International Waterski and Wakeboard Federation
Europe - Africa Confederation

Competitions results and ranking lists

 
iwwfed-ea.org:




Siap, Skarnes, Norway

Map of site

Tournament

Jury panel
Time table & start lists

List of participants

Results

Under 12 Girls Slalom  (pdf)
Under 12 Girls Tricks  (pdf)
Under 12 Girls Jump

Under 12 Boys Slalom  (pdf)
Under 12 Boys Tricks  (pdf)
Under 12 Boys Jump

Under 14 Girls Slalom  (pdf)
Under 14 Girls Tricks  (pdf)
Under 14 Girls Jump

Under 14 Boys Slalom  (pdf)
Under 14 Boys Tricks  (pdf)
Under 14 Boys Jump

Under 17 Girls Slalom  (pdf)
Under 17 Girls Tricks  (pdf)
Under 17 Girls Jump

Under 17 Boys Slalom  (pdf)
Under 17 Boys Tricks  (pdf)
Under 17 Boys Jump

Under 21 Women Slalom  (pdf)
Under 21 Women Tricks  (pdf)
Under 21 Women Jump

Under 21 Men Slalom  (pdf)
Under 21 Men Tricks  (pdf)
Under 21 Men Jump

Open Women Slalom  (pdf)
Open Women Tricks  (pdf)
Open Women Jump

Open Men Slalom  (pdf)
Open Men Tricks  (pdf)
Open Men Jump

Over 35 Ladies Slalom  (pdf)
Over 35 Ladies Tricks  (pdf)
Over 35 Ladies Jump

Over 35 Men Slalom  (pdf)
Over 35 Men Tricks  (pdf)
Over 35 Men Jump

Over 45 Ladies Slalom  (pdf)
Over 45 Ladies Tricks  (pdf)
Over 45 Ladies Jump

Over 45 Men Slalom  (pdf)
Over 45 Men Tricks  (pdf)
Over 45 Men Jump

Over 55 Ladies Slalom  (pdf)
Over 55 Ladies Tricks  (pdf)
Over 55 Ladies Jump

Over 55 Men Slalom  (pdf)
Over 55 Men Tricks  (pdf)
Over 55 Men Jump

Over 65 Ladies Slalom  (pdf)
Over 65 Ladies Tricks  (pdf)
Over 65 Ladies Jump

Over 65 Men Slalom  (pdf)
Over 65 Men Tricks  (pdf)
Over 65 Men Jump

All results (pdf)
Slåstad Open
Siap, Skarnes, Norway - 27/28 Jun 2020

Slåstad Open - Individual classification

Slåstad Open

Under 12 Girls Slalom Results

Homologation: Ranking List - 27.06.2020 - 28.06.2020
  Bib Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1   Jacobsen Maise DEN
DEN
 
    3,00/52 4,00/52  

Under 14 Girls Slalom Results

Homologation: Ranking List - 27.06.2020 - 28.06.2020
  Bib Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1   Kvisla Emma Christine NOR
NOR
 
2,00/52/14.25 0,00/52/14.25 0,00/34 2,00/52/16.00  
2   Borge Julie NOR
NOR
 
0,50/34 0,00/52 1,00/52/16.00 3,00/52/16.00  
3   Handegaard Nora NOR
NOR
 
1,00/52/16.00 0,00/34 1,00/52/16.00 4,50/34  
4   Larsen Clara Dyhr DEN
DEN
 
2,50/52 3,00/52 2,00/52 2,00/52  
5   Sorlie Grendel Sofie-Amalie NOR
NOR
 
3,00/34 3,00/34 1,50/52 1,00/52  
6   Nyborg Malin NOR
NOR
 
2,50/34 3,00/49 3,50/34 2,00/49  
7   Skjelvik Eira NOR
NOR
 
1,00/46 3,00/46 3,00/34 2,00/46  

Under 14 Boys Slalom Results

Homologation: Ranking List - 27.06.2020 - 28.06.2020
  Bib Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1   Vesterbaek Oskar Esager DEN
DEN
 
2,00/55/14.25 5,00/55/18.25 1,00/55/14.25 DNS  

Under 17 Girls Slalom Results

Homologation: Ranking List - 27.06.2020 - 28.06.2020
  Bib Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1   Vang Eline NOR
NOR
 
  3,00/55/14.25 5,50/55/16.00    
2   Sandberg Nicoline NOR
NOR
 
0,50/55/14.25 1,50/55/14.25 2,00/55/16.00 2,50/55/14.25  
3   Stokke Nora NOR
NOR
 
  5,00/55/18.25 3,00/55/16.00    
4   Iuel Thalia DEN
DEN
 
2,50/55/18.25 4,25/52 3,00/55/18.25 1,00/55/18.25  
5   Moss Andrea Brondbo NOR
NOR
 
3,00/55/18.25 2,00/55/18.25 0,50/55/18.25 5,00/52  
6   Abrahamsen Line Molter DEN
DEN
 
2,50/52 5,00/52 2,00/55/18.25 DNS  
7   Stalheim Kaja NOR
NOR
 
    2,00/49 3,00/49  

Under 17 Boys Slalom Results

Homologation: Ranking List - 27.06.2020 - 28.06.2020
  Bib Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1   Stalheim Sondre NOR
NOR
 
2,00/58/13.00        
2   Jorgsensen Sander Elling DEN
DEN
 
    4,00/58/16.00 4,00/58/14.25  
3   Knapkoien Trym NOR
NOR
 
    4,00/58/18.25 2,00/58/16.00  
4   Kvalheim Larsen Magnus NOR
NOR
 
  5,25/58/18.25 3,00/58/18.25    
5   Handegaard Haakon NOR
NOR
 
0,50/55/18.25 3,00/55/18.25 3,50/52 4,00/55/18.25  
6   Skaug Nicolai NOR
NOR
 
    0,00/55/18.25    
7   Schmidt Berggren Bertel DEN
DEN
 
5,50/52        

Under 21 Women Slalom Results

Homologation: Ranking List - 27.06.2020 - 28.06.2020
  Bib Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1   Hogh Sorensen Astrid DEN
DEN
 
2,50/55/13.00 2,50/55/13.00 4,00/55/13.00 2,50/55/13.00  
2   Pedersen Tiril NOR
NOR
 
4,00/52 4,00/52 2,50/37 5,50/52  
3   Viker Veline NOR
NOR
 
  4,00/49 5,00/49    
4   Knapkoien Tuva Larsdatter NOR
NOR
 
    4,50/49 DNS  

Under 21 Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 27.06.2020 - 28.06.2020
  Bib Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1   Jessen Philip DEN
DEN
 
    0,50/58/13.00    
2   Viker Vemund NOR
NOR
 
  4,50/58/16.00 5,00/58/16.00    
3   Wigdel Petter NOR
NOR
 
    1,50/58/18.25    
4   Stalheim Marius NOR
NOR
 
  2,50/55/18.25 2,50/55/18.25 4,00/55/18.25  

Open Women Slalom Results

Homologation: Ranking List - 27.06.2020 - 28.06.2020
  Bib Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1   Granhus Thea Caroline NOR
NOR
 
1,00/55/11.25 1,50/55/11.25 4,50/55/12.00 0,50/55/11.25  

Open Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 27.06.2020 - 28.06.2020
  Bib Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1   Våltorp Lars Ola NOR
NOR
 
4,50/58/12.00 2,00/58/12.00 DNS DNS  
2   Hvaara Tobias NOR
NOR
 
4,50/58/13.00 1,50/58/12.00 DNS DNS  

Over 35 Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 27.06.2020 - 28.06.2020
  Bib Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1   Foss Anders NOR
NOR
 
4,50/55/11.25 2,50/55/10.75 3,00/55/11.25 3,00/55/10.75  
2   Rio Espen NOR
NOR
 
1,50/55/13.00 3,00/55/12.00 1,00/55/12.00 3,00/55/12.00  
3   Van Niekerk Andre RSA
RSA
 
0,50/55/12.00 4,25/37 1,50/55/12.00 2,50/55/12.00  
4   Dale Espen NOR
NOR
 
1,50/55/14.25 4,00/55/14.25 4,00/37 3,50/37  
5   Håland Ole Magne NOR
NOR
 
2,00/55/18.25 1,50/55/18.25 3,00/52 4,50/52  
6   Jeistad Runar NOR
NOR
 
2,50/37 1,50/55/18.25 3,00/37 4,50/37  

Over 45 Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 27.06.2020 - 28.06.2020
  Bib Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1   Bjornoe Ole-Johan NOR
NOR
 
2,00/55/11.25 1,00/55/11.25 2,00/55/11.25 4,00/55/12.00  
2   Foss Jan Henrik NOR
NOR
 
4,00/55/13.00 4,00/55/13.00 2,00/55/12.00 DNS  
3   Jorgensen Esben DEN
DEN
 
2,00/55/12.00 2,50/55/13.00 3,50/55/13.00 DNS  
4   Marthinsen Lars- Andreas NOR
NOR
 
2,50/55/13.00 1,50/37 4,00/55/13.00 3,00/55/13.00  
5   Larsen Christoph DEN
DEN
 
2,50/55/13.00 4,50/37 4,00/55/14.25 DNS  

Over 55 Ladies Slalom Results

Homologation: Ranking List - 27.06.2020 - 28.06.2020
  Bib Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1   Finstad Hanne Lotte NOR
NOR
 
3,00/52 4,25/52 4,00/52    

Over 55 Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 27.06.2020 - 28.06.2020
  Bib Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1   Schmidt Jesper DEN
DEN
 
    4,50/55/14.25    

Over 65 Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 27.06.2020 - 28.06.2020
  Bib Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1   Johnsen Lasse Vidar NOR
NOR
 
  4,00/52/14.25 5,00/34    
2   Lilleberg Audun NOR
NOR
 
    2,25/52/14.25 DNS  

Under 17 Girls Tricks Results

Homologation: Ranking List - 27.06.2020 - 28.06.2020
  Bib Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1   Vang Eline NOR
NOR
 
1430      
2   Stokke Nora NOR
NOR
 
1400      

Under 17 Boys Tricks Results

Homologation: Ranking List - 27.06.2020 - 28.06.2020
  Bib Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1   Kvalheim Larsen Magnus NOR
NOR
 
1490      
2   Stalheim Sondre NOR
NOR
 
1440 1340      
3   Schmidt Berggren Bertel DEN
DEN
 
420 1030      
4   Skaug Nicolai NOR
NOR
 
930      

Under 21 Women Tricks Results

Homologation: Ranking List - 27.06.2020 - 28.06.2020
  Bib Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1   Viker Veline NOR
NOR
 
400      

Under 21 Men Tricks Results

Homologation: Ranking List - 27.06.2020 - 28.06.2020
  Bib Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1   Nielsen Tue Ernst DEN
DEN
 
3510 5270 8870 8200  
2   Jessen Philip DEN
DEN
 
2360  
3   Wigdel Petter NOR
NOR
 
460  

Over 55 Ladies Tricks Results

Homologation: Ranking List - 27.06.2020 - 28.06.2020
  Bib Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1   Finstad Hanne Lotte NOR
NOR
 
660      

Over 55 Men Tricks Results

Homologation: Ranking List - 27.06.2020 - 28.06.2020
  Bib Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1   Schmidt Jesper DEN
DEN
 
1120      

Over 65 Men Tricks Results

Homologation: Ranking List - 27.06.2020 - 28.06.2020
  Bib Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1   Johnsen Lasse Vidar NOR
NOR
 
1030      

Under 12 Girls Jump Results

Homologation: Ranking List - 27.06.2020 - 28.06.2020
  Bib Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1   Jacobsen Maise DEN
DEN
 
25,2m 0,00m      

Under 17 Girls Jump Results

Homologation: Ranking List - 27.06.2020 - 28.06.2020
  Bib Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1   Vang Eline NOR
NOR
 
23,7m        
2   Stalheim Kaja NOR
NOR
 
18,5m 0,00m      
3   Stokke Nora NOR
NOR
 
17,2m        

Under 17 Boys Jump Results

Homologation: Ranking List - 27.06.2020 - 28.06.2020
  Bib Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1   Stalheim Sondre NOR
NOR
 
35,6m        
2   Jorgsensen Sander Elling DEN
DEN
 
30,7m 30,2m      
3   Knapkoien Trym NOR
NOR
 
27,4m 26,5m      
4   Skaug Nicolai NOR
NOR
 
24,9m 27,2m      
5   Kvalheim Larsen Magnus NOR
NOR
 
22,1m        
6   Schmidt Berggren Bertel DEN
DEN
 
15,2m        

Under 21 Women Jump Results

Homologation: Ranking List - 27.06.2020 - 28.06.2020
  Bib Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1   Viker Veline NOR
NOR
 
13,8m        
2   Knapkoien Tuva Larsdatter NOR
NOR
 
11,8m 0,00m      

Under 21 Men Jump Results

Homologation: Ranking List - 27.06.2020 - 28.06.2020
  Bib Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1   Jessen Philip DEN
DEN
 
39,3m 44,0m      
2   Wigdel Petter NOR
NOR
 
35,4m 35,3m      
3   Stalheim Marius NOR
NOR
 
21,1m        
4   Viker Vemund NOR
NOR
 
19,4m        

Over 55 Men Jump Results

Homologation: Ranking List - 27.06.2020 - 28.06.2020
  Bib Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1   Schmidt Jesper DEN
DEN
 
0,00m 18,0m      

Over 65 Men Jump Results

Homologation: Ranking List - 27.06.2020 - 28.06.2020
  Bib Name Country Round 1 Round 2 Round 3 Round 4  
1   Lilleberg Audun NOR
NOR
 
28,2m 27,1m      
2   Johnsen Lasse Vidar NOR
NOR
 
28,1m        

Under 17 Girls Overall Results

- 27.06.2020 - 28.06.2020
  Bib Name Country   Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1   Vang Eline NOR
NOR
 
  -17 F 670,59 166,67 383,91 1221,17
2   Stokke Nora NOR
NOR
 
  -17 F 600,00 163,17 234,48 997,65

Under 17 Boys Overall Results

- 27.06.2020 - 28.06.2020
  Bib Name Country   Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1   Stalheim Sondre NOR
NOR
 
  -17 M 681,32 123,29 470,39 1275,00
2   Kvalheim Larsen Magnus NOR
NOR
 
  -17 M 519,23 127,57 248,36 895,16
3   Skaug Nicolai NOR
NOR
 
  -17 M 395,60 79,62 332,24 807,46
4   Schmidt Berggren Bertel DEN
DEN
 
  -17 M 390,11 88,18 134,87 613,16

Under 21 Women Overall Results

- 27.06.2020 - 28.06.2020
  Bib Name Country   Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1   Viker Veline NOR
NOR
 
  -21 F 411,76 46,62 156,32 614,70

Under 21 Men Overall Results

- 27.06.2020 - 28.06.2020
  Bib Name Country   Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1   Jessen Philip DEN
DEN
 
  -21 M 664,84 202,05 608,55 1475,44
2   Wigdel Petter NOR
NOR
 
  -21 M 478,02 39,38 467,11 984,51

Over 55 Men Overall Results

- 27.06.2020 - 28.06.2020
  Bib Name Country   Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1   Schmidt Jesper DEN
DEN
 
  55+ M 759,74 350,00 282,05 1391,79

Over 65 Men Overall Results

- 27.06.2020 - 28.06.2020
  Bib Name Country   Categ. Slalom Tricks Jump Overall
1   Johnsen Lasse Vidar NOR
NOR
 
  65+ M 764,71 343,33 851,52 1959,56

www.iwwfed-ea.org International Waterski and Wakeboard Federation - Europe - Africa, Bekersveld 9, 2630 Aartselaar, Belgium copyright © iwwf-ea - all rights reserved