International Waterski and Wakeboard Federation
Europe - Africa Confederation

Competitions results and ranking lists

   
iwwfed-ea.org: SQ 4 Event Isis Bundaberg




Isis Ski Gardens


Tournament

Jury panel
Time table & start lists

Results

Live results

All skiers D1 Slalom
All skiers D1 Tricks
All skiers D1 Jump
All skiers D1 Jump

All skiers D2 Slalom
All skiers D2 Tricks
All skiers D2 Jump
All skiers D2 Jump

All skiers D3 Slalom
All skiers D3 Tricks
All skiers D3 Jump
All skiers D3 Jump

All skiers D4 Slalom
All skiers D4 Tricks
All skiers D4 Jump
All skiers D4 Jump

All skiers D5 Slalom
All skiers D5 Tricks
All skiers D5 Jump
All skiers D5 Jump

All skiers D6 Slalom
All skiers D6 Tricks
All skiers D6 Jump
All skiers D6 Jump

All results
SQ 4 Event Isis Bundaberg
Isis Ski Gardens - 28/29 Nov 2020 2020

SQ 4 Event Isis Bundaberg - Individual classification

SQ 4 Event Isis Bundaberg

All skiers D1 Slalom Results

Homologation: Ranking List - 28/11/2020 - 29/11/2020
  Name Round 1 Round 2 Round 3   Pts
1 Cornale Peter 3.50/55/11.25 3.00/55/11.25 4.00/55/11.25   46.00
2 Cornale Lucas 3.00/58/11.25 2.25/58/11.25 0.50/58/12.00   45.00
3 Fitzgerald Ryan 3.50/58/13.00 4.50/58/13.00 4.00/58/12.00   40.00
4 Reeves Scott 3.00/55/12.00 3.25/52 1.50/55/12.00   39.00
5 Sheehy Paul 5.00/58/13.00 1.50/58/13.00 5.00/58/18.25   35.00
6 Petersen Neil 2.50/55/14.25 2.00/55/13.00 5.00/55/14.25   32.00

All skiers D2 Slalom Results

Homologation: Ranking List - 28/11/2020 - 29/11/2020
  Name Round 1 Round 2 Round 3   Pts
1 Appleton Kristy 3.00/52/13.00 1.00/52/12.00     37.00
2 Munro Hilary 0.50/55/13.00 4.00/55/13.00 2.00/55/13.00   34.00
3 Disalvo Ruby 2.50/55/14.25 4.00/55/13.00 2.00/55/13.00   34.00
4 Sheehy Finn 0.50/58/13.00 5.00/58/14.25     30.50
5 Angel Ross 3.00/52/14.25 2.00/52/14.25 5.00/52/14.25   29.00
6 O'Connor Callum 0.00/49 4.00/55/14.25     28.00
7 Jordan Mark 2.50/55/14.25 3.50/55/14.25 2.00/55/14.25   27.50
8 Reeves Zarhli 2.00/52/16.00 5.50/52/16.00 1.50/52/14.25   25.50
9 O'Connor Cara 3.00/55/16.00 5.00/55/16.00 3.00/55/16.00   23.00
10 Cornale Karmen 4.00/55/16.00 3.00/55/16.00 5.00/55/18.25   22.00
11 Sheehy Jett 3.00/55/16.00 1.50/55/18.25     21.00

All skiers D3 Slalom Results

Homologation: Ranking List - 28/11/2020 - 29/11/2020
  Name Round 1 Round 2 Round 3   Pts
1 Roberts Ethan 2.00/55/14.25 3.00/55/16.00 2.00/55/14.25   26.00
2 Storey Maggie 2.00/46/16.00 5.00/40 3.00/46   20.00
3 Angel Melissa 3.00/55/18.25 3.00/55/18.25 1.00/55/16.00   19.00
4 Sutherland Jack 5.00/55/18.25 5.00/55/18.25 5.00/55/18.25   17.00
5 Rose Alex 4.00/55/18.25 4.00/58/18.25 4.00/58/18.25   16.00
6 Roberts Jason 4.00/55/18.25 1.00/55/18.25 0.50/52   16.00
7 Reeves Taj 4.00/43 3.00/49 3.00/49   15.00
8 Weeks John 2.00/55/18.25 1.00/55/18.25 3.00/55/18.25   15.00
9 Dyson Murray 2.00/58/18.25 2.00/58/18.25 2.50/55/18.25   14.00
10 Reeves Amy 2.00/55/18.25 4.00/52 3.50/52   14.00

All skiers D1 Tricks Results

Homologation: Ranking List - 28/11/2020 - 29/11/2020
  Name Round 1 Round 2 Round 3   Pts
1 Cornale Lucas 5400 3830     5400
2 Munro Hilary 3520 3170     3520

All skiers D2 Tricks Results

Homologation: Ranking List - 28/11/2020 - 29/11/2020
  Name Round 1 Round 2 Round 3   Pts
1 Appleton Kristy 2090 3080     3080
2 Reeves Zarhli 1960 2250     2250
3 Petersen Neil 1650 1650     1650

All skiers D3 Tricks Results

Homologation: Ranking List - 28/11/2020 - 29/11/2020
  Name Round 1 Round 2 Round 3   Pts
1 Sheehy Jett 2200 1340 1810   2200
2 Cornale Karmen 1370 1740     1740
3 Reeves Taj 1480 830     1480
4 O'Connor Callum 670 1300 1230   1300
5 O'Connor Cara 830 890     890

All skiers D4 Tricks Results

Homologation: Ranking List - 28/11/2020 - 29/11/2020
  Name Round 1 Round 2 Round 3   Pts
1 Roberts Ethan 560 560     560
2 Angel Ross 420 410     420

All skiers D2 Jump Results

Homologation: Ranking List - 28/11/2020 - 29/11/2020
  Name Round 1 Round 2     Pts
1 Cornale Lucas 32.9m 33.7m     33.7
2 Munro Hilary 29.7m 31.7m     31.7

All skiers D3 Jump Results

Homologation: Ranking List - 28/11/2020 - 29/11/2020
  Name Round 1 Round 2     Pts
1 Sheehy Finn 27.9m 29.1m     29.1
2 Appleton Kristy 20.9m 22.9m     22.9
3 Petersen Neil 0.00m 18.2m     18.2

All skiers D4 Jump Results

Homologation: Ranking List - 28/11/2020 - 29/11/2020
  Name Round 1 Round 2     Pts
1 Sheehy Jett 19.4m 21.5m     21.5
2 O'Connor Callum 15.1m 16.6m     16.6
3 Reeves Zarhli 14.7m 14.7m     14.7
4 Angel Ross 0.00m 11.8m     11.8

All skiers D5 Jump Results

Homologation: Ranking List - 28/11/2020 - 29/11/2020
  Name Round 1 Round 2     Pts
1 Angel Melissa 9.1m 9.1m     9.1

All skiers D2 Jump Results

Homologation: Ranking List - 28/11/2020 - 29/11/2020
  Name Round 1 Round 2 Round 3   Pts
1 Cornale Lucas 32.9m 33.7m     33.7
2 Munro Hilary 29.7m 31.7m     31.7

All skiers D3 Jump Results

Homologation: Ranking List - 28/11/2020 - 29/11/2020
  Name Round 1 Round 2 Round 3   Pts
1 Sheehy Finn 27.9m 29.1m 30.8m   30.8
2 Appleton Kristy 20.9m 22.9m 23.5m   23.5
3 Petersen Neil 0.00m 18.2m     18.2

All skiers D4 Jump Results

Homologation: Ranking List - 28/11/2020 - 29/11/2020
  Name Round 1 Round 2 Round 3   Pts
1 Sheehy Jett 19.4m 21.5m     21.5
2 O'Connor Callum 15.1m 16.6m     16.6
3 Reeves Zarhli 14.7m 14.7m     14.7
4 Angel Ross 0.00m 11.8m     11.8

All skiers D5 Jump Results

Homologation: Ranking List - 28/11/2020 - 29/11/2020
  Name Round 1 Round 2 Round 3   Pts
1 Angel Melissa 9.1m 9.1m     9.1

www.iwwfed-ea.org International Waterski and Wakeboard Federation - Europe - Africa, Bekersveld 9, 2630 Aartselaar, Belgium copyright © iwwf-ea - all rights reserved