International Waterski and Wakeboard Federation
Europe - Africa Confederation

Competitions results and ranking lists

 
iwwfed-ea.org: Scandinavian Youth Championchip




Siap, Skarnes, Norway

Map of site

Tournament

Jury panel
Time table & start lists

List of participants (pdf)

Results

Live results

Under 14 Girls Slalom  (pdf)
Under 14 Girls Tricks  (pdf)
Under 14 Girls Jump  (pdf)

Under 14 Boys Slalom  (pdf)
Under 14 Boys Tricks  (pdf)
Under 14 Boys Jump  (pdf)

Under 17 Girls Slalom  (pdf)
Under 17 Girls Tricks  (pdf)
Under 17 Girls Jump  (pdf)

Under 17 Boys Slalom  (pdf)
Under 17 Boys Tricks  (pdf)
Under 17 Boys Jump  (pdf)

Under 21 Ladies Slalom  (pdf)
Under 21 Ladies Tricks  (pdf)
Under 21 Ladies Jump  (pdf)

Under 21 Men Slalom  (pdf)
Under 21 Men Tricks  (pdf)
Under 21 Men Jump  (pdf)

All results (pdf)
Scandinavian Youth Championchip
Siap, Skarnes, Norway - 15/16 Jul 2017

Scandinavian Youth Championchip - Skiers list - All skiers

Scandinavian Youth Championchip

Alphabetic list All skiers

Name Country Categ.          
Abrahamsen Line Molter DEN
DEN
 
-14 F 2003 Slalom Tricks    
Aldman Simon SWE
SWE
 
-14 M 2004 Slalom      
Anttila Veli-Matti FIN
FIN
 
-21 M 1998 Slalom Tricks    
Blomqvist Alexander SWE
SWE
 
-17 M 2001 Slalom Tricks Jump 165 Overall
Bordal Mikkel NOR
NOR
 
-17 M 2000 Slalom Tricks    
Damm Jorgensen Andreas DEN
DEN
 
-17 M 2000 Slalom      
Elgesem Vang Eline *NOR
NOR
 
-14 F 2003 Slalom Tricks Jump 150 Overall
Eriksen Pernille Amalie Rise NOR
NOR
 
-21 F 1998 Slalom Tricks Jump 150 Overall
Grekula Johanna SWE
SWE
 
-17 F 2001 Slalom Tricks Jump 150 Overall
Hellman Ellen FIN
FIN
 
-21 F 1997 Slalom      
Hogh Sorensen Astrid DEN
DEN
 
-17 F 2002 Slalom Tricks    
Hoikkanen Juho FIN
FIN
 
-21 M 1999 Slalom      
Huuse Hallvard NOR
NOR
 
-17 M 2000 Slalom      
Irehed Linus SWE
SWE
 
-14 M 2003   Tricks Jump 150  
Iuel Thalia DEN
DEN
 
-14 F 2003 Slalom      
Jessen Philip Meldgaard DEN
DEN
 
-17 M 2002 Slalom Tricks Jump 165 Overall
Johansson Noa SWE
SWE
 
-21 M 1999 Slalom      
Jonsson Emma SWE
SWE
 
-21 F 1999   Tricks Jump 150  
Kjellander Oliver SWE
SWE
 
-21 M 1997     Jump 165  
Knapkoien Trym Larssonn NOR
NOR
 
-14 M 2004 Slalom   Jump 150  
Lammi Mette FIN
FIN
 
-21 F 1996 Slalom Tricks    
Larsson Cajsa SWE
SWE
 
-21 F 1999 Slalom Tricks    
Loft Thomas DEN
DEN
 
-21 M 1997 Slalom      
Nielsen Tue Ernst DEN
DEN
 
-17 M 2000 Slalom Tricks    
Nordenhed Alice SWE
SWE
 
-17 F 2002 Slalom      
Nordenhed Jacob SWE
SWE
 
-21 M 1999 Slalom Tricks Jump 165 Overall
Rönkkö Miikka FIN
FIN
 
-21 M 1997 Slalom      
Sandberg Nicoline NOR
NOR
 
-14 F 2003 Slalom      
Skaug Nicolai NOR
NOR
 
-14 M 2003   Tricks Jump 150  
Stalheim Sondre NOR
NOR
 
-14 M 2003 Slalom Tricks Jump 150 Overall
Stokke Trym NOR
NOR
 
-14 M 2003 Slalom Tricks Jump 150 Overall
Törnkvist Tim SWE
SWE
 
-17 M 2001 Slalom Tricks Jump 165 Overall
Venedik Stian NOR
NOR
 
-17 M 2000 Slalom      
Viker Vemund NOR
NOR
 
-17 M 2002 Slalom      
Wadström Gustav SWE
SWE
 
-17 M 2000   Tricks    
Waldefeldt Karl SWE
SWE
 
-17 M 2001 Slalom Tricks Jump 150 Overall
Westlund Charlie SWE
SWE
 
-14 M 2003 Slalom Tricks Jump 150 Overall

www.iwwfed-ea.org International Waterski and Wakeboard Federation - Europe - Africa, Bekersveld 9, 2630 Aartselaar, Belgium copyright © iwwf-ea - all rights reserved