International Waterski and Wakeboard Federation
Europe - Africa Confederation

Competitions results and ranking lists

 
iwwfed-ea.org: Turps Trophy




Gosfield Lake


Tournament

Jury panel
Time table & start lists

List of participants

Results

Under 10 Boys Slalom  (pdf)
Under 10 Boys Tricks
Under 10 Boys Jump
Under 10 Boys Overall

Under 12 Girls Slalom  (pdf)
Under 12 Girls Tricks

Under 12 Boys Slalom
Under 12 Boys Tricks
Under 12 Boys Jump
Under 12 Boys Overall

Under 14 Girls Slalom  (pdf)
Under 14 Girls Tricks
Under 14 Girls Jump
Under 14 Girls Overall

Under 14 Boys Slalom
Under 14 Boys Tricks
Under 14 Boys Jump
Under 14 Boys Overall

Under 17 Girls Slalom
Under 17 Girls Tricks  (pdf)
Under 17 Girls Jump
Under 17 Girls Overall

Under 17 Boys Slalom
Under 17 Boys Tricks
Under 17 Boys Jump
Under 17 Boys Overall

Under 21 Ladies Slalom  (pdf)
Under 21 Ladies Tricks
Under 21 Ladies Jump
Under 21 Ladies Overall

Under 21 Men Slalom  (pdf)
Under 21 Men Tricks
Under 21 Men Jump
Under 21 Men Overall

Open Ladies Slalom  (pdf)
Open Ladies Tricks
Open Ladies Jump
Open Ladies Overall

Open Men Slalom
Open Men Tricks
Open Men Jump
Open Men Overall

Over 35 Ladies Tricks
Over 35 Ladies Tricks
Over 35 Ladies Jump

Over 35 Men Slalom
Over 35 Men Tricks
Over 35 Men Jump
Over 35 Men Overall

Over 45 Ladies Slalom  (pdf)
Over 45 Ladies Tricks
Over 45 Ladies Jump
Over 45 Ladies Overall

Over 45 Men Slalom  (pdf)
Over 45 Men Tricks
Over 45 Men Jump
Over 45 Men Overall

Over 55 Men Slalom  (pdf)
Over 55 Men Tricks
Over 55 Men Jump
Over 55 Men Overall

Over 65 Ladies Slalom
Over 65 Ladies Tricks
Over 65 Ladies Jump
Over 65 Ladies Overall

Over 65 Men Slalom
Over 65 Men Tricks
Over 65 Men Jump
Over 65 Men Overall

All results (pdf)
Turps Trophy
Gosfield Lake - 23/24 Sep 2017 2017

Turps Trophy - Skiers list - All skiers

Turps Trophy

Alphabetic list All skiers

Name Categ.          
Bates Jonah -17 M 2001 Slalom      
Bates Sophie -21 F 1997 Slalom      
Bloemsma Jamie 35+ M 1978 Slalom      
Boutle Yvonne 45+ F 1965 Slalom      
Colverd Peter 45+ M 1964 Slalom      
Cox Russell 45+ M 1964 Slalom      
Crossland Harrison -10 M 2007 Slalom Tricks   Overall
Gamski Stella -12 F 2006 Slalom      
Griffiths Ray 55+ M 1959 Slalom      
Hazelwood Robert -21 M 1999 Slalom Tricks    
Heath Calum -21 M 1996 Slalom Tricks    
Horne Colin 55+ M 1960 Slalom      
Lee Molly -14 F 2004 Slalom Tricks    
Lukic Dusko 55+ M 1961 Slalom      
Nutt Katie -17 F 2000 Slalom Tricks Jump 150 Overall
Payne John 55+ M 1958 Slalom      
Ragg Keith 55+ M 1954 Slalom      
Scott-Ely Stuart 45+ M 1965 Slalom      
Smyth Nick -14 M 2003 Slalom      
Thompson Juliet 65+ F 1947 Slalom Tricks    
Turp Benjamin -17 M 2000 Slalom Tricks Jump 165  
Turp Carl 65+ M 1943 Slalom      
Turp Matilda -14 F 2003 Slalom Tricks Jump 150 Overall
Turp Sebastian -12 M 2008 Slalom Tricks Jump 135 Overall
Wharton Charlotte Ope F 1995 Slalom      
Williams Ben -17 M 2002 Slalom   Jump 150  
Winter Hilary 45+ F 1961 Slalom      
Worship Carol 65+ F 1946 Slalom      
Yorke-Davies Saba -17 F 2002 Slalom Tricks Jump 150 Overall

www.iwwfed-ea.org International Waterski and Wakeboard Federation - Europe - Africa, Bekersveld 9, 2630 Aartselaar, Belgium copyright © iwwf-ea - all rights reserved