International Waterski and Wakeboard Federation
Europe - Africa Confederation

Competitions results and ranking lists

 
iwwfed-ea.org: 2019 Australian National Barefoot Championships




Mulwala

Map of site

Tournament

Jury panel
Time table & start lists

List of participants

Results

Live results

Sub Junior Girls Slalom
Sub Junior Girls Tricks
Sub Junior Girls Jump
Sub Junior Girls Overall

Sub Junior Boys Slalom
Sub Junior Boys Tricks
Sub Junior Boys Jump
Sub Junior Boys Overall

Junior Girls Slalom
Junior Girls Tricks
Junior Girls Jump
Junior Girls Overall

Junior Boys Slalom
Junior Boys Tricks
Junior Boys Jump
Junior Boys Overall

Under 21 Women Slalom
Under 21 Women Tricks
Under 21 Women Jump
Under 21 Women Overall

Under 21 Men Slalom
Under 21 Men Tricks
Under 21 Men Jump
Under 21 Men Overall

Open Pro Women Slalom
Open Pro Women Tricks
Open Pro Women Jump
Open Pro Women Overall

Open Pro Men Slalom
Open Pro Men Tricks
Open Pro Men Jump
Open Pro Men Overall

Open 1 Women Slalom
Open 1 Women Tricks
Open 1 Women Jump
Open 1 Women Overall

Open 1 Men Slalom
Open 1 Men Tricks
Open 1 Men Jump
Open 1 Men Overall

Open 2 Women Slalom
Open 2 Women Tricks
Open 2 Women Jump
Open 2 Women Overall

Open 2 Men Slalom
Open 2 Men Tricks
Open 2 Men Jump
Open 2 Men Overall

Open 3 Women Slalom
Open 3 Women Tricks
Open 3 Women Jump

Open 3 Men Slalom
Open 3 Men Tricks
Open 3 Men Jump
Open 3 Men Overall

Senior Women Slalom
Senior Women Tricks
Senior Women Jump
Senior Women Overall

Senior Men Slalom
Senior Men Tricks
Senior Men Jump
Senior Men Overall

Veteran Women Slalom
Veteran Women Tricks
Veteran Women Jump
Veteran Women Overall

Veteran Men Slalom
Veteran Men Tricks
Veteran Men Jump
Veteran Men Overall

Veteran 1 Women Slalom
Veteran 1 Women Tricks
Veteran 1 Women Jump
Veteran 1 Women Overall

Veteran 1 Men Slalom
Veteran 1 Men Tricks
Veteran 1 Men Jump
Veteran 1 Men Overall

Veteran 2 Men Slalom
Veteran 2 Men Tricks
Veteran 2 Men Overall
2019 Australian National Barefoot Championships
Mulwala - 13/17 Mar 2019

Wednesday, 13 March 2019

   9:00 AM  Sub Junior Boys Serie 2 Tricks Round 1  East Lake  start list             
   9:30 AM  Open 2 Men Slalom Round 1  West Lake  start list          
   9:42 AM  Sub Junior Boys Serie 1 Tricks Round 1  East Lake  start list             
   10:05 AM  Open 1 Men Slalom Round 1  West Lake  start list          
   10:30 AM  Veteran 1 Men Tricks Round 1  East Lake  start list             
   10:35 AM  Junior Boys Slalom Round 1  West Lake  start list          
   11:00 AM  Veteran 1 Women Tricks Round 1  East Lake  start list             
   11:05 AM  Veteran Women Tricks Round 1  East Lake  start list             
   11:10 AM  Senior Women Tricks Round 1  East Lake  start list             
   11:25 AM  Open 3 Men Serie 2 Tricks Round 1  East Lake  start list             
   11:40 AM  Junior Girls Slalom Round 1  West Lake  start list          
   12:05 PM  Senior Men Slalom Round 1  West Lake  start list          
   12:10 PM  Open 3 Men Serie 1 Tricks Round 1  East Lake  start list             
   12:30 PM  Veteran Men Slalom Round 1  West Lake  start list          
   1:05 PM  Open 2 Women Tricks Round 1  East Lake  start list             
   1:35 PM  Open Pro Men Slalom Round 1  West Lake  start list          
   1:35 PM  Open 1 Women Tricks Round 1  East Lake  start list             
   1:50 PM  Sub Junior Girls Tricks Round 1  East Lake  start list             
   2:25 PM  Open Pro Women Slalom Round 1  West Lake  start list          
   2:25 PM  Junior Boys Jump Round 1  East Lake  start list          
   3:15 PM  Sub Junior Boys Jump Round 1  East Lake  start list          
   3:45 PM  Open Pro Women Jump Round 1  East Lake  start list          
   4:05 PM  Open Pro Men Jump Round 1  East Lake  start list          

Thursday, 14 March 2019

   8:30 AM  Junior Girls Tricks Round 1  East Lake  start list             
   8:45 AM  Open 1 Women Slalom Round 1  West Lake  start list          
   8:55 AM  Senior Men Tricks Round 1  East Lake  start list             
   9:00 AM  Open 2 Women Slalom Round 1  West Lake  start list          
   9:10 AM  Veteran 2 Men Tricks Round 1  East Lake  start list             
   9:35 AM  Veteran Men Tricks Round 1  East Lake  start list             
   9:45 AM  Veteran Women Slalom Round 1  West Lake  start list          
   9:50 AM  Senior Women Slalom Round 1  West Lake  start list          
   10:00 AM  Sub Junior Girls Slalom Round 1  West Lake  start list          
   10:30 AM  Open 3 Men Serie 2 Slalom Round 1  West Lake  start list          
   10:30 AM  Open 3 Men Serie 1 Slalom Round 1  West Lake  start list          
   10:40 AM  Open 2 Men Tricks Round 1  East Lake  start list             
   11:20 AM  Open 1 Men Tricks Round 1  East Lake  start list             
   11:50 AM  Junior Boys Tricks Round 1  East Lake  start list             
   12:30 PM  Veteran 1 Men Slalom Round 1  West Lake  start list          
   12:55 PM  Senior Women Jump Round 1  East Lake  start list          
   1:00 PM  Veteran 1 Women Slalom Round 1  West Lake  start list          
   1:05 PM  Senior Men Jump Round 1  East Lake  start list          
   1:10 PM  Open 2 Men Jump Round 1  East Lake  start list          
   1:10 PM  Veteran 2 Men Slalom Round 1  West Lake  start list          
   1:30 PM  Sub Junior Boys Serie 2 Slalom Round 1  West Lake  start list          
   1:30 PM  Sub Junior Boys Serie 1 Slalom Round 1  West Lake  start list          
   2:00 PM  Open 1 Men Jump Round 1  East Lake  start list          
   2:35 PM  Open Pro Men Tricks Round 1  East Lake  start list             
   3:20 PM  Open Pro Women Tricks Round 1  East Lake  start list             

Friday, 15 March 2019

   10:00 AM  Sub Junior Boys Serie 2 Tricks Finals  East Lake  start list             
   10:15 AM  Open 3 Men Serie 1 Slalom Finals  West Lake  start list          
   10:35 AM  Sub Junior Boys Serie 1 Tricks Finals  East Lake  start list             
   10:35 AM  Sub Junior Boys Tricks Finals    start list             
   11:00 AM  Open 3 Men Serie 2 Slalom Finals  West Lake  start list          
   11:35 AM  Veteran 1 Men Tricks Finals  East Lake  start list             
   11:50 AM  Open 1 Women Slalom Finals  West Lake  start list          
   12:00 PM  Open 2 Women Slalom Finals  West Lake  start list          
   12:05 PM  Veteran 1 Women Tricks Finals  East Lake  start list             
   12:15 PM  Veteran Women Tricks Finals  East Lake  start list             
   12:20 PM  Senior Women Tricks Finals  East Lake  start list             
   12:30 PM  Open 2 Women Tricks Finals  East Lake  start list             
   12:45 PM  Sub Junior Girls Slalom Finals  West Lake  start list          
   1:00 PM  Open 1 Women Tricks Finals  East Lake  start list             
   1:15 PM  Sub Junior Girls Tricks Finals  East Lake  start list             
   1:20 PM  Open 2 Men Slalom Finals  West Lake  start list          
   1:50 PM  Open 3 Men Serie 2 Tricks Finals  East Lake  start list             
   1:50 PM  Open 3 Men Serie 1 Tricks Finals  East Lake  start list             
   2:00 PM  Open 1 Men Slalom Finals  West Lake  start list          
   2:30 PM  Veteran 1 Men Slalom Finals  West Lake  start list          
   3:00 PM  Veteran 1 Women Slalom Finals  West Lake  start list          
   3:05 PM  Veteran 2 Men Slalom Finals  West Lake  start list          
   3:24 PM  Senior Women Jump Finals  East Lake  start list          
   3:30 PM  Senior Men Jump Finals  East Lake  start list          
   3:30 PM  Sub Junior Boys Serie 2 Slalom Finals  West Lake  start list          
   3:50 PM  Open 2 Men Jump Finals  East Lake  start list          
   4:15 PM  Sub Junior Boys Serie 1 Slalom Finals  West Lake  start list          
   4:15 PM  Sub Junior Boys Slalom Finals    start list          
   4:35 PM  Open 1 Men Jump Finals  East Lake  start list          
   5:15 PM  Sub Junior Boys Jump Finals  East Lake  start list          
   5:40 PM  Junior Boys Jump Finals  East Lake  start list          

Saturday, 16 March 2019

   8:00 AM  Senior Men Tricks Finals  East Lake  start list             
   8:25 AM  Veteran 2 Men Tricks Finals  East Lake  start list             
   8:50 AM  Veteran Men Tricks Finals  East Lake  start list             
   10:00 AM  Junior Boys Slalom Finals  East Lake  start list          
   11:10 AM  Junior Girls Slalom Finals  East Lake  start list          
   11:35 AM  Senior Men Slalom Finals  East Lake  start list          
   11:54 AM  Veteran Women Slalom Finals  East Lake  start list          
   12:00 PM  Senior Women Slalom Finals  East Lake  start list          
   12:18 PM  Veteran Men Slalom Finals  East Lake  start list          
   1:30 PM  Open 2 Men Tricks Finals  East Lake  start list             
   2:06 PM  Open 1 Men Tricks Finals  East Lake  start list             
   2:35 PM  Open Pro Men Slalom Finals  East Lake  start list          
   3:25 PM  Open Pro Women Slalom Finals  East Lake  start list          

Sunday, 17 March 2019

   8:00 AM  Junior Girls Tricks Finals  East Lake  start list             
   8:40 AM  Junior Boys Tricks Finals  East Lake  start list             
   9:50 AM  Open Pro Men Tricks Finals  East Lake  start list             
   10:30 AM  Open Pro Women Tricks Finals  East Lake  start list             
   10:45 AM  Open Pro Women Jump Finals  East Lake  start list          
   11:05 AM  Open Pro Men Jump Finals  East Lake  start list          

www.iwwfed-ea.org International Waterski and Wakeboard Federation - Europe - Africa, Bekersveld 9, 2630 Aartselaar, Belgium copyright © iwwf-ea - all rights reserved