International Waterski and Wakeboard Federation
Europe - Africa Confederation

Competitions results and ranking lists

 
iwwfed-ea.org: SLAVOJ PLZEN CUP




Hacholusky


Tournament

Jury panel
Time table & start lists

Results

Under 12 Slalom

Under 12 Girls,Under 14 Girls Slalom  (pdf)
Under 12 Girls,Under 14 Girls Tricks  (pdf)
Under 12 Girls,Under 14 Girls Jump  (pdf)
Under 12 Girls,Under 14 Girls Overall  (pdf)

Under 12 Boys,Under 14 Boys Slalom  (pdf)
Under 12 Boys,Under 14 Boys Tricks  (pdf)
Under 12 Boys,Under 14 Boys Jump  (pdf)
Under 12 Boys,Under 14 Boys Overall  (pdf)

Under 17 Girls Slalom  (pdf)
Under 17 Girls Tricks  (pdf)
Under 17 Girls Jump  (pdf)
Under 17 Girls Overall  (pdf)

Under 17 Boys Slalom  (pdf)
Under 17 Boys Tricks  (pdf)
Under 17 Boys Jump  (pdf)
Under 17 Boys Overall  (pdf)

Open Ladies Slalom  (pdf)
Open Ladies Tricks  (pdf)
Open Ladies Jump  (pdf)
Open Ladies Overall  (pdf)

Open Men Slalom
Open Men Tricks  (pdf)
Open Men Jump  (pdf)
Open Men Overall  (pdf)

Over 35 Ladies Slalom  (pdf)
Over 35 Ladies Tricks  (pdf)
Over 35 Ladies Jump  (pdf)

Over 35 Men Slalom
Over 35 Men Tricks  (pdf)
Over 35 Men Jump  (pdf)
Over 35 Men Overall  (pdf)

All results (pdf)
SLAVOJ PLZEN CUP
Hacholusky - 25/26 Jul 2015 2015

SLAVOJ PLZEN CUP - Individual classification

SLAVOJ PLZEN CUP

Under 12 Girls,Under 14 Girls Slalom Results

Homologation: Federal - 25.7.2015 - 26.7.2015
  Name Club   1. kolo 2. kolo      
1 Polidorova Linda WSN
CZE
 
4,00/40 6,00/37      
2 Valcikova Simona SLP
CZE
 
4,00/34 2,00/34      

Under 12 Boys,Under 14 Boys Slalom Results

Homologation: Federal - 25.7.2015 - 26.7.2015
  Name Club   1. kolo 2. kolo      
1 Lang Martin SLP
CZE
 
4,00/52 4,00/49      
2 Svoboda Tomas SKP
CZE
 
1,00/52 2,00/49      
3 Beran Tadeas SWP
CZE
 
1,50/37 2,00/37      

Under 12 Girls,Under 14 Girls Tricks Results

Homologation: Federal - 25.7.2015 - 26.7.2015
  Name Club   1. kolo 2. kolo      
1 Nakano Elisa SKO
CZE
 
660 1110      
2 Polidorova Linda WSN
CZE
 
1090 860      
3 Dostalova Katerina SKO
CZE
 
500 600      
4 Davidova Barbora SKO
CZE
 
80 330      
5 Valcikova Simona SLP
CZE
 
260 290      
6 Cajzlova Katerina SLP
CZE
 
0 0      

Under 12 Boys,Under 14 Boys Tricks Results

Homologation: Federal - 25.7.2015 - 26.7.2015
  Name Club   1. kolo 2. kolo      
1 Lang Martin SLP
CZE
 
2460 3440      
2 Svoboda Tomas SKP
CZE
 
670 540      

Under 12 Girls,Under 14 Girls Jump Results

Homologation: Federal - 25.7.2015 - 26.7.2015
  Name Club   1. kolo 2. kolo      
1 Valcikova Simona SLP
CZE
 
10,9m 0,00m      

Under 12 Boys,Under 14 Boys Jump Results

Homologation: Federal - 25.7.2015 - 26.7.2015
  Name Club   1. kolo 2. kolo      
1 Svoboda Tomas SKP
CZE
 
13,5m 11,5m      
2 Lang Martin SLP
CZE
 
11,1m 11,5m      

Under 12 Girls,Under 14 Girls Overall Results

- 25.7.2015 - 26.7.2015
  Name Club   Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1 Valcikova Simona SLP
CZE
 
-14 F 17,98 44,07 160,24 222,29

Under 17 Girls Overall Results

- 25.7.2015 - 26.7.2015
  Name Club   Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1 Ledvinova Tereza SKP
CZE
 
-17 F 369,32 330,29 119,05 818,66
2 Hlavacova Barbora SKP
CZE
 
-17 F 204,55 118,86 193,12 516,53

Open Men Slalom Results

Homologation: Federal - 25.7.2015 - 26.7.2015
  Name Club   1. kolo 2. kolo      
1 Loudil Marek WSN
CZE
 
3,50/37 2,50/37      

Over 35 Men Slalom Results

Homologation: Federal - 25.7.2015 - 26.7.2015
  Name Club   1. kolo 2. kolo      
1 Resl Daniel SLP
CZE
 
2,00/55/12.00        

Under 17 Girls Slalom Results

Homologation: Federal - 25.7.2015 - 26.7.2015
  Name Club   1. kolo 2. kolo Do 12 1. kolo    
1 Ledvinova Tereza SKP
CZE
 
4,25/55/18.25 4,25/55/18.25      
2 Hlavacova Barbora SKP
CZE
 
3,00/52 3,00/49      

Open Ladies Slalom Results

Homologation: Federal - 25.7.2015 - 26.7.2015
  Name Club   1. kolo 2. kolo      
1 Starkova Rebeka WSN
CZE
 
3,00/34 5,00/55/16.00      
2 Eyerova Katerina SLP
CZE
 
4,00/52        
3 Eyerova Klara SLP
CZE
 
2,00/52        

Over 35 Ladies Slalom Results

Homologation: Federal - 25.7.2015 - 26.7.2015
  Name Club   1. kolo 2. kolo      
1 Maresova Monika SLP
CZE
 
2,00/49        

Under 17 Boys Jump Results

Homologation: Federal - 25.7.2015 - 26.7.2015
  Name Club   1. kolo 2. kolo      
1 Cerny Matej VLS
CZE
 
34,5m 35,4m      
2 Marek Petr VLS
CZE
 
23,3m 22,4m      

Under 17 Girls Jump Results

Homologation: Federal - 25.7.2015 - 26.7.2015
  Name Club   1. kolo 2. kolo      
1 Hlavacova Barbora SKP
CZE
 
13,5m 14,3m      
2 Ledvinova Tereza SKP
CZE
 
11,3m        

Open Men Jump Results

Homologation: Federal - 25.7.2015 - 26.7.2015
  Name Club   1. kolo 2. kolo      
1 Loudil Marek WSN
CZE
 
28,8m        

Open Ladies Jump Results

Homologation: Federal - 25.7.2015 - 26.7.2015
  Name Club   1. kolo 2. kolo      
1 Eyerova Katerina SLP
CZE
 
  12,4m      
2 Eyerova Klara SLP
CZE
 
  11,3m      

Over 35 Men Jump Results

Homologation: Federal - 25.7.2015 - 26.7.2015
  Name Club   1. kolo 2. kolo      
1 Resl Daniel SLP
CZE
 
35,7m        

Under 17 Girls Tricks Results

Homologation: Federal - 25.7.2015 - 26.7.2015
  Name Club   1. kolo 2. kolo      
1 Ledvinova Tereza SKP
CZE
 
2890        
2 Hlavacova Barbora SKP
CZE
 
1040 0      

Open Ladies Tricks Results

Homologation: Federal - 25.7.2015 - 26.7.2015
  Name Club   1. kolo 2. kolo      
1 Gerenscery Martina WSN
CZE
 
5630 6280      
2 Eyerova Klara SLP
CZE
 
2000        
3 Eyerova Katerina SLP
CZE
 
670        

Over 35 Men Tricks Results

Homologation: Federal - 25.7.2015 - 26.7.2015
  Name Club   1. kolo 2. kolo      
1 Gerencsery Ladislav WSN
CZE
 
5720        
2 Resl Daniel SLP
CZE
 
  1750      

Under 12 Boys,Under 14 Boys Overall Results

- 25.7.2015 - 26.7.2015
  Name Club   Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1 Lang Martin SLP
CZE
 
-12 M 212,77 430,54 83,71 727,02
2 Svoboda Tomas SKP
CZE
 
-14 M 148,94 83,85 120,91 353,70

Open Ladies Overall Results

- 25.7.2015 - 26.7.2015
  Name Club   Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1 Eyerova Klara SLP
CZE
 
Ope F 110,46 233,10 55,31 398,87
2 Eyerova Katerina SLP
CZE
 
Ope F 116,28 78,09 64,97 259,34

Over 35 Men Overall Results

- 25.7.2015 - 26.7.2015
  Name Club   Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1 Resl Daniel SLP
CZE
 
35+ M 577,78 170,07 461,40 1209,25

Under 12 Slalom Results

Homologation: Federal - 25.7.2015 - 26.7.2015
  Name Club   Categ. Do 12 1. kolo Do 12 2. kolo     Overall
1 Lang Martin SLP
CZE
 
-12 M 5,00/49       123,40
2 Polidorova Linda WSN
CZE
 
-12 F 5,00/37       49,44
3 Beran Tadeas SWP
CZE
 
-12 M 5,50/28        

Under 12 Tricks Results

Homologation: Federal - 25.7.2015 - 26.7.2015
  Name Club   Categ. Do 12 1. kolo Do 12 2. kolo     Overall
1 Lang Martin SLP
CZE
 
-12 M 1340 2480     310,39
2 Polidorova Linda WSN
CZE
 
-12 F 1010 1010     153,50
3 Kalinova Eliska VLS
CZE
 
-12 F 960       145,90
4 Dostalova Katerina SKO
CZE
 
-12 F 500 580     88,15
4 Nakano Elisa SKO
CZE
 
-12 F 580 520     88,15
6 Davidova Barbora SKO
CZE
 
-12 F 560 80     85,11
7 Resl Samuel SLP
CZE
 
-12 M 200 0     25,03
8 Therova Alzbeta SKP
CZE
 
-12 F 40 40     6,08
9 Cajzlova Katerina SLP
CZE
 
-12 F 0 0      
9 Kozeluhova Karolina SLP
CZE
 
-12 F 0        

www.iwwfed-ea.org International Waterski and Wakeboard Federation - Europe - Africa, Bekersveld 9, 2630 Aartselaar, Belgium copyright © iwwf-ea - all rights reserved