International Waterski and Wakeboard Federation
Europe - Africa Confederation

Competitions results and ranking lists

 
iwwfed-ea.org: 2017 E&A Cableski Juniors and Senior Championships




Szelment - Poland

Map of site
Webcam

Tournament

Jury panel
Time table & start lists

List of participants

Results

Junior Girls under 15 Slalom
Junior Girls under 15 Tricks
Junior Girls under 15 Jump
Junior Girls under 15 Overall

Junior Boys under 15 Slalom
Junior Boys under 15 Tricks
Junior Boys under 15 Jump
Junior Boys under 15 Overall

Junior Girls under 19 Slalom
Junior Girls under 19 Tricks
Junior Girls under 19 Jump
Junior Girls under 19 Overall

Junior Boys under 19 Slalom
Junior Boys under 19 Tricks
Junior Boys under 19 Jump
Junior Boys under 19 Overall

Senior 1 Ladies Slalom

Senior 1 Men Slalom
Senior 1 Men Tricks
Senior 1 Men Jump
Senior 1 Men Overall

Overall Seniors 1 Team classification
Overall Juniors under 19 Team classification
Overall Juniors under 15 Team classification

All results (pdf)
2017 E&A Cableski Juniors and Senior Championships
Szelment - Poland - 8/11 Sep 2017 2017

2017 E&A Cableski Juniors and Senior Championships - Skiers list - All skiers

2017 E&A Cableski Juniors and Senior Championships

List of skiers per Teams All skiers

Bib Name Country Categ.          
(10) Bodingbauer David AUT
AUT
 
-19 M 2001 Slalom s1 Tricks s1 Jump s2 165 Overall
(11) Fiala Philipp AUT
AUT
 
-19 M 2000 Slalom s2 Tricks s2    
(13) Gassner Miriam AUT
AUT
 
-15 F 2002 Slalom      
(12) Wenger Vanessa AUT
AUT
 
-19 F 1998 Slalom Tricks    
(56) Antonau Anton BLR
BLR
 
-19 M 1998 Slalom s1 Tricks s1 Jump s1 165 Overall
(57) Artsiomau Yahor BLR
BLR
 
-19 M 1998 Slalom s1 Tricks s1 Jump s1 165 Overall
(1) Belskaya Maryia BLR
BLR
 
-15 F 2004 Slalom Tricks Jump 150 Overall
(2) Charnyshova Luisa BLR
BLR
 
-19 F 2000 Slalom Tricks Jump 150 Overall
(58) Harbachuk Viktor BLR
BLR
 
-19 M 2000 Slalom s1 Tricks s1 Jump s1 165 Overall
(3) Hvozdzeva Sofia BLR
BLR
 
-15 F 2004 Slalom Tricks Jump 150 Overall
(4) Khuhryakova Irina BLR
BLR
 
-15 F 2002 Slalom Tricks Jump 150 Overall
(5) Kozelskaya Mariya *BLR
BLR
 
-15 F 2006   Tricks    
(59) Lahunova Anastasiya *BLR
BLR
 
-19 F 2001 Slalom      
(60) Lapkouski Kiryl BLR
BLR
 
-15 M 2002 Slalom Tricks Jump 150 Overall
(61) Liasnoi Arseni BLR
BLR
 
-19 M 2000 Slalom s1 Tricks s1 Jump s1 165 Overall
(6) Parkhomenka Alena BLR
BLR
 
-15 F 2002 Slalom Tricks Jump 150 Overall
(63) Piatrenka Stefan *BLR
BLR
 
-19 M 2001     Jump s1 165  
(64) Straltsou Ilya BLR
BLR
 
-15 M 2004 Slalom Tricks Jump 150 Overall
(7) Valuiskaya Lizaveta BLR
BLR
 
-19 F 2001 Slalom Tricks Jump 150 Overall
(73) Astner Felix GER
GER
 
-19 M 2001 Slalom s1 Tricks s1 Jump s1 165 Overall
(74) Ehlmann Lukas GER
GER
 
-19 M 1998 Slalom s1 Tricks s2 Jump s1 165 Overall
(27) Hasch Marvin GER
GER
 
-15 M 2004 Slalom Tricks Jump 150 Overall
(75) Hillenbrand Andreas GER
GER
 
Se1 M 1972 Slalom Tricks Jump s1 165 Overall
(76) Hillenbrand Laura GER
GER
 
-15 F 2002 Slalom Tricks Jump 150 Overall
(78) Jelonnek Thorsten GER
GER
 
Se1 M 1977 Slalom Tricks Jump s1 165 Overall
(79) Meier Finn-Maximilian GER
GER
 
-19 M 2001 Slalom s2 Tricks s1 Jump s2 165 Overall
(77) Meier Jana Chathreen GER
GER
 
-19 F 1998 Slalom Tricks Jump 150 Overall
(87) Schiewe Rolf GER
GER
 
Se1 M 1959 Slalom Tricks Jump s2 150 Overall
(97) Usinger JŁrgen GER
GER
 
Se1 M 1961 Slalom Tricks Jump s2 150 Overall
(68) Asher Roi ISR
ISR
 
-19 M 2001 Slalom s1 Tricks s2    
(19) Asher Yuval ISR
ISR
 
-15 M 2002 Slalom Tricks Jump 150 Overall
(20) Fridman Blat Naomi ISR
ISR
 
Se1 F 1965 Slalom      
(111) Fridman Erez ISR
ISR
 
Se1 M 1963 Slalom Tricks    
(67) Fridman Tomer ISR
ISR
 
-19 M 1999 Slalom s2 Tricks s2 Jump s2 150 Overall
(112) Gilboa Eliezer ISR
ISR
 
Se1 M 1951   Tricks    
(70) Goldenberg Yahali ISR
ISR
 
-19 M 2000 Slalom s1 Tricks s2 Jump s1 165 Overall
(69) Moverman Alon ISR
ISR
 
Se1 M 1964 Slalom      
(71) De Leijer Jasmijn NED
NED
 
-19 F 2001 Slalom Tricks Jump 150 Overall
(114) De Leijer Joost NED
NED
 
Se1 M 1969 Slalom Tricks Jump s1 165 Overall
(72) Potze Ernesto NED
NED
 
-15 M 2002 Slalom Tricks Jump 150 Overall
(116) Kedrak Michal POL
POL
 
Se1 M 1981 Slalom Tricks Jump s2 150 Overall
(117) Krzywicki Mariusz *POL
POL
 
Se1 M 1969     Jump s2 150  
(110) Mos Michal POL
POL
 
Se1 M 1962 Slalom Tricks    
(81) Nowakowski Jakub POL
POL
 
-19 M 2001 Slalom s2 Tricks s2 Jump s2 165 Overall
(118) Oborski Konrad POL
POL
 
-19 M 2001 Slalom s2 Tricks s2 Jump s2 165 Overall
(21) Polkowska Zuzanna POL
POL
 
-19 F 1999 Slalom Tricks Jump 150 Overall
(22) Wozniak Idalia POL
POL
 
-19 F 1998 Slalom Tricks Jump 150 Overall
(80) Wycisk Mateusz POL
POL
 
-15 M 2004 Slalom Tricks Jump 150 Overall
(119) Zawadzki Konrad POL
POL
 
-19 M 1999 Slalom s2 Tricks s2 Jump s1 165 Overall
(9) Csokasova Nika SVK
SVK
 
-15 F 2003 Slalom Tricks Jump 150 Overall
(8) Fedorova Lucia SVK
SVK
 
-15 F 2002 Slalom Tricks    
(65) Saxa Samuel SVK
SVK
 
-15 M 2002 Slalom Tricks Jump 150 Overall
(66) Vasko Daniel SVK
SVK
 
-19 M 2001 Slalom s2 Tricks s1 Jump s1 165 Overall
(62) Zambory Tobias SVK
SVK
 
-15 M 2003 Slalom Tricks Jump 150 Overall
(14) Kravchenko Glib UKR
UKR
 
-19 M 2001 Slalom s2 Tricks s1 Jump s2 165 Overall
(15) Misailova Krystyna UKR
UKR
 
-15 F 2003 Slalom   Jump 150  
(16) Rybak Iryna UKR
UKR
 
-15 F 2002 Slalom Tricks Jump 150 Overall
(17) Samovolik Ivan UKR
UKR
 
-15 M 2002 Slalom Tricks Jump 150 Overall
(18) Shevtsova Yeva UKR
UKR
 
-19 F 2001   Tricks    

www.iwwfed-ea.org International Waterski and Wakeboard Federation - Europe - Africa, Bekersveld 9, 2630 Aartselaar, Belgium copyright © iwwf-ea - all rights reserved