International Waterski and Wakeboard Federation
Europe - Africa Confederation

Competitions results and ranking lists

   
iwwfed-ea.org: 2021 Victorian Inter Club Challenge




Geelong Water Ski Club


Tournament

Jury panel
Time table & start lists

Results

Live results

All skiers D1 Slalom  (pdf)
All skiers D1 Tricks  (pdf)
All skiers D1 Jump  (pdf)

All skiers D2 Slalom  (pdf)
All skiers D2 Tricks  (pdf)
All skiers D2 Jump  (pdf)

All skiers D3 Slalom  (pdf)
All skiers D3 Tricks  (pdf)
All skiers D3 Jump  (pdf)

All skiers D4 Slalom  (pdf)
All skiers D4 Tricks  (pdf)
All skiers D4 Jump  (pdf)

All skiers D5 Slalom  (pdf)
All skiers D5 Tricks  (pdf)
All skiers D5 Jump  (pdf)

All skiers D6 Slalom  (pdf)
All skiers D6 Tricks  (pdf)

All results
2021 Victorian Inter Club Challenge
Geelong Water Ski Club - 20/21 Mar 2021

2021 Victorian Inter Club Challenge - Individual classification

2021 Victorian Inter Club Challenge

All skiers D1 Slalom Results

  Name Club Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Pts
1 Lee BRAY Lake Boga 4.00/55/12.00 2.00/55/11.25     98.00
2 Jada SWEENEY GEELONG 3.00/52/13.00 4.00/52/13.00     82.00

All skiers D2 Slalom Results

  Name Club Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Pts
1 Sue CRISP GEELONG 3.00/49/13.00 4.00/49/13.00     22.00
2 Nick WERNER GEELONG 3.00/55/13.00 2.50/55/14.25     21.00
3 Ryan MACDONALD GEELONG 3.00/55/14.25 2.00/55/16.00     15.00
4 Mark MACDONALD GEELONG 4.00/55/18.25 1.50/55/14.25     13.50

All skiers D3 Slalom Results

  Name Club Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Pts
1 Caitlin MACDONALD GEELONG 5.00/55/16.00 4.50/55/18.25     23.00
2 Caitlin DENNIS GEELONG 0.00/55/16.00 4.50/55/16.00     22.50
3 Lauren STEPHEN BRIDGEWATER 3.50/55/16.00 4.00/55/16.00     22.00
4 Alexei WERNER GEELONG 2.50/58/16.00 4.00/58/16.00     22.00
5 Paul MARTIN Lake Boga 2.50/55/16.00 4.50/55/18.25     20.50
6 Shelly MACDONALD GEELONG 2.50/55/18.25 2.00/55/16.00     20.00
7 Amanda PERRETT GEELONG 3.00/52 2.00/55/18.25     14.00
8 Richard CRISP GEELONG 5.00/46 3.00/46     5.00

All skiers D4 Slalom Results

  Name Club Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Pts
1 Jason JONES GEELONG 2.00/52 5.00/52 2.00/52 2.50/52 29.00
2 Gabby ATKINSON LAKE BOGA 3.50/49 3.00/52     27.00
3 Brett SMEDLEY BRIDGEWATER 4.00/40 3.00/49     21.00
4 Mitchell BRAY Lake Boga 2.50/40 2.00/46     14.00

All skiers D5 Slalom Results

  Name Club Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Pts
1 Maddison BRAY Lake Boga 2.00/28 5.00/28     5.00

All skiers D6 Slalom Results

  Name Club Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Pts
1 Arlie ATKINSON LAKE BOGA 2.00/46 5.00/28     38.00
2 Georgia BRAY Lake Boga 6.00/31 3.00/34     15.00
3 Troy DENNIS GEELONG 5.50/28 5.50/28     5.50

All skiers D1 Tricks Results

  Name Club Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Pts
1 Patrick CRISP GEELONG 7330 5920 3870 7330 7330

All skiers D2 Tricks Results

  Name Club Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Pts
1 Jada SWEENEY GEELONG 3230 3230     3230
2 Lee BRAY Lake Boga 1550 2540     2540
3 Richard CRISP GEELONG 950 320     950

All skiers D3 Tricks Results

  Name Club Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Pts
1 Caitlin MACDONALD GEELONG 2660 2660     2660
2 Lauren STEPHEN BRIDGEWATER 2470 2150     2470
3 Sue CRISP GEELONG 1890 2110     2110
4 Caitlin DENNIS GEELONG 1350 2050     2050
5 Ryan MACDONALD GEELONG 1860 DNS     1860

All skiers D4 Tricks Results

  Name Club Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Pts
1 Shelly MACDONALD GEELONG 1770 1510     1770
2 Mark MACDONALD GEELONG 1680 1360     1680

All skiers D5 Tricks Results

  Name Club Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Pts
1 Brett SMEDLEY BRIDGEWATER 890 970     970
2 Alexei WERNER GEELONG 410 850     850

All skiers D6 Tricks Results

  Name Club Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Pts
1 Arlie ATKINSON LAKE BOGA 1260 890     1260
2 Mitchell BRAY Lake Boga 860 1150     1150
3 Gabby ATKINSON LAKE BOGA 840 600     840
4 Georgia BRAY Lake Boga 200 200     200

All skiers D2 Jump Results

  Name Club Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Pts
1 Mark MACDONALD GEELONG 32.2m 31.0m     32.2

All skiers D3 Jump Results

  Name Club Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Pts
1 Jada SWEENEY GEELONG 24.1m 22.8m     24.1

All skiers D4 Jump Results

  Name Club Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Pts
1 Ryan MACDONALD GEELONG 20.3m 20.1m     20.3
2 Caitlin DENNIS GEELONG 15.1m 14.9m     15.1

All skiers D5 Jump Results

  Name Club Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Pts
1 Caitlin MACDONALD GEELONG 15.8m 15.7m     15.8

www.iwwfed-ea.org International Waterski and Wakeboard Federation - Europe - Africa, Bekersveld 9, 2630 Aartselaar, Belgium copyright © iwwf-ea - all rights reserved