300,38 1390,95

Under 12 Boys,Under 14 Boys Overall Results

- 16.6.2012 - 17.6.2012
  Name Club Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1 Slansky Jan SMK -14 M 521,28 414,11 565,50 1500,89
2 Cespivo Jakub WSN -14 M 531,91 484,69 389,78 1406,38
3 Marek Petr VLS -12 M 34,04 217,04 284,35 535,43

Under 17 Girls Overall Results

- 16.6.2012 - 17.6.2012
  Name Club Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1 Starkova Rebeka SKO -17 F 613,64 489,14 576,72 1679,50
2 Klementova Barbora WSN -17 F 602,27 490,29 370,37 1462,93

Under 17 Boys Overall Results

- 16.6.2012 - 17.6.2012
  Name Club Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1 Svoboda Jan SKP -17 M 410,00 212,18 490,74 1112,92

Open Ladies Overall Results

- 16.6.2012 - 17.6.2012
  Name Club Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1 Zlatohlavkova Martina WSN Ope F 616,28 751,75 647,76 2015,79
2 Povolna Petra WSN Ope F 476,74 752,91 623,88 1853,53

Open Men Overall Results

- 16.6.2012 - 17.6.2012
  Name Club Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1 Meisner Viktor WSN Ope M 551,02 561,64 362,15 1474,81

Over 35 Ladies Overall Results

- 16.6.2012 - 17.6.2012

Over 35 Men Overall Results

- 16.6.2012 - 17.6.2012

www.iwwfed-ea.org International Waterski and Wakeboard Federation - Europe - Africa, Bekersveld 9, 2630 Aartselaar, Belgium copyright © iwwf-ea - all rights reserved