International Waterski and Wakeboard Federation
Europe - Africa Confederation

Competitions results and ranking lists

 
iwwfed-ea.org: 2016 Australain Junior Masters




Stoney Park Telegraph Point NSW


Tournament

Jury panel
Time table & start lists

List of participants

Results

2016 Australain Junior Masters
Stoney Park Telegraph Point NSW - 16/17 Jan 2016 2016

Saturday, 16. of January 2016

   8:00 AM  Under 17 Girls Tricks Round 1  Back Lake  start list   (pdf)          
   8:00 AM  Under 14 Girls Jump Round 1  Front Lake  start list   (pdf)       
   Following  Under 14 Boys Jump Round 1  Front Lake  start list   (pdf)       
   Following  Under 17 Boys Tricks Round 1  Back Lake  start list   (pdf)          
   Following  Under 21 Women Tricks Round 1  Back Lake  start list   (pdf)          
   Following  Under 17 Girls Jump Round 1  Front Lake  start list   (pdf)       
   10:45 AM  Under 10 Girls Slalom Round 1  Back Lake  start list   (pdf)       
   Following  Under 10 Boys Slalom Round 1  Back Lake  start list   (pdf)       
   Following  Under 17 Boys Jump Round 1  Front Lake  start list   (pdf)       
   Following  Under 14 Girls Slalom Round 1  Back Lake  start list   (pdf)       
   Following  Under 14 Boys Slalom Round 1  Back Lake  start list   (pdf)       
   Following  Under 21 Women Jump Round 1  Front Lake  start list   (pdf)       
   Following  Under 21 Men Jump Round 1  Front Lake  start list   (pdf)       
   Following  Under 17 Girls Slalom Round 1  Back Lake  start list   (pdf)       
   Following  Under 21 Men Tricks Round 1  Front Lake  start list   (pdf)          
   Following  Under 17 Boys Slalom Round 1  Back Lake  start list   (pdf)       
   Following  Under 14 Girls Tricks Round 1  Front Lake  start list   (pdf)          
   Following  Under 14 Boys Tricks Round 1  Front Lake  start list   (pdf)          
   Following  Under 21 Women Slalom Round 1  Back Lake  start list   (pdf)       
   Following  Under 10 Girls Tricks Round 1  Front Lake  start list   (pdf)          
   5:00 PM  Under 21 Men Slalom Round 1  Back Lake  start list   (pdf)       
   Following  Under 10 Boys Tricks Round 1  Front Lake  start list   (pdf)          

Sunday, 17. of January 2016

   8:00 AM  Under 17 Girls Tricks Round 2  Back Lake               
   8:00 AM  Under 14 Girls Jump Round 2  Front Lake            
   Following  Under 14 Boys Jump Round 2  Front Lake            
   Following  Under 17 Boys Tricks Round 2  Back Lake               
   Following  Under 21 Women Tricks Round 2  Back Lake               
   Following  Under 17 Girls Jump Round 2  Front Lake            
   Following  Under 10 Girls Slalom Round 2  Back Lake            
   Following  Under 10 Boys Slalom Round 2  Back Lake            
   Following  Under 17 Boys Jump Round 2  Front Lake            
   Following  Under 14 Girls Slalom Round 2  Back Lake            
   Following  Under 14 Boys Slalom Round 2  Back Lake            
   Following  Under 21 Women Jump Round 2  Front Lake            
   Following  Under 21 Men Jump Round 2  Front Lake            
   Following  Under 17 Girls Slalom Round 2  Back Lake            
   Following  Under 21 Men Tricks Round 2  Front Lake               
   Following  Under 17 Boys Slalom Round 2  Back Lake            
   Following  Under 14 Girls Tricks Round 2  Front Lake               
   Following  Under 14 Boys Tricks Round 2  Front Lake               
   Following  Under 21 Women Slalom Round 2  Back Lake            
   Following  Under 10 Girls Tricks Round 2  Front Lake               
   Following  Under 21 Men Slalom Round 2  Back Lake            
   Following  Under 10 Boys Tricks Round 2  Front Lake               

www.iwwfed-ea.org International Waterski and Wakeboard Federation - Europe - Africa, Bekersveld 9, 2630 Aartselaar, Belgium copyright © iwwf-ea - all rights reserved