International Waterski and Wakeboard Federation
Europe - Africa Confederation

Competitions results and ranking lists

 
iwwfed-ea.org: Moravia Cup 2018




Oleksovice


Tournament

Jury panel
Time table & start lists

List of participants

Results

Under 14 Girls Slalom  (pdf)
Under 14 Girls Tricks  (pdf)
Under 14 Girls Jump  (pdf)
Under 14 Girls Overall  (pdf)

Under 14 Boys Slalom  (pdf)
Under 14 Boys Tricks  (pdf)
Under 14 Boys Jump  (pdf)
Under 14 Boys Overall  (pdf)

Under 17 Girls Slalom  (pdf)
Under 17 Girls Tricks  (pdf)
Under 17 Girls Jump  (pdf)
Under 17 Girls Overall  (pdf)

Under 17 Boys Slalom  (pdf)
Under 17 Boys Tricks  (pdf)
Under 17 Boys Jump  (pdf)
Under 17 Boys Overall  (pdf)

Open Ladies Slalom  (pdf)
Open Ladies Tricks  (pdf)
Open Ladies Jump  (pdf)
Open Ladies Overall  (pdf)

Open Men Slalom  (pdf)
Open Men Tricks  (pdf)
Open Men Jump  (pdf)
Open Men Overall  (pdf)

Over 45 Men Slalom  (pdf)
Over 45 Men Tricks  (pdf)
Over 45 Men Jump  (pdf)
Over 45 Men Overall  (pdf)

All results (pdf)
Moravia Cup 2018
Oleksovice - 23/24 Jun 2018

Moravia Cup 2018 - Individual classification - all in one

Moravia Cup 2018

Under 14 Girls Slalom Results

Homologation: Ranking List - 23.6.2018 - 24.6.2018
  Name Club   Categ. 1. kolo 2. kolo   Overall
1 Polidorova Linda WSN
CZE
 
-14 F 4.25/52 2.00/52/16.00   698.41
2 Nakano Elisa SKO
CZE
 
-14 F 5.50/46 2.50/49   515.87
3 Davidova Barbora SKO
CZE
 
-14 F 3.50/46 3.00/46   436.51
4 Dostalova Katerina SKO
CZE
 
-14 F 1.00/46 2.00/46   412.70
5 Kalinova Eliska VLS
CZE
 
-14 F 1.50/43 1.50/34   309.52

Under 14 Boys Slalom Results

Homologation: Ranking List - 23.6.2018 - 24.6.2018
  Name Club   Categ. 1. kolo 2. kolo   Overall
1 Kriz Lukas SKO
CZE
 
-14 M 5.00/55/18.25 3.50/55/18.25   602.94

Under 17 Girls Slalom Results

Homologation: Ranking List - 23.6.2018 - 24.6.2018
  Name Club   Categ. 1. kolo 2. kolo   Overall
1 Starkova Isabela WSN
CZE
 
-17 F 4.50/34 0.00/55/14.25   729.73

Under 17 Boys Slalom Results

Homologation: Ranking List - 23.6.2018 - 24.6.2018
  Name Club   Categ. 1. kolo 2. kolo   Overall
1 Beran Matous VLP
CZE
 
-17 M 2.00/58/13.00 1.00/58/13.00   756.10
2 Saxa Samuel TXK
SVK
 
-17 M 2.50/58/14.25 5.00/58/14.25   719.51
3 Kalina Ondrej VLS
CZE
 
-17 M 2.50/58/18.25 5.00/58/14.25   719.51
4 Vasko Daniel TXK
SVK
 
-17 M 3.00/58/14.25 5.00/58/16.00   695.12
5 Beran Tadeas SWP
CZE
 
-17 M 0.00/37 3.00/52   402.44
6 LÝzler Michal VLS
CZE
 
-17 M 2.50/49 4.50/46   323.17

Open Ladies Slalom Results

Homologation: Ranking List - 23.6.2018 - 24.6.2018
  Name Club   Categ. 1. kolo 2. kolo   Overall
1 Cespivova Anna WSN
CZE
 
Ope F 2.00/55/13.00 1.50/55/12.00   854.43
2 Vrabcova Katerina SKP
CZE
 
Ope F 4.00/55/14.25 4.00/55/14.25   734.18
3 Starkova Rebeka WSN
CZE
 
Ope F 2.00/55/14.25 3.00/55/14.25   721.52
4 Vesela Jitka SWP
CZE
 
Ope F 0.00/52 2.00/52   481.01
5 Lizlerova Nikola VLS
CZE
 
Ope F 5.00/43 3.00/46   341.77

Open Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 23.6.2018 - 24.6.2018
  Name Club   Categ. 1. kolo 2. kolo   Overall
1 Vesely Petr SWP
CZE
 
Ope M 2.00/58/11.25 2.50/58/12.00   850.57
2 Marek Petr VLS
CZE
 
Ope M 0.00/37 2.00/58/14.25   643.68
3 Tichy Vaclav DOL
CZE
 
Ope M   2.00/58/18.25   505.75
4 Hlousek Milan SKO
CZE
 
Ope M 4.00/55/18.25     459.77
5 Necas Zdenek DOL
CZE
 
Ope M 3.00/37     34.48

Over 45 Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 23.6.2018 - 24.6.2018
  Name Club   Categ. 1. kolo 2. kolo   Overall
1 Kolman Zdenek Sen. VLP
CZE
 
45+ M 2.00/55/18.25 1.00/55/13.00   709.68
2 Beran Pavel VLP
CZE
 
45+ M 4.00/55/18.25 4.25/55/18.25   519.35

Under 14 Girls Tricks Results

Homologation: Ranking List - 23.6.2018 - 24.6.2018
  Name Club   Categ. 1. kolo 2. kolo   Overall
1 Polidorova Linda WSN
CZE
 
-14 F 1720 2160   482.14
2 Kalinova Eliska VLS
CZE
 
-14 F 1710 1950   435.27
3 Nakano Elisa SKO
CZE
 
-14 F 1740 1800   401.79
4 Dostalova Katerina SKO
CZE
 
-14 F 1580 1390   352.68
5 Davidova Barbora SKO
CZE
 
-14 F 920 1410   314.73
6 Mezlova Andrea DOL
CZE
 
-14 F 200 200   44.64
6 Necasova Aneta DOL
CZE
 
-14 F 200 200   44.64
8 Vaskova Sara TXK
SVK
 
-14 F 200 80   44.64

Under 14 Boys Tricks Results

Homologation: Ranking List - 23.6.2018 - 24.6.2018
  Name Club   Categ. 1. kolo 2. kolo   Overall
1 Kriz Lukas SKO
CZE
 
-14 M 1340 1050   231.03

Under 17 Girls Tricks Results

Homologation: Ranking List - 23.6.2018 - 24.6.2018
  Name Club   Categ. 1. kolo 2. kolo   Overall
1 Starkova Isabela WSN
CZE
 
-17 F 3450 3860   863.53

Under 17 Boys Tricks Results

Homologation: Ranking List - 23.6.2018 - 24.6.2018
  Name Club   Categ. 1. kolo 2. kolo   Overall
1 Kalina Ondrej VLS
CZE
 
-17 M 4320 2800   584.57
2 Beran Matous VLP
CZE
 
-17 M 2990 3290   445.20
3 LÝzler Michal VLS
CZE
 
-17 M 600 610   82.54

Open Ladies Tricks Results

Homologation: Ranking List - 23.6.2018 - 24.6.2018
  Name Club   Categ. 1. kolo 2. kolo   Overall
1 Vrabcova Katerina SKP
CZE
 
Ope F 3310 3710   515.99
2 Starkova Rebeka WSN
CZE
 
Ope F 2260 3600   500.70
3 Cespivova Anna WSN
CZE
 
Ope F 2840 3520   489.57

Over 45 Men Tricks Results

Homologation: Ranking List - 23.6.2018 - 24.6.2018
  Name Club   Categ. 1. kolo 2. kolo   Overall
1 Kolman Zdenek Sen. VLP
CZE
 
45+ M 1690 2390   430.63

Under 14 Girls Jump Results

Homologation: Ranking List - 23.6.2018 - 24.6.2018
  Name Club   Categ. 1. kolo 2. kolo   Overall
1 Polidorova Linda WSN
CZE
 
-14 F 15.7m 15.3m   576.16
2 Nakano Elisa SKO
CZE
 
-14 F 13.0m 14.1m   470.20
3 Dostalova Katerina SKO
CZE
 
-14 F 11.1m 11.2m   278.15

Under 14 Boys Jump Results

Homologation: Ranking List - 23.6.2018 - 24.6.2018
  Name Club   Categ. 1. kolo 2. kolo   Overall
1 Kriz Lukas SKO
CZE
 
-14 M 18.4m 18.0m   545.45

Under 17 Girls Jump Results

Homologation: Ranking List - 23.6.2018 - 24.6.2018
  Name Club   Categ. 1. kolo 2. kolo   Overall
1 Starkova Isabela WSN
CZE
 
-17 F 18.9m 19.3m   389.24

Under 17 Boys Jump Results

Homologation: Ranking List - 23.6.2018 - 24.6.2018
  Name Club   Categ. 1. kolo 2. kolo   Overall
1 Kalina Ondrej VLS
CZE
 
-17 M 41.7m 40.8m   1124.11
2 Vasko Daniel TXK
SVK
 
-17 M 32.8m 33.9m   847.52
3 Beran Matous VLP
CZE
 
-17 M 28.2m 27.6m   645.39

Open Ladies Jump Results

Homologation: Ranking List - 23.6.2018 - 24.6.2018
  Name Club   Categ. 1. kolo 2. kolo   Overall
1 Cespivova Anna WSN
CZE
 
Ope F 31.7m 33.7m   579.18
2 Starkova Rebeka WSN
CZE
 
Ope F 27.9m 27.1m   453.36
3 Vrabcova Katerina SKP
CZE
 
Ope F 22.5m     336.23

Open Men Jump Results

Homologation: Ranking List - 23.6.2018 - 24.6.2018
  Name Club   Categ. 1. kolo 2. kolo   Overall
1 Cerny Matej VLS
CZE
 
Ope M 44.9m 43.7m   599.66
2 Marek Petr VLS
CZE
 
Ope M 39.6m 39.4m   508.59

Over 45 Men Jump Results

Homologation: Ranking List - 23.6.2018 - 24.6.2018
  Name Club   Categ. 1. kolo 2. kolo   Overall
1 Kolman Zdenek Sen. VLP
CZE
 
45+ M 12.2m     156.63

Under 14 Girls Overall Results

- 23.6.2018 - 24.6.2018
  Name Club   Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1 Polidorova Linda WSN
CZE
 
-14 F 698.41 482.14 576.16 1756.71
2 Nakano Elisa SKO
CZE
 
-14 F 515.87 401.79 470.20 1387.86
3 Dostalova Katerina SKO
CZE
 
-14 F 412.70 352.68 278.15 1043.53

Under 14 Boys Overall Results

- 23.6.2018 - 24.6.2018
  Name Club   Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1 Kriz Lukas SKO
CZE
 
-14 M 602.94 231.03 545.45 1379.42

Under 17 Girls Overall Results

- 23.6.2018 - 24.6.2018
  Name Club   Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1 Starkova Isabela WSN
CZE
 
-17 F 729.73 863.53 389.24 1982.50

Under 17 Boys Overall Results

- 23.6.2018 - 24.6.2018
  Name Club   Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1 Kalina Ondrej VLS
CZE
 
-17 M 719.51 584.57 1124.11 2428.19
2 Beran Matous VLP
CZE
 
-17 M 756.10 445.20 645.39 1846.69

Open Ladies Overall Results

- 23.6.2018 - 24.6.2018
  Name Club   Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1 Cespivova Anna WSN
CZE
 
Ope F 854.43 489.57 579.18 1923.18
2 Starkova Rebeka WSN
CZE
 
Ope F 721.52 500.70 453.36 1675.58
3 Vrabcova Katerina SKP
CZE
 
Ope F 734.18 515.99 336.23 1586.40

Over 45 Men Overall Results

- 23.6.2018 - 24.6.2018
  Name Club   Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1 Kolman Zdenek Sen. VLP
CZE
 
45+ M 709.68 430.63 156.63 1296.94

www.iwwfed-ea.org International Waterski and Wakeboard Federation - Europe - Africa, Bekersveld 9, 2630 Aartselaar, Belgium copyright © iwwf-ea - all rights reserved