International Waterski and Wakeboard Federation
Europe - Africa Confederation

Competitions results and ranking lists

   
iwwfed-ea.org: Malibu Australian National Championships




Max Kirwan Lakes Mulwala


Tournament

Jury panel
Time table & start lists

Results

Live results

Under 10 Girls Slalom  (pdf)
Under 10 Girls Tricks  (pdf)
Under 10 Girls Overall  (pdf)

Under 10 Boys Slalom  (pdf)
Under 10 Boys Tricks  (pdf)
Under 10 Boys Overall  (pdf)

Under 12 Girls Slalom  (pdf)
Under 12 Girls Tricks  (pdf)
Under 12 Girls Jump  (pdf)
Under 12 Girls Overall  (pdf)

Under 12 Boys Slalom  (pdf)
Under 12 Boys Tricks  (pdf)
Under 12 Boys Jump  (pdf)
Under 12 Boys Overall  (pdf)

Under 14 Girls Slalom  (pdf)
Under 14 Girls Tricks  (pdf)
Under 14 Girls Jump  (pdf)
Under 14 Girls Overall  (pdf)

Under 14 Boys Slalom  (pdf)
Under 14 Boys Tricks  (pdf)
Under 14 Boys Jump  (pdf)
Under 14 Boys Overall  (pdf)

Under 17 Girls Slalom  (pdf)
Under 17 Girls Tricks  (pdf)
Under 17 Girls Jump  (pdf)
Under 17 Girls Overall  (pdf)

Under 17 Boys Slalom  (pdf)
Under 17 Boys Tricks  (pdf)
Under 17 Boys Jump  (pdf)
Under 17 Boys Overall  (pdf)

Under 21 Women Slalom  (pdf)
Under 21 Women Tricks  (pdf)
Under 21 Women Jump  (pdf)
Under 21 Women Overall  (pdf)

Under 21 Men Slalom  (pdf)
Under 21 Men Tricks  (pdf)
Under 21 Men Jump  (pdf)
Under 21 Men Overall  (pdf)

Open Women Slalom  (pdf)
Open Women Tricks  (pdf)
Open Women Jump  (pdf)
Open Women Overall  (pdf)

Open Men Slalom  (pdf)
Open Men Tricks  (pdf)
Open Men Jump  (pdf)
Open Men Overall  (pdf)

Over 35 Women Slalom  (pdf)
Over 35 Women Tricks  (pdf)
Over 35 Women Jump  (pdf)
Over 35 Women Overall  (pdf)

Over 35 Men Slalom  (pdf)
Over 35 Men Tricks  (pdf)
Over 35 Men Jump  (pdf)
Over 35 Men Overall  (pdf)

Over 45 Women Slalom  (pdf)
Over 45 Women Tricks  (pdf)
Over 45 Women Jump  (pdf)
Over 45 Women Overall  (pdf)

Over 45 Men Slalom  (pdf)
Over 45 Men Tricks  (pdf)
Over 45 Men Jump  (pdf)
Over 45 Men Overall  (pdf)

Over 55 Women Slalom  (pdf)
Over 55 Women Tricks  (pdf)
Over 55 Women Jump  (pdf)
Over 55 Women Overall  (pdf)

Over 55 Men Slalom  (pdf)
Over 55 Men Tricks  (pdf)
Over 55 Men Jump  (pdf)
Over 55 Men Overall  (pdf)

Over 65 Women Slalom  (pdf)
Over 65 Women Tricks  (pdf)
Over 65 Women Overall

Over 65 Men Slalom  (pdf)
Over 65 Men Tricks  (pdf)
Over 65 Men Overall

Over 21 Women Slalom  (pdf)
Over 21 Women Tricks  (pdf)
Over 21 Women Jump  (pdf)
Over 21 Women Overall  (pdf)

Over 21 Men Slalom  (pdf)
Over 21 Men Tricks  (pdf)
Over 21 Men Jump  (pdf)
Over 21 Men Overall  (pdf)

Over 70 Women Slalom
Over 70 Women Tricks

Over 70 Men Slalom  (pdf)
Over 70 Men Tricks  (pdf)
Over 70 Men Overall  (pdf)

Over 75 Women Slalom  (pdf)
Over 75 Women Tricks
Over 75 Men Tricks
Disabled Tricks

Overall Team classification (pdf)

All results
Malibu Australian National Championships
Max Kirwan Lakes Mulwala - 1/5 Apr 2021

Malibu Australian National Championships - Individual classification

Malibu Australian National Championships

Under 10 Girls Slalom Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 Appleton Selina QLD 4.00/49 2.00/49/16.00 1000.00 1000.00
2 Fletcher Ellouise NSW 4.50/49 1.50/49 930.00 930.00
3 Bray Georgia VIC 1.00/37 2.50/34 380.00 380.00
4 Mccarthy Sienna NSW 0.00/28 1.00/34 260.00 260.00
5 Mitchell Makaidie SA 0.00/28 1.00/28 20.00 20.00

Under 10 Boys Slalom Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 Reeves Taj QLD 3.00/49/14.25 4.00/49/14.25 1000.00 1000.00
2 Fletcher Mitchell NSW 2.50/37 3.00/37 362.07 362.07

Under 12 Girls Slalom Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 Reeves Zarhli QLD 4.00/52/16.00 2.00/52/14.25 1000.00 1000.00
2 Smith Isabelle QLD 2.00/52/16.00 3.50/52/16.00   910.00
3 Thrower Ellie NSW 2.00/52 5.00/52   820.00
4 Hayes Laura NSW 1.00/49 1.00/49   620.00

Under 12 Boys Slalom Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 Shaw Cameron NSW 2.00/52/14.25 3.00/52/14.25 1000.00 1000.00
2 Bray Mitchell VIC 2.00/52 3.00/52   692.31

Under 14 Girls Slalom Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 Hayes Erica NSW 1.00/52/12.00 3.00/52/12.00 1000.00 1000.00
2 Appleton Kristy QLD 2.00/52/13.00 2.50/52/12.00 990.20 990.20
3 Sweeney Jada VIC 3.00/52/13.00 3.00/52/13.00 882.35 882.35
4 Mccarthy Emita NSW 4.50/52/16.00 2.25/52/16.00   676.47
5 Richards Georgie NSW 4.00/52 1.00/52/16.00   607.84
6 Moloney Bridget NSW 2.50/52 4.50/52   558.82
7 Atkinson Gabby VIC 2.00/52 2.00/49   509.80
8 Martin Jessica SA 4.00/49 2.00/49   431.37
9 Wiseman Addisyn QLD 3.00/46 1.50/46   294.12
10 Bray Maddison VIC 4.50/43 3.00/43   205.88

Under 14 Boys Slalom Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 Saddington Jacob VIC 3.50/55/12.00 2.00/55/12.00 1000.00 1000.00
2 Smith Bryce QLD 0.50/55/12.00 5.00/55/13.00 941.75 941.75
3 Mcnamara Oscar VIC 0.50/55/13.00 1.00/55/12.00   951.46
4 Macdonald Ryan VIC 3.00/55/16.00 1.00/55/13.00 834.95 834.95
5 Sheehy Jett QLD 3.50/55/18.25 2.00/55/16.00 621.36 621.36
6 Mitchell Fyn SA 0.00/55/18.25 1.50/55/16.00   611.65
7 Lucas Kade VIC 4.00/55/18.25 2.00/55/18.25   543.69
8 Barbuto David VIC 0.00/52 1.00/55/16.00   601.94
9 Lawes Samuel NSW 1.50/43 0.50/55/18.25   475.73
10 Bickerton Hayden NSW 2.50/49 5.00/43   281.55

Under 17 Girls Slalom Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 Hunter Bennett Milla VIC 4.50/55/13.00 4.50/55/13.00 1000.00 1000.00
2 Ackerly Jennifer NSW 0.50/55/14.25 3.00/55/13.00   956.52
3 Shaw Isabel NSW 4.50/55/13.00 0.50/55/13.00 1000.00 1000.00
4 Wiseman Kiera QLD 1.50/55/14.25 3.00/55/14.25 782.61 782.61
5 Macdonald Caitlin VIC 1.00/55/14.25 1.00/55/14.25 724.64 724.64
6 Stephen Lauren VIC 5.00/55/16.00 1.00/55/14.25   724.64
7 Dennis Caitlin VIC 1.50/55/16.00 0.50/55/14.25 710.14 710.14
8 Thomas Stella SA 2.00/55/16.00 3.50/55/16.00   623.19
9 Ashcroft Jaycee NSW 4.50/55/18.25 2.00/55/16.00 579.71 579.71
10 Cosgriff Stephanie VIC 1.50/55/14.25 1.50/55/16.00 739.13 739.13
11 Simmonds Ruby QLD 3.00/55/18.25 5.00/55/18.25   492.75
12 Perrett Amanda VIC 3.50/52 2.50/55/18.25   420.29
13 Flaherty Demi SA 1.50/55/18.25 1.50/55/18.25   391.30
14 Richards Ada NSW 2.50/55/18.25 1.00/55/18.25   420.29
15 Skaines Charlize NSW 3.00/55/18.25 1.50/52   434.78
16 Butlin Lara NSW 2.50/55/13.00 2.00/49 942.03 942.03

Under 17 Boys Slalom Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 Cornale Lucas QLD 0.50/58/10.75 3.25/58/10.75 1000.00 1000.00
2 Sheehy Finn QLD 4.00/58/14.25 4.50/58/12.00   790.24
3 O'Toole Joel NSW 3.00/58/12.00 3.50/58/12.00 770.73 770.73
4 Moroney William VIC 3.50/58/14.25 1.00/58/13.00 604.88 604.88
5 Smith William QLD 0.00/52 1.00/58/13.00   604.88
6 Butlin Lochie NSW 1.50/58/14.25 3.00/58/14.25 526.83 526.83
7 Cross Jackson QLD 2.50/58/14.25 2.50/58/14.25   517.07
8 Werner Alexei VIC 1.00/58/14.25 2.00/58/14.25   507.32
9 Mole Braden QLD 4.00/58/18.25 1.50/58/14.25   497.56
10 Lawes Harrison NSW 1.50/58/16.00 5.50/58/18.25   380.49
11 Ackerly Benjamin NSW 1.50/58/18.25 2.50/58/18.25   282.93
12 Spiteri Austin VIC 5.00/52 4.25/55/18.25   200.00
13 O'Neill Darcy VIC 4.00/58/16.00 4.50/52   429.27
14 Jennings-Gallagher Lugaidh NSW 1.50/58/13.00 1.50/52   614.63

Under 21 Women Slalom Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 Timmermans Evi NSW 4.00/55/18.25 2.50/55/16.00   1000.00
2 Nowlan Leah NSW 3.50/55/18.25 2.00/55/16.00   975.61
3 Cornale Karmen QLD 3.00/55/18.25 5.00/55/18.25   829.27
4 Butlin Grace NSW 2.00/55/18.25 2.00/55/18.25   682.93

Under 21 Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 Bennett Thomas VIC 0.50/58/12.00 0.50/58/11.25 1000.00 1000.00
2 Cosgriff Ben VIC 3.00/58/13.00 4.50/58/12.00 952.94 952.94
3 Ashcroft Callan NSW 3.00/58/13.00 1.00/58/12.00 870.59 870.59
4 Veal Dylan VIC 1.00/58/14.25 2.50/58/18.25   588.24
5 Herbert Jai VIC 1.50/58/18.25 0.50/58/18.25   35.29

Open Women Slalom Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 Di Salvo Ruby QLD 2.00/55/13.00 3.00/55/12.00   1000.00
2 Simmonds Tayla QLD 2.00/55/12.00 2.00/55/12.00   974.36
3 Ryan Tara VIC 2.50/55/18.25 5.00/55/13.00   897.44
4 Englebretsen Hope QLD 2.50/55/13.00 4.00/55/13.00   871.79
5 Nowlan Sierra NSW 2.50/55/18.25 4.00/55/13.00   871.79
6 Christie Lucy QLD 0.50/55/14.25 2.50/55/13.00   833.33
7 Collicoat Anthea VIC 5.50/55/18.25 2.00/55/13.00 888.89 820.51
8 Munro Hilary QLD 0.00/55/12.00 0.50/55/13.00 1000.00 923.08
9 Wooderson Casey QLD 5.00/55/13.00 0.50/55/13.00 972.22 897.44
10 Collicoat Olivia VIC 4.00/55/14.25 4.50/55/14.25   730.77
11 Ferguson Molly QLD 4.00/55/18.25 3.50/55/18.25 111.11 102.56

Open Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 Adams Nicholas VIC 2.00/58/10.75 4.00/58/10.75
(Tie break: 3.00/58/10.75)
  954.13
2 Christie Jack VIC 3.00/58/10.75 4.00/58/10.75
(Tie break: 2.00/58/10.75)
1000.00 954.13
3 Howley Joel QLD 0.50/58/10.25 3.00/58/10.75   1000.00
4 Ryan Thomas VIC 1.50/58/11.25 2.50/58/10.75   926.61
5 Nelson Cranfield Trent ACT 3.00/58/10.75 5.00/58/11.25   935.78
6 Sherry Joseph VIC 0.50/58/11.25 3.50/58/11.25   834.86
7 Davis Archie ACT 1.50/58/10.75 2.50/58/11.25 951.92 908.26
8 Crisp Patrick VIC 1.00/58/12.00 2.50/58/11.25   816.51
9 Saddington Corey VIC 1.50/58/13.00 2.00/58/11.25   807.34
10 Briant Joshua NSW 4.50/58/12.00 4.00/58/12.00   743.12
11 Keeley Greg NSW 5.00/58/13.00 3.00/58/12.00   715.60
12 Burgess Jarrah VIC 3.00/58/12.00 2.50/58/12.00   715.60
13 Christie Bailey VIC 2.50/58/13.00 2.50/58/12.00   706.42
14 Barber Mitchell NSW 5.00/58/12.00 4.50/58/13.00   752.29
15 Wallent Joshua SA 3.50/58/12.00 2.50/58/18.25 759.62 724.77

Over 21 Women Slalom Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 Lochner Sarah VIC 2.00/55/14.25 4.00/55/14.25   1000.00
2 Ward Melanie QLD 2.00/55/16.00 2.50/55/18.25   714.29
3 Eastley Montanna TAS 3.00/55/16.00 2.50/52 1000.00 750.00

Over 21 Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 Faoro Jarrod VIC 4.50/58/14.25 2.00/58/13.00 1000.00 1000.00
2 Daff Toby VIC 5.00/58/14.25 1.50/58/14.25   906.25
3 Emmins Leigh VIC 3.00/58/14.25 3.50/58/16.00   843.75
4 Schultz Lachlan VIC 2.00/58/13.00 1.50/58/18.25   1000.00
5 Vermeeren Ashley SA 4.50/58/16.00 3.50/58/18.25   703.12
6 Dyson Murray QLD 1.50/58/18.25 2.50/58/18.25   78.12

Over 35 Women Slalom Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 Macdonald Shelly VIC 4.00/55/18.25 1.25/55/18.25   1000.00
2 Reeves Amy QLD 3.00/52 3.00/52   794.12
3 Secombe Sophie QLD 2.50/46 2.00/49   588.24

Over 35 Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 Cornale Peter QLD 3.00/55/11.25 5.50/55/10.75   1000.00
2 Banks Robert VIC 2.50/55/11.25 3.00/55/11.25   821.05
3 Adams John VIC 2.00/55/11.25 1.50/55/11.25   800.00
4 Finnimore David NSW 2.00/55/11.25 5.00/55/12.00   800.00
5 Reeves Scott QLD 2.50/55/12.00 2.00/55/11.25   800.00
6 Bray Lee VIC 0.50/55/11.25 2.50/55/13.00   768.42
7 Barbuto Peter VIC 1.50/55/13.00 2.50/55/13.00   557.89
8 Nicolson Paul QLD 0.50/55/13.00 3.00/55/13.00   568.42
9 Lucas Daniel VIC 3.00/55/14.25 4.50/55/14.25   473.68
10 Ayles Martin SA 1.50/55/14.25 5.25/55/16.00   410.53
11 Martin Drew SA 4.00/55/14.25 4.00/55/18.25   463.16
12 Fletcher Bob NSW 5.50/52 4.50/55/14.25   473.68
13 Werner Nicholas VIC 5.00/52 2.00/52   105.26

Over 45 Women Slalom Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 Atkinson Kelly VIC 3.50/52/14.25 2.00/52/13.00   1000.00
2 Timmermans Nikki NSW 2.00/52/16.00 4.00/52   727.27
3 Campbell Kim QLD 3.00/52 3.00/52   613.64
4 Moroney Gaye VIC 4.50/49 5.00/49   522.73

Over 45 Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 Sheehy Paul QLD 5.00/55/12.00 4.50/55/12.00   1000.00
2 Ackland Jason QLD 3.00/55/12.00 3.00/55/12.00   951.22
3 Sparrow Nigel VIC 0.00/55/12.00 3.25/55/13.00   878.05
4 Mcdougall Adam NT 5.50/55/14.25 2.50/55/13.00   792.68
5 Ashcroft Graham NSW 0.50/55/14.25 0.50/55/14.25   597.56
6 Macdonald Mark VIC 5.00/55/14.25 2.00/55/16.00 1000.00 707.32
7 Martin Paul VIC 2.00/55/16.00 5.50/55/16.00   573.17
8 Mitchell Jamie SA 3.50/49 3.50/55/13.00   817.07
9 O'Toole Neil NSW 5.00/49 2.00/55/13.00   780.49
10 O'Neill Paul VIC 3.00/55/18.25 5.00/49   365.85
11 Schultz Andrew VIC 4.00/55/18.25 1.50/49   390.24
12 Bunge Mark VIC 5.00/49 5.00/52   268.29
13 Butlin Darren NSW 2.50/49 3.00/52   219.51

Over 55 Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 Briant Wayne NSW 2.50/55/12.00 2.50/55/12.00   1000.00
2 Veal Chris VIC 1.50/55/13.00 4.00/55/13.00   910.89
3 Louder Mark NSW 2.00/55/14.25 0.50/55/13.00 1000.00 841.58
4 Smith Peter VIC 2.00/55/14.25 2.50/55/16.00 894.12 752.48
5 Phelan David VIC 2.50/55/16.00 5.00/55/18.25   643.56
6 Gilman Michael VIC 5.00/43 3.00/55/13.00   891.09
7 Stephen Craig VIC 3.50/55/16.00 5.25/43   663.37
8 Sweeney James VIC 1.50/49 1.00/49   267.33
9 Cameron Alister VIC 4.25/49 3.50/43   321.78

Over 65 Women Slalom Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 Crisp Sue VIC 3.50/49/13.00 4.00/49/13.00   1000.00

Over 65 Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 Heys Brian VIC 5.50/52/13.00 5.00/52/13.00   1000.00
2 Douglas Frederick VIC 5.00/52/16.00 3.50/52/16.00   736.84
3 Briant Ian WA 3.50/43 3.00/52/13.00   947.37
4 Weidman Gary WA 5.00/52/14.25 2.50/43   863.16

Over 70 Men Slalom Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 Crisp Richard VIC 4.00/46 2.00/49 1000.00 1000.00

Over 75 Women Slalom Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 Storey Maggie QLD 5.00/46 4.00/46   1000.00

Under 10 Girls Tricks Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 Appleton Selina QLD 2560 1270 1000.00 1000.00
2 Fletcher Ellouise NSW 940 1100 429.69 429.69
3 Mccarthy Sienna NSW 290 400 156.25 156.25
4 Mitchell Makaidie SA 170 260 101.56 101.56
5 Bray Georgia VIC 160 160 62.50 62.50

Under 10 Boys Tricks Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 Reeves Taj QLD 1550 1740 1000.00 1000.00
2 Fletcher Mitchell NSW 120 290 166.67 166.67

Under 12 Girls Tricks Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 Hayes Laura NSW 3270 3760   1000.00
2 Reeves Zarhli QLD 2280 1990 1000.00 606.38
3 Thrower Ellie NSW 1210 890   321.81

Under 12 Boys Tricks Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 Shaw Cameron NSW 1570 1640 1000.00 1000.00
2 Bray Mitchell VIC 890 970   591.46

Under 14 Girls Tricks Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 Hayes Erica NSW 4350 4430 1000.00 1000.00
2 Appleton Kristy QLD 3440 3440 776.52 776.52
3 Sweeney Jada VIC 2810 3080 695.26 695.26
4 Mccarthy Emita NSW 2030 1550   458.24
5 Atkinson Gabby VIC 1060 1060   239.28
6 Richards Georgie NSW 830 910   205.42
7 Moloney Bridget NSW 850 780   191.87
8 Wiseman Addisyn QLD 830 790   187.36

Under 14 Boys Tricks Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 Saddington Jacob VIC 3410 3980 1000.00 1000.00
2 Macdonald Ryan VIC 2470 2600 653.27 653.27
3 Smith Bryce QLD 1470 2030 510.05 510.05
4 Sheehy Jett QLD 1460 1960 492.46 492.46
5 Lawes Samuel NSW 1370 1520   381.91
6 Mitchell Fyn SA 1280 1530   384.42
7 Mcnamara Oscar VIC 1060 1260   316.58
8 Bickerton Hayden NSW 670 970   243.72

Under 17 Girls Tricks Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 Butlin Lara NSW 3710 4460 1000.00 1000.00
2 Hunter Bennett Milla VIC 3050 3380 757.85 757.85
3 Shaw Isabel NSW 3000 3150 706.28 706.28
4 Wiseman Kiera QLD 2860 3010 674.89 674.89
5 Macdonald Caitlin VIC 2280 2660 596.41 596.41
6 Dennis Caitlin VIC 2380 2380 533.63 533.63
7 Stephen Lauren VIC 2350 2350   526.91
8 Simmonds Ruby QLD 2330 2190   522.42
9 Cosgriff Stephanie VIC 2080 1820 466.37 466.37
10 Ashcroft Jaycee NSW 1840 1810 412.56 412.56
11 Richards Ada NSW 1610 1240   360.99

Under 17 Boys Tricks Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 Cornale Lucas QLD 4670 5460 1000.00 1000.00
2 O'Toole Joel NSW 5170 5120 946.89 946.89
3 Moroney William VIC 3850 4260 780.22 780.22
4 Butlin Lochie NSW 4220 3840 772.89 772.89
5 Lawes Harrison NSW 1400 1510   276.56

Under 21 Women Tricks Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 Cornale Karmen QLD 1850 1830   1000.00
2 Nowlan Leah NSW 1000 1350   729.73
3 Butlin Grace NSW 1000 1110   600.00
4 Atkinson Arlie VIC 890 780   481.08

Under 21 Men Tricks Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 Ashcroft Callan NSW 6770 6310 1000.00 1000.00
2 Bennett Thomas VIC 1780 2210 326.44 326.44
3 Saddington Corey VIC 1580 2030   299.85
4 Cosgriff Ben VIC 2020 1390 298.38 298.38

Open Women Tricks Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 Simmonds Tayla QLD 7120 6190   1000.00
2 Carroll Jacinta QLD 6640 6040   932.58
3 Munro Hilary QLD 2840 3710 1000.00 521.07
4 Collicoat Anthea VIC 3220 3320 894.88 466.29
5 Mulach Bianca ACT 930 3220   452.25
6 Wooderson Casey QLD 2990 2560 805.93 419.94
7 Ferguson Molly QLD 2260 2000 609.16 317.42

Open Men Tricks Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 Briant Joshua NSW 10990 10510   1000.00
2 Davis Archie ACT 8550 6260 1000.00 777.98
3 Christie Bailey VIC 6000 6000   545.95
4 Crisp Patrick VIC 5170 5550   505.00
5 Wallent Joshua SA 4460 5430 635.09 494.09
6 Christie Jack VIC 4780 4330 559.06 434.94

Over 21 Women Tricks Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 Collicoat Olivia VIC 2890 2880   1000.00
2 Di Salvo Ruby QLD 2210 2320   802.77
3 Lochner Sarah VIC 2010 2340   809.69
4 Eastley Montanna TAS 1580 1730 1000.00 598.62
5 Millikan Kira SA 1190 1270   439.45

Over 21 Men Tricks Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 Faoro Jarrod VIC 1000 780 1000.00 1000.00

Over 35 Women Tricks Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 Macdonald Shelly VIC 1030 1470   1000.00

Over 35 Men Tricks Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 Bray Lee VIC 1410 2750   1000.00
2 Ayles Martin SA 1060 1720   625.45

Over 45 Women Tricks Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 Atkinson Kelly VIC 1930 2100   1000.00
2 Moroney Gaye VIC 780 900   428.57

Over 45 Men Tricks Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 Macdonald Mark VIC 1570 1330 1000.00 1000.00
2 Ackland Jason QLD 1370 1440   917.20

Over 55 Women Tricks Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 Stephen Christine VIC 650 650   1000.00

Over 55 Men Tricks Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 Briant Wayne NSW 1660 1560   1000.00
2 Louder Mark NSW 1510 1360 1000.00 909.64
3 Smith Peter VIC 1080 1080 715.23 650.60

Over 65 Women Tricks Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 Crisp Sue VIC 1730 1750   1000.00

Over 65 Men Tricks Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 Briant Ian WA 760 500   1000.00

Over 70 Men Tricks Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 Crisp Richard VIC 410 1060 1000.00 1000.00

Under 12 Girls Jump Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 Reeves Zarhli QLD 15.4m 15.7m 1000.00 1000.00

Under 12 Boys Jump Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 Shaw Cameron NSW 14.9m 14.4m 1000.00 1000.00

Under 14 Girls Jump Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 Appleton Kristy QLD 26.1m 26.7m 1000.00 1000.00
2 Sweeney Jada VIC 23.7m 25.5m 939.09 939.09
3 Hayes Erica NSW 21.6m 22.9m 807.11 807.11

Under 14 Boys Jump Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 Saddington Jacob VIC 31.1m 32.1m 1000.00 1000.00
2 Macdonald Ryan VIC 23.9m 25.8m 714.93 714.93
3 Smith Bryce QLD 23.4m 25.8m 714.93 714.93
4 Sheehy Jett QLD 22.6m 24.5m 656.11 656.11

Under 17 Girls Jump Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 Butlin Lara NSW 31.6m 32.3m 1000.00 1000.00
2 Hunter Bennett Milla VIC 27.1m 30.2m 891.19 891.19
3 Wiseman Kiera QLD 28.0m 29.9m 875.65 875.65
4 Cosgriff Stephanie VIC 24.5m 26.4m 694.30 694.30
5 Ashcroft Jaycee NSW 22.6m 24.0m 569.95 569.95
6 Shaw Isabel NSW 23.4m 22.8m 538.86 538.86
7 Dennis Caitlin VIC 15.7m 16.2m 165.80 165.80
8 Macdonald Caitlin VIC 15.4m 15.6m 134.72 134.72

Under 17 Boys Jump Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 O'Toole Joel NSW 43.7m 44.8m 1000.00 1000.00
2 Cornale Lucas QLD 34.3m 35.7m 633.06 633.06
3 Sheehy Finn QLD 29.4m 35.7m   633.06
4 Butlin Lochie NSW 32.6m 33.7m 552.42 552.42
5 Moroney William VIC 27.4m 29.0m 362.90 362.90

Under 21 Men Jump Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 Ashcroft Callan NSW 42.2m 45.3m 1000.00 1000.00
2 Saddington Corey VIC 42.7m 45.2m   995.07
3 Cosgriff Ben VIC 39.5m 42.2m 847.29 847.29
4 Bennett Thomas VIC 31.2m 32.3m 359.61 359.61

Open Women Jump Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 Carroll Jacinta QLD 38.8m 53.3m   1000.00
2 Wooderson Casey QLD 39.2m 42.2m 1000.00 694.21
3 Munro Hilary QLD 34.7m 36.1m 757.94 526.17
4 Ferguson Molly QLD 30.5m 33.1m 638.89 443.53
5 Collicoat Anthea VIC 27.5m 28.5m 456.35 316.80

Open Men Jump Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 Wallent Joshua SA 58.6m 62.1m 1000.00 1000.00
2 Davis Archie ACT 57.3m 58.3m 897.57 897.57
3 Reeves Scott QLD 52.6m 53.2m   760.11
4 Christie Jack VIC 43.1m 45.4m 549.87 549.87

Over 21 Women Jump Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 Eastley Montanna TAS 19.8m 19.6m 1000.00 1000.00

Over 21 Men Jump Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 Faoro Jarrod VIC 39.9m 41.0m 1000.00 1000.00

Over 45 Men Jump Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 Macdonald Mark VIC 32.4m 35.5m 1000.00 980.86
2 Ashcroft Graham NSW 31.2m 35.9m   1000.00

Over 55 Men Jump Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 Louder Mark NSW 34.6m 36.1m 1000.00 1000.00
2 Smith Peter VIC 23.2m 24.7m 563.22 563.22

Under 10 Girls Overall Results

- 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Slalom Tricks Jump Overall
1 Appleton Selina QLD 1000.00 1000.00   2000.00
2 Fletcher Ellouise NSW 930.00 429.69   1359.69
3 Bray Georgia VIC 380.00 62.50   442.50
4 Mccarthy Sienna NSW 260.00 156.25   416.25
5 Mitchell Makaidie SA 20.00 101.56   121.56

Under 10 Boys Overall Results

- 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Slalom Tricks Jump Overall
1 Reeves Taj QLD 1000.00 1000.00   2000.00
2 Fletcher Mitchell NSW 362.07 166.67   528.74

Under 12 Girls Overall Results

- 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Slalom Tricks Jump Overall
1 Reeves Zarhli QLD 1000.00 1000.00 1000.00 3000.00

Under 12 Boys Overall Results

- 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Slalom Tricks Jump Overall
1 Shaw Cameron NSW 1000.00 1000.00 1000.00 3000.00

Under 14 Girls Overall Results

- 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Slalom Tricks Jump Overall
1 Hayes Erica NSW 1000.00 1000.00 807.11 2807.11
2 Appleton Kristy QLD 990.20 776.52 1000.00 2766.72
3 Sweeney Jada VIC 882.35 695.26 939.09 2516.70

Under 14 Boys Overall Results

- 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Slalom Tricks Jump Overall
1 Saddington Jacob VIC 1000.00 1000.00 1000.00 3000.00
2 Macdonald Ryan VIC 834.95 653.27 714.93 2203.15
3 Smith Bryce QLD 941.75 510.05 714.93 2166.73
4 Sheehy Jett QLD 621.36 492.46 656.11 1769.93

Under 17 Girls Overall Results

- 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Slalom Tricks Jump Overall
1 Butlin Lara NSW 942.03 1000.00 1000.00 2942.03
2 Hunter Bennett Milla VIC 1000.00 757.85 891.19 2649.04
3 Wiseman Kiera QLD 782.61 674.89 875.65 2333.15
4 Shaw Isabel NSW 1000.00 706.28 538.86 2245.14
5 Cosgriff Stephanie VIC 739.13 466.37 694.30 1899.80
6 Ashcroft Jaycee NSW 579.71 412.56 569.95 1562.22
7 Macdonald Caitlin VIC 724.64 596.41 134.72 1455.77
8 Dennis Caitlin VIC 710.14 533.63 165.80 1409.57

Under 17 Boys Overall Results

- 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Slalom Tricks Jump Overall
1 O'Toole Joel NSW 770.73 946.89 1000.00 2717.62
2 Cornale Lucas QLD 1000.00 1000.00 633.06 2633.06
3 Butlin Lochie NSW 526.83 772.89 552.42 1852.14
4 Moroney William VIC 604.88 780.22 362.90 1748.00

Under 21 Men Overall Results

- 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Slalom Tricks Jump Overall
1 Ashcroft Callan NSW 870.59 1000.00 1000.00 2870.59
2 Cosgriff Ben VIC 952.94 298.38 847.29 2098.61
3 Bennett Thomas VIC 1000.00 326.44 359.61 1686.05

Open Women Overall Results

- 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Slalom Tricks Jump Overall
1 Wooderson Casey QLD 972.22 805.93 1000.00 2778.15
2 Munro Hilary QLD 1000.00 1000.00 757.94 2757.94
3 Collicoat Anthea VIC 888.89 894.88 456.35 2240.12
4 Ferguson Molly QLD 111.11 609.16 638.89 1359.16

Open Men Overall Results

- 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Slalom Tricks Jump Overall
1 Davis Archie ACT 951.92 1000.00 897.57 2849.49
2 Wallent Joshua SA 759.62 635.09 1000.00 2394.71
3 Christie Jack VIC 1000.00 559.06 549.87 2108.93

Over 21 Women Overall Results

- 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Slalom Tricks Jump Overall
1 Eastley Montanna TAS 1000.00 1000.00 1000.00 3000.00

Over 21 Men Overall Results

- 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Slalom Tricks Jump Overall
1 Faoro Jarrod VIC 1000.00 1000.00 1000.00 3000.00

Over 45 Men Overall Results

- 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Slalom Tricks Jump Overall
1 Macdonald Mark VIC 1000.00 1000.00 1000.00 3000.00

Over 55 Men Overall Results

- 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Slalom Tricks Jump Overall
1 Louder Mark NSW 1000.00 1000.00 1000.00 3000.00
2 Smith Peter VIC 894.12 715.23 563.22 2172.57

Over 70 Men Overall Results

- 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Slalom Tricks Jump Overall
1 Crisp Richard VIC 1000.00 1000.00   2000.00

Disabled Tricks Results

Homologation: Ranking List - 1/04/2021 - 5/04/2021
  Name League Round 1 Round 2 Overall Team
1 Sleep Jason *VIC 1390 1540    
2 Weavell Peita *VIC 400 360    

www.iwwfed-ea.org International Waterski and Wakeboard Federation - Europe - Africa, Bekersveld 9, 2630 Aartselaar, Belgium copyright © iwwf-ea - all rights reserved