International Waterski and Wakeboard Federation
Europe - Africa Confederation

Competitions results and ranking lists

 
iwwfed-ea.org: Malibu Mutli




hazelwoods Ski World


Tournament

Jury panel
Time table & start lists

List of participants

Results

Under 10 Boys Slalom
Under 10 Boys Tricks

Under 12 Girls Slalom
Under 12 Girls Tricks
Under 12 Girls Jump

Under 12 Boys Slalom
Under 12 Boys Tricks
Under 12 Boys Jump

Under 14 Girls Slalom
Under 14 Girls Tricks
Under 14 Girls Jump

Under 14 Boys Slalom
Under 14 Boys Tricks
Under 14 Boys Jump

Under 17 Girls Slalom
Under 17 Girls Tricks
Under 17 Girls Jump

Under 17 Boys Slalom
Under 17 Boys Tricks
Under 17 Boys Jump

Under 21 Ladies Slalom
Under 21 Ladies Tricks
Under 21 Ladies Jump

Under 21 Men Slalom
Under 21 Men Tricks
Under 21 Men Jump

Open Men Slalom
Open Men Jump
Over 35 Men Jump

Over 45 Ladies Slalom
Over 45 Ladies Tricks
Over 45 Ladies Jump

Over 45 Men Slalom
Over 45 Men Tricks
Over 45 Men Jump

Over 55 Men Slalom
Over 55 Men Tricks
Over 55 Men Jump

Over 65 Men Slalom
Over 65 Men Tricks
Over 65 Men Jump

All results (pdf)
Malibu Mutli
hazelwoods Ski World - 17/18 Sep 2016 2016

Malibu Mutli - Individual classification

Malibu Mutli

Under 10 Boys Slalom Results

Homologation: Ranking List - 17/09/2016 - 18/09/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 Crossland Harrison GBR
GBR
 
3.00/52/16.00 3.00/52/16.00 3.00/52/16.00    

Under 12 Girls Slalom Results

Homologation: Ranking List - 17/09/2016 - 18/09/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 Roberts Lucy GBR
GBR
 
0.00/37 3.50/49/16.00      
2 Whaling Amy *GBR
GBR
 
1.50/37 1.00/37 2.50/37    

Under 12 Boys Slalom Results

Homologation: Ranking List - 17/09/2016 - 18/09/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 Pollard Noah *GBR
GBR
 
4.50/55/18.25 5.50/55/18.25 3.50/55/18.25    

Under 14 Girls Slalom Results

Homologation: Ranking List - 17/09/2016 - 18/09/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 Scutt Emma GBR
GBR
 
3.00/52 2.00/55/18.25      

Under 14 Boys Slalom Results

Homologation: Ranking List - 17/09/2016 - 18/09/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 Jays Danny GBR
GBR
 
1.00/55/13.00 6.00/55/14.25      

Under 17 Girls Slalom Results

Homologation: Ranking List - 17/09/2016 - 18/09/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 Butterfield Amber GBR
GBR
 
2.50/55/14.25 2.00/55/14.25      

Under 17 Boys Slalom Results

Homologation: Ranking List - 17/09/2016 - 18/09/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 Hazelwood Robert GBR
GBR
 
3.00/58/10.75 5.00/58/11.25      
2 Davies Arron GBR
GBR
 
6.00/58/12.00 4.00/58/11.25      
3 Robinson Marcus GBR
GBR
 
3.00/58/18.25 4.00/58/14.25      
4 Scutt Oli GBR
GBR
 
3.50/58/18.25 0.00/58/18.25      
5 Dart Sam *GBR
GBR
 
0.50/55/18.25 4.50/52 2.00/58/18.25    

Under 21 Ladies Slalom Results

Homologation: Ranking List - 17/09/2016 - 18/09/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 Wharton Charlotte *GBR
GBR
 
3.00/55/12.00 3.50/55/12.00 3.00/55/12.00    
2 Outram Sanchia GBR
GBR
 
3.50/55/13.00 0.50/55/12.00      

Under 21 Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 17/09/2016 - 18/09/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 Outram Luke GBR
GBR
 
1.50/58/11.25 4.25/58/11.25      
2 Hazelwood Benjamin *GBR
GBR
 
1.50/58/12.00 2.00/58/13.00 3.00/58/13.00    
3 Young Harry GBR
GBR
 
0.00/58/13.00 5.00/58/13.00      

Open Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 17/09/2016 - 18/09/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 Oliver William *GBR
GBR
 
4.50/58/11.25   2.50/58/12.00    
2 Hebdon Harry *GBR
GBR
 
1.50/58/11.25 3.50/58/12.00 2.00/58/11.25    
3 Perry Greg *GBR
GBR
 
3.50/58/12.00 4.00/58/12.00      
4 Woodgate Michael *GBR
GBR
 
2.50/40 2.50/58/12.00      
5 Campbell Robin *GBR
GBR
 
1.50/52 0.00/52 0.50/55/18.25    

Over 45 Ladies Slalom Results

Homologation: Ranking List - 17/09/2016 - 18/09/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 Porter Joanne *GBR
GBR
 
1.00/55/13.00 2.25/55/16.00      
2 Hebdon Sarah *GBR
GBR
 
1.50/55/14.25 4.50/55/16.00 3.50/55/16.00    
3 Sizer Lorraine GBR
GBR
 
2.50/55/16.00 4.50/55/16.00      
4 Campbell Felicity GBR
GBR
 
0.00/46 2.00/49      

Over 45 Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 17/09/2016 - 18/09/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 Parkin Nick *GBR
GBR
 
0.50/55/14.25 4.00/55/16.00 1.50/55/14.25    
2 Spavin Rob *GBR
GBR
 
0.00/55/18.25 0.00/40 3.00/55/18.25    
3 Dart Phil *GBR
GBR
 
3.50/52 3.00/52 3.00/52    

Over 55 Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 17/09/2016 - 18/09/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 Hebdon Stephen *GBR
GBR
 
2.00/55/12.00 1.00/55/12.00 2.50/55/12.00    
2 Hammersley Paul *GBR
GBR
 
6.00/55/13.00 3.50/55/13.00 2.00/55/12.00    
3 Jones Keith *GBR
GBR
 
2.50/55/14.25 6.00/55/16.00 3.00/55/14.25    
4 Campbell Ian *GBR
GBR
 
1.50/52 2.00/52 2.00/52    

Over 65 Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 17/09/2016 - 18/09/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 Philips John GBR
GBR
 
4.00/52/13.00 3.50/52/14.25      
2 Hurley Stan *GBR
GBR
 
2.00/52/16.00 2.00/52/16.00      

Under 10 Boys Tricks Results

Homologation: Ranking List - 17/09/2016 - 18/09/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 Crossland Harrison GBR
GBR
 
790 760      

Under 12 Girls Tricks Results

Homologation: Ranking List - 17/09/2016 - 18/09/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 Roberts Lucy GBR
GBR
 
2700 2550      

Under 12 Boys Tricks Results

Homologation: Ranking List - 17/09/2016 - 18/09/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 Pollard Noah *GBR
GBR
 
660 760      

Under 14 Girls Tricks Results

Homologation: Ranking List - 17/09/2016 - 18/09/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 Scutt Emma GBR
GBR
 
1260 1270      

Under 14 Boys Tricks Results

Homologation: Ranking List - 17/09/2016 - 18/09/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 Jays Danny GBR
GBR
 
450 540      

Under 17 Girls Tricks Results

Homologation: Ranking List - 17/09/2016 - 18/09/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 Butterfield Amber GBR
GBR
 
2970 2640      

Under 17 Boys Tricks Results

Homologation: Ranking List - 17/09/2016 - 18/09/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 Hazelwood Robert GBR
GBR
 
7740 8030      
2 Davies Arron GBR
GBR
 
2880 3860      
3 Robinson Marcus GBR
GBR
 
2470 2750      
4 Scutt Oli GBR
GBR
 
1670 1690      

Under 21 Ladies Tricks Results

Homologation: Ranking List - 17/09/2016 - 18/09/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 Outram Sanchia GBR
GBR
 
4630 4830      

Under 21 Men Tricks Results

Homologation: Ranking List - 17/09/2016 - 18/09/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 Outram Luke GBR
GBR
 
3430 5340      
2 Young Harry GBR
GBR
 
1720        

Over 45 Ladies Tricks Results

Homologation: Ranking List - 17/09/2016 - 18/09/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 Porter Joanne *GBR
GBR
 
1270        
2 Sizer Lorraine GBR
GBR
 
660 740      
3 Campbell Felicity GBR
GBR
 
200 200      

Over 55 Men Tricks Results

Homologation: Ranking List - 17/09/2016 - 18/09/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 Jones Keith *GBR
GBR
 
2230        

Over 65 Men Tricks Results

Homologation: Ranking List - 17/09/2016 - 18/09/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 Philips John GBR
GBR
 
1000 1190      

Under 12 Girls Jump Results

Homologation: Ranking List - 17/09/2016 - 18/09/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 Roberts Lucy GBR
GBR
 
15.5m 15.9m      

Under 14 Girls Jump Results

Homologation: Ranking List - 17/09/2016 - 18/09/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 Scutt Emma GBR
GBR
 
15.8m 16.5m      

Under 14 Boys Jump Results

Homologation: Ranking List - 17/09/2016 - 18/09/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 Jays Danny GBR
GBR
 
16.3m 17.8m      

Under 17 Girls Jump Results

Homologation: Ranking List - 17/09/2016 - 18/09/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 Butterfield Amber GBR
GBR
 
20.6m 20.1m 22.8m    

Under 17 Boys Jump Results

Homologation: Ranking List - 17/09/2016 - 18/09/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 Hazelwood Robert GBR
GBR
 
50.3m 51.5m      
2 Davies Arron GBR
GBR
 
43.8m 45.0m      
3 Robinson Marcus GBR
GBR
 
31.2m 29.9m 31.8m    
4 Scutt Oli GBR
GBR
 
28.4m 28.1m 28.9m    

Under 21 Ladies Jump Results

Homologation: Ranking List - 17/09/2016 - 18/09/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 Outram Sanchia GBR
GBR
 
39.2m 38.5m      

Under 21 Men Jump Results

Homologation: Ranking List - 17/09/2016 - 18/09/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 Critchley Jack *GBR
GBR
 
57.8m 61.5m      
2 Outram Luke GBR
GBR
 
52.5m        
3 Hazelwood Benjamin *GBR
GBR
 
48.7m 50.4m 49.5m    
4 Young Harry GBR
GBR
 
42.2m 43.7m      

Open Men Jump Results

Homologation: Ranking List - 17/09/2016 - 18/09/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 Critchley Will *GBR
GBR
 
43.8m 53.7m 54.3m    
2 Perry Greg *GBR
GBR
 
45.6m 47.7m 48.7m    
3 Campbell Robin *GBR
GBR
 
20.9m 19.6m 21.8m    

Over 45 Ladies Jump Results

Homologation: Ranking List - 17/09/2016 - 18/09/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 Sizer Lorraine GBR
GBR
 
29.2m 29.8m 29.5m    
2 Campbell Felicity GBR
GBR
 
13.0m 14.7m 13.6m    

Over 45 Men Jump Results

Homologation: Ranking List - 17/09/2016 - 18/09/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 Parkin Nick *GBR
GBR
 
37.4m 38.1m      

Over 55 Men Jump Results

Homologation: Ranking List - 17/09/2016 - 18/09/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 Clarke Geoff *IRL
IRL
 
39.6m 41.0m      
2 Hammersley Paul *GBR
GBR
 
37.0m 38.1m 37.1m    

Over 65 Men Jump Results

Homologation: Ranking List - 17/09/2016 - 18/09/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 Philips John GBR
GBR
 
20.2m 21.5m 22.1m    

Under 12 Girls Overall Results

- 17/09/2016 - 18/09/2016
  Name Country Slalom Tricks Jump  
1 Roberts Lucy GBR
GBR
 
1000.00 1000.00 1000.00 3000.00

Under 14 Girls Overall Results

- 17/09/2016 - 18/09/2016
  Name Country Slalom Tricks Jump  
1 Scutt Emma GBR
GBR
 
1000.00 1000.00 1000.00 3000.00

Under 14 Boys Overall Results

- 17/09/2016 - 18/09/2016
  Name Country Slalom Tricks Jump  
1 Jays Danny GBR
GBR
 
1000.00 1000.00 1000.00 3000.00

Under 17 Girls Overall Results

- 17/09/2016 - 18/09/2016
  Name Country Slalom Tricks Jump  
1 Butterfield Amber GBR
GBR
 
1000.00 1000.00 1000.00 3000.00

Under 17 Boys Overall Results

- 17/09/2016 - 18/09/2016
  Name Country Slalom Tricks Jump  
1 Hazelwood Robert GBR
GBR
 
1000.00 1000.00 1000.00 3000.00
2 Davies Arron GBR
GBR
 
933.33 480.70 843.37 2257.40
3 Robinson Marcus GBR
GBR
 
693.33 342.47 525.30 1561.10
4 Scutt Oli GBR
GBR
 
526.67 210.46 455.42 1192.55

Under 21 Ladies Overall Results

- 17/09/2016 - 18/09/2016
  Name Country Slalom Tricks Jump  
1 Outram Sanchia GBR
GBR
 
1000.00 1000.00 1000.00 3000.00

Under 21 Men Overall Results

- 17/09/2016 - 18/09/2016
  Name Country Slalom Tricks Jump  
1 Outram Luke GBR
GBR
 
1000.00 1000.00 1000.00 3000.00
2 Young Harry GBR
GBR
 
839.86 322.10 792.94 1954.90

Over 45 Ladies Overall Results

- 17/09/2016 - 18/09/2016
  Name Country Slalom Tricks Jump  
1 Sizer Lorraine GBR
GBR
 
1000.00 1000.00 1000.00 3000.00

Over 65 Men Overall Results

- 17/09/2016 - 18/09/2016
  Name Country Slalom Tricks Jump  
1 Philips John GBR
GBR
 
1000.00 1000.00 1000.00 3000.00

Open Men Tricks Results

Homologation: Ranking List - 17/09/2016 - 18/09/2016
  Name Country Round 1 Round 2      
1 Oliver William *GBR
GBR
 
  4010      

www.iwwfed-ea.org International Waterski and Wakeboard Federation - Europe - Africa, Bekersveld 9, 2630 Aartselaar, Belgium copyright © iwwf-ea - all rights reserved