International Waterski and Wakeboard Federation
Europe - Africa Confederation

Competitions results and ranking lists

 
iwwfed-ea.org: Melice CUP 2018




Melice u Prelouce


Tournament

Jury panel
Time table & start lists

List of participants

Results

Under 14 Girls Slalom
Under 14 Girls Tricks
Under 14 Girls Jump
Under 14 Girls Overall
Under 14 Girls Overall 2

Under 14 Boys Slalom
Under 14 Boys Tricks
Under 14 Boys Jump
Under 14 Boys Overall
Under 14 Boys Overall 2

Under 17 Girls Slalom
Under 17 Girls Tricks
Under 17 Girls Jump
Under 17 Girls Overall
Under 17 Girls Overall 2

Under 17 Boys Slalom
Under 17 Boys Tricks
Under 17 Boys Jump
Under 17 Boys Overall 2
Under 17 Boys Overall

Under 21 Ladies Slalom
Under 21 Ladies Tricks
Under 21 Ladies Jump
Under 21 Ladies Overall
Under 21 Ladies Overall 2

Under 21 Men Slalom
Under 21 Men Tricks
Under 21 Men Jump
Under 21 Men Overall 2
Under 21 Men Overall

Open Ladies Slalom
Open Ladies Tricks
Open Ladies Jump
Open Ladies Overall
Open Ladies Overall 2

Open Men Slalom
Open Men Tricks
Open Men Jump
Open Men Overall 2
Open Men Overall

Over 35 Ladies Slalom
Over 35 Ladies Tricks
Over 35 Ladies Jump
Over 35 Ladies Overall
Over 35 Ladies Overall 2

Over 35 Men Slalom
Over 35 Men Tricks
Over 35 Men Jump
Over 35 Men Overall 2
Over 35 Men Overall
Overall Team classification

All results (pdf)
Melice CUP 2018
Melice u Prelouce - 20/22 Jul 2018 2018

Melice CUP 2018 - Individual classification - Under 14 Girls Tricks

Melice CUP 2018

Under 14 Girls Tricks Results

Homologation: Ranking List - 20.07.2018 - 22.07.2018
  Name Club   Categ. Round 1 Round 2   Overall
1 Kmentova Klaudie WSN
CZE
 
-14 F 3050 3360   510,64
2 Laschenko Natalia BLR
BLR
 
-14 F 3130 1890   475,68
3 Dauzhankova Hanna BLR
BLR
 
-14 F 2590 2740   416,41
4 Kalinova Eliska VLS
CZE
 
-14 F 2270 2330   354,10
5 Polidorova Linda WSN
CZE
 
-14 F 1910 2040   310,03
6 Zueva Yana BLR
BLR
 
-14 F 1710 1550   259,88
7 Oravcova Ester KVLPI
SVK
 
-14 F 1280 1360   206,69
8 Cajzlova Katerina SLP
CZE
 
-14 F 990 1070   162,61
9 Theerova Alzbeta SKP
CZE
 
-14 F 700 760   115,50
10 Tur Alina BLR
BLR
 
-14 F 280 640   97,26
11 Schusterova Sofia KVLPI
SVK
 
-14 F 630 410   95,74
12 Slavikova Veronika WSN
CZE
 
-14 F 410 510   77,51
13 Theerova Ela SKP
CZE
 
-14 F 200 200   30,40
14 Suchnova Stela SLP
CZE
 
-14 F 170   25,84

www.iwwfed-ea.org International Waterski and Wakeboard Federation - Europe - Africa, Bekersveld 9, 2630 Aartselaar, Belgium copyright © iwwf-ea - all rights reserved