International Waterski and Wakeboard Federation
Europe - Africa Confederation

Competitions results and ranking lists

 
iwwfed-ea.org: 2017 E&A Youth Championships




Sesena (ESP)


Tournament

Jury panel
Time table & start lists

List of participants (pdf)

Results

Under 14 Girls Slalom  (pdf)
Under 14 Girls Tricks  (pdf)
Under 14 Girls Jump  (pdf)
Under 14 Girls Overall  (pdf)

Under 14 Boys Slalom  (pdf)
Under 14 Boys Tricks  (pdf)
Under 14 Boys Jump  (pdf)
Under 14 Boys Overall  (pdf)

Under 17 Girls Slalom  (pdf)
Under 17 Girls Tricks  (pdf)
Under 17 Girls Jump  (pdf)
Under 17 Girls Overall  (pdf)

Under 17 Boys Slalom  (pdf)
Under 17 Boys Tricks  (pdf)
Under 17 Boys Jump  (pdf)
Under 17 Boys Overall  (pdf)

Overall Under 14, Under 17 Team classification (pdf)
Overall Under 14 Team classification (pdf)
Overall Under 17 Team classification (pdf)

All results (pdf)
2017 E&A Youth Championships
Sesena (ESP) - 2/6 Aug 2017

2017 E&A Youth Championships - Individual classification - Under 17 Girls Tricks

2017 E&A Youth Championships

Under 17 Girls Tricks Results

Homologation: Ranking List - 02.08.2017 - 06.08.2017
  Bib Name Country Categ. Preliminary Final Overall Team
1 (108) PROSVETOVA, Stanislava UKR
UKR
 
-17 F 6230 6230 1000,00 1000,00
2 (10) MAKSIMENKOVA, Sofia UKR
UKR
 
-17 F 5320 5920 950,24 950,24
3 (105) POLITOVA, Varvara RUS
RUS
 
-17 F 4940 5390   865,17
4 (48) CHARNYSHOVA, Luiza BLR
BLR
 
-17 F 4620 5300 850,72 850,72
5 (24) TAGLIATI, Greta ITA
ITA
 
-17 F 5620 5200 902,09 902,09
6 (17) PAPOUDI, Michaela GRE
GRE
 
-17 F 3240 5120   821,83
7 (44) BUONOPANE, Ginevra ITA
ITA
 
-17 F 4600 4810 772,07 772,07
8 (126) ANGUENOT, Inès FRA
FRA
 
-17 F 3870 4360 699,84 699,84
9 (18) PARKHOMENKA, Alena BLR
BLR
 
-17 F 5410 3910 868,38 868,38
10 (14) NUTT, Katie GBR
GBR
 
-17 F 3780 3370 606,74 606,74
11 (70) IVASHNEVA, Victoria RUS
RUS
 
-17 F 3820 1650   613,16
12 (61) GREKULA, Johanna SWE
SWE
 
-17 F 3450 1420 553,77 553,77
13 (19) PONTIFIX, Athina GRE
GRE
 
-17 F 3170     508,83
14 (102) NOVIKOVA, Maria RUS
RUS
 
-17 F 3150   505,62 505,62
15 (46) BUTTERFIELD, Amber GBR
GBR
 
-17 F 3000   481,54 481,54
16 (45) BURGE, Mara SUI
SUI
 
-17 F 2650     425,36
17 (143) WOLFISBERG, Kirsi SUI
SUI
 
-17 F 2630   422,15 422,15
18 (8) LEXER, Alissa *AUT
AUT
 
-17 F 2390   383,63  
19 (209) ORAVCOVA, Zuzana SVK
SVK
 
-17 F 2280   365,97 365,97
20 (117) SCHMIDBERGER, Theresa AUT
AUT
 
-17 F 2060   330,66 330,66
21 (23) STARKOVA, Isabela CZE
CZE
 
-17 F 1910   306,58 306,58
22 (64) HANUSOVA, Adela CZE
CZE
 
-17 F 1730   277,69 277,69
23 (100) NIEDERBÄUMER, Chris GER
GER
 
-17 F 1540   247,19 247,19
24 (101) ARMENI, Ianthi CYP
CYP
 
-17 F 1350     216,69
25 (29) AHAMMER, Elena AUT
AUT
 
-17 F 1180   189,41 189,41

www.iwwfed-ea.org International Waterski and Wakeboard Federation - Europe - Africa, Bekersveld 9, 2630 Aartselaar, Belgium copyright © iwwf-ea - all rights reserved