International Waterski and Wakeboard Federation
Europe - Africa Confederation

Competitions results and ranking lists

 
iwwfed-ea.org: Ungdoms- Junior SM 2017




Hammarsjön, Strömsnäsbruk


Tournament

Jury panel
Time table & start lists

List of participants

Results

Live results

Under 14 Girls Slalom
Under 14 Girls Tricks
Under 14 Girls Jump
Under 14 Girls Overall

Under 14 Boys Slalom
Under 14 Boys Tricks
Under 14 Boys Jump
Under 14 Boys Overall

Under 17 Girls Slalom
Under 17 Girls Tricks
Under 17 Girls Jump
Under 17 Girls Overall

Under 17 Boys Slalom
Under 17 Boys Tricks
Under 17 Boys Jump
Under 17 Boys Overall

Under 21 Ladies Slalom
Under 21 Ladies Tricks
Under 21 Ladies Jump
Under 21 Ladies Overall

Under 21 Men Slalom
Under 21 Men Tricks
Under 21 Men Jump
Under 21 Men Overall

Overall Team classification
Overall Team classification
Overall Team classification

All results (pdf)
Ungdoms- Junior SM 2017
Hammarsjön, Strömsnäsbruk - 11/13 Aug 2017 2017

Ungdoms- Junior SM 2017 - Skiers list - All skiers

Ungdoms- Junior SM 2017

Alphabetic list All skiers

Bib Name Club          
(43) Alexander Blomqvist NORA VSK   Slalom Tricks Jump 165 Overall
(33) Alice Nordenhed LINKÖPING VSK   Slalom Tricks Jump 150 Overall
(24) Cajsa Larsson VÄNERSBORG   Slalom Tricks    
(41) Charlie Westlund GÄVLE VSK   Slalom Tricks Jump 150 Overall
(7) Clara Cumming Ambjörnarps VSK   Slalom      
(14) Cornelia Svensson GÖTEBORG   Slalom Tricks Jump 150 Overall
(35) Danny Svensson BROMÖLLA VSK   Slalom      
(6) Ebba Oxnard VSK SVANEN   Slalom      
(9) Elias Miklas BROMÖLLA VSK   Slalom      
(32) Ella Björlin BORGVIK VSK   Slalom Tricks Jump 150 Overall
(12) Elliot Westlund GÄVLE VSK   Slalom Tricks Jump 150 Overall
(25) Elsa Bergsgård TREKANTEN   Slalom Tricks    
(17) Emil Nordlund Silvköparen   Slalom Tricks    
(3) Emma Jonsson KARLSTAD VSK   Slalom Tricks Jump 150 Overall
(28) Fabian Sonnelid KARLSTAD VSK   Slalom      
(13) Felix Blomqvist NORA VSK   Slalom Tricks Jump 165 Overall
(38) Gustav Wadström ALINGSÅS VSK   Slalom Tricks    
(26) Ida Björk BORGVIK VSK   Slalom Tricks    
(29) Jacob Nordenhed LINKÖPING VSK   Slalom Tricks Jump 165 Overall
(27) Jakob Bogne NYKÖPING VSK   Slalom      
(5) Jasmine Lahti-Bonté KARLSTAD VSK   Slalom      
(34) Johanna Grekula BOLLEBYGD   Slalom Tricks Jump 150 Overall
(42) Karl Waldefeldt VÄNERSBORG   Slalom Tricks Jump 150 Overall
(4) Leo Cederquist NYKÖPING VSK   Slalom Tricks    
(37) Linus Irehed VSK SVANEN   Slalom Tricks Jump 150 Overall
(15) Lucas Brynte VSK SVANEN   Slalom      
(40) Lucas Liljeblad LINKÖPING VSK   Slalom Tricks Jump 150 Overall
(23) Malte Gustafsson VSK SVANEN   Slalom Tricks Jump 150 Overall
(11) Michelle Miklas BROMÖLLA VSK   Slalom      
(10) Måns Krinstiansson VSK SVANEN   Slalom   Jump 150  
(36) Nicky Svensson BROMÖLLA VSK   Slalom      
(31) Noa Johansson VITTSJÖ VSK   Slalom      
(2) Oliver Kjellander VSK SVALLVÅGEN       Jump 165  
(19) Simon Aldman GÖTEBORG   Slalom Tricks Jump 150 Overall
(8) Ted Cedequist NYKÖPING VSK   Slalom      
(20) Ted Törnquist VSK SVANEN   Slalom Tricks Jump 150 Overall
(16) Tilda Pettersson Sigtuna VSK   Slalom Tricks    
(22) Tim Törnquist VSK SVANEN   Slalom Tricks Jump 165 Overall
(30) Victor Blomqvist NORA VSK   Slalom Tricks Jump 150 Overall
(39) Victor Irehed VSK SVANEN   Slalom Tricks Jump 150 Overall
(18) Viktor Råström NYKÖPING VSK   Slalom Tricks Jump 150 Overall
(21) Wilma Göthberg LINKÖPING VSK   Slalom      

www.iwwfed-ea.org International Waterski and Wakeboard Federation - Europe - Africa, Bekersveld 9, 2630 Aartselaar, Belgium copyright © iwwf-ea - all rights reserved