International Waterski and Wakeboard Federation
Europe - Africa Confederation

Competitions results and ranking lists

 
iwwfed-ea.org: Kli Trophy




Fosso Ghiaia (RA)


Tournament

Jury panel
Time table & start lists

Results

Live results

Under 12 Girls Slalom
Under 12 Girls Tricks
Under 12 Girls Jump

Under 12 Boys Slalom
Under 12 Boys Tricks
Under 12 Boys Jump

Under 14 Girls Slalom
Under 14 Girls Tricks
Under 14 Girls Jump

Under 14 Boys Slalom
Under 14 Boys Tricks
Under 14 Boys Jump

Under 17 Girls Slalom
Under 17 Girls Tricks
Under 17 Girls Jump

Under 17 Boys Slalom
Under 17 Boys Tricks
Under 17 Boys Jump

Open Ladies Slalom
Open Ladies Tricks
Open Ladies Jump

Open Men Slalom
Open Men Tricks
Open Men Jump

Over 35 Ladies Slalom
Over 35 Ladies Tricks
Over 35 Ladies Jump

Over 35 Men Slalom
Over 35 Men Tricks
Over 35 Men Jump

Over 65 Men Slalom
Over 65 Men Jump

All results
Kli Trophy
Fosso Ghiaia (RA) - 3/4 Oct 2015 2015

Kli Trophy - Individual classification

Kli Trophy

Under 12 Girls Slalom Results

  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Madritsch Hannah AUT
AUT
 
2,00/52   4,50/49    
2 Madritsch Laura AUT
AUT
 
4,00/43   4,00/43    

Under 12 Boys Slalom Results

  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Parth Florian ITA
ITA
 
3,00/55/18.25        
2 Sonzogni Leonardo ITA
ITA
 
3,00/52        
3 Giacomini Cosimo ITA
ITA
 
1,50/43        

Under 14 Girls Slalom Results

  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Pontifix Athina GRE
GRE
 
3,00/55/13.00 5,00/55/13.00 3,50/22 0,00/55/12.00  
2 Cigala Fulgosi Anna ITA
ITA
 
3,50/55/16.00 4,00/55/14.25 1,50/55/16.00    
3 Ahammer Elena AUT
AUT
 
2,00/55/14.25        
4 Schmidberger Theresa AUT
AUT
 
3,50/55/18.25        

Under 14 Boys Slalom Results

  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Maier Samuel AUT
AUT
 
5,00/22 4,00/55/16.00      

Under 17 Boys Slalom Results

  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Riolo Vincenzo ITA
ITA
 
4,50/58/12.00 4,00/58/13.00 5,00/58/13.00 0,50/58/12.00  
2 Astolfi Alessandro ITA
ITA
 
2,50/58/14.25 2,50/58/13.00 1,50/58/13.00 2,00/58/13.00  
3 Bisetti Bryan ITA
ITA
 
2,00/58/13.00        
4 Anttila Veli-Matti FIN
FIN
 
5,50/58/14.25        
5 Chalioris Alexandros GRE
GRE
 
5,50/58/18.25 3,00/58/14.25 1,00/58/16.00    
6 Herendic Max CRO
CRO
 
5,00/58/16.00 2,00/58/14.25 3,00/58/16.00 5,00/58/16.00  
7 Hoikkanen Juho FIN
FIN
 
4,00/58/16.00   1,50/58/18.25 3,00/58/16.00  

Open Ladies Slalom Results

  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Rohrer Irena AUT
AUT
 
4,00/55/12.00 2,00/55/11.25 2,00/55/11.25 3,50/55/12.00  
2 La Ganga Carlotta ITA
ITA
 
4,00/55/14.25 3,50/55/14.25      
3 Riolo Federica ITA
ITA
 
2,50/52 4,00/55/18.25 1,00/55/16.00    
4 Lammi Mette FIN
FIN
 
3,00/55/18.25   2,00/55/18.25    

Open Men Slalom Results

  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Dobringer Daniel AUT
AUT
 
2,00/58/12.00   4,50/58/13.00    
2 Kottl Matthias AUT
AUT
 
4,50/58/13.00 2,50/22      

Over 35 Ladies Slalom Results

  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Böhler Claudia AUT
AUT
 
3,00/55/16.00 4,50/55/16.00 0,00/55/16.00 0,00/22  
2 Baldini Emanuela ITA
ITA
 
1,50/49 3,50/22 4,00/49 5,00/49  

Over 35 Men Slalom Results

  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Schulze Frank AUT
AUT
 
4,00/55/11.25 1,50/55/11.25 2,00/55/10.75    
2 Mariani Gabriele ITA
ITA
 
2,00/55/11.25 0,50/55/11.25 4,00/55/11.25 2,50/55/11.25  
3 Luzzeri Fedele ITA
ITA
 
2,00/55/12.00 5,00/55/13.00 1,50/55/12.00 5,00/55/12.00  
4 Rovetta Andrea ITA
ITA
 
3,00/55/13.00 4,50/55/13.00 2,00/55/12.00 2,00/55/12.00  
5 Serafica Luciano ITA
ITA
 
2,00/55/12.00 4,00/55/13.00 2,50/55/13.00 2,00/55/12.00  
6 Soer Gerard J.Paul MON
MON
 
4,00/22 2,00/55/13.00 4,50/55/13.00 3,50/22  
7 Kottl Hermann AUT
AUT
 
3,50/55/13.00 2,00/55/13.00 5,50/22 0,50/55/14.25  
8 Kuhnt Gunter GER
GER
 
3,00/55/13.00 2,50/55/18.25 5,50/55/14.25    
9 Jirak Bernd AUT
AUT
 
3,00/55/14.25 2,00/55/14.25 3,00/55/14.25 5,00/22  
10 Hoile Robin GBR
GBR
 
5,00/55/16.00 1,00/22 2,00/55/14.25 2,00/55/14.25  
11 Cox Russell GBR
GBR
 
0,50/22 1,00/55/16.00 5,00/55/18.25 0,00/55/16.00  
12 Cosenza Mauro ITA
ITA
 
0,00/55/16.00        
13 Dragoni Corrado ITA
ITA
 
2,00/55/18.25 1,50/55/18.25 2,00/52 5,00/22  

Over 65 Men Slalom Results

  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Begovich Heinz AUT
AUT
 
2,00/52/12.00 4,50/52/13.00 2,00/52/12.00    

Under 12 Girls Tricks Results

  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Madritsch Hannah AUT
AUT
 
  220 700    
2 Madritsch Laura AUT
AUT
 
  530 570    

Under 12 Boys Tricks Results

  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Giacomini Cosimo ITA
ITA
 
1700 2040 2290    
2 Parth Florian ITA
ITA
 
790 900 1070    
3 Sonzogni Leonardo ITA
ITA
 
740 540 620    

Under 14 Girls Tricks Results

  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Papoudi Michaela GRE
GRE
 
4660 4590 4540 3110  
2 Paschou Natalia GRE
GRE
 
2910 2810 3850 3490  
3 Schmidberger Theresa AUT
AUT
 
1900 2380      
4 Ahammer Elena AUT
AUT
 
1630 780      

Under 14 Boys Tricks Results

  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Maier Samuel AUT
AUT
 
1030        

Under 17 Boys Tricks Results

  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Marenzi Edoardo ITA
ITA
 
3170 6370 6020 6510  
2 Bisetti Bryan ITA
ITA
 
3460 3250 2890    
3 Anttila Veli-Matti FIN
FIN
 
1790 3200 2660    
4 Hoikkanen Juho FIN
FIN
 
450        

Open Ladies Tricks Results

  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 La Ganga Carlotta ITA
ITA
 
  1330 2230    
2 Lammi Mette FIN
FIN
 
1610 1870      

Open Men Tricks Results

  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Benatti Nicholas ITA
ITA
 
9130 9100 9030 8300  

Under 14 Girls Jump Results

  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Ahammer Elena AUT
AUT
 
21,0m        
2 Schmidberger Theresa AUT
AUT
 
19,3m        

Under 14 Boys Jump Results

  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Maier Samuel AUT
AUT
 
30,4m        

Open Men Jump Results

  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Dobringer Daniel AUT
AUT
 
56,3m 56,8m      
2 Kottl Matthias AUT
AUT
 
48,5m 49,5m      

Over 35 Men Jump Results

  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Schulze Frank AUT
AUT
 
38,5m        

Over 65 Men Jump Results

  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Begovich Heinz AUT
AUT
 
33,5m        

www.iwwfed-ea.org International Waterski and Wakeboard Federation - Europe - Africa, Bekersveld 9, 2630 Aartselaar, Belgium copyright © iwwf-ea - all rights reserved