International Waterski and Wakeboard Federation
Europe - Africa Confederation

Competitions results and ranking lists

 
iwwfed-ea.org: Gosfield Multi Rankings




Gosfield Lake


Tournament

Jury panel
Time table & start lists

List of participants

Results

Live results

Under 10 Boys Slalom
Under 10 Boys Tricks
Under 10 Boys Overall

Under 12 Girls Slalom
Under 12 Girls Overall

Under 14 Girls Slalom
Under 14 Girls Tricks
Under 14 Girls Jump
Under 14 Girls Overall

Under 14 Boys Slalom
Under 14 Boys Tricks
Under 14 Boys Jump
Under 14 Boys Overall

Under 17 Girls Slalom
Under 17 Girls Tricks
Under 17 Girls Jump
Under 17 Girls Overall

Under 17 Boys Slalom
Under 17 Boys Tricks
Under 17 Boys Jump
Under 17 Boys Overall

Under 21 Ladies Slalom
Under 21 Ladies Tricks
Under 21 Ladies Jump
Under 21 Ladies Overall

Under 21 Men Slalom
Under 21 Men Tricks
Under 21 Men Jump
Under 21 Men Overall

Open Ladies Slalom
Open Ladies Slalom

Open Men Slalom
Open Men Tricks
Open Men Jump
Open Men Overall

Over 45 Ladies Slalom
Over 45 Ladies Overall

Over 45 Men Slalom
Over 45 Men Tricks
Over 45 Men Jump
Over 45 Men Overall

Over 55 Ladies Slalom
Over 55 Ladies Tricks
Over 55 Ladies Jump  (pdf)
Over 55 Ladies Overall

Over 55 Men Slalom
Over 55 Men Overall

Over 65 Ladies Slalom
Over 65 Ladies Overall

All results (pdf)
Gosfield Multi Rankings
Gosfield Lake - 25/26 Jun 2016 2016

Gosfield Multi Rankings - Individual classification

Gosfield Multi Rankings

Under 10 Boys Slalom Results

Homologation: Ranking List - 25/06/2016 - 26/06/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Turp Sebastian GBR
GBR
 
2.00/49 2.00/46   4.50/49  

Under 12 Girls Slalom Results

Homologation: Ranking List - 25/06/2016 - 26/06/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Atherton Emily *GBR
GBR
 
4.50/52 2.00/52 3.00/52    
2 Lee Molly *GBR
GBR
 
3.00/49 2.00/52   2.00/52  

Under 14 Girls Slalom Results

Homologation: Ranking List - 25/06/2016 - 26/06/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Yorke-Davies Saba *GBR
GBR
 
4.50/55/18.25 2.00/55/14.25   2.00/55/14.25  
2 Turp Matilda GBR
GBR
 
1.50/37 3.00/52   3.00/52  

Under 14 Boys Slalom Results

Homologation: Ranking List - 25/06/2016 - 26/06/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Robinson Marcus GBR
GBR
 
3.00/55/13.00 3.50/55/14.25      

Over 45 Ladies Slalom Results

Homologation: Ranking List - 25/06/2016 - 26/06/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Winter Hilary *GBR
GBR
 
2.50/37 2.00/55/13.00 5.00/55/16.00    
2 Moore Jane *GBR
GBR
 
5.50/37 3.00/55/16.00      
3 Stephenson Beverley *GBR
GBR
 
3.50/37 2.50/55/18.25   2.50/55/16.00  
4 Boutle Yvonne *GBR
GBR
 
3.00/49 3.00/34 4.00/34    

Over 45 Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 25/06/2016 - 26/06/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Nutt David *GBR
GBR
 
2.00/55/10.75     2.50/55/11.25  
2 Smith Steve *GBR
GBR
 
4.00/55/12.00 2.00/55/11.25 4.00/55/12.00    
3 Wilkinson Jonathon *GBR
GBR
 
0.50/55/12.00 0.00/55/13.00 1.50/55/11.25    
4 Marston Jeremy *GBR
GBR
 
2.50/55/12.00 2.00/55/12.00      
5 Stephenson Jeremy *GBR
GBR
 
3.00/55/13.00 5.00/55/13.00   5.00/55/13.00  
6 Colverd Peter *GBR
GBR
 
      5.00/55/13.00  
7 Atherton Paul *GBR
GBR
 
2.50/55/14.25 3.00/55/13.00 3.50/55/14.25    
8 Beard Mark GBR
GBR
 
1.00/55/14.25 3.50/55/14.25      
9 Rose Simon *GBR
GBR
 
5.00/55/16.00 0.50/55/14.25 4.00/55/16.00    
10 Zehetmayr Simon *GBR
GBR
 
2.50/40        

Over 55 Ladies Slalom Results

Homologation: Ranking List - 25/06/2016 - 26/06/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Maher Janina GBR
GBR
 
2.00/52/16.00 4.00/52/16.00   2.00/52/16.00  

Over 55 Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 25/06/2016 - 26/06/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Ragg Keith *GBR
GBR
 
3.00/49 3.00/52 1.00/52    
2 Flint Chris *GBR
GBR
 
1.00/40        

Over 65 Ladies Slalom Results

Homologation: Ranking List - 25/06/2016 - 26/06/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Worship Carol *GBR
GBR
 
3.00/49 5.00/49 4.00/49    

Under 17 Girls Slalom Results

Homologation: Ranking List - 25/06/2016 - 26/06/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Nutt Katie GBR
GBR
 
2.00/55/12.00 4.50/55/13.00   0.50/55/12.00  
2 Butterfield Amber GBR
GBR
 
2.25/55/16.00 2.00/55/14.25   2.50/55/16.00  

Under 17 Boys Slalom Results

Homologation: Ranking List - 25/06/2016 - 26/06/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Hazelwood Robert GBR
GBR
 
2.25/58/11.25 4.00/58/11.25   2.00/58/10.75  
2 Davies Arron GBR
GBR
 
3.50/58/12.00 3.50/58/12.00   1.50/58/11.25  
3 Emmett Charlie *GBR
GBR
 
4.00/58/14.25 4.50/58/13.00 5.00/58/14.25    

Under 21 Ladies Slalom Results

Homologation: Ranking List - 25/06/2016 - 26/06/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Wharton Charlotte GBR
GBR
 
5.00/55/12.00     3.00/55/12.00  
2 Outram Sanchia GBR
GBR
 
2.00/55/13.00 1.50/55/13.00   6.00/55/14.25  
3 Colverd Jodie *GBR
GBR
 
3.00/55/14.25 3.50/55/14.25   1.50/55/14.25  
4 Jones Sophie GBR
GBR
 
5.00/55/16.00 3.00/55/16.00      
5 Bates Sophie *GBR
GBR
 
5.50/55/18.25 4.00/55/18.25   2.00/55/18.25  

Under 21 Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 25/06/2016 - 26/06/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Heath Calum GBR
GBR
 
3.00/58/12.00 4.00/58/11.25   3.00/58/11.25  
2 Poole Thomas GBR
GBR
 
2.50/58/11.25 3.00/58/11.25   3.50/58/13.00  
3 Outram Luke GBR
GBR
 
2.00/58/11.25 5.00/58/12.00   0.50/58/12.00  
4 Kinnane David *GBR
GBR
 
0.50/58/13.00 4.00/58/12.00      
5 Spavin Harry GBR
GBR
 
3.00/58/12.00 3.50/37   0.00/58/13.00  

Open Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 25/06/2016 - 26/06/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1 Schweigert Jurgen *GER
GER
 
3.00/58/11.25 4.00/58/11.25 0.50/58/12.00    
2 Grant Cole CAN
CAN
 
0.00/58/13.00     2.50/58/13.00  

Under 10 Boys Tricks Results

Homologation: Ranking List - 25/06/2016 - 26/06/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 Turp Sebastian GBR
GBR
 
250 290      

Under 14 Girls Tricks Results

Homologation: Ranking List - 25/06/2016 - 26/06/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 Yorke-Davies Saba *GBR
GBR
 
680 880      
2 Turp Matilda GBR
GBR
 
660 580      

Under 14 Boys Tricks Results

Homologation: Ranking List - 25/06/2016 - 26/06/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 Robinson Marcus GBR
GBR
 
2030 2040      

Over 45 Men Tricks Results

Homologation: Ranking List - 25/06/2016 - 26/06/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 Beard Mark GBR
GBR
 
1950 800      

Over 55 Ladies Tricks Results

Homologation: Ranking List - 25/06/2016 - 26/06/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 Maher Janina GBR
GBR
 
2970 2820      

Under 21 Ladies Tricks Results

Homologation: Ranking List - 25/06/2016 - 26/06/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 Wharton Charlotte GBR
GBR
 
4990 4990      
2 Outram Sanchia GBR
GBR
 
3080 4210      
3 Jones Sophie GBR
GBR
 
2880 3010      
4 Colverd Jodie *GBR
GBR
 
2420 2280      

Under 17 Girls Tricks Results

Homologation: Ranking List - 25/06/2016 - 26/06/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 Nutt Katie GBR
GBR
 
3380 3540      
2 Butterfield Amber GBR
GBR
 
2340 2640      

Under 17 Boys Tricks Results

Homologation: Ranking List - 25/06/2016 - 26/06/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 Hazelwood Robert GBR
GBR
 
5990 4830      
2 Davies Arron GBR
GBR
 
3350 3850      

Under 21 Men Tricks Results

Homologation: Ranking List - 25/06/2016 - 26/06/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 Outram Luke GBR
GBR
 
1330 8140      
2 Heath Calum GBR
GBR
 
6020 3570      
3 Spavin Harry GBR
GBR
 
5000 5360      
4 Poole Thomas GBR
GBR
 
3070        

Open Men Tricks Results

Homologation: Ranking List - 25/06/2016 - 26/06/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 Grant Cole CAN
CAN
 
3500 60      

Under 14 Girls Jump Results

Homologation: Ranking List - 25/06/2016 - 26/06/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 Turp Matilda GBR
GBR
 
9.4m 10.2m      

Under 14 Boys Jump Results

Homologation: Ranking List - 25/06/2016 - 26/06/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 Robinson Marcus GBR
GBR
 
22.4m 24.2m      

Under 17 Girls Jump Results

Homologation: Ranking List - 25/06/2016 - 26/06/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 Butterfield Amber GBR
GBR
 
18.7m 21.1m      
2 Nutt Katie GBR
GBR
 
0.00m        

Over 45 Men Jump Results

Homologation: Ranking List - 25/06/2016 - 26/06/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 Beard Mark GBR
GBR
 
37.0m 0.00m      

Over 55 Ladies Jump Results

Homologation: Ranking List - 25/06/2016 - 26/06/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 Maher Janina GBR
GBR
 
13.5m 14.4m      

Under 21 Ladies Jump Results

Homologation: Ranking List - 25/06/2016 - 26/06/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 Wharton Charlotte GBR
GBR
 
43.7m 45.4m      
2 Outram Sanchia GBR
GBR
 
33.8m 36.1m      
3 Jones Sophie GBR
GBR
 
27.0m 28.5m      

Under 17 Boys Jump Results

Homologation: Ranking List - 25/06/2016 - 26/06/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 Hazelwood Robert GBR
GBR
 
47.9m 48.6m      
2 Davies Arron GBR
GBR
 
42.9m 45.1m      

Under 21 Men Jump Results

Homologation: Ranking List - 25/06/2016 - 26/06/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 Outram Luke GBR
GBR
 
37.1m 49.6m      
2 Heath Calum GBR
GBR
 
43.0m 47.1m      
3 Poole Thomas GBR
GBR
 
45.5m 0.00m      

Open Men Jump Results

Homologation: Ranking List - 25/06/2016 - 26/06/2016
  Name Country Round 1 Round 2 Round 3    
1 Grant Cole CAN
CAN
 
48.7m 50.3m      
2 Turp William *GBR
GBR
 
48.1m 46.0m      

Under 14 Girls Overall Results

- 25/06/2016 - 26/06/2016
  Name Country Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1 Turp Matilda GBR
GBR
 
-14 F 1000.00 1000.00 1000.00 3000.00

Under 14 Boys Overall Results

- 25/06/2016 - 26/06/2016
  Name Country Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1 Robinson Marcus GBR
GBR
 
-14 M 1000.00 1000.00 1000.00 3000.00

Over 45 Men Overall Results

- 25/06/2016 - 26/06/2016
  Name Country Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1 Beard Mark GBR
GBR
 
45+ M 1000.00 1000.00 1000.00 3000.00

Over 55 Ladies Overall Results

- 25/06/2016 - 26/06/2016
  Name Country Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1 Maher Janina GBR
GBR
 
55+ F 1000.00 1000.00 1000.00 3000.00

Under 21 Ladies Overall Results

- 25/06/2016 - 26/06/2016
  Name Country Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1 Wharton Charlotte GBR
GBR
 
-21 F 1000.00 1000.00 1000.00 3000.00
2 Outram Sanchia GBR
GBR
 
-21 F 861.54 843.69 757.81 2463.04
3 Jones Sophie GBR
GBR
 
-21 F 723.08 603.21 559.90 1886.19

Under 17 Girls Overall Results

- 25/06/2016 - 26/06/2016
  Name Country Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1 Butterfield Amber GBR
GBR
 
-17 F 806.45 745.76 1000.00 2552.21

Under 17 Boys Overall Results

- 25/06/2016 - 26/06/2016
  Name Country Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1 Hazelwood Robert GBR
GBR
 
-17 M 1000.00 1000.00 1000.00 3000.00
2 Davies Arron GBR
GBR
 
-17 M 907.14 642.74 909.33 2459.21

Under 21 Men Overall Results

- 25/06/2016 - 26/06/2016
  Name Country Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1 Outram Luke GBR
GBR
 
-21 M 971.43 1000.00 1000.00 2971.43
2 Heath Calum GBR
GBR
 
-21 M 1000.00 739.56 936.87 2676.43
3 Poole Thomas GBR
GBR
 
-21 M 985.71 377.15 896.46 2259.32

Open Men Overall Results

- 25/06/2016 - 26/06/2016
  Name Country Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1 Grant Cole CAN
CAN
 
Ope M 1000.00 1000.00 1000.00 3000.00

www.iwwfed-ea.org International Waterski and Wakeboard Federation - Europe - Africa, Bekersveld 9, 2630 Aartselaar, Belgium copyright © iwwf-ea - all rights reserved